Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zapowiedź test: Panasonic Ultra HD Blu-ray DMP-UB400 i DMP-UB300 (UB310)

Pod koniec ubiegłego roku mieliśmy okazje przyjrzeć się wstępnie najnowszym modelom odtwarzaczy Ultra HD Blu-ray firmy Panasonic jak również porozmawiać z inżynierami odpowiedzialnymi za ich projekt i produkcję. Jak już wiecie, zostały one oficjalnie zapowiedziane podczas dopiero co zakończonych targów CES w Las Vegas. Od tego momentu firma będzie miała w swojej ofercie aż cztery odtwarzacze UHD (wersja 300 także z wifi o oznaczeniu 310 co daje pięć wariacji) dopasowane do możliwości finansowych przyszłego użytkownika.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, fajnie tylko szkoda, że bez Dolby Vision. Konkurencja już przedstawiła rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na ten moment Dynamic Range Adjustment to zdecydowanie ważniejsza funkcja, której raczej na pewno nie będzie w innych playerach a jest cholernie potrzebna w wielu momentach. DV to ciekawostka o której nic prawie nie wiemy oprócz tego, że jest i może kiedyś coś będzie. Nie mamy pojęcia czy w ogóle rozpoznamy różnicę \"na oko\" względem HDR10. Wszystko będzie też zależeć od TV i jego średniej jasności HDR. Nic nie wiemy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możecie się dowiedzieć, bo... ? :)

w Polsce jest przecież Netflix, z zagranicznych jest też VUDU i inne serwisy oferujące treści w Dolby Vision. Można tez poprosić Dolby o stosowne próbki - pisałeś, że wyrobiliście sobie taką markę, że się z Wami liczą więc nie powinno z tym być chyba większego problemu ? :) 
Nie da to co prawda jednoznacznej odpowiedzi jaka to będzie faktyczna różnica HDR10 vs DV z płyt UHD BD, ale jakieś tam pojęcie o DV taki teścik powinien dać.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz rację, oczywiście można. W tym roku a pewnie raczej półroczu do tematu wrócimy ale powiem Ci, że póki co ja osobiście w ogóle tego nie czuję dlatego moje zainteresowanie nie jest jakieś duże. Widzę filmy w HDR10 na mega TV i efekt jest WOW więc... pytanie co ma być \"bardziej\" wow... DV najwięcej da (jak wyliczał i opisywał Maciek na TV z małą ilością nitów. Ale nie na tych top...)Dla mnie efekt HDR to ilość nitów na TV na ten moment. Naprawdę to już mocne wchodzenie w szczegóły różnicowanie samego HDRa na różne kategorie jak na palcach jednej ręki policzę TV z potencjałem do pokazania \"prawdziwego\" HDRa. Dlatego myślę, że temat jeszcze powróci i jak napisałeś w tym roku w końcu weźmiemy się za ten kolejny etap ocen. Na ten moment jakoś tak widzę to alla: DTS HD MA vs Dolby True HD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Gmeru napisał:

Na ten moment jakoś tak widzę to alla: DTS HD MA vs Dolby True HD ;)

Tu nie ma co wiedzieć. Jest DTS HD MA ... potem długo, długo, długo, bardzo długo nic i ... DDTHD :) .

A zupełnie odwrotnie dzieje się w imersywnym dźwieku 11.2. Jest Dolby Atmos, długo nic i DTS-X, a potem ....................................................lata świetlne i ... jeden film w Auro-3D.

 

 

No i podobnie jest z HDR. Jest HDR10, a potem .... ma być DV i HLG.

:) 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoim świecie tak w moim nie ;-) W milionach ludzi i ich odczuciach i posiadanym sprzęcie pewnie też jest raz podobnie a raz inaczej ;-). W 2020 na pewno wszystko będzie jasne tyle, że pewnie już będzie Dolby Vision 10 i HDR10000000 więc trzeba będzie poczekać do 2030:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, HDR10 vs DV to nie jest DTS-HD MA vs DD TrueHD. Warto się wgłębić w temat i go wziąć na warsztat. IMO HDR bez dynamicznych metadanych w ogóle nie powinien ujrzeć światła dziennego, ale tak jak piszesz - im wyświetlacz może się pochwalić większą jasnością tym przewaga DV powinna być mniejsza.

Kilka rzeczy na początek od wujka misfita ;)

0standoutexp.jpg

 

0sh.jpg

0dh.jpg

 

 

http://www.gdcvault.com/play/1023597/

http://www.hdtvtest.co.uk/news/dolby-hdr-201606214303.htm

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm no generalnie tutaj też jest dość grubo ale to przecież znamy... https://hdtvpolska.com/hdr-co-to-jest-hdr-hdr10-kontra-dolby-vision/

Ja naprawdę czasem mam ochotę po prostu napisać coś od Siebie na forum ;p Taką luźną myśl bo tylko praca i praca... aż się boję cokolwiek teraz pisać ;-) Chciałem po prostu dać znać, że mnie mało to grzeje na ten moment mając TV do dyspozycji z HDRem średnim 1100. Ale oczywiście w ramach poznawania i odkrywania kolejnych rzeczy trzeba będzie DV ogarnąć lepiej w tym roku. W końcu i filmy pewnie już będą na płytach! Ja zacznę od kina  - mam nadzieję, że w końcu je zobaczę w lutym. A potem dokładniej się zgłębi Netflixa chociaż mi tam coś też nie do końca gra... ale bez konkretnych testów i argumentów nie będę nic pisał bo to bezsensu. Ja jestem taki, że naprawdę muszę to zobaczyć: jeden TV koło drugiego, jakiś z najwyższej półki 1000-2000 nitów. Ten sam film z HDR10 i DV z płyty. Bo oczywiście teorii znamy już wiele. I jasnym jest to co napisałeś. Zgadzam się oczywiście.

W sumie dziwię się, że nie postawiliśmy dwóch oledów lg i nie było takiego testu z Netflix. Nadrobimy!!! Teraz mam ochotę większą hehe.

Uwierzcie mi, że nie tylko ja tak mam ;-). Wystarczy porozmawiać sobie z różnymi inżynierami i osobami z branży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Gmeru napisał:

Ja jestem taki, że naprawdę muszę to zobaczyć: jeden TV koło drugiego, jakiś z najwyższej półki 1000-2000 nitów. Ten sam film z HDR10 i DV z płyty. Bo oczywiście teorii znamy już wiele. I jasnym jest to co napisałeś. Zgadzam się oczywiście.

To trzymam za słowo z tym teścichem jak już się płytki pokażą :)
Nie wiem czy takie porównanie na TV 1000-2000 nitów to na początek najszczęśliwszy pomysł, najlepiej byłoby to zrobić też na TV z niższą jasnością szczytową gdzie teoretycznie DV z dynamicznymi metadanymi powinien bardziej pokazać swoje pazurki. O, np. OLEDy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie różnych TV - na pewno tak zrobimy. Jak już razem napisaliśmy pazur powinien być największy w tych niższych nitach. I najlepiej jakbyś w końcu nas odwiedził:D To może być idealny moment. A może właśnie to będzie mega temat na okazję kolejnego zlotu! Nie wątpię, że w tym roku z takim wysypem TV z DV będziemy to drążyć! Chciałbym dotknąć też właśnie płyty w tym roku. Może się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
\"Wuju\" bardzo wartościowe schematy. A tak poza tym, podzielam opinię Misfita. DV z tego co do tej pory udało mi się rozpoznać znacznie lepszy wybór dla purystow obrazu niż prosciutki HDR 10, tak więc tescik porównawczy na kilku tv byłby faktycznie jak znalazł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie dziwię się, że nie postawiliśmy dwóch oledów lg i nie było takiego testu z Netflix. Nadrobimy!!! Teraz mam ochotę większą hehe.

Wypadaloby zanim zrobia to wszyscy inni. A tu Brytole cos maja, Szwaby tez cos tam pokazali, a jak tylko wyjda jakies plyty w DV, to kazdy bloger bedzie porownania robil.
Nie zaszkodzilo by tez, gdybyscie wykopali z SMPTE (czy EBU), opracowania wynikow testow bradcastu HDR/HFR, w ktorych sa szczegolowe dane, bo przeciez funkcjonuja juz od jakiegos czasu. Sam widzialem sprawdozdanie z testow przeprowadzonych we Francji i mysle, ze opracowania brytyjskie, byly milym dopelnieniem. Czlonkom chyba wolno takie rzeczy omawiac publicznie, a moze i bezproblemowo udostepniac dane z kompendium wiedzy stowarzyszenia? Troche uzytecznej wiedzy by nam sie tutaj przydalo, dla odmiany od marketingowej papki.
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiać mi się chce, choć powinienem raczej płakać, jak czytam takie wątki. Branża nic nie wie, portale nic nie wiedzą, fachowcy nic nie wiedzą ... to co ma wiedzieć biedny klient ???

Proste, najlepiej jak najmniej. Ma przylecieć do sklepu i kupić dokładnie to co wciśnie mu sprzedawca. To co akurat sprzedawcy potrzebne jest do realizacji celu czyli otrzymania bonusa. Albo za co aktualnie dostaje kasę wsparcia od producenta. I nie jest to wietrzenie magazynów tylko ... wietrzenie mózgów.

:blink:

W dzisiejszych czasach najważniejsze nie jest to jaki produkt jest dostępny i co potrafi tylko co na jednych albo drugich targach powie jeden albo drugi bubek reprezentujący producenta, nakręcony przez dział marketingu i PR. Sprzedawanie wizji, nadzieji i przyszłości.

I potem mamy kwiatki, że coś co miało zbawić świat, za kilka lat umiera z hukiem, a klienci zostają z ręką w majtochach.

Samo życie :) .

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR10 jest darmowy w przeciwieństwie do DV i tu tkwi sedno sprawy. Poza tym przygotowanie filmu pod DV zabiera więcej czasu (a tym samym $$$) więc nie dziwi mnie, że co niektórzy z branży próbują wmawiać, że jeśli są jakieś różnice to są one marginalne. To jest w ich interesie aby tak pisać :)

Nie łykajcie tego.Nie mam żadnych wątpliwości, że DV jest lepszym formatem, który bardziej oddaje wizję twórców danego filmu, w szczególności na wyświetlaczach z niezbyt imponującą jasnością szczytową. Czy w dalszej perspektywie DV okaże się standardem - pożyjemy, zobaczymy. Mam taką nadzieję, ale jednocześnie obawy czy nie wygrają "dusigroszowe" oszczędności. 

Edytowane przez misfit
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam fakt, że płyty DV mają zawierać bazę z HDR10 mówi za siebie. Na jednej płycie będzie film w 2 wersjach, a raczej film, który odtworzymy w jednym z 2 formatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, misfit napisał:

HDR10 jest darmowy w przeciwieństwie do DV i tu tkwi sedno sprawy. Poza tym przygotowanie filmu pod DV zabiera więcej czasu (a tym samym $$$) więc nie dziwi mnie, że co niektórzy z branży próbują wmawiać, że jeśli są jakieś różnice to są one marginalne. To jest w ich interesie aby tak pisać :)

Nie łykajcie tego.Nie mam żadnych wątpliwości, że DV jest lepszym formatem, który bardziej oddaje wizję twórców danego filmu, w szczególności na wyświetlaczach z niezbyt imponującą jasnością szczytową. Czy w dalszej perspektywie DV okaże się standardem - pożyjemy, zobaczymy. Mam taką nadzieję, ale jednocześnie obawy czy nie wygrają "dusigroszowe" oszczędności. 

I tu trafiamy ... w punkt. Nie jestem przekonany, że klienci, normalni klienci a nie my maniacy, zaakceptują zwiększenie ceny płyty BD UHD z DV powiedzmy ze 150 zł na 200 zł oraz zwiekszenie ceny playera BD UHD zapewne o kilka stówek. Zapewne OPPO zawarł juz DV w cenie skoro wspomina o szybkiej zmianie firmware'u. Bo licencja za DV jest zawarta jak w banku w cenie telewizora OLED od LG :) .

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem optymista jeśli chodzi o DV i jego przyszłość, coraz więcej producentów deklarowało implementacje/wsparcie tego formatu. Być może i ludzie z Dolby przekonali się do bycia bardziej elastycznymi w negocjacjach .... A co do ceny i ewentualnego wzrostu, chyba tez jakość szczegolnie się nie obawiam, zobaczymy ile tam juz jest znaczków dolby :)

"Łot jeden wiecej"

3 godziny temu, pmcomp napisał:

Śmiać mi się chce, choć powinienem raczej płakać, jak czytam takie wątki. Branża nic nie wie, portale nic nie wiedzą, fachowcy nic nie wiedzą ... to co ma wiedzieć biedny klient ???

No właśnie.

4 godziny temu, binary napisał:


Wypadaloby zanim zrobia to wszyscy inni. A tu Brytole cos maja, Szwaby tez cos tam pokazali, a jak tylko wyjda jakies plyty w DV, to kazdy bloger bedzie porownania robil.

Niewątpliwie takie porównanie by się bardzo przydało. Bo faktycznie niedługo blogerzy mogą wyprzedzić zawodowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tych liczących się producentów TV chyba tylko Samsung i Panasonic nie pokazali niczego w DV na CES ?
Nie dziwi więc też brak DV w ich odtwarzaczach.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może potrzeba istnienia DV zostanie zlikwidowana przez poszerzenie otwartego HDR10 o dodatkowe funkcje, to byłaby najlepsza opcja dla wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, raus napisał:

Może potrzeba istnienia DV zostanie zlikwidowana przez poszerzenie otwartego HDR10 o dodatkowe funkcje, to byłaby najlepsza opcja dla wszystkich.

Niby tak tylko do tego potrzebujesz hdmi 2.1 w: tv, odtwarzaczu, amplitunerze (jeśli używasz), nowych przewodów hdmi, płyt z filmami, które to wspierają i mają te poszerzone metadane. Nie ma na rynku tego sprzętu jeszcze, może za rok coś wyjdzie. W przypadku dolby vision to to wszystko da się załatwić już teraz na hdmi 2.0. Czekamy tylko na płyty z filmami w dolby vision.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie dynamiczne metadane dla HDR10 powinno się dać uzyskać przez aktualizację firmware - no, chyba, że Samsung i hdmi.org w tym względzie sobie jaja robią :)

Gorzej, że specyfikacja UHD Blu-ray nie obejmuje czegoś takiego jak HDR10 z dynamicznymi metadanymi. Powiecie, to w takim razie trzeba ją będzie uaktualnić. Kiepsko to widzę... No, ale zobaczymy czy, a jeśli tak to kiedy...

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę nie na temat, ale pojawiło się info, że Mass Effect Andromeda będzie wspierać zarówno HDR10 jak i Dolby Vision (do wyboru). Będzie dobry materiał na porównania.

Edytowane przez djgromo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak obserwuję te różne formaty HDR to przypomina mi to wojnę Blu-Ray Vs. HD-DVD. I jednego jestem pewny że każda wojna kończy się źle. A w przypadku wojen technologicznych to zawsze wygrywa najgorsze rozwiązanie. A format UHD BD jak na razie jest tylko gratką dla kolekcjonerów i nie zdziwię się jak tak zostanie.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, grzegorz288 napisał:

Jak tak obserwuję te różne formaty HDR to przypomina mi to wojnę Blu-Ray Vs. HD-DVD. I jednego jestem pewny że każda wojna kończy się źle. A w przypadku wojen technologicznych to zawsze wygrywa najgorsze rozwiązanie. A format UHD BD jak na razie jest tylko gratką dla kolekcjonerów i nie zdziwię się jak tak zostanie.

Zgadza się normalny klient nie kupi Filmu na nośniku za 200,- żeby raz obejrzeć przykładowo nowości i odłożyć na półkę.. :wacko:

Dobrym rozwiązaniem była by duża sieć wypożyczalni w każdym dużym mieście (DVD & Blu-Ray / Blu-Ray 4K) coś tego typu jak VHS w latach '90 :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...