Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, tylko nie mam DVDFab i nie mam potrzeby wydawania iluś tam dolarów na program, którego nie potrzebuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa darmowe, legalne opcje . Np 30 dniowy trial albo polroczne promo (czasami mozna wylowic).

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2017-6-17 o 08:23, pmcomp napisał:

Napisałem wyraźnie: OPPO 203 potrafi przeczytać zawartość ze struktury dysku BD-UHD zgranej na dysk.

Menu działa dla struktury BD UHD. Zapewne działa i dla BD, nie sprawdzałem.

Działa także plik w postaci M2TS.

BD Info nie potrafi odczytać zawartości struktury BD UHD.

Poniewaz nigdzie nie znalazlem wzmianki na ten temat, prosilbym o doprecyzowanie informacji na temat tego, jak  Oppo UDP-203 radzi sobie z obsluga menu kopii plyt UHD, ktore ukazaly sie dotychczas. oraz jak radzi sobie z BD-ISO. Nie dotarlem do zadnych zdjec,czy video, dokumentujacych dzialanie tej funkcji, Nigdzie nie widze tez opisu slownego. Takie zdjecia, filmy chocby cudze, a przede wszystkim opis dzialania,  bylyby bardzo wartosciowa pomoca.

Powyzsza wiadomosc napawa optymizmem, jednak bez weryfikacji trudno utrzymac entuzjazm na dluzej. Jes ktorys z posiadaczy ma doswiadczenie w tym temacie, badz moze podpowiedziec, gdzie mozna znalezc informacje "z drugiej reki", niech sie taka wiedza podzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni powinni widzieć.

 

A tu znalazłem opis słowny w języku polskim:

Dnia 16.06.2017 o 13:56, pmcomp napisał:

OPPO 203 potrafi przeczytać zawartość ze struktury dysku BD-UHD zgranej na dysk. Po sieci LAN z serwera śmiga po SMB bez żadnych problemów czy zacięć. Do tego można podłożyć zewnętrzne napisy SRT. Z dysku USB nie sprawdzałem. Player odtwarza bezpośrednio także plik m2ts wyjęty ze struktury dysku.

Sprawdzone osobiście.

 

Pozdro

 

i dalej:

Dnia 16.06.2017 o 15:28, pmcomp napisał:

Czyta strukturę razem z menu. Struktura zachowuje się jak plyta widziana w czytniku.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badz powazny.

Czy np taki Cinematic wie dokladnie, czy menu jest odtwarzane calkowicie bezproblemowo w kazdym przypadku? CZY dzieli sie takimi informacjami publicznie/oficjalnie?!?

 

Zapytuje powaznie, bo sam posiadam odtwarzacz, ktory potrafi odtworzyc menu wszystkich 4 kopii plytek, ale w zaleznosci od kombinacji F.W. i apk zachowuje sie roznie i przede wszystkim nie jest to zachowanienw 100% nidealnie .

Samo stwierdzenie , ze menu sie pokazuje i dymanicznie zmienia, nie jest wystarczajaca informacja.

Nie zarzucam Ci rozmijania sie z prawda, ani nie prosze o udokumentowana weryfikacje Twoich rewelacji. Szukam natomiast szczegolowych informacji lub osoby bardziej od Ciebie dociekliwej w celu wymiany takiej informacji. Z tego co piszesz wynika, ze dotychczas nie zadales sobie trudu sprawdzenia, jak Oppo UDP-203 radzi sobie z odtwarzniem obrazow i struktur BD (niektore znane sa ze sprawiania klopotow), pomimo iz od miesiecy uzytkujesz ten odtwarzacz. Cytowanir siebie w takiej sytuacji nie jest niestety pomocne. Moze ktos jeszcze z posrod forumowiczow potrafi podzielic sie doswiadczeniami w tej materii? Glownie chodzi mi o to, aby na podstwawie analizy doswiadczen, zweryfikowac ewentualne wady, problemy, czy uciazliwosci nawigacji przy pomocy menu dyskowego i ustalenie w jakim stopniu mozna winic za nie oprogramowanie playera, a w jakim odpowiedzialnosc mozna przypisac niedoskonalosci rippa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę, że opcja czytania pełnej funkcjonalności ripu MENU BD zmieniała się w czasie, wraz z doskonaleniem kryptarzu i anty-kryptarzu programów ripujących BD. Każda aktualizacja softu poprawiała skuteczność.

Tak samo będzie w tej fazie z UHD.

W mojej opinii: wielkie rozczarowanie formatem BD  pogrąża do ZERA format UHD.

Cała ta akcja jest dla góra 15 osób w Polsce. Treści UHD/HDR nic istotnego nie dodają wartości do efektu HOME VIDEO.

Teraz czekam aż mega-fani audio będą pruć podłogi pod HOME AUDIO. Sufity to był pryszcz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem link. Zapewne bez problemu wypożyczysz na odsłuch czy może raczej ogląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, binary napisał:

Badz powazny.

Czy np taki Cinematic wie dokladnie, czy menu jest odtwarzane calkowicie bezproblemowo w kazdym przypadku? CZY dzieli sie takimi informacjami publicznie/oficjalnie?!?

 

Zapytuje powaznie, bo sam posiadam odtwarzacz, ktory potrafi odtworzyc menu wszystkich 4 kopii plytek, ale w zaleznosci od kombinacji F.W. i apk zachowuje sie roznie i przede wszystkim nie jest to zachowanienw 100% nidealnie .

Samo stwierdzenie , ze menu sie pokazuje i dymanicznie zmienia, nie jest wystarczajaca informacja.

Nie zarzucam Ci rozmijania sie z prawda, ani nie prosze o udokumentowana weryfikacje Twoich rewelacji. Szukam natomiast szczegolowych informacji lub osoby bardziej od Ciebie dociekliwej w celu wymiany takiej informacji. Z tego co piszesz wynika, ze dotychczas nie zadales sobie trudu sprawdzenia, jak Oppo UDP-203 radzi sobie z odtwarzniem obrazow i struktur BD (niektore znane sa ze sprawiania klopotow), pomimo iz od miesiecy uzytkujesz ten odtwarzacz. Cytowanir siebie w takiej sytuacji nie jest niestety pomocne. Moze ktos jeszcze z posrod forumowiczow potrafi podzielic sie doswiadczeniami w tej materii? Glownie chodzi mi o to, aby na podstwawie analizy doswiadczen, zweryfikowac ewentualne wady, problemy, czy uciazliwosci nawigacji przy pomocy menu dyskowego i ustalenie w jakim stopniu mozna winic za nie oprogramowanie playera, a w jakim odpowiedzialnosc mozna przypisac niedoskonalosci rippa.

Binary,spokojnie.Są dopiero 4 filmy,a zanim wyjdzie 10 (o ile) będą zapewne nowe aktualizacje... ;)

Poza tym,przecież Pmcomp ogląda same oryginały ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OPPO 203 z zasilaniem liniowym:

Oppo_UDP-203.jpg

 

s-l1600.jpg

 

Zasilacz liniowy i oryginalny, impulsowy:

 

Oppo_UDP-203_PSU.jpg

 

 

Dla przypomnienia tak wygląda przed modyfkacją:

 

UDP-203-internal-hr.jpg

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne dostępne modyfikacje OPPO 203 to wymiana zegara, ulubiony mod wszelkiej maści wszy odwiedzających HDTVPolska, które się tu zaraz zleca aby negować taki mod:

 

OCXO/TCXO clock module installation. 0.01 PPM class Ocxo clock is used for 27 MHz system clock and 2.5PPM class TCXO clock is used for secondary OPPO ARM chip operation.

 

2612624F589BB22634BDBB

 

2247BA5058AB91612407C4

 

2438A84254C0B57A1D86AC

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma ochotę uzywać OPPO 203 do odtwarzania muzyki stereo z wykorzystaniem wbudowanego DACa to może warto wykonac mod polegający na wymianie płyty przetwornika na oparty o Premium Sabre ESS9038PRO:

 

2736C44D58C093201396DC

 

2258CA4D58C093211F58C8

 

Tak odtwarzacz wygląda finalnie po wymianie zasilania, zegara i DACa:

245CF44D58C093221FEDE7

 

Na poważnie zastanawiam sie nad wymiana zasilania. Wymiana jest bezinwazyjna. Tylko śrubki i złączki. Niestety cena za zasilacz z transportem z Korei to 380 USD. Czyli powiedzmy zasilacz 350 USD. Baaaardzo wysoka. Co najmniej trzy razy za wysoka. Do tego dojdzie zapewne cło i 23% VAT.

Pomyślę.

 

pozdro

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400 USD za płytkę DACa nie wydaje się akurat ceną zbyt wygórowaną ale aby to miało sens należy dokonać kompleksowej "potrójnej" modyfikacji, a to juz cena ok. 1.100 USD czyli drugie tyle co OPPO. 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pmcomp napisał:

ulubiony mod wszelkiej maści wszy odwiedzających HDTVPolska, które się tu zaraz zleca aby negować taki mod:

W sumie trudno negować istotność zegara w układach cyfrowych, ale serio jestem ciekaw, czy różnica między zwykłym oscylatorem czy kwarcem rozsądnej klasy (ze stabilnością rzędu 20-30 ppm, one nie są drogie), a takim cudem z tego modu może być zauważalna. Mam też wątpliwości, czy jest sens dawać jakiś lepszy zegar na główny procesor, tam w środku i tak sygnał zegarowy jest mocno przetwarzany (dzielony i zwielokrotniany PLLem) i te układy mogą zniwelować cały zysk z lepszego zegara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj zawsze jest jakaś pętla PLL. Inaczej z jednego, tego samego źródła zegara nie zamienisz 44,1 kHz i wielokrotności na 48 kHz czy wielokrotność. Natomiast matematyczne dzielenie zegara nic nie wnosi do jego "jakości".

Z moich odsłuchowych doświadczeń ale zaznaczę, że przy stereo i w znacznie droższych klockach audio, lepszy zegar jest słyszalny. Najlepiej w wysokiej jakości systemie słuchawkowych jak Stax czy Sennheiser Orpheus. Czy usłyszysz to na kolumnach zależy w dużej mierze od systemu czyli kolumn i toru wzmacniającego. No i zalezy od uszu słuchacza. I potwierdziły to nie tylko moje uszy.

 

A przychodzące wszy bez słuchania twierdzą, że różnicy nie ma bo być ... nie może. I kropka.

I kable też nie grają. I kropka.

Z zaproszenia na odsłuch nigdy nie skorzystały. To fakty.

 

A ta właśnie teoria i praktyka mówi, że wszystkie urządzenia cyfrowe powinny być spięte tą samą szyną zegara. I nawet wszy to wiedzą tylko milkną w tym temacie. I tak właśnie jest spięty mój system do stereo  w oparciu o zegar rubidowy.

 

Moim zdaniem w tym konkretnym przypadku wymiana zegara ma sens o ile ktoś chce słuchać w stereo i skorzysta z wbudowanego DACa. Natomiast wypuszczenie sygnału po HDMI do zewnętrznego DACa jest raczej przerostem formy nad treścią. Natomiast warto wymienić zasilanie. Choć cena jest idiotyczna. Ale jak ktoś chce to czemu nie.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy firmware: UDP20X-46-0622

Nie wiem jeszcze czy czasem nie psuje dobra, które było dostepne w poprzedniej wersji.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o co ci chodzi gościu. ..?

To jest temat o odtwarzaczu oppo 203.

A ty jakieś głupie cytaty wstawiasz.

Masz do niego problem, to umów się na mieście i wyjaśnij sprawę. Nie spamuj ciągle pod różnymi nickami debilu.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz problem jest taki, że my doskonale wiemy co robi pmcomp i jaki jest. Jest tutaj od ponad 10 lat (a ja więcej) więc choćbym nie wiem co byś pisał nic nie zmienisz. My go znamy i wiemy jaki jest. Jak sam zauważyłeś > już sobie poradziłem jak działać z niepoprawnym językiem wybranych użytkowników. Naprawdę szkoda twojego czasu na wklejanie tych cytatów itd. Nie jemu robisz źle tylko temu forum - ale jak mówię: ja mogę do usranej śmierci Cię banować i usuwać posty (tylko dlaczego robisz to nam? Zrobiłem Ci coś?). Chyba, że coś napiszesz mądrego w stronę nieprawdziwych informacji - wtedy nie widzę problemu. Ja mam dużo czasu ;) A pmcompa i tak nie zmienisz. Każdy to tutaj wie. Lepiej wjechać na forum gdzie masz masę anonimowych ludzi i tam możesz edukować jaki on jest zły. Tutaj większość się zna.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś testował opcję zoom ? Chodzi mi o to jak wygląda obraz z pasami góra dół po wypełnieniu na cały ekran - czy traci jakość. Podobno ten odtwarzacz to potrafi bez zniekształceń a moja żona nie lubi czarnych pasów (niestety większość bluray ma 1:2,4). Posiadam ekran UHD i myślę o zakupie modelu 203.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na avsforum znalazłem taki opisik jak wymusić HDR-10 na filmach DV - może się przydać w razie testów porównawczych czy gdyby się trafiło na jakąś problematyczną płytę. Nie wiem czy działa na aktualnym firmware, może ktoś z Was sprawdzi.

If you have a Dolby Vision setup, and thus get Dolby Vision output when playing Dolby Vision content, it IS possible to force HDR-10 output instead -- if you want to compare or whatever. But keep in mind that the processing restrictions are still in effect.

To do this, incant the following spell:

1) Stop any content that might be playing
2) Set HDR FORCED
3) Do an ENERGY EFFICIENT power cycle

To return to normal Dolby Vision output, incant the following counter-spell:

1) Stop any content that might be playing
2) Set HDR AUTO
3) Do an ENERGY EFFICIENT power cycle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wiadomość. Niestety zabrałem już OPPO 203 z powrotem do salonu. Sprawdze kiedyś przy okazji.

 

Jak widac jest to najbardziej uniwersalny odtwarzacz BD UHD na rynku. 

Dla przypomnienia ma trzy unikalne funkcjonalności:

- czyta napisy SRT z USB i podkłada do filmu granego z szuflady

- czyta obrazy płyt BD UHD i podkłada napisy SRT oraz czyta pliki m2ts w H.265 np. wyjete z obrazów BD UHD

- ma możliwość wymuszenia HDR10 przy odtwarzaniu płyty z Dolby Vision.

Do tego dostepny w wersji zderegionalizowanej (BD, DVD-Video)

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo zwlekałem z wgraniem najnowszego oprogramowania do OPPO 203. A w rezultacie we wrześniu pojawiły się dwie wersje. Musiałem sprawdzić u źródła czy nowy soft nie popsuje czegoś starego ;) .

Sprawdziłem, wgrałem i potwierdzam, że soft Main Version UDP20X-51-0922 zachowuje wszystkie wcześniejsze "fajne" funkcjonalności playera :) . Co ciekawe wgrał się soft  główny oraz oprogramowanie wewnętrzne napędu.

Ze specyfikacji wynikają nowe, bardzo fajne funkcjonalności:

- obsługa serwera Roon (https://roonlabs.com)

- obsługa gapless dla audio

- ustawianie parametrów HDR10 w menu. Muszę sprawdzić co to za zwierz.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki ruch wiąże się z utratą gwarancji. Z tego co mozna wywnioskować z opisu daje możliwośc obejścia blokady regionalnej dla BD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy zasilacz. Plug & Play. Cztery śrubki, trzy złączki.

 

1rZVH0.jpg

 

EoejZ9.jpg

 

BTW ta mała płytka w prawym dolnym rogu na czarno-żółto-biało-czerwonym przewodzie to mod na region free.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...