Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

w instrukcji znalazłem: "w celu zminimalizowania ryzyka uszkodzenia danych, zalecane jest odłączenie urządzeń USB dopiero w momencie, w którym nastąpi całkowite wyłączenie odtwarzacza" więc chyba nie do końca nie ma to znaczenia...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy wreszcie na rynku drugi player BD-UHD wspierający Dolby Vision. Wreszcie LG UP970 dostał wsparcie dla DV.

Jesli ktos mysli, że będzie to konkurencja dla OPPO to natychmiast wyprowadzam z błędu. W w proównaniu do OPPO 203 dalej jest to kupa plastikowego złomu ;) .

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

16 godzin temu, pmcomp napisał:

Mamy wreszcie na rynku drugi player BD-UHD wspierający Dolby Vision. Wreszcie LG UP970 dostał wsparcie dla DV.

Jesli ktos mysli, że będzie to konkurencja dla OPPO to natychmiast wyprowadzam z błędu. W w proównaniu do OPPO 203 dalej jest to kupa plastikowego złomu ;) .

 

Pozdro

No wreszcie :) Jak ktoś planuje jako zapasowy player do DV to wg mnie spoko opcja, chyba przy okazji jest to tez jeden z tanszych playerów. A jak wyglada samo DV na nim ? czy tutaj też kiepsko w porownaniu do Oppo ? Zastanawiam sie wlasnie czy nie kupic go i sparować z Oledem.

Troche ma srednie opinie ten player ze glosny itp, ale chyba juz to poprawili... :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz jest porównywalny z OPPO.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2017 o 12:03, misfit napisał:

Na avsforum znalazłem taki opisik jak wymusić HDR-10 na filmach DV - może się przydać w razie testów porównawczych czy gdyby się trafiło na jakąś problematyczną płytę. Nie wiem czy działa na aktualnym firmware, może ktoś z Was sprawdzi.

 

 

Pmcomp - sprawdzałeś może tę procedurę? - jak wymusić HDR-10 na filmach DV?

Mam u siebie CA UHD - próbowałem u siebie i nic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DarXidEnajprosciej bedzie zapytac sprzedawce ktory wystawia aukcje.

Tutaj masz wersje z napięciami:

http://www.oppomod.com

Alternatywy:

https://www.clonesaudio.com/product-page/power-station-lite

https://www.clonesaudio.com/accessories-1

https://www.fidelityaudio.co.uk/oppo-udp-203-digital-power-supply---very-low-noise-linear-psu-4209-p.asp

 

 

Rownież przymierzam sie do wymiany zasilacza jak mi sie gwarancja skończy.

Daj znac ktory wybierzesz i jak w praktyce to wyglada.

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup planuję dopiero w styczniu. Na zdjęciach tego modułu, który mnie interesuje, na płytce widoczne są dwie diody: biała przy której jest 230v i czerwona przy której jest 115v, wychodziłoby więc na to(teoretycznie), że tolerowane są oba napięcia: https://www.ebay.pl/itm/Linear-Power-Supply-Board-for-OPPO-UDP203-Modified-Upgrade-Digital-Analog-Output/263905005184?hash=item3d71f6ce80:g:OxgAAOSw6Pxb2tSO:rk:1:pf:0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostępna jest (za forum AVSForum) nowa wersja EU firmware ....65-0131 bodajże z 4 lutego 2019. Czy ktoś z kolegów już ją instalował? W becie z grudnia było wsparcie dla HDR10+ a w oficjalnej wersji podobno nie ma. Czy ktoś może potwierdzić?

UDP20XEU-65-0131.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie instalowałem - czekam aż pojawi się oficjalnie na oppodigital.co.uk, ale z zasłyszanych informacji w tej wersji (przynajmniej z USA) jest obsługa HDR10+ pomimo tego, że o tym nie piszą. Z procesem certyfikacji być może nie wszystko jeszcze jest dogadane i może stąd takie zamieszanie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez nie instalowalem tej oficjalnej. Czekam na oficjalna z hdr10+

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zainstalowałem i co mogę powiedzieć to to, że na pewno w wersji 65-0131 działa mi już poprawnie po hdmi in bypass przesyłanie 60p dolby vision z Apple TV4K do LG 65B7V więc duży duży plus, że z wcześniejszej bety już to naprawili 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@geffer

Fajnie to działa? wykorzystanie oppo jako procesora obrazu dla atv4k? jest spora różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie zacząłem się poważnie przymierzać do zmiany sprzętu audio, pozbyłem się amplitunera i teraz nie mam nic (no w sumie nie do końca nic), sytuacja do tej pory była taka, że całość jeśli chodzi o dźwięk szła przez amplituner, dźwięk z OPPO, PS4 i NC+, tylko i wyłącznie przez amplituner. Nie toleruje dzięków z TV, są straszne...

Teraz jestem bez amplitunera, ale mam wzmacniacz (chyba taki całkiem przyzwoity) przed zmianami wstrzymywała mnie koniczność pozbycia się obecnego sprzętu i czekanie na nowy i konieczność ewentualnego używania TV jako "systemu" nagłaśniającego.

Po tym przydługim wstępie taka ciekawostka, mam wzmacniacz i użyłem OPPO jako "procesora dźwięku", troszkę się martwiłem... czy to zadziała i czy przez miesiąc czy dwa jakoś przeżyję jeśli nie będzie to tymczasowe rozwiązanie zadowalające.

NC+ podłączone do OPPO HDMI IN, PS5 (dzisiaj dostałem :)) podłączone do TV, wzmacniacz podłączony do wyjść analogowych OPPO. I... to GRA, całkiem fajnie gra, na głośnikach mam dźwięk z wszystkiego co jest podpięte. OPPO podaje dźwięk z NC+ na wzmacniacz, po przełączaniu INPUT na HDMI ARC mam tez dźwięk na wzmacniaczu z PS5, która jest podpięta do TV.

OPPO zadziałało jak "procesor" dźwięku podaje na wzmacniacz sygnał z kilku źródeł, wszystko (oczywiście oprócz PS5 i NC+) jest obsługiwane pilotem OPPO. Jestem w szoku i jestem bardzo zadowolony z tego tymczasowego rozwiązania.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w oppo jest coś na wzór passthrough dla hdmi in, w takim sensie że jak oppo jest uśpione to sygnał wciąż przechodzi do tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, D4r3KS napisał:

A czy w oppo jest coś na wzór passthrough dla hdmi in, w takim sensie że jak oppo jest uśpione to sygnał wciąż przechodzi do tv?

jest, ale chyba oppo musi być włączone… wejście HDMI jest jedno i tam masz trzy opcje do wyboru dla HDMI, IDMI IN, ARC HDMI i HDMI passtrough ale czy działa przy wyłączonym oppo to nie wiem nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem "HDMI IN BYPASS" z tego co pamiętam zostało dodane w ostatnich firmware i dzięki czemu działa Dolby Vision.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OPPO musi być włączone, jak jest wyłączone to nie ma nic ma wizji...

jak jest wybrane HDMI IN to nie ma np HDR na NC+ 4K.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że wcześniej jej nie było bo nawet instrukcja nie mówi o tej funkcji.

February 2019

1.  Added the "HDMI IN BYPASS" mode for Dolby Vision passthrough via HDMI In.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, D4r3KS napisał:

Chodzi o to że wcześniej jej nie było bo nawet instrukcja nie mówi o tej funkcji.

February 2019

1.  Added the "HDMI IN BYPASS" mode for Dolby Vision passthrough via HDMI In.

no nie mówi, nie mówi. instrukcja zawiera treści z etapu wprowadzenia sprzętu do sprzedaży, chyba nie było aktualizacji, w sumie nie sprawdzałem... instrukcja + aktualizacje firmware i wtedy jest to najbardziej aktualny spis/opis funkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz po roku... przez przypadek "odkryłem", że w przypadku firmwaru JB nie trzeba używać BDMV Modifier żeby odtworzyć strukturę BR.

W przypadku oryginalnego firmwaru, kopia płyty UHD 4K jest odtwarzana bez żadnego problemu, wystarczy skopiować zawartość wszystko do folderu AVCHD i działa. Ale jeśli chodzi o Bluray trzeba było użyć BDMV Modifier aby taka kopia kopia zadziałała i tak robiłem przez cały czas, do teraz... kilka dni temu przez przypadek, bez używania BDMV Modifiera włączyłem film... i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

mam pytanie odnośnie Opcji Dolby Vision w Oppo 203/205. Mam taką sytuację, że jak włączę film na płycie 4k Dolby Vision "Gra o tron Sezon I" to odtwarzacz Oppo 205 automatycznie wykrywa Dolby Vision i nie ma możliwości wprowadzania zmian w manu Video Setup. Podczas oglądania innego filmu który jest HDR/Dolby Vision nie mam możliwości wymusić Dolby Vision w ustawieniach HDR. Ta sama sytuacja jest ATV 4K podczas oglądania filmu dolby vision. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, opus napisał:

Witam Panowie

mam pytanie odnośnie Opcji Dolby Vision w Oppo 203/205. Mam taką sytuację, że jak włączę film na płycie 4k Dolby Vision "Gra o tron Sezon I" to odtwarzacz Oppo 205 automatycznie wykrywa Dolby Vision i nie ma możliwości wprowadzania zmian w manu Video Setup. Podczas oglądania innego filmu który jest HDR/Dolby Vision nie mam możliwości wymusić Dolby Vision w ustawieniach HDR. Ta sama sytuacja jest ATV 4K podczas oglądania filmu dolby vision. 

czytam i nie rozumiem co chcesz zrobić...

HDR powinien być ustawiony na auto, wtedy jeśli jest na płycie DV to masz DV na wyjściu, oczywiście pod warunkiem, materiał jest w DV i TV wyświetla DV, jeśli materiał źródłowy jest w HDR10 to będziesz miał "tylko" HDR10 a jeśli materiał jest w HDR10+ i TV wspiera HDR10+ to tak będzie wyświetlany obraz. Wymuszanie wyświetlania HDR10 jako DV pewnie będzie powodować przekłamania w wyświetlanym obrazie, tego powinno się unikać. Jedynym problemem może być płyta hybrydowa HDR10+ i Dobly Vision, tutaj DV ma wyższy priorytet, oczywiście tylko jeśli TV obsługuje obydwa standardy dynamiczne HDR10+ i DV

to masz wszystko łącznie z preferowanymi ustawieniami: Unofficial OPPO UDP-203 Frequently Asked Questions (watershade.net)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tak szybką opowiedz. 

Wyświetlam na JVCRS540. Tutaj jest pewnie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...