Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, pmcomp napisał:

 Jak kogoś stać za porządny telewizor 4K UHD za 20 tysięcy, player za 4 tysiące pre i końcówki do 11.2 za kolejne 20 tysięcy plus set głosników za kolejne 30 tysięcy to sobie doopy takimi plikami nie zawraca tylko kupuje dyski BD UHD w sklepie.

 

Weź jeszcze pod uwagę ciekawość i chęć obejrzenia czegoś u siebie w domu szybciej,niż pojawi się na płycie,czyli średnio 4-1 tyg. wcześniej (aktualnie piszę o BD 1080p 1:1 ,ale pewnie niebawem bezstratna jakość zawita również w krainie UHD) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też zainteresowanie strona techniczna i ogólnie tematem.

Gdyby nie złamali zabezpieczenia BD to nie mógłbyś robić sobie kopii na własny użytek @pmcomp ;)

No i co z tego że ktoś ma tv za 3k i audio za 5? Czy to że ktoś ma za 20 czyni go lepszym albo jedynym uprawnionym do filmów 4K?

Ci co mają za 20k sprzęt lub więcej też oglądają pirackie wersje i, to masz rację, kto im zabroni? Są też tacy co "słuchają" kabli za 15k i się przy tym onanizuja, im też nie zabronimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój post nie był "do ciebie". Jesli tak go odebrałeś to przepraszam.

 

Napisze inaczej.

Moim zdaniem filmy w 4K z HDR z BD UHD wraz z dźwiękiem Dolby Atmos czy DTS-X to na dziś najwyższa półka możliwa do obejrzenia w systemie kina domowego. I aby w pełni skorzystać z dobra takiego materiału należy użyć:

- projektor SONY VW5000 za kwotę ok. 120.000-150.000 zł

- ekran za kwotę ok. 8.000 zł

- playeraBD UHD za kwotę ok. 4.000 zł

- procesor audio za kwotę ok. 10.000-15.000 zł

- 11 monofonicznych końcówek mocy lub 6 stereofonicznych końcówek mocy plus dwa subwoofery za kwotę ok. 50.000 zł.

I wtedy jest ... niebo w gębie czyli uczta dla oka i ucha. Przy założeniu odpowiedniego, zaadaptowanego pomieszczenia zarówno pod kątem video jak i audio.

Od razu zaznaczę, że ja takowych jak wyżej nie posiadam. Podążam w tym kierunku :) .

 

Z drugiej strony oglądanie tegoż samego z materiału typu capture 4K jakoś zrobionego nie wiadomo jak i przez kogo (legalność zupełnie pomijam) na TV za 3.000 zł i sprzęcie audio za drugie 3.000 zł to tak jak oglądanie Paryża na pocztówkach. Ja wolę osobiście. Być, poczuć, powąchać i podotykać.

 

I o to mi chodziło :) .

 

BTW mój system kina domowego jest gdzies pomiędzy opisanymi powyżej biegunami, jednak bliżej tego pierwszego. Dlatego ciągle nie mam telewizora czy projektora 4K bo mnie one na dziś nie zadawalają. Ale uważam, że mój system kina domowego w fullHD jest i tak lepszy niż system z TV i audio za 3 + 3. Ale to moje zdanie.

 

Natomiast jeśli chodzi o system dedykowany wyłącznie do audio mogę napisać z pełną odpowiedzialnością, że spełnia on kryteria z pierwszego przykładu powyżej.

 

Pozdro

1 godzinę temu, makakam napisał:

 

Gdyby nie złamali zabezpieczenia BD to nie mógłbyś robić sobie kopii na własny użytek @pmcomp ;)

 

 

To prawda. Wolę wybierać BD ISO z mojego serwera zamiast latać na górę, szukać płyty BD, wracać na dół, wkładać do playera, czekać aż przejdą reklamy, manu, wybór ścieżki i napisów. MASAKRA !!!

Jesli chcesz mi zaproponować dobrą cene za mojego OPPO 95 i moją kolekcję płyt BD i HD-DVD to zapraszam serdecznie.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie spoko ja nic nie mam Ci za zle choc moj sprzet jest niewiele wyzej (7 +3) ;)

Kazdy moze ogladac na czym mu sie podoba, niektorzy sie jarają dalej ogladaniem xvidow na laptopie, no i niech tak bedzie.

(BTW Pamietam jaki byl szal w 99' jak sie pojawil divx i kumpel z klasy w liceum przyniosl Matrixa ;) )

Taka konfiguracja jak Ty napisales w dedykowanym pomieszczeniu to kosmos, kazdy by ja chcial, ja na pewno tak ale przędę jak mogę. Nie mam na chwile obecna wyswietlacza 4K ale rozwazam jego zakup i sprzedaje moja vt30, interesuja mnie nawet te "captury" 4K i chetnie porownam je do ori UHD BD bo mnie to ciekawi.

A kopia na wlasnym serwerze tak jak piszesz to jest super sprawa i fajnie by bylo moc tak robic z UHD BD.

 

Ps. Twoje audio to tez dla mnie wypas, wiem bo zagladam nieraz na Twojego bloga :) 

Ps. 2 Offtop: co tam masz obecnie w kinie domowym audio + video?

Edytowane przez makakam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, makakam napisał:

 

Ps. 2 Offtop: co tam masz obecnie w kinie domowym audio + video?

 

Zrobię dzisiaj opis na blogu :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego audio setupu, to szczytem, czy biegunem nazwac nie mozna. W KD 11 kanalow to raczej norma, a nie wypas (20.x.10 kanalow ). W kazdym razie Trinnov,Datasat (32 i 16 kanalowe) czy chocby nowa Emovita RMC-1 (7.3.6 - "budzetowe" rozwiazanie z Dirac Live, w sam raz na dwa rzedy siedzen) to nie jest. ;)
A propos Diraca nowy ARCAM
https://www.avforums.com/news/arcam-reveals-their-new-av860-av-processor-at-ces-2017.13277


  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to 13, a nie 11.

Jasne, można i tak, tylko natywnie dla konsumenta takiego dźwięku JESZCZE nie ma. Na dziś max to 7.2.4 czyli wspomniane 11.2.

 

DTS-X-Entire-System.jpg

 

Tylko ja chcę tak to ... chodzę do kina.

Żeby się napić piwa nie trzeba budować browaru nieprawdaż? ;)

 

Pokaż swój system ... ocenimy. Bo, że mocny w gębie jesteś to już wiemy od dawna :P.

 

Na blogu zamieściłem aktualny schemat mojego systemu kina domowego.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Dirac to ciekawy "zwierz". Za partnera mają m.in. Rolls Royce ;)

To taka ekstraklasa, jeśli chodzi o korekcję/adaptację pola akustycznego? Lepsze od np. Audyssey?

ps.

dirac to też kodek video; ciekawych rzeczy się dowiaduję - dzięki binary;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dirac to jest BARDZO ciekawy zwierz. Za 2000 USD moge go zaaplikować do swoejego systemu. Pomiędzy procesor, a końcówki.

Potrzebuję dwa takie klocki, juz o tym pisałem:

_mg_0887.jpg

 

_mg_0897.jpg

 

ddrc-88a.png

 

 

Dwa obsłużą system 11.2. Są na stronie opisane takie realizacje ( https://www.minidsp.com/forum/dirac-series-support/10817-ddrc-88a-7-2-4-with-2-units?start=18 ). Pomija się oczywiście wbudowane systemy korekcji. Co najważniejsze to rozwiązanie jest niezależne od "efektu HDMI" bo z HDMI nie korzysta.

https://www.minidsp.com/products/dirac-series/ddrc-88a

 

Można też oczywiście kupic tego Arcama z Dirac Live na pokładzie:

451_large.jpg

449_large.jpg

Nie wiem tylko dllaczego obsługuje on "tylko" 11.1 a nie 11.2. Ma wyjście tylko na jeden sub. Za cenę ok. 24.000 złotych za procesor wynagałbym jednak pełnej obsługi 11.2 :angry:.

Hmmmm ... mój Marantz ma dwa niezależne wyjścia na subwoofer. Ciekawe.

Ktoś wie dlaczego Arcam tak zrobił?

 

Pozdro

 

 

 

 

Pakujemy: http://www.rtvmax.pl/Sklep/AV860,2,0,289,13397.htm

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp.
Ja nie oceniam Twojego systemu, Twoich zachcianek, czy zapatrywania sie na swiat i sprawy o ktorych tu piszemy, tylko pisze ze 7+4 czyt 11 kanalow, to dzisiaj standard, a nie extremum. Nie zalezy to ani od naszego stanu posiadania ani opinii. I prosze Cie, nie pisz mi teraz o Kowalskim, ktory kombinuje sprzet na raty, bo mam na mysli entuzjastow, ktorych na to stac. Wejdz na avs/ av forum/s, w jakikolwiek watek dodytczacy NGA, to przekonasz sie ze 7.x.4 to standard, ale zdarzaja sie bogatsze setupy. Niedawno widzialem jak gosc sprzedal 2x Datasaty LS20i innemu gosciowi.
Aktulualna granica ilosci kanalow w KD to 32 - taki przewidziano standard i tyle kanalow oferuje np procesor Trinnova. Natomiast sciezka na plycie ma 7 kanalow podstawowych + 2 sufitowe (ktore zwyczajowo matriksuje sie 2x2) +1 LFE. W przypadku Auro3d jest troszke inaczej, ale ten format praktyczniebnie istnieje w KD. Zreszta z tego co sam napisales wynika ze chodzi o 11 kanalow.

- 11 monofonicznych końcówek mocy lub 6 stereofonicznych końcówek mocy
. Subwooferow nie wliczam, bo bez wzgledu na ich ilosc w systemie, graja to samo. Sytuacja ma sie inaczej z pozostalymi glosnikami, nawet jesli ich liczba przekracza 9 (7ch bed + 2 high). Skoro to juz mamy wyjasnione, to przejdzmy do pointy, ktora wymusiles, swoim kolejnym idiotycznym komentarzem ad personam.
Musisz przyswoic wreszcie, ze wymieniac sie mamy wiedza, a Ty ciagle tylko podchodzisz do KAZDEJ wymiany zdan, bez wzgledu na tematyke, przez pryzmat swojego widzimisie i ego. Jakie znaczenie dla postrzegania rzeczywistosci przez innych, ma Twoj stan posiadania, albo zaocznie wydana opinia. Jaki wogole maja zwiazek z tematem porownania video o ktorym dzisiaj pisalismy, Twoje koncowki mocy? One nie maja znaczenia, ani w postrseganiu problemu, ani moga sluzyc nawet jako jakis argument pomocniczy, czy udowodnic Twoja kompetencje w tej sprawie, bo nie potrzeba ani drogiego sprzetu ani tym bardziej sprzetu audio, aby dokonac oceny problemu. Pisanie ze problem Cie nie dotyczy, bo Cie nie interesuje, choc tak duzo napisales, tez nie pomaga, bo nie przybliza nas do ustalenia "prawdy". Robisz to za kazdym razem, tlumaczac swoja ignorancje, brakiem checi posiadania UHD, podkreslajac ja przy kazdej mozliwej okazji, jakby chodzilo o jakas cnote. Tylko zeby "wiedziec", nie musisz wcale "posiadac". Jest wiele osob ktore "nie posiadaja" i nigdy nie beda, z racji wyboru, czy braku mozliwosci, ale wiedza. Bo wiedza jest dla nich wartoscia.
Czytelnicy szukaja faktow, informacji o trendach, albo konkretnych podpowiedzi i te rzeczy chca omawiac. Ty wszedzie musisz wcisnac swoja zacieta plyte. Naprawde niczemu to nie sluzy. Najwiecej chcesz dyskutowac na temat rzeczy, ktore ponoc Cie nie interesuja - jak w tym watku. I choc faktycznie pojecie masz w tym zakresie niewielkie, albo zadne, pozostajesz najbardziej aktywnym dyskutantem. Jak Cie poprawie, to traktujesz to jak atak na swoja osobe i stajesz sie agresywny lub zaczepny. Wiesz jak to sie skonczy? Bedziesz gadal sam do siebie.
Mam fajny system 7.2.4. Zaluje ze uzywam go w tak niewielkim stopniu. Nie jestem natomiast zainteresowany licytowaniem sie z Toba, czy kimkolwiek innym. Jestem tu aby wymieniac sie wiedza z innymi entuzjastami. Lanserka i dochodzenie dlaczego ktos jezdzi Skoda, a nie Porsche, sa nie dla mnie. Nie chce tez klocic sie na okraglo z indywidualnosciami, ktore nie zyja niczym innym, tylko zaspokajaniem potrzeby konfrontacja, a duszony gniew, czy bunt, nie pozwala im wogole racjonalnie spojrzec na to co sie do nich pisze. Ty nie jestes jedna z takich osob. Ty jestes numerem 1 sposrod nich. Takim krolem Trolli. Niepotrzebnie wkladasz tyle energii w ciagle udowodnianie, ze jestes na topie, bo nikt Ci palmy pierszenstwa, na tym forum nie odbierze.
  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Binary, powiedziałem sprawdzam, ty polożyles katy na stół pisząc, cytuję "mam fajny system 7.2.4". A ja mam fajną doopę. Ale nie o doopach tu dyskutujemy.

Sorry, możemy dalej dyskutować jak się w moich oczach i zapewne innych uzytkowników uwiarygodnisz. Bo na dzisiaj duzo piszesz, duzo gadasz i dla mnie mało z tego wynika. Ot taka wiedza przepisywana z internetu. 

 

PS. cały drugi akapit do końca dotyczy mojej osoby. Gratuluję, tu się trochę wysiliłeś i napisałeś coś od siebie :) . Poczules się lepiej? Zrzucileś kamień z serca? Bo po mnie jak po kaczce ... mozesz oceniac dalej. Powtorzę co juz pisałem kilkanaście razy ... jak się kończą argumenty to się zaczynają personalne wycieczki. Caly Twój post jest własnie O TYM :) .

PS2. Co mają goscie w domu na AVS malo mnie interesuje. Ja mieszkam w Polsce i dyskutuję o sprzęcie i mozliwosciach na miarę naszego rynku. Ty tez tu dziś malo pasujesz. Już Ci pisałem, moze lepszych partnerów znajdziesz na forach Zielonej Wyspy. Tu się marnujesz ze swoja wiedzą. Papierową. Chcesz się uwiarygodnić to pokaz karty, drugi raz mówie ... sprawdzam.

Z Gmerem budowaliśmy ten portal od 2006 roku. Ciezką pracą. Twojego wkladu za duzo tu nie ma. Oprócz stażu. Same komentaże. Zero merytoryki.

PS3. mozesz napisac dlaczego tak bola Ciebie moje poglądy na tematy poruszane na portalu, szczególnie 4K i UHD. Jakaś krzywdę Ci robię, biznes psuję?

 

Pa.

 

Dalej masz szanse wytłumaczyc mi dlaczego Arcam zrobił 11.1, a nie 11.2. Jak wiem z doswiadczenia, a nie z netu,jakie problemy niweluje uzycie dwóch subwooferów zamiast jednego. 

Na strońie Arcama nie ma o tym ani słowa.

 

6 godzin temu, pmcomp napisał:

Mój post nie był "do ciebie". Jesli tak go odebrałeś to przepraszam.

 

Napisze inaczej.

Moim zdaniem filmy w 4K z HDR z BD UHD wraz z dźwiękiem Dolby Atmos czy DTS-X to na dziś najwyższa półka możliwa do obejrzenia w systemie kina domowego. I aby w pełni skorzystać z dobra takiego materiału należy użyć:

- projektor SONY VW5000 za kwotę ok. 120.000-150.000 zł

- ekran za kwotę ok. 8.000 zł

- playeraBD UHD za kwotę ok. 4.000 zł

- procesor audio za kwotę ok. 10.000-15.000 zł

- 11 monofonicznych końcówek mocy lub 6 stereofonicznych końcówek mocy plus dwa subwoofery za kwotę ok. 50.000 zł.

I wtedy jest ... niebo w gębie czyli uczta dla oka i ucha. Przy założeniu odpowiedniego, zaadaptowanego pomieszczenia zarówno pod kątem video jak i audio.

Od razu zaznaczę, że ja takowych jak wyżej nie posiadam. Podążam w tym kierunku :) .

 

Z drugiej strony oglądanie tegoż samego z materiału typu capture 4K jakoś zrobionego nie wiadomo jak i przez kogo (legalność zupełnie pomijam) na TV za 3.000 zł i sprzęcie audio za drugie 3.000 zł to tak jak oglądanie Paryża na pocztówkach. Ja wolę osobiście. Być, poczuć, powąchać i podotykać.

 

I o to mi chodziło :) .

 

BTW mój system kina domowego jest gdzies pomiędzy opisanymi powyżej biegunami, jednak bliżej tego pierwszego. Dlatego ciągle nie mam telewizora czy projektora 4K bo mnie one na dziś nie zadawalają. Ale uważam, że mój system kina domowego w fullHD jest i tak lepszy niż system z TV i audio za 3 + 3. Ale to moje zdanie.

 

Natomiast jeśli chodzi o system dedykowany wyłącznie do audio mogę napisać z pełną odpowiedzialnością, że spełnia on kryteria z pierwszego przykładu powyżej.

 

Pozdro

 

 

 

Jeszcze jedno kolego Binary.

Zarzuciłes mi, ze opisałem jakiś ekstremalny system. Otóz powyzszy cytat pokazuje system, do którego ja dążę na dzień dzisiejszy, a nie który posiadam. I nie jest ekstremalny. Więc teochę się mijasz z prawdą. I jest on napisany w kontekscie nosnika BD UHD, a z niego chocbyś się dzisiaj zesrał nawet ludzie z AVS nie wycisna 30-u kanalów. Chyba, ze sztucznie.

Masz jakiś kompleks albo inną fobię w stusunku do mojej osoby i TO JEST NAJWIEKSZYM TWOIM PROBLEMEM. Negujesz prawie kazda kwetsie, która poruszę. Neguj, jak napisalem mi to powiewa ale nie dziw się, że potem będę odpłacał pięknym za nadobne.

No k co z tym jednym subwooferem u Arcama?

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwlaszcza, ze nowa firmware beta UDP20XEU-38-0215B z 17/02/2017 poprawia pare bledow :

The major changes included in this version are:

1.   Resolved an issue where the Home Menu was fixed to a 60 Hz frame rate.

2.   Resolved an HDCP 2.2 failure when connecting to an HDCP 2.2 receiver and an older, non-HDCP 2.2 display.

3.   Resolved a black screen issue with certain UHD titles after resuming playback.

4.   Improved a micro-stuttering issue when outputting UHD, BD, and DVD titles at 24 Hz.

5.   Resolved an SACD playback issue where the player would immediately return to the Home Menu.

6.   Optimised disc loader performance for better disc compatibility and spin speed control.

7.   Resolved an issue where the player could not recognise music files when using Serviio server.

8.   Resolved an issue where the RS-232 command #SRC would not work on the UDP-203.

9.   Pressing and holding the Resolution button on the remote for three seconds will reset the player’s Output Resolution, HDR, Colour Space, and Colour Depth settings to factory defaults.

10.   Improved the gapless playback feature for audio files.

11.   The Home Menu now supports a wrap-around function.

12.   Improved the over-saturation of colours when using the experimental Strip Metadata feature. Please note that the black level is temporarily fixed to a very low level when enabling the Strip Metadata feature.
 

 

Edytowane przez ggregg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nie znalazłeś tańszego playera do czytania z plików ... takiego wszystko mającego ???

Dziwy Panie ... dziwy ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe.
No chciałem mieć jeden do wszystkiego.
Ale widać się nie da.
Marantz UB 7007 atmosa z pliku nie czyta, sprawdziłem kolegi Samsung k8500, też nie czyta.
Myślałem, że będę opierał się tylko na płytach ale jednak czasem jakiś plik się trafi.
Już mam kurde odtwarzacz do wszystkiego osobny, tylko UHD został do kupienia .
CD, DVD, blu-ray, roku3 do Netflix i Amazon video i egreat r6s do plików (niedawno wyjąłem go z szuflady).
Skoro UHD nie czyta z plików atmosa, to kupię nowszy media player i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ stałem się posiadaczem OPPO 203 na moim blogu będzie teraz więcej o moich doświadczeniach.

Już jestem w szoku co on potrafi. Poczytac mozna tu: 

 

Dnia 6.03.2017 o 16:35, raf7705 napisał:

Czy ten odtwarzacz czyta atmosa z plików?

 

Sprawdzę w poniedziałek po podłączeniu do Marantza. Bo na razie stoi w sypialni i lubi się z OLEDem. Plik filmowy *.m2ts czyta więc raczej nie widze powodu dlaczego miałby nie przeczytać ścieżki dźwiękowej.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. Działa. Więcej na blogu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosze o adres tego blogu.

Hdtv.pl
Kiedys to bylo wiodace forum, z ktorego dzisiaj pozostal juz tylko smetny blog, traktujacy o beznadziejnych filmach i kryzysie przemijania.
Nie wolno jednak miec prowadzemu za zle takiej formuly. W koncu moze gadac sam do siebie, skoro nikt inny konwersowac z nim nie chce i jest zarowno kustoszem i eksponatem, a przy okazji gospodarzem. Handy.
Tylko forum szkoda, bo to co widzimy w tym konkretnym, zenujacym przypadku, to karykatura forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Binary, dziadziejesz na tej emigracji.

A co jak będziesz musiał wrócić? Do tej naszej smętnej rzeczywistości? Dasz radę?

Polecam Ci właśnie obejrzany film The Road.

I nie pozdrawiam bo nie ma KOGO.

4 godziny temu, tulipan napisał:

Prosze o adres tego blogu.

Bardzo proszę: 

I pamietaj. Ci emigranci którzy uciekli do lepszego życia w Irlandii Ci nie pomogą. ONI LEPSI JUŻ OD NAS SĄ. Zagraniczni :) .

He, he, he, he.

1 godzinę temu, binary napisał:


W koncu moze gadac sam do siebie, skoro nikt inny konwersowac z nim nie chce i jest zarowno kustoszem i eksponatem, a przy okazji gospodarzem. 

 

 

Nie wiem czy się dowiedziałeś ale na tym polega formuła ... blogu.

Po polsku jeszcze rozumiesz?

Poczytaj:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Blog

http://kursy.operon.pl/Blogi/Co-to-jest-blog

 

Blog nie polega na ... konwersowaniu, a juz na pewno nie z takimi karykaturami jak TY.

A to miejsce ma juz prawie 300.000 odsłon.

TY nie jesteś tam mile widziany.

 

Ale ciagnie wilka do lasu ??? Skoro tak dobrze wiesz co tam jest? He, he, he, he ...

Jak inni moi fanboje z tego portalu.

 

Poudzielaj się na jakimś irlandzkim forum. Może tam będziesz gwiazdą? Pokaż NAM jak to się robi !!! Do boju :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...