Skocz do zawartości
Avallone

Jaki odtwarzacz do filmów 4k z True HD Atmos

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, STELVIO napisał:

Osobiście też go używasz?

Tak, choć dość rzadko. Są tu koledzy na forum o większym doświadczeniu.

Ja nie mam żadnych uwag do niego:)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie poszukiwania się zakończyły. Przynajmniej na razie, bo jeszcze go nie odpaliłem. Mam nadzieję, że przez sobotę i niedzielę mi się uda sprawdzić co i jak.

7702e1be9e743552d71097a8bb52f802.jpg&key=1d15e36e364463380ce5a3cf001dcc230d7fca36504b0b8254bd0f085111e30c

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i u mnie poszukiwania się zakończyły. Przynajmniej na razie, bo jeszcze go nie odpaliłem. Mam nadzieję, że przez sobotę i niedzielę mi się uda sprawdzić co i jak.
7702e1be9e743552d71097a8bb52f802.jpg&key=1d15e36e364463380ce5a3cf001dcc230d7fca36504b0b8254bd0f085111e30c
 
 
Jeśli kupujecie tanie Blu Ray 4k z zagranicy to skąd ściągacie napisy na pendrive?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam film bez napisów PL. Strony do ściągania mam trzy. Ale co dalej? Jak wygląda cała procedura? Pierwszy raz to robię. Odtwarzacz to Cambridge cxuhd. Jestem ciekaw czy to w ogóle zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie

1) jak odtwarzacz to oppo lub klon CXUHD lub te nowe chińskie wynalazki M9 chocaz tu nie ma fizycznie napedu ( no ale w budżecie).

2) jak box to wg mnie apple tv 4k i/lub Nvidia shield tv w polaczneiu z serwerem sieciowym (nvidia shield tv co prawda nie ma z tego co pamietam Atmosa w Netflixie i brak DV, ale ogolnie jest to wg mnie jeden z lepszych boxów  pod androida

3)  najlepiej 1 + 2 i mamy spokoj :)

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, STELVIO napisał:
Dnia 30.09.2019 o 01:01, montas napisał:

Mam film bez napisów PL. Strony do ściągania mam trzy. Ale co dalej? Jak wygląda cała procedura? Pierwszy raz to robię. Odtwarzacz to Cambridge cxuhd. Jestem ciekaw czy to w ogóle zadziała.

Cała „procedura” była opisywana już chyba kilkanaście razy, sprawdź w wątku o OPPO jest tam dość dokładny opis. Dodatkowo powinieneś mieć instrukcje od odtwarzacza, ten tez powinna być informacja co zrobic żeby odczytał zewnętrzne napisy z pendriva.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cała „procedura” była opisywana już chyba kilkanaście razy, sprawdź w wątku o OPPO jest tam dość dokładny opis.dodtakowo powinieneś mieć instrukcje od odtwarzacza, tem tez powinna być informacja co zrobic żeby odczytał zewnętrzne napisy z pendriva.
Ok. Już jestem zaawansowany w temacie. Jedyny problem to zgranie czasu głos/napisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, STELVIO napisał:
2 minuty temu, Nygus napisał:
Cała „procedura” była opisywana już chyba kilkanaście razy, sprawdź w wątku o OPPO jest tam dość dokładny opis.dodtakowo powinieneś mieć instrukcje od odtwarzacza, tem tez powinna być informacja co zrobic żeby odczytał zewnętrzne napisy z pendriva.

Ok. Już jestem zaawansowany w temacie. Jedyny problem to zgranie czasu głos/napisy

Albo zsynchronizowane napisy. Albo bawisz się w ciągłą ręczna zmianę dopasowania. Raz szybciej raz wolniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Albo zsynchronizowane napisy. Albo bawisz się w ciągłą ręczna zmianę dopasowania. Raz szybciej raz wolniej...
No i du.pa. Czas z napisami jest zgrany tylko polskich znaków nigdzie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, STELVIO napisał:
35 minut temu, Nygus napisał:
Albo zsynchronizowane napisy. Albo bawisz się w ciągłą ręczna zmianę dopasowania. Raz szybciej raz wolniej...

No i du.pa. Czas z napisami jest zgrany tylko polskich znaków nigdzie nie ma.

Zmień kodowanie pliku. W wątku o OPPO masz to wszystko opisane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmień kodowanie pliku. W wątku o OPPO masz to wszystko opisane...
Kuźwa w którym dokładnie? Ja mam trzy wątki oppo. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, STELVIO napisał:
2 minuty temu, Nygus napisał:
Zmień kodowanie pliku. W wątku o OPPO masz to wszystko opisane...

Kuźwa w którym dokładnie? Ja mam trzy wątki oppo. Dzięki

Pod testem OPPO 203

1 minutę temu, STELVIO napisał:
3 minuty temu, Nygus napisał:
Zmień kodowanie pliku. W wątku o OPPO masz to wszystko opisane...

Kuźwa w którym dokładnie? Ja mam trzy wątki oppo. Dzięki

Pod testem OPPO 203

 

 

9 minut temu, Nygus napisał:

Pod testem OPPO 203

Pod testem OPPO 203

Format unicode UTF-8

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozwiązane. Cambridge cxuhd radzi sobie z tym świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

W dniu 17.10.2019 o 21:02, szewi napisał:

Nvidia shield tv w polaczneiu z serwerem sieciowym (nvidia shield tv co prawda nie ma z tego co pamietam Atmosa w Netflixie i brak DV, ale ogolnie jest to wg mnie jeden z lepszych boxów  pod androida

NVIDIA Shield Pro z 2019 obsługuje zarówno Atmos, jak i Dolby Vision. Jest z systemem 64bit, wersja bez Pro tylko 32bit, gdzie Kodi przy odtwarzaniu 4K crashuje. Ma już automatyczne przełączanie Rec.709 i BT.2020. Również systemowe przełączanie framerate, co prawda jeszcze w Beta wersji. Największą zmianą jest jednak AI Upscaling, który ponoć wyśmienicie podrasowuje materiały np. 1080p do 2160p. W tym tygodniu będę miał mam nadzieję swój egzemplarz. Niestety jeżeli ktoś chciałby HDR w YouTube, to się rozczaruje. Przynajmniej do czasu, aż Google wprowadzi kodek AV1, który testuje dla YouTube i treści HDR. Z tego co się orientuję Android 10 wspiera ten kodek natywnie, NVIDIA Shield Pro 2019 ma ponoć dostać aktualizację do Android 10.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tv samsunga ju7500 który już ma parę lat. Z racji, że najmłodszy nie jest a nowości sprzętowe i kodekowe galopują, to i nie odtwrza już wszystkiego. Na początku prawie każdy film w 4k z torrentów szedł bez problemu. Ściągam pliki przeważnie po 40-60gb. Od roku jak nie więcej coraz więcej plików nie jest odtwarzane. Nawet już nie wiem jak rozpoznać przed ściągnieciem co zadziała a co nie... Ściagam już po 3 różne pliki naraz licząc , że któryś uda się odtworzyć. Coraz więcej plików jest w Atomsie ale mój TV nie prześle go do ampli i niema dźwięku, więc muszę szukać ze ścieżką maks DTS

Mam też BR Panasa BDT700 ale przy próbie odtwarzania plików nie czyta zewnętrznych napisów (trzeba wbudowywać w plik obrazu) i dźwięk z pliku to maks DTS - nawet HD MA nie puszcza...nie wiem czemu, bo z płyty idzie dts hdma

Generalnie pierwsze co to chodził mi po głowie inny TV ale z racji, że przy zmianie chciałbym iść conajmniej w 65 i żeby działał earc oraz oled to wyszło mi, że musze kupić np chwalony lg c9 za 8k Niestety jest to zbyt duża kwota szczególnie, że mój samsung bardzo dobrze działa

Stąd pomysł o zakupie playera który będzie odtwarzał pliki filmowe z torrentów z Atmosem lub DTS-X, oraz by generalnie wszystkie te pliki działały, a nie tak jak teraz - wybiórczo. X264, X265, heVc czy co tam jeszcze jest czego tv mi nie ogarnia...

Oglądam zawsze na ori ścieżce dźwiękowej z napisami. Ściągam z napiprojekt napisy o tej samej nazwie z rzszerzeniem srt i wszystko działa. Chciałbym by tak pozostało, bym nie musiał ekstra dodawać ścieżki napisów do pliku filmowego

Preferuje połączenie po wifi np w 5ghz ale 2.4 tez powinno ogarnąć. Od biedy pociągne jakoś kabel ale wolałbym wifi

Widziałem, że sporo piszecie o klonie Oppo 203 ale cena ponad 2k odstrasza

https://allegro.pl/oferta/klon-oppo-203-m9702-v3-nowy-8565059266

Niema nic tańszego w cenie powiedzmy do 1000zł który spełni powyższe zadanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadam tv samsunga ju7500 który już ma parę lat. Z racji, że najmłodszy nie jest a nowości sprzętowe i kodekowe galopują, to i nie odtwrza już wszystkiego. Na początku prawie każdy film w 4k z torrentów szedł bez problemu. Ściągam pliki przeważnie po 40-60gb. Od roku jak nie więcej coraz więcej plików nie jest odtwarzane. Nawet już nie wiem jak rozpoznać przed ściągnieciem co zadziała a co nie... Ściagam już po 3 różne pliki naraz licząc , że któryś uda się odtworzyć. Coraz więcej plików jest w Atomsie ale mój TV nie prześle go do ampli i niema dźwięku, więc muszę szukać ze ścieżką maks DTS
Mam też BR Panasa BDT700 ale przy próbie odtwarzania plików nie czyta zewnętrznych napisów (trzeba wbudowywać w plik obrazu) i dźwięk z pliku to maks DTS - nawet HD MA nie puszcza...nie wiem czemu, bo z płyty idzie dts hdma
Generalnie pierwsze co to chodził mi po głowie inny TV ale z racji, że przy zmianie chciałbym iść conajmniej w 65 i żeby działał earc oraz oled to wyszło mi, że musze kupić np chwalony lg c9 za 8k Niestety jest to zbyt duża kwota szczególnie, że mój samsung bardzo dobrze działa
Stąd pomysł o zakupie playera który będzie odtwarzał pliki filmowe z torrentów z Atmosem lub DTS-X, oraz by generalnie wszystkie te pliki działały, a nie tak jak teraz - wybiórczo. X264, X265, heVc czy co tam jeszcze jest czego tv mi nie ogarnia...
Oglądam zawsze na ori ścieżce dźwiękowej z napisami. Ściągam z napiprojekt napisy o tej samej nazwie z rzszerzeniem srt i wszystko działa. Chciałbym by tak pozostało, bym nie musiał ekstra dodawać ścieżki napisów do pliku filmowego
Preferuje połączenie po wifi np w 5ghz ale 2.4 tez powinno ogarnąć. Od biedy pociągne jakoś kabel ale wolałbym wifi
Widziałem, że sporo piszecie o klonie Oppo 203 ale cena ponad 2k odstrasza
https://allegro.pl/oferta/klon-oppo-203-m9702-v3-nowy-8565059266
Niema nic tańszego w cenie powiedzmy do 1000zł który spełni powyższe zadanie?
Czy to będzie 1800zł czy 2tyś to na pewno warto wydać te pieniądze na ten sprzęt jeśli płytki nie są dla Ciebie ważne. Będziesz mieć sprzęt z najwyższej półki i święty spokój na długo. Ja byłem bliski kupienia go. Nawet już byłem ugadany z kolegą z forum. Ale jednak wybrałem opcję z płytami. Teraz nie żałuję. Mam porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, STELVIO napisał:
2 godziny temu, kenczorf napisał:
Posiadam tv samsunga ju7500 który już ma parę lat. Z racji, że najmłodszy nie jest a nowości sprzętowe i kodekowe galopują, to i nie odtwrza już wszystkiego. Na początku prawie każdy film w 4k z torrentów szedł bez problemu. Ściągam pliki przeważnie po 40-60gb. Od roku jak nie więcej coraz więcej plików nie jest odtwarzane. Nawet już nie wiem jak rozpoznać przed ściągnieciem co zadziała a co nie... Ściagam już po 3 różne pliki naraz licząc , że któryś uda się odtworzyć. Coraz więcej plików jest w Atomsie ale mój TV nie prześle go do ampli i niema dźwięku, więc muszę szukać ze ścieżką maks DTS
Mam też BR Panasa BDT700 ale przy próbie odtwarzania plików nie czyta zewnętrznych napisów (trzeba wbudowywać w plik obrazu) i dźwięk z pliku to maks DTS - nawet HD MA nie puszcza...nie wiem czemu, bo z płyty idzie dts hdma
Generalnie pierwsze co to chodził mi po głowie inny TV ale z racji, że przy zmianie chciałbym iść conajmniej w 65 i żeby działał earc oraz oled to wyszło mi, że musze kupić np chwalony lg c9 za 8k Niestety jest to zbyt duża kwota szczególnie, że mój samsung bardzo dobrze działa
Stąd pomysł o zakupie playera który będzie odtwarzał pliki filmowe z torrentów z Atmosem lub DTS-X, oraz by generalnie wszystkie te pliki działały, a nie tak jak teraz - wybiórczo. X264, X265, heVc czy co tam jeszcze jest czego tv mi nie ogarnia...
Oglądam zawsze na ori ścieżce dźwiękowej z napisami. Ściągam z napiprojekt napisy o tej samej nazwie z rzszerzeniem srt i wszystko działa. Chciałbym by tak pozostało, bym nie musiał ekstra dodawać ścieżki napisów do pliku filmowego
Preferuje połączenie po wifi np w 5ghz ale 2.4 tez powinno ogarnąć. Od biedy pociągne jakoś kabel ale wolałbym wifi
Widziałem, że sporo piszecie o klonie Oppo 203 ale cena ponad 2k odstrasza
https://allegro.pl/oferta/klon-oppo-203-m9702-v3-nowy-8565059266
Niema nic tańszego w cenie powiedzmy do 1000zł który spełni powyższe zadanie?

Czy to będzie 1800zł czy 2tyś to na pewno warto wydać te pieniądze na ten sprzęt jeśli płytki nie są dla Ciebie ważne. Będziesz mieć sprzęt z najwyższej półki i święty spokój na długo. Ja byłem bliski kupienia go. Nawet już byłem ugadany z kolegą z forum. Ale jednak wybrałem opcję z płytami. Teraz nie żałuję. Mam porównanie.

Płytki hmm...mam 40-50 filmów na BR ale odtwarzacz BR rónież. Oczywiście chodziło mi po głowie by lunąć Panasa i kupić coś z obsługą BR 4K tyle, że filmy 4k u nas są jeszcze mga drogie więc sporo czasu minie zanim zaczne je kupować

Z drugiej strony BDT700 to kawał dobrego sprzętu, więc może by jeszcze wziął za to 700-800zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i o to chodzi że płytki można dostać za 70/90zł. Czy są z Włoch, Francji czy Stanów. Mnie to nie obchodzi. Kupuję tanio i napisy podstawiam. Ale z Torrentów także korzystam. Nawet w większości. Ale perełki czy klasyki mam na płycie. Lub będę mieć. Można Egreat wziąć i kupić taniego panasa blu-ray 4k i wio. Ja wybrałem jeden sprzęt do wszystkiego. Ale opcje zawsze są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu kupisz odtwarzacz za 500-600zl.
Choćby wspomniany Egreat A5.
Hi-media Q5 itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem post i czytałem o egreat a5 tyle, że wspomniano tam o słabej jakości obrazu. Jak się to ma do np odtwarzanych przeze nie plików 4k bezpośrednio przez Player Samsunga? Będę widział różnice na minus? Czy ten egreat odczyta x265 w 10bit czy więcej? Kojarzy mi się, że takich plików mój tv nie rusza.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu.

Jaka słaba jakość, jakieś żarty....

 

Ja nie widzę różnicy między nim a Apple TV 4k, mam oba.

 

 

Masz zjeszcze NVIDIA, jak chcesz. Wyższa cena a tam właśnie podobno jest gorszy obraz niż w Apple TV. Nie sprawdzałem, to nie powiem na 100%.

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raf7705 pisze jeszcze z @Barnaba równolegle w poście o klonie oppo. Generalnie z jakością pisze to co Ty. A5 jest super cenowo. 720 na allegro vs klon 1400 u Rona.

Natomiast barnaba wspomniał o strasznie wolnej pracy a5 z każdą kolejną aktualizacja. Ja odtwarzam duże pliki po 60gb poprzez sieć z serwera na routerze. 

Ta powolność objawi sie słabym działaniem menu które mogę przeżyć czy mogą się filmy ciąć? 

Rozumiem, że a5 czyta pliki tekstowe srt które są w tym samym katalogu co film? Jest jedno hdmi więc trzeba go spiąć z ampli i ampli prześlę do TV obraz? 

W panasie mam obraz jednym kablem do tv a drugim audio do ampli. Dobre rozwiazanie

Edytowane przez kenczorf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem przed podobnym wyborem kilka miesięcy temu.
Postawiłem na clona i uważam że to był dobry wybór, na dzień dzisiejszy obsługuje wszystko co mam.
Obsługa plików jest na bardzo dobrym poziomie, obrazy wszystkiego od DVD po UHD bez problemów, do tego HDR z DV włącznie.
Co do WiFi, to przy treściach które Cię interesują nie liczyłbym na płynne odtwarzanie (wiele zależy od tego jak dużo innych sieci WiFi masz w pobliżu, ale nie tylko).
Kupiłem go bezpośrednio od chinczyka za 350$.

Pozdrawiam.
Adam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=155330]raf7705[/mention] pisze jeszcze z [mention=4042]Barnaba[/mention] równolegle w poście o klonie oppo. Generalnie z jakością pisze to co Ty. A5 jest super cenowo. 720 na allegro vs klon 1400 u Rona. Natomiast barnaba wspomniał o strasznie wolnej pracy a5 z każdą kolejną aktualizacja. Ja odtwarzam duże pliki po 60gb poprzez sieć z serwera na routerze. 

Ta powolność objawi sie słabym działaniem menu które mogę przeżyć czy mogą się filmy ciąć? 

Rozumiem, że a5 czyta pliki tekstowe srt które są w tym samym katalogu co film? Jest jedno hdmi więc trzeba go spiąć z ampli i ampli prześlę do TV obraz? 

W panasie mam obraz jednym kablem do tv a drugim audio do ampli. Dobre rozwiazanie

 

 

Czyta wszystko, nic nie tnie ani, nie działa nic "powoli". Aktualizacje się już zakończyły. Ja mam ostatnią oficjalną wersję oprogramowania.

 

U mnie działa z serwerem NAS. Pliki po 100Gb bez problemu łyka. Napisy możesz sobie użyć jakie chcesz i skąd chcesz.

 

Oczywiście podłączenie do AVR.

 

 

Ps.

Widzę, że Barnaba napisał poprostu, że uruchamia się powoli.

Tak to prawda, samo wystartowanie systemu zajmuje ze 30sek. Ale później, to już działa wszystko normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...