Skocz do zawartości
Avallone

Jaki odtwarzacz do filmów 4k z True HD Atmos

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ma też spory dylemat co wybrać aby odtwarzać filmy 4k Hdr z Dolby Atmos czy dts x i do tego napisy srt z dysku przenośnego. Optymalny wydaje się na tę chwilę Cambridge cxuhd. Bo można także płyty stosować. Ale wolałbym wydać o połowę mniej. Czy jest coś godne uwagi. Bez wodotrysków i proste w obsłudze. Natrafiłem na to: Zidoo Z1000. Odtwarzacz 4k. Czy to by się sprawdziło? Oczywiście bez płyt. A może jest coś lepszego i na dodatek tańszego? Słyszałem też o Egreat A5 ale chyba to już starszy sprzęt. Może ktoś z was ma coś sprawdzone?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie coś.
Zidoo x8, Dune HD solo 4k, Himedia Q10 pro. Czy może ktoś to używa lub używał? Oczywiście Cambridge i Oppo najlepsze ale może takie sprzęty też zdają egzamin?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Ciekawie wygląda Egreat A11
A Ty nie miałeś przypadkiem Cambridge cxuhd? Bo chyba wątek założyłeś nawet?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam go, znakomity :) Ale nie wykorzystywałem go do odtwarzania z dysku. Mogę sprawdzić co i jak w weekend 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było. Chciałbym mieć pewność że czyta napisy srt w pliku z filmem. Bo na laptopie nie ma problemu a tv nawet ich nie widzi.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę na torrentach. Są filmy od razu z napisami, lektorem czy dubbingiem. A np te z atmosem mają doczepione napisy srt. Jak podłączam do swojego oleda lg to on ich nie widzi i leci oryginalna ścieżka dźwiękowa bez napisów. I wtedy muszę to puszczać przez laptopa, bo tam mam opcje dopięcia tych napisów. To ogólnie jest dla mnie najważniejsze. I czy sprzęt bez problemu otwiera duże dyski. Takie od 5TB wzwyż. Bo słyszałem że np Panasonic ma z tym problem.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

A i dobrze by było gdyby odtwarzał hdr+ i Dolby Vision

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Największe dyski jakie mam to 4 TB
To chyba też starczy. Ja mam po 5TB. Ale to chyba dużej różnicy nie zrobi.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci napęd nie potrzebny, to jest jeszcze klon oppo, bez napędu. Z Chin lub od jakiegoś Hiszpana, parę osób kupiło.
Tam chyba będzie HDR 10+ i DV.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ci napęd nie potrzebny, to jest jeszcze klon oppo, bez napędu. Z Chin lub od jakiegoś Hiszpana, parę osób kupiło.
Tam chyba będzie HDR 10+ i DV.

Tak. Czytałem ten wątek. Też ciekawa alternatywa. Tylko z tym napędem to sam jeszcze nie wiem. Trudna decyzja.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, STELVIO napisał:

Takie od 5TB wzwyż. Bo słyszałem że np Panasonic ma z tym problem.

Panasonic FZ800 obsługuje bez problemu dyski 6TB (dysk z zasilaniem 3.5" , po usb 3.0), większych jeszcze nie sprawdzałem.

P.S.

Mało tego to dysk z HUBem, i Panas widzi podpięte pod niego przenośne 2.5" maluchy np. po 2TB. Wszystko na jednym wejściu usb.  :)

 

Edytowane przez Groszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś pisał hubio/Adam że ten Panas 820 czy niższy model niepamiętam teraz mają z tym problem.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, STELVIO napisał:

Gdzieś pisał hubio/Adam że ten Panas 820 czy niższy model niepamiętam teraz mają z tym problem.

Oj czekaj. Ja mówiłem o tv nie o odtwarzaczu. Sorry za zamieszanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swej strony mogę polecić Egreat A5 , rewelacyjnie odtwarza wszystko co mu się poda ISO , mkv ,m2ts itd.

Sprzęt naprawdę warty uwagi napisy wystarczy ,że będą w jednym katalogu z filmem i wszystko odtwarza czy to .srt  czy .txt  .

Jakość obrazu i dźwięku idealna.

Czyta bez problemu dyski USB 3TB  (takie akurat mam) pewnie z większymi też da radę.

   

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@STELVIO

W wątku M9702 V2 Czyli Chinskie OPPO 203 z HDR10+ i Dolby Vision pisałeś że interesuję cię tvbox bo nie ma obsługi DV HDR+ to w końcu czego szukasz teraz?

Dnia 30.08.2019 o 15:12, STELVIO napisał:

Jak podłączam do swojego oleda lg to on ich nie widzi i leci oryginalna ścieżka dźwiękowa bez napisów. I wtedy muszę to puszczać przez laptopa, bo tam mam opcje dopięcia tych napisów.

Kwestia kodowania znaków większość napisów ma kodowanie windows-1250 natomiast tv i inne urządzenia preferują UTF-8, dlatego nie są wykrywane, wystarczy przekonwertować napisy na inne kodowanie.

Dnia 30.08.2019 o 14:45, STELVIO napisał:

Fajnie by było. Chciałbym mieć pewność że czyta napisy srt w pliku z filmem.

Setki osób to potwierdza zresztą masz instrukcję a ty dalej pytasz po raz dziesiętny bez sensu trochę.. druga sprawa cxuhd już prawie nie ma, jeśli ktoś zamierza kupić to ostatni moment.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@STELVIO
W wątku M9702 V2 Czyli Chinskie OPPO 203 z HDR10+ i Dolby Vision pisałeś że interesuję cię tvbox bo nie ma obsługi DV HDR+ to w końcu czego szukasz teraz?
Setki osób to potwierdza zresztą masz instrukcję a ty dalej pytasz po raz dziesiętny bez sensu trochę.. druga sprawa cxuhd już prawie nie ma, jeśli ktoś zamierza kupić to ostatni moment.
 
Pierwsze co napisałeś to nie za bardzo rozumiem. Ja szukam cały czas tego samego. Najlepiej sprawdzonego odtwarzacza. Z Dolby Vision HDR i Atmosem. I aby widział te napisy. Tu się nic nie zmieniło. A że ciężko u mnie z decyzją to już inna bajka. W pozostałej części wypowiedzi oczywiście masz rację.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wątku dostałeś odpowiedz że żaden tv box nie odtworzyć ci DV\HDR+ to raz dwa piszesz że filmy masz z torrentów czyli głównie mkv? takie filmy nie mają DV jedyna możliwość wyświetlenia takiego obrazu po pobranie pełnego obrazu płyty BD gdzie jest folder BDMV i odtworzenie go na jakimś odtwarzaczu bd który obsługuję takie obrazy.. żaden komputer i żaden tvbox tego nie potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z torrentów wyciągam tylko HDR i atmosa. Że nie ma DV to wiem. Jeśli mnie kiedyś najdzie kupno płytki to lepiej mieć np Cambridge cxuhd który wszystko załatwia. Tak?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

A i jeszcze jedno. Czy jeśli tj koniec Oppo 203 czy tego Cambridge to będą aktualizacje do nich. Czy to nie ma znaczenia?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam jak nie ma DolbyVision  .. jest i świetnie działa na tv LG 

Pliki są w formacie .mp4 a dźwięk w E-AC-3 Dolby Digital Plus  

Jak na razie nie ma sposobu by był i DolbyVision i Atmos 

Cały czas piszę o jednym pliku .mp4

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem możliwość zamówienia Cambridge cxuhd. Ale pan w sklepie powiedział że ten sprzęt nie czyta napisów jak Oppo 203. Bo go miał i używał. To ja już kur..a nic nie wiem. Nie wywalę ponad 3tyś żeby sobie pluć w brodę później.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie czyta?

Wiele osób potwierdza, że czyta... przecież to klon Oppo 203.

Pewnie źle opisał napisy... u mnie w Oppo muszą być opisane jako  sub w folderze sub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już ten temat odpuściłem. Nie mogłem u nikogo na żywo sprawdzić. Każdy ma inne zdanie. Ten coś słyszał ten jeszcze coś innego. Słyszałem że wcale z niego nie taki klon jak większość mówi. Dlatego kasę włożyłem teraz w ekran. A o odtwarzaczu pomyślę później.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Ja się w ogóle za mało na tym znam żeby zaryzykować 3tyś. O tyle spraw się pytałem w tym temacie czy innym że już wszystko mi się pomieszało. Nie znam tych wszystkich nazw, skrótów co mnie nie jedni zasypują. I dlatego jestem w czarnej du.. Ale coś się później wymyśli. Jeszcze daleka droga przede mną. A gdzie projektor?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2019 o 15:12, STELVIO napisał:

Jadę na torrentach.

To trochę nie rozumiem, dlaczego nie wybierasz tego klona bez napędu BD? Spisuje się znakomicie ;)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To trochę nie rozumiem, dlaczego nie wybierasz tego klona bez napędu BD? Spisuje się znakomicie
Dobre pytanie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Osobiście też go używasz?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...