Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, X-Rite napisał:

No tak ale z drugiej strony, monitory graficzne i studyjne raczej matryc VA nie posiadają. I monitory te nie służą do zabawy lub relaksu tylko do zarabiania pieniędzy a kwestia jakości ma w tym wypadku dosyć duże znaczenie.

Mam monitor na IPSie - Della U2415, swego czasu sporo kosztował i nie ma tam tak zjechanej czerni czy jakichkolwiek bandingów i innych dziwnych problemów. Philips okazał się porażką ze swoją autorska matrycą IPS (TP-Vision), nie wiem jak te od LG w tym roku wypadły, ale zdjęcie z testu wspomnianego LG z rtings mówi więcej niż tysiąc słów. Panowie..przecież to jest jakaś masakra:

uh7700-uniformity-large.jpg

Chyba bym oszalał z taką 'czernią' ponownie po Philipsie na LG.

Zresztą na szarym z tego co widzę jest to samo co na Philipsie, czyli pasy widoczne nawet na takim tle nieruchowym, a co dopiero w meczu czy podczas ruchu kamerą:

uh7700-dse-large.jpg

Na tym monitorze Della, który mam jest srebrzenie matrycy jak spojrzy się spod kąta, gdzieś tam czerń idealna też nie jest nie powiem, ale nijak się to ma do tych TV.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryce LG, te komputerowe, IPS są bardzo dobre. Stosuje je wielu producentów, m.in. NEC i nie wiem czy dobrze pamietam ale i chyba EIZO.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@X-Rite byłbyś w stanie dodać tą kalibrację w innej formie, ponieważ nie chce mi się odtworzyć ? Z góry dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, X-Rite napisał:

No tak ale z drugiej strony, monitory graficzne i studyjne raczej matryc VA nie posiadają. I monitory te nie służą do zabawy lub relaksu tylko do zarabiania pieniędzy a kwestia jakości ma w tym wypadku dosyć duże znaczenie.

Wiesz muszę się przyznac, że sam się swego czasu nad tym zastanawiałem i żadna na 100% pewna odpowiedz mi nie wyszła.

Być może jednym z czynników takiej decyzji jest fakt (b.istotnydla osób robiących np. edycję foto), że w wypadku IPS nawet po lekkim zejściu z osi nie ma obawy, że coś zmienia swój prawdziwy odcień,barwę, gradacja itp.  A swoją drogą monitory na VA kontrastem często wcale niewiele lepiej wypadają od IPS. 

Na koniec jedna ważna uwaga IPS , IPS'owi nie rowny - wystarczy zobaczyć i wglebic się w ofertę Eizo kierowana do edycji foto właśnie (ceny, kaptury, dodatkowe systemy, kalibratory).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Xisiek napisał:

Na koniec jedna ważna uwaga IPS , IPS'owi nie rowny - wystarczy zobaczyć i wglebic się w ofertę Eizo kierowana do edycji foto właśnie (ceny, kaptury, dodatkowe systemy, kalibratory).

Z tym zdecydowanie się zgadzam. Myślę, że w wypadku matryc IPS dużą zaletą jest stabilność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Xisiek napisał:

Wiesz muszę się przyznac, że sam się swego czasu nad tym zastanawiałem i żadna na 100% pewna odpowiedz mi nie wyszła.

Być może jednym z czynników takiej decyzji jest fakt (b.istotnydla osób robiących np. edycję foto), że w wypadku IPS nawet po lekkim zejściu z osi nie ma obawy, że coś zmienia swój prawdziwy odcień,barwę, gradacja itp.  A swoją drogą monitory na VA kontrastem często wcale niewiele lepiej wypadają od IPS. 

Na koniec jedna ważna uwaga IPS , IPS'owi nie rowny - wystarczy zobaczyć i wglebic się w ofertę Eizo kierowana do edycji foto właśnie (ceny, kaptury, dodatkowe systemy, kalibratory).

Tu się  nie ma co zastanawiać. Takie monitory słuzą do pracy i do zarabiania pieniędzy, a telewizory służą do zabawy.

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Minusy: Pilot, choć fajny, to jednak brak klawiatury numerycznej trochę przeszkadza. Bardzo ciężko się go czyści (matryca).

Model przeznaczony na rynek UK/ROI ma w komplecie dodatkowego, klasycznego pilota BN59-01247A. Prawdopodobnie mozesz sobie takiego kupic w internecie.Edit: O taki:20170117_202934_zpsn4hir2oo.jpg Nie musze mowic, ze te odklejajace sie obudowy i martwe piksele, to tylko w kraju nad Wisla, czy na Ukrainie.

A gosciem sie nie przejmuj, bo on na oczy wspomnianego modelu nie widzial. Gdyby bylo inaczej, toby znal glowna wade tego modelu i smialo moglby napisac, ze dla niego to dyskwalifikacja. To dotyczy rowniez reszty hejterow, A skoro nie wspominaja o tym, to znaczy, ze telewizora w akcji nie widzieli i [beeep]l na ten temat wiedza, tak jak ten poprzedni misio UHatek770

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, wilos napisał:

Ja ci nie napisałem o Philipsie tylko o modelu na matrycy IPS. Kupiłeś i juz , więc masz Samsunga, jaki jest ten Samsung każdy widzi. Przykład lepszego TV, lepiej wykonanego  za niższą cene o takiej samej martycy(chodzi mi o HZ-e)  LG SUPER UHD 4K 55UH7707.  Tańszy o 1300 zł

LG UH7707 lepszy od KS7000, normalnie koń by się uśmiał. Czytasz w ogóle fachowe testy Macieja na forum, testujesz TV w sklepie poszczególne modele TV czy może jesteś przedstawicielem firmy LG??? Co jak co, ale modele LG LED na rok 2016, to jak dla mnie totalna porażka. Dwukrotnie testowałem na własnym materiale w sklepie najwyższy model LG UH950 i jak dla mnie przeciętność w jakości obrazu i tyle, Nawet kąty patrzenia jak na matrycę IPS bez rewelacji, w moim starym Panasie z 2008 r. na IPS-ie są już o niebo lepsze. Do tego czerń na na UH950 zwyczajnie słaba i tyle, ale to w końcu IPS, więc cudów nie można się oczekiwać. Niżej w hierarchii jest model LG UH8507 już z węższą paletą barw, jeśli w ogóle wiesz co to znaczy :lol:. Podany przez Ciebie model UH7707 to najniższa półka z TV LG oznaczonych jako SuperUHD z mierną, czyli bardzo wąską paletą barw - w przeciwieństwie do KS7000, gdzie mamy bardzo szeroką paletę barw. Do tego Dolby Vision w UH7707, to czysta fikcja z uwagi na zbyt niską jasność matrycy (zdecydowanie za mało nitów) Wystarczy przeczytać testy takich profesjonalistów jak Maciej. Drugi krok to własne testy na własnym materiale w sklepie. Wówczas wszystko wiadomo. To jest wątek poświęcony KS7000, a nie LG. Chcesz kupić LG to sobie kupuj, skoro Ci się podoba. Chcesz wypisywać swoje wrażenia o LG, to załóż wątek o UH7707, a nie wypisujesz swoje mądrości w wątku o KS7000. Nie odpowiada Ci KS7000, to nie kupuj, nikt Cię do tego nie zmusza.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, rgomez napisał:

A szkoda że Cię nie interesuje. Jak napisałem wyżej wydaje mi się iż forum to jest dobrem publicznym i każdy może( mam taką nadzieję) wyrazić swoją opinię. Nie jest to twoje prywatne forum, więc nie obrażaj jego uczestników.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
 

Forum jest publiczne i każdy ma prawo się wypowiadać swobodnie. Jeśli jednak ktoś bredzi od rzeczy, to zawsze warto się do tego odnieść. Na forum często wchodzą bowiem osoby poszukujące doradztwa w zakresie wyboru dobrego TV - jeśli chodzi o jakość obrazu - w określonym przedziale cenowym. Jeśli ktoś jest laikiem i przeczyta mądrości innego laika podającego się za "znawcę" tematu, to może zostać wprowadzony w błąd i dokonać niewłaściwego wyboru. Jeśli ktoś np. oczekuje od TV dobrej czerni, szerokiej palety barw i niezłego wsparcia dla HDR-u, to polecanie takiego LG UH7707 jako dobry wybór jest szczytem ignorancji i bezczelności w związku z wciskaniem kitu poszukującym nowego TV. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Tu się  nie ma co zastanawiać. Takie monitory słuzą do pracy i do zarabiania pieniędzy, a telewizory służą do zabawy.

Prawda. Ale przyznam też, że prawie wszystkie serie monitorów dedykowanych jakie przychodzą mi do głowy bazują na IPS'ach na VA sobie nie przypominam (czyli dokładnie odwrotnie niż w tv) I naprawdę chętnie bym przeczytał opinię kogoś obcykanego/profi w temacie, np. kolegi czornyja, dlaczego tak właśnie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie ten wątek (plus kilka innych), bo zastanawiam się nad zakupem tego modelu, i myślałem że panuje tutaj sekta czerniofili, dla których liczy się tylko matryca VA - wszystko co na IPS to syf, i najlepiej wodą święconą naprawić te piksele, to może kontrast skoczy przynajmniej do 100000000000000:1. Ale jak czytam posty pmcompa, który twierdzi że nawet taki (wydawałoby się) dobry model jest syfem, to ja już nie wiem o co tu chodzi. Przychodzi taki drugi ja na forum, i pyta o opinię na temat telewizora, i co? Grundig poleci mu Panasonica, bo jest chyba jakimś pracownikiem. Xisiek poleci cokolwiek na matrycy VA, BO IPSY TO SYF JEST PANIE NIE BIERZ TEGO, a na koniec pmcomp powie że to i tak [beeep] jest nie telewizor, i w ogóle zamiast 5 tysięcy to wydaj minimum 12 na OLEDa, chociaż nie, bo Grundig powie żeby nie oglądać telewizji, bo się wypali morda Kuźniara jak będziesz oglądać TVN24. Litości ludzie, zgrywacie jakiś ekspertów, i staracie się udowodnić ludziom, że ich telewizor za 5 tysięcy (NIE DAJ BOŻE ZA TRZY, ZA TYLE TO PEWNIE JAKIŚ PHILIPS NA IPSIE) jest nic nie warty, że będzie miał banding, clouding, moroning, i inne zjawiska o których nigdy wcześniej nikt nie słyszał.

A najlepiej to kupić jakiś telewizor z super obrazem ale bez smarta bo to syf i się będzie zacinać, no chyba że kupisz jakiegoś dodatkowego boxa to wtedy zupełnie inna rozmowa, witamy w gronie ekspertów. No zaraz, przecież dziś NIE MA na rynku modeli bez smarta, które będą miały super obraz (no chyba że DX900, bo ten ich smart to o kant tyłka rozbić).

Wciąż pmcomp nie podał alternatywy dla KS7000, w podobnej cenie. Jeżeli to jest taki syf, to co można dobrego w tej cenie kupić?

Aż mnie zmusiliście do założenia konta, pewnie też zostanę odtrącony bo konto od 5 minut to nie to samo co 10 lat bycia szanowanym ekspertem. Z wami to jak w pewnej paście internetowej " EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY HEHE MAM NADZIEJĘ, ŻE PRZEJDZIE TA NOWELIZACJA USTAWY I OGLĄDANIE TELEWIZJI BĘDZIE MOŻNA CZYNIĆ TYLKO Z LICENCJĄ BO SERIO NIEKTÓRZY NIE MAJĄ ANI DOŚWIADCZENIA ANI WYOBRAŹNI I NA PRZYKŁAD KUPUJĄ NA IPSIE GDZIE NIE MA CZERNI"

A co do typów matryc - pamiętam jeszcze taką genialną poradę dla osoby, która chciała telewizor z dobrymi kątami - tak się upieraliście przy tym VA, że kazaliście mu kupić OBROTOWY STOLIK pod telewizor i tam postawić coś na VA, bo IPS to syf. Plazmy też tak kochaliście, a teraz ile ich jest na rynku?

Edytowane przez JarekWML
pijackie zwidy, musiałem dopisać
  • Lubię 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, JarekWML napisał:

Czytam sobie ten wątek (plus kilka innych), bo zastanawiam się nad zakupem tego modelu, i myślałem że panuje tutaj sekta czerniofili, dla których liczy się tylko matryca VA - wszystko co na IPS to syf, i najlepiej wodą święconą naprawić te piksele, to może kontrast skoczy przynajmniej do 100000000000000:1. Ale jak czytam posty pmcompa, który twierdzi że nawet taki (wydawałoby się) dobry model jest syfem, to ja już nie wiem o co tu chodzi. Przychodzi taki drugi ja na forum, i pyta o opinię na temat telewizora, i co? Grundig poleci mu Panasonica, bo jest chyba jakimś pracownikiem. Xisiek poleci cokolwiek na matrycy VA, BO IPSY TO SYF JEST PANIE NIE BIERZ TEGO, a na koniec pmcomp powie że to i tak [beeep] jest nie telewizor, i w ogóle zamiast 5 tysięcy to wydaj minimum 12 na OLEDa, chociaż nie, bo Grundig powie żeby nie oglądać telewizji, bo się wypali morda Kuźniara jak będziesz oglądać TVN24. Litości ludzie, zgrywacie jakiś ekspertów, i staracie się udowodnić ludziom, że ich telewizor za 5 tysięcy (NIE DAJ BOŻE ZA TRZY, ZA TYLE TO PEWNIE JAKIŚ PHILIPS NA IPSIE) jest nic nie warty, że będzie miał banding, clouding, moroning, i inne zjawiska o których nigdy wcześniej nikt nie słyszał.

A najlepiej to kupić jakiś telewizor z super obrazem ale bez smarta bo to syf i się będzie zacinać, no chyba że kupisz jakiegoś dodatkowego boxa to wtedy zupełnie inna rozmowa, witamy w gronie ekspertów. No zaraz, przecież dziś NIE MA na rynku modeli bez smarta, które będą miały super obraz (no chyba że DX900, bo ten ich smart to o kant tyłka rozbić).

Wciąż pmcomp nie podał alternatywy dla KS7000, w podobnej cenie. Jeżeli to jest taki syf, to co można dobrego w tej cenie kupić?

Aż mnie zmusiliście do założenia konta, pewnie też zostanę odtrącony bo konto od 5 minut to nie to samo co 10 lat bycia szanowanym ekspertem. Z wami to jak w pewnej paście internetowej " EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY HEHE MAM NADZIEJĘ, ŻE PRZEJDZIE TA NOWELIZACJA USTAWY I OGLĄDANIE TELEWIZJI BĘDZIE MOŻNA CZYNIĆ TYLKO Z LICENCJĄ BO SERIO NIEKTÓRZY NIE MAJĄ ANI DOŚWIADCZENIA ANI WYOBRAŹNI I NA PRZYKŁAD KUPUJĄ NA IPSIE GDZIE NIE MA CZERNI"

A co do typów matryc - pamiętam jeszcze taką genialną poradę dla osoby, która chciała telewizor z dobrymi kątami - tak się upieraliście przy tym VA, że kazaliście mu kupić OBROTOWY STOLIK pod telewizor i tam postawić coś na VA, bo IPS to syf. Plazmy też tak kochaliście, a teraz ile ich jest na rynku?

GENIALNE!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, JarekWML napisał:

Czytam sobie ten wątek (plus kilka innych), bo zastanawiam się nad zakupem tego modelu, i myślałem że panuje tutaj sekta czerniofili, dla których liczy się tylko matryca VA - wszystko co na IPS to syf, i najlepiej wodą święconą naprawić te piksele, to może kontrast skoczy przynajmniej do 100000000000000:1. Ale jak czytam posty pmcompa, który twierdzi że nawet taki (wydawałoby się) dobry model jest syfem, to ja już nie wiem o co tu chodzi. Przychodzi taki drugi ja na forum, i pyta o opinię na temat telewizora, i co? Grundig poleci mu Panasonica, bo jest chyba jakimś pracownikiem. Xisiek poleci cokolwiek na matrycy VA, BO IPSY TO SYF JEST PANIE NIE BIERZ TEGO, a na koniec pmcomp powie że to i tak [beeep] jest nie telewizor, i w ogóle zamiast 5 tysięcy to wydaj minimum 12 na OLEDa, chociaż nie, bo Grundig powie żeby nie oglądać telewizji, bo się wypali morda Kuźniara jak będziesz oglądać TVN24. Litości ludzie, zgrywacie jakiś ekspertów, i staracie się udowodnić ludziom, że ich telewizor za 5 tysięcy (NIE DAJ BOŻE ZA TRZY, ZA TYLE TO PEWNIE JAKIŚ PHILIPS NA IPSIE) jest nic nie warty, że będzie miał banding, clouding, moroning, i inne zjawiska o których nigdy wcześniej nikt nie słyszał.

A najlepiej to kupić jakiś telewizor z super obrazem ale bez smarta bo to syf i się będzie zacinać, no chyba że kupisz jakiegoś dodatkowego boxa to wtedy zupełnie inna rozmowa, witamy w gronie ekspertów. No zaraz, przecież dziś NIE MA na rynku modeli bez smarta, które będą miały super obraz (no chyba że DX900, bo ten ich smart to o kant tyłka rozbić).

Wciąż pmcomp nie podał alternatywy dla KS7000, w podobnej cenie. Jeżeli to jest taki syf, to co można dobrego w tej cenie kupić?

Aż mnie zmusiliście do założenia konta, pewnie też zostanę odtrącony bo konto od 5 minut to nie to samo co 10 lat bycia szanowanym ekspertem. Z wami to jak w pewnej paście internetowej " EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY HEHE MAM NADZIEJĘ, ŻE PRZEJDZIE TA NOWELIZACJA USTAWY I OGLĄDANIE TELEWIZJI BĘDZIE MOŻNA CZYNIĆ TYLKO Z LICENCJĄ BO SERIO NIEKTÓRZY NIE MAJĄ ANI DOŚWIADCZENIA ANI WYOBRAŹNI I NA PRZYKŁAD KUPUJĄ NA IPSIE GDZIE NIE MA CZERNI"

A co do typów matryc - pamiętam jeszcze taką genialną poradę dla osoby, która chciała telewizor z dobrymi kątami - tak się upieraliście przy tym VA, że kazaliście mu kupić OBROTOWY STOLIK pod telewizor i tam postawić coś na VA, bo IPS to syf. Plazmy też tak kochaliście, a teraz ile ich jest na rynku?

Jakkolwiek by to nie było napisane, to trudno się nie zgodzić.

Chociaż sam na IPS od TPV się mocno zawiodłem i rozważałem już tylko VA. Czerń akurat jest ważna, bo w filmach jest sporo ciemnych scen i jeśli przebija Ci jakiś róg albo nawet rogi czy środek ekranu, to mało przyjemnie się ogląda.

Natomiast też jestem zdziwiony, że telewizory do 5000 zł to wg niektórych półka bardzo słaba. Prawda jest taka, że mało kto kupuje TV powyżej tej kwoty, jak chodziłem po sklepach zerkać na TV, to obok zawsze pytania o jakiś tani FHD albo o Mantę i jak się sprawuje.

Natomiast niestety na forach o innej tematyce jest podobnie, miałem do 600 zł na słuchawki, co mi się wydawało kosmiczną kwotą, a na forum tematycznym dźwiękowym mnie zjechali, że to za mała kwota na cokolwiek konkretnego. Wtf?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, JarekWML napisał:


Wciąż pmcomp nie podał alternatywy dla KS7000, w podobnej cenie. Jeżeli to jest taki syf, to co można dobrego w tej cenie kupić?

 

 

OLED 910? LCD to wymierająca technologia :) .

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, pmcomp napisał:

 

OLED 910? LCD to wymierająca technologia :) .

Wątek dotyczy TV UHD z a Ty proponujesz FHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, X-Rite napisał:

Moim skromnym zdaniem nie jest przypadkiem, że w dobrych i bardzo dobrych monitorach graficznych siedzą matryce IPS a nie VA. Pomijając kwestię szybkości (gry) i czerni w mojej opinii lepszy obraz jest jednak na matrycy IPS a nie VA i piszę to jako posiadacz Samsunga właśnie z matrycą VA. Gdyby w swoich telewizorach LG stosował w niższych i średnich przedziałach cenowych porządne matryce 4K a nie matryce M+ to długo bym się nie zastanawiał i kupił LG. Moim zdaniem płynność ruchu w LG też jest lepsza niż w moim Samsungu. Testowałem również Philipsy i obraz był bardzo dobry ale po wstępnej regulacji podświetlanie, kontrastu i jasności. Obawiałem się jednak chińszczyzny aby nie było takich wpadek i kłopotów jak z promowanym tutaj kiedyś AMOI.

A ja mam inne zdanie. Miałem wcześniej Eizo na VA (EV2333 i S2433), teraz mam CX271 na IPS no i niestety nie widzę żadnej korzyści z tego tytułu. Czerń jest słaba i żeby pokazać klientowi zdjęcia muszę odpalać telewizor, żeby był jakiś efekt. Wzdycham do poprzednich modeli, bo tam jednak kontrast był lepszy. Kolory? Szerokogamutowce były i na VA i na IPS. Z tego , co pamiętam Eizo nie przeszło na IPS dlatego, że były lepsze. A topowe LCDki to długo były TN-ki, więc... ;)

Edytowane przez aerofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, pmcomp napisał:

 

OLED 910? LCD to wymierająca technologia :) .

Wymierająca technologia to plazmy, można ją zobaczyć tylko w skansenach i w domach osób, które nie zmieniały telewizora od kilku lat. W sklepie już takich obiektów muzealnych nie uświadczysz.

Myślałem o tym modelu, ale chciałem coś w 4K i z HDRem. Nie musi mieć pierdyliarda nitów, bo wiem że w tej cenie trzeba iść na kompromisy (chociaż kwota nie jest mała). Nie potrzebuję modelu zdolnego do przyznania noty "Referencja".

Co do ocen też miałem jakąś uwagę - czepiacie się (zwykle przy innych modelach), że "jak można polecać taki syf" - nie zauważacie tylko, że jest to model polecany w danej cenie. Jak ktoś ma 3 tysiące, to ten przysłowiowy Philips nie jest złym wyborem, i musi się liczyć z tym, że nie dostanie OLEDa. I nie, niech nie dokłada dodatkowych 10 tysięcy do Panasa DX900 albo B6tki, bo on chce wydać 3 tysiące. -_-

Edytowane przez JarekWML
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Xisiek napisał:

Wiesz muszę się przyznac, że sam się swego czasu nad tym zastanawiałem i żadna na 100% pewna odpowiedz mi nie wyszła.

Być może jednym z czynników takiej decyzji jest fakt (b.istotnydla osób robiących np. edycję foto), że w wypadku IPS nawet po lekkim zejściu z osi nie ma obawy, że coś zmienia swój prawdziwy odcień,barwę, gradacja itp.  A swoją drogą monitory na VA kontrastem często wcale niewiele lepiej wypadają od IPS.

Na koniec jedna ważna uwaga IPS , IPS'owi nie rowny - wystarczy zobaczyć i wglebic się w ofertę Eizo kierowana do edycji foto właśnie (ceny, kaptury, dodatkowe systemy, kalibratory).

Masz rację, obecnie podstawowy walor IPS w monitorach profesjonalnych to właśnie kąty. Jako że siedzi się znacznie bliżej od ekranu niż w przypadku telewizora, krawędzie ekranu okazują się pod kątem znacznie mniejszym od 90°, co w przypadku VA może już znacznie wpływać na odcienie kolorów. Zresztą EIZO miało romans z SPVA od Samsunga w swoich seriach profesjonalnych, więc w zadaniach, które nie wymagają aż takiej homogeniczności kolorów - matryca VA sprawdzi się znakomicie.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w listopadzie kupiłem dwie sztuki 65", rozpakowałem, powiesiłem na ścianie i od tamtej pory jestem pod wrażeniem obrazu. Telewizor wisi na ścianie a przed mam szafkę, więc nie mam pojęcia czy coś tam na milimetr odstaje czy nie. Wzrokowo jest OK.

Oglądam z 4 metrów i żadnych bad pikseli nie widzę, nawet nie wiem czy są. Jeśli są to świetnie się kryją. Nie ustawiałem jakichś MEGA parametrów oglądania, powiesiłem i oglądam. Chyba wybrałem profil filmy ale nie jestem tego pewien. Nie zmieniałem żadnej ostrości, barwy, itp. Po prostu go używam, tak jak wcześniej Sony 55" , który świecił w tym miejscu przez 5 lat - teraz świeci w gabinecie. 

Nie myślę o kalibracji, ani nie szukam optymalnych ustawień bo jestem mega zadowolony z obrazu jaki mam. Dzieciaki siedzą z rozdziawioną japą jak oglądają bajki, czego chcieć więcej.

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, aerofan napisał:

A ja mam inne zdanie. Miałem wcześniej Eizo na VA (EV2333 i S2433), teraz mam CX271 na IPS no i niestety nie widzę żadnej korzyści z tego tytułu. Czerń jest słaba i żeby pokazać klientowi zdjęcia muszę odpalać telewizor, żeby był jakiś efekt. Wzdycham do poprzednich modeli, bo tam jednak kontrast był lepszy. Kolory? Szerokogamutowce były i na VA i na IPS. Z tego , co pamiętam Eizo nie przeszło na IPS dlatego, że były lepsze. A topowe LCDki to długo były TN-ki, więc... ;)

Nie znam niższych modeli EIZO. W serii ColorEdge CG jest matryca IPS chociaż muszę sprawdzić czy coś się ostatnio nie zmieniło i czy w niższych modelach nie stosują PVA.

Proponuję powrót do tematu wątku.

W moim KS7000 widzę, że ruch nie jest jego mocną stroną. Mam ustawienie na 10 i 5 ale i tak jest problem. Macie jakieś pomysły co do ustawień?

Edytowane przez X-Rite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co ten ryk i hejt. Ale kilka słów ode mnie, jak osoby która stała przed trudnym zadaniem wyboru tv 4K z HDR do ps4 pro i xbox one s.

Do zakupu przymierzałem się od listopada (data premiery PRO). Przeczytałem chyba wszystko co się da o TV tutaj na forum, navforums, flatpanels,rtigns i... zgłupiałem.

Cel był prosty: min. 60" w 4k z HDR do konsol. Odległość 2 - 2,5 m nos ekran więc chyba ok. Myślalem nawet o 65".

Jasnym było że jeśli chcę mieć za[beeep]istą jakość obrazu i "nexgen fullhifi" doświadczenie  to powinienem zainwestować w OLEDa LG typu B6 ale cena przy 65" w okolicach 19 tys zł mocno ostudziła ten zapał. No i input lag w trybie 4k HDR odstraszał.  Zatem zacząłem się przyglądać flagowcom FALD LCD i w zasadzie jedyne co wchodziło w grę jeśli chodzi o rekomendacje i wysokie noty to SOny XD9305, Panasonic DX900E, nawet Philips 7601 (lubię ambilighta, do tej pory używałem 7509 full hd IPS i byłem zadowolony) oraz Samsung 9500. Wszystko 65"  w cenie 10-11 000 zł , Samsung najdroższy bo ok13-14 tys. , Philips najtańszy (9 tys), Panans ok 12-13 tys.

Analizując te TV niepokojące były wartości input lag w trybach game'ingowych przekraczające dopuszczalne graniczne wartości do komfortowego grania po sieci na konsolach. Do filmów nie ma to oczywiście znaczenia, ale jednak w moim konkretnym pprzypadku było niedozaakceptowania. I wtedy wpadł mi oko ten model 60"KS7000. Testowałem go mocno w sklepach z ps4 pro, z ultra hd 4k playerem filmów, z materiałami HDR na dysku. I powiem szczerze że jakość odtwarzanego materiału byłą naprawdę dobra. Co z tego że nie ma FALD?  Ma świetną czerń bo VA, ale kolory dość dziwne dla mnie przyzwyczajonego do IPSa.  Po wielu rozterkach zdecydowałem sie go kupić na jednej z pormocji za 5,7 tys zł za 60". I powiem szczerze że jest dzisiaj b zadowolony. Gry śmigają fenomenalnie (najniższy input lag ze  wszysktich tv), jakość obrazu bardzo dobra po twekach z rtings i avforums - czaję się co prawda na kalibrację od Macieja ale to jakoś niebawem - Tizen bardzo sprawny. Jakośc HDR zauważalna  zarówno w 4k HDR Youtube czy Netflix jak i w niewielkiej ilości gier typu Uncharted, Infamous, Last of us, Forza horizon 3 czy Gears of War. Co chcieć więcej? A cena 2 i pół raza mniejsza niż flagowców które wcale mnie nie porwały jakości obrazu. Owszem Panasnic Dx900 robi kolosalne wrażenie, ale reszta niekoniecznie.  Ps. Co prawda 1 sztukę Samsunga spakowałem i zawiołem do Saturna spowrotem bo znalazłem kilka bad pixeli i nierówny tylny panel ,ale nowa sztuka jest w 100% bez wad. I tyle. Kiedyś jak już OLEDy będą w cenie 10 tys za 65" to pewnie sobie zmienię. Reasumując to nie jest zły tv więc wypowiedzi pmcompa czy innych krzykaczy można traktować jak ich prywatne opinie a nie odzwierciedlenie rzeczywistej jakości produtku. I tyle.

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, X-Rite napisał:

W moim KS7000 widzę, że ruch nie jest jego mocną stroną. Mam ustawienie na 10 i 5 ale i tak jest problem. Macie jakieś pomysły co do ustawień?

Jak to TV Premium za 5500 zł- 120 Hz panel i ma problemy z Ruchem (motion). Nie no żarty jakieś. Poważnie

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz próbując wrócić do tematu. Byłem zamuszony zamówić normalnego pilota. To rozwiązanie, które zaproponował Samsung w postaci tego plastikowego smart-bezprzeciskowca nie nadaje się dla normalnych ludzi. Próbuję przyzwyczaić się do niego już tydzień i może jestem mało pojętny ale bardzo często jednak się mylę i wciskam nie to co trzeba. Zmuszanie to korzystania tylko z smart-pilotów musi być podparte dobrym rozwiązaniem a to "coś" od Samsunga 7000 niestety takim nie jest. Rozumiem dwa piloty w zestawie ale ten jeden to pomyłka.

1 minutę temu, wilos napisał:

Jak to TV Premium za 5500 zł- 120 Hz panel i ma problemy z Ruchem (motion). Nie no żarty jakieś. Poważnie

Nie mogę uzyskać satysfakcjonującej płynności. Albo uzyskuję nadpłynność teatralną albo "skoki". Mam na myśli obraz telewizyjny z DVBT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest skandal, a jak  u Ciebie z Blurem w trybie gra, bo to tez jest problem tych TV.

Juz sporo wad tych TV sie nazbierało w tym wątku, ja je tylko zsumowałem

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...