Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Samsung KS7000 (UE55KS7000) Test - najtańszy SUHD z Ultra HD Premium

Samsung KS7000 jest ostatnim dostępnym telewizorem SUHD, który biorę pod lupę. Na ten moment na portalu odnajdziemy testy wszystkich pozostałych linii. Flagowego KS9500/KS9800, pośrednich modeli z zakrzywioną matrycą: KS9000 i KS7500, oraz płaskiego KS8000. KS7000 jest de facto najniżej plasowanym wyświetlaczem SUHD. Jego ekran, podobnie jak KS8000, jest płaski. Czy są jakieś różnice pomiędzy wyświetlaczami oprócz ceny? Zaraz się przekonamy!

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu chociaż gamma i balans bieli wygląda dobrze, szkoda że 7601 tak nie wychodzi po kalibracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem się doczekać testu i zaryzykowałem zakup tego TV wczoraj w saturnie. Cieszę się, że opinia jest tak dobra tym bardziej, że zapłaciłem tylko 6000zł.

Na razie go testuję i oprócz odbić(z tyłu mam okno a dziś jest piękne słońce z uwagi na porę roku świeci niżej niż w lecie). Podoba mi się czerń i one conect, pilot jest według mnie bardzo intuicyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Opisywany model ma problem z odchodzącą obudową w tylnej części, czy wiadomo Panu coś na ten temat i jak traktowana jest taka wada przez Samsunga?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam od wczoraj posiadam ten model, już zgłosiłem na gwarancję tylną ramkę. W 4 egzemplarzach które testowałem w każdym był z tym problem.

Tylko jeden na cztery nie miał wad matrycy typu bad pixele czy zabrudzenia.

 

Niestety w porównaniu do mojego poprzedniego TV czyli UE48H6400 w tym modelu podświetlenie czerni jest fatalne. Gdy mamy cały ekran czarny i pojawia się jasny element (jak informacja o wyciszeniu lub gdy np. zmieniamy kanał w TV) to 20% ekranu jest podświetlone. Wyłączenie Smart Led tylko nieznacznie poprawia sytuacje. Widać to na tym filmiku 

 

Edytowane przez Esko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wynika to raczej z rodzaju podświetlania i stref ,podobny efekt występuje też w KS7500 czy KS8000 ,taka ich uroda .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, kklos napisał:

Wynika to raczej z rodzaju podświetlania i stref ,podobny efekt występuje też w KS7500 czy KS8000 ,taka ich uroda .

Niestety to nie wynika z rodzaju podswietlenia, tylko ze spierd... tematu przez Samsunga. W modelach konkurencji też jest edge i takiej szmaty na ekranie nie ma.

Esko jaka masz siłę podświetlenia ustawiona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie na 8. Na pierwszym filmiku chciałem pokazać efekt i może wyszedł za bardzo widoczny z powodu kręcenia pod kątem.

Nagrałem teraz filmik na wprost a nie pod kątem dla wszystkich trybów Smart LED.

Na pewno jest to 10x bardziej widoczne niż na H6400... Co dziwi w telewizorze Premium 2 lata nowszym. 

https://www.youtube.com/watch?v=kBxM5Bb_ubM tutaj z kolei widac to mniej niz w rzeczywistosci

Testowałem inna sztuke w Saturnie i zachowywala sie tak samo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak samo jest w LG , więc nie tylko Samsung , link niżej fotki w połowie strony https://www.avforums.com/threads/lg-55uh950v-lcd.2030430/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kklos napisał:

Tak samo jest w LG , więc nie tylko Samsung , link niżej fotki w połowie strony https://www.avforums.com/threads/lg-55uh950v-lcd.2030430/

Ale szmata. Dlatego LG uważam za producenta jeszcze gorszego w lcd od Samsunga, we flagowcy takie rzeczy - no no, ale tandeta.

Ciekawostka - w Panasonic i Sony, które w łapkach miałem nic podobnego nie było. Oba modele z 2015.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Dante7 napisał:

Witam. Opisywany model ma problem z odchodzącą obudową w tylnej części, czy wiadomo Panu coś na ten temat i jak traktowana jest taka wada przez Samsunga?

 

W sobotę sprawdzałem w Media Markt m.in. 55KS7000. Obudowa odłaziła z tyłu w prawym górnym rogu. Najgorsze jest to, że z przodu w prawym dolnym rogu "rozeszła się" także srebrna ramka. Matryca bad pixeli nie miała, ale na białej planszy (i nie tylko białej) widać było ewidentnie mocne niedoświetlenie matrycy na środku ekranu - począwszy dołu ekranu, gdzie wada była na większej powierzchni ekranu, w górę ekranu - ciemna poświata się zmniejszała. Widać to było już z odległości 2,5 metra. To jakaś masakra - jeśli chodzi o jakość wykonania tego modelu - za taką kasę, to tandeta i tyle.

Edytowane przez rafcio76r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego jestem szczęśliwy, że tego badziewia nie kupiłem. Zdecydowałem się na Sony 55x8509 i jestem zadowolony.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ewaldus napisał:

I dlatego jestem szczęśliwy, że tego badziewia nie kupiłem. Zdecydowałem się na Sony 55x8509 i jestem zadowolony.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka
 

Witam. Jak z czernią przy nocnych seansach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest kwestią ustawień. Nie robiłem profesjonalnej kalibracji. Jak dla mnie po przesiadek z Sharp le830 jest dużo lepiej.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ewaldus napisał:

I dlatego jestem szczęśliwy, że tego badziewia nie kupiłem. Zdecydowałem się na Sony 55x8509 i jestem zadowolony.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka
 

Czy może kolega Gmeru odniósłby się do tych komentarzy? TV otrzymał ocenę "bardzo polecamy", poza tym chyba wszystkie zagraniczne portale jednomyślnie całą serie KS oceniają mega pozytywnie. Ba, ja ponieważ nie mogłem doczekać się na test zapowiadany chyba od 3 miesięcy, również nabyłem ten model i jestem zachwycony jakością obrazu - zwłaszcza rewelacyjną czernią, jasnością, kolorami, a i szybkością działania i jakością wykonania! A tu ludzie piszą o jakimś "badziewiu" i "szmatach". Kurcze, jaki ja jestem szczęśliwy, że nie doczekałem tego testu, a zwłaszcza tych komentarzy, bo jeszcze mógłbym się zniechęcić do jak dla mnie rewelacyjnego TV, zwłaszcza w odniesieniu do ceny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście dość mocne są te komentarze. Również jestem zachwycony jakością obrazu ale poza podświetleniem czerni :) Ze swojej strony mogę pochwalić serwis Samsunga, w sobote zgłosiłem odchodzącą tylną obudowę a dzisiaj już był serwisant i to naprawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem bardzo zadowolony. Osobiście oglądam normalne programy tv a nie "białe czy czarne plansze" :> nawiasem mówiąc czasem gdy chwilami jest czarny ekran między programami to nie zauważyłem nic nadzwyczajnego. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Esko napisał:

Rzeczywiście dość mocne są te komentarze. Również jestem zachwycony jakością obrazu ale poza podświetleniem czerni :) Ze swojej strony mogę pochwalić serwis Samsunga, w sobote zgłosiłem odchodzącą tylną obudowę a dzisiaj już był serwisant i to naprawił.

W jaki sposób serwisant naprawił odchodzącą obudowę??? Czy założył nową z nowymi zatrzaski. Ktoś kiedyś wrzucił link na youtube z wizyty serwisowej - jeśli oczywiście to był serwisant, na którym zdemontowana obudowa obklejana była taśmą dwustronną od środka. Możesz napisać jak u Ciebie ta naprawa wyglądała???

Gwoli ścisłości, pisząc o kiepskim wykonaniu w testowanych przeze mnie kilku egzemplarzach na przestrzeni kilku miesięcy (ramki, bad pixele), nie miałem nic do jakości obrazu wyświetlanego przez KS7000, bo ta jakość obrazu na tym modelu była w mojej ocenie lepsza niż na ubiegłorocznym Sony X8509C, na tegorocznym XD8505 czy na tegorocznych LG LED. Nie wiem, czy ja i inne osoby zgłaszające te problemy mieliśmy wyjątkowego pecha, czy po prostu na nasz rynek trafiła spora ilość wadliwych sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafcio76r u mnie w lewym dolnym rogu była dość duża szczelina. Serwisant odgiął w tym miejscu obudowe, poświecił i stwierdził że coś tam jest nie tak z "pręcikiem" Nic nie dawało dociskanie w tym miejscu obudowy.

Te pręciki można też zobaczyć na tym filmie o którym piszesz. Udało mu się bez zdejmowania obudowy ten pręcik ustawić na miejscu i zatrzask wskoczył i trzyma teraz bez zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to git :) Po prostu przed zakupem trzeba wybrany egzemplarz KS7000 (jak z resztą każdy TV innej marki) dokładnie sprawdzić (matryca i ramki). Jeśli wszystko jest ok., to można śmiało brać, bo w obecnej cenie promocyjnej 5100 zł z groszami trudno o coś lepszego jeśli chodzi o jakość obrazu (nie mylić z jakością montażu obudowy). Co do czerni to jak rozumiem podczas oglądania wieczorami wyłącznie na wprost ekranu czerń jest ok??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Kierownik hdtv napisał:

Czyli mam rozumieć że był to losowy przypadek który trafił na ciebie rafcio76r, a gdzie wyrwałeś w tak przyjaznej cenie?

Nie kupiłem KS7000, w tej cenie 55KS7000 był w rabacie technologicznym w Saturnie do 26 września. Na początku lipca zamówiłem w neonecie 60KS7000 na Euro, ale został na sklepie, ponieważ matryca miała 10 bad pixeli, a że nie mieli innego egz. na stanie i nie bardzo chcieli sprowadzić nowy egzemplarz, więc do zakupu nie doszło. Od tego czasu przetestowałem jeszcze 1 sztukę 60KS7000 w Saturnie (matryca bez bad pixeli, ale był problem z ramkami) oraz 3 sztuki 55" (wszystkie miały niestety problemy albo z pixelami, albo z "brudnym ekranem" albo z ramkami). Nie wiem, może miałem wyjątkowego pecha. Czekam z zakupem TV do listopada, max. grudnia. Będę wybierał między Panasem 58DX780 a Sony 55XD9305. Przy zbliżonej cenie wezmę Soniaka. Jeśli Panas będzie wówczas dużo tańszy od Sony to zdecyduję się na Panasa.

Edytowane przez rafcio76r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, rafcio76r napisał:

Na początku lipca zamówiłem w neonecie 60KS7000 na Euro, ale został na sklepie, ponieważ matryca miała 10 bad pixeli, a że nie mieli innego egz. na stanie i nie bardzo chcieli sprowadzić nowy egzemplarz, więc do zakupu nie doszło. Od tego czasu przetestowałem jeszcze 1 sztukę 60KS7000 w Saturnie (matryca bez bad pixeli, ale był problem z ramkami) oraz 3 sztuki 55" (wszystkie miały niestety problemy albo z pixelami, albo z "brudnym ekranem" albo z ramkami). Nie wiem, może miałem wyjątkowego pecha. 

Brawo za wytrwałość w sprawdzaniu KS7000 i opisanie tematu. Myślę, że to nie Ty masz pecha tylko Samsung ma "pecha" w kwestii jakości oferowanych produktow, niestety.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...