Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, bzdunek napisał:

Dobra wiadomość. TVP Info przechodzi na HD ))

Podobno najpierw będzie to jakaś forma upscalowania. Prawdziwe HD rzekomo od 1.1.2017 . Trzeba mieć nadzieję, że wyjdzie to lepiej niż w "Postaw na milion". 

PS. Na mux 3 miało pomóc pojawić się tvp sport, ale wybrano dołożenie pasma na tvp info hd aby lepiej siać propagandę rządowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Media i obraz z tego TV mnie zachwycił. Oczywiście obraz 4k z dema Samsunga.

Będąc prawie pewny zakupu pojechałem jeszcze do Euro gdzie poprosiłem o przełączenie na zwykły obraz (akurat TVP2 HD) i czar prysł.

Żeby się upewnić, czy to problem jakości sygnału w Euro pojechałem do znajomych którzy (jak się okazało) też mają ten model i są z niego bardzo zadowoleni.

I tam również zaobserwowałem jedną irytującą rzecz.

Obraz wokół loga programu kratkuje. Nie jest ostry i pojawiają się kwadraciki jak przy kompresji. Przy logu widać to najbardziej, ale dotyczy to ogólnie krawędzi.

Ustawienia przełączyłem z grubsza tak jak jest to opisane w teście.

W Euro sygnałem był DVB-T, u znajomych nc+.

Mam prośbę. Czy ktoś dysponujący lepszym (?) sygnałem mógłby zrobić zdjęcia loga (np TVP2 HD) bo może to jednak nie kwestia TV tylko źródła.

W załączniku dodaję zdjęcia z mojego kilkuletniego Sharpa LC-46DH77E na którym takie coś nie występuje. Mój sygnał to Vectra.

www.qbak.evbox.pl/pub/Logo/1.jpg

www.qbak.evbox.pl/pub/Logo/2.jpg

www.qbak.evbox.pl/pub/Logo/3.jpg

www.qbak.evbox.pl/pub/Logo/4.jpg

www.qbak.evbox.pl/pub/Logo/5.jpg

www.qbak.evbox.pl/pub/Logo/6.jpg

www.qbak.evbox.pl/pub/Logo/7.jpg

www.qbak.evbox.pl/pub/Logo/8.jpg

Bardzo proszę o pomoc bo na decyzję mam czas do czwartku.

Edytowane przez Q.bak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Q.bak napisał:

Byłem w Media i obraz z tego TV mnie zachwycił. Oczywiście obraz 4k z dema Samsunga.

Będąc prawie pewny zakupu pojechałem jeszcze do Euro gdzie poprosiłem o przełączenie na zwykły obraz (akurat TVP2 HD) i czar prysł.

(...)

Obraz wokół loga programu kratkuje. Nie jest ostry i pojawiają się kwadraciki jak przy kompresji. 

Czar pryska w 99,999% telewizorów. To zupełnie normalne. Logo jest nieostre i rozmazane gdy sygnał nie jest HD lub ktoś przesadzi z ostrością lub nie ma ustawionego 1:1.Ponadto kablówka zazwyczaj ma obraz dużo bardziej zmiekczony/wyglladzona niż ostra nc+, co może wpływać na postrzeganie logotypow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jemu niekoniecznie chodzi o samo logo, tylko o takie kwadraciki pojawiające się dookoła logo. Widziałem to w sklepie i też mnie zastanowiło. Wygląda trochę jakby akurat dookoła logo był niski bitrate/po[beeep]a kompresja, albo coś w ten deseń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, loky napisał:

Wygląda trochę jakby akurat dookoła logo był niski bitrate

Właśnie o to mi chodzi.

6 godzin temu, Xisiek napisał:

Czar pryska w 99,999% telewizorów. To zupełnie normalne.

Nie, to nie jest normalne. Jakby występowało w każdym TV to można by to uznać za normę. Dlatego wrzuciłem kilka zdjęć ze starego Sharpa, żeby pokazać, że u mnie takie coś nie występuje i nie wyobrażam sobie, żebym miał wyłożyć teraz ponad 5tyś i mieć obraz gorszy niż na kilkuletnim TV.

 

6 godzin temu, Xisiek napisał:

Logo jest nieostre i rozmazane gdy sygnał nie jest HD lub ktoś przesadzi z ostrością

Sygnał był w HD a z ostrością zjechałem do 0. I one nie było nieostre, po prostu wokół niego było widać błędy kompresji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Q.bak napisał:

 

Nie, to nie jest normalne. Jakby występowało w każdym TV to można by to uznać za normę. Dlatego wrzuciłem kilka zdjęć ze starego Sharpa, żeby pokazać, że u mnie takie coś nie występuje i nie wyobrażam sobie, żebym miał wyłożyć teraz ponad 5tyś i mieć obraz gorszy niż na kilkuletnim TV.

Chodzi o "czar pryska" a nie temat logo. 

Pixeloza wokół logo moze pochodzić z powodow, o których było wspominane powyzej, pojawia się także w momencie włączenia wielu 'polepszaczy" obrazu, które najpewniej działały bo tv był w trybie sklepowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Xisiek napisał:

tv był w trybie sklepowym.

No właśnie nie był.

Sprawdzałem u znajomych. Wszystkie ulepszacze wyłączyłem. TV w trybie Film. 

 

Mógłby ktoś kto ma ten telewizor zrobić podobne fotki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie był.
Sprawdzałem u znajomych. Wszystkie ulepszacze wyłączyłem. TV w trybie Film. 
 
Mógłby ktoś kto ma ten telewizor zrobić podobne fotki?


Zjawisko dynamiczne czy statyczne (widoczne na stopklatce)? Jak to pierwsze to spróbuj wyłączyć całkowicie upłynniacz (ustawienia opcji -> auto motion plus), jak to drugie to zjedź ostrością do 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trybie film zero rozmyć i dziwnych śladów kompresji, dla porównania wrzucam dwa zdjęcia z trybu naturalny gdzie efekt występuje.

TV niekalibrowany profesjonalnie, jedynie wprowadziłem na próbe ustawienia zalecane na jednym z filmów na YT.

https://zapodaj.net/6a7823f86299e.jpg.html

https://zapodaj.net/9a20b13b98e00.jpg.html

https://zapodaj.net/341a5d1b83827.jpg.html

https://zapodaj.net/446c38f56a410.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widzisz już którędy droga ;) Teraz możesz rozważyć profesjonalną kalibrację by mieć to dopracowane idealnie, a przy okazji wyższy kontrast i inne usprawnienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób wyłączyć automatyczne przełączanie TV na HDMI które zostanie włączone? Gdy włącze np. komputer to TV od razu ustawia się na HDMI komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jestem bardzo zainteresowany kupnem tego modelu ale dostałem ciekawa propozycje. Mogę kupić Panasonic TX-65dx750e za ok 7400zl. Czy to będzie lepszy zakup niż Samsung? Najbardziej mnie martwi system Firefox os, że już nie będzie aktualizacji.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Panas to nówka, to w tych pieniądzach bierz go bez zastanowienia. Panas i tak miał słabego smarta jeśli chodzi o multimedia, więc i tak trzeba dokupić do niego zewnętrzny odtwarzacz np. HiMedia Q5 Pro, który odczyta Ci praktycznie każdy format z obsługą HDR-a włącznie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, rafcio76r napisał:

Jeśli Panas to nówka, to w tych pieniądzach bierz go bez zastanowienia. Panas i tak miał słabego smarta jeśli chodzi o multimedia, więc i tak trzeba dokupić do niego zewnętrzny odtwarzacz np. HiMedia Q5 Pro, który odczyta Ci praktycznie każdy format z obsługą HDR-a włącznie.

No ok, ale który ma lepszy obraz, lepszą czerń, ładniejsze kolory, lepiej prezentuje materiały hdr itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc w przypadku gdy oba będą profesjonalnie skalibrowane przez tego samego profesjonalistę, tym samym sprzętem i w identycznych warunkach oraz tego samego dnia - żeby nie było, że jednego dnia miał/ła np. kaca i światłowstręt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli Panas to nówka, to w tych pieniądzach bierz go bez zastanowienia. Panas i tak miał słabego smarta jeśli chodzi o multimedia, więc i tak trzeba dokupić do niego zewnętrzny odtwarzacz np. HiMedia Q5 Pro, który odczyta Ci praktycznie każdy format z obsługą HDR-a włącznie.


Bardzo dziękuję za odpowiedź. Mam Nvidia shield TV i tam wszystko jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Axan napisał:

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Mam Nvidia shield TV i tam wszystko jest.

 

Witaj. Powiedz mi jak się sprawuje shield ?
Zamierzam kupić tv 55" i podpiąć go pod PC. I zastanawiam się czy lepszym rozwiązaniem jest podpięcie od razu pc do tv przez hdmi czy może coś takiego jak shield...
Niby przy podpięciu pc ks7000 ma 50ms ale ciekaw jestem jakby było z shield...
Chyba, że można podpiąć pc włączyć grę i ustawić tryb gry na tv... Nie wiem kurcze jak to wszystko wygląda w praniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj. Powiedz mi jak się sprawuje shield ?
Zamierzam kupić tv 55" i podpiąć go pod PC. I zastanawiam się czy lepszym rozwiązaniem jest podpięcie od razu pc do tv przez hdmi czy może coś takiego jak shield...
Niby przy podpięciu pc ks7000 ma 50ms ale ciekaw jestem jakby było z shield...
Chyba, że można podpiąć pc włączyć grę i ustawić tryb gry na tv... Nie wiem kurcze jak to wszystko wygląda w praniu.

Ja jestem mega zadowolony i wszystko śmiga aż miło. Możesz kupić śmiało. Miałem Minix wcześniej, shield jest jak bmw a minix jak fiat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Axan napisał:


Ja jestem mega zadowolony i wszystko śmiga aż miło. Możesz kupić śmiało. Miałem Minix wcześniej, shield jest jak bmw a minix jak fiat

Czyli mogę mieć w jednym pokoju tv a w drugim kompa tak po to to jest ?

A powiedz mi jeszcze czy można normalnie korzystać z pc na shield. Czyli internet itp czy tylko gry ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...