Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 8.11.2016 o 00:04, Mierzwiak napisał:

1) W menu pod opcją HDMI UHD Color musisz włączyć tę opcję dla gniazda, pod które masz podpiętą konsolę.

2) Obsługa HDR włączona w menu konsoli plus zajres RGB "Pełny".

3) Kontrast dynamiczny wyłączony, ewentualnie "Niski" ale nie więcej.

4) Poziom czerni HDMI w menu telewizora na "Normalny" (choć w Uncharted można spokojnie użyć opcji "Niski"; w The Last of Us i Infamous z kolei paskudnie obcina detale w najciemniejszych i najjaśniejszych partiach obrazu)

5) HDR aktywowany w menu gry ma się rozumieć :)

Pewnie wiesz to wszystko, ale nie zaszkodzi podać dla formalności, może komuś się przyda.

Podstawowe pytanie: czy w momencie uruchomienia gry bądź włączenia opcji HDR w menu ekran na chwilę przygasa, po czym obraz wraca a w lewym górnym rogu pojawia się komunikat z numerem HDMI pod którym działa konsola i napisem "Odtwarzane jest wideo HDR"? Bo jeśli nie, to tryb HDR nie działa.

Ja widzę bardzo dużą różnicę, chyba największą w Infamous zwłaszcza przy grze w nocy z mocą neonu. Kolory i intensywność świateł wyglądają po prostu genialnie. Wystarczy kilka minut grania i po przełączeniu się na SDR obraz wydaje się płaski i nie aż tak przestrzenny i żywy.

A tv w jakim trybie gra ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tymi panelem od Sharpa w ks7000 60" ??  Chciałem właśnie kupić ten model ale teraz sam już nie wiem!! Różnica miedzy 55" a 60" wynosi obecnie 500zł, (  55" 6k zł,  a 60"  6.5k zł,   niestety 65" to już 8.5k zł) do tego jeszcze poinformował mnie koleś w MM że w połowie Listopada ma być jakiś cashback od samsunga. Zastanawiam się więc czy ta skromna różnica między 55" a 60" nie wynika właśnie z zastosowania innego panelu w 60". Czy są duże różnice między panelem od Samsunga a od Sharpa?? Te wszystkie ochy i achy z testów tyczą się modelu 55"  ale skoro w 60" jest inny panel to chyba zupełnie inna bajka?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel "sharpa" (piszę w cudzysłowie bo nie sprawdzałem osobiście czy faktycznie od tego producenta pochodzi) nie ma żadnych ułomności względem mniejszych przekątnych tego TV, więc nie wiem o co tyle hałasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powinna byc ustawiona opcja Poziom czerni HDMI dla PS4/PS4 PRO (Poziom RGB - Pełny)?

Na opcji Niski (16-235) czern jest glebsza ale tez tracimy na detalach w ciemnych obszarach.

Na opcji Normalny (0-255) obraz z kolei jest taki "wyprany", rozjasniony, tak jakby trzeba bylo zbic go gamma w dol.

 

Jak to powinno byc ustawione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, cambel napisał:

A tv w jakim trybie gra ? 

Film.

1 godzinę temu, Esko napisał:

Jak powinna byc ustawiona opcja Poziom czerni HDMI dla PS4/PS4 PRO (Poziom RGB - Pełny)?

Na opcji Niski (16-235) czern jest glebsza ale tez tracimy na detalach w ciemnych obszarach.

Na opcji Normalny (0-255) obraz z kolei jest taki "wyprany", rozjasniony, tak jakby trzeba bylo zbic go gamma w dol.

 

Jak to powinno byc ustawione?

Jak rozumiem mówimy o trybie HDR? Ja ustawiam jeszcze kontrast dynamiczny na niski, ale tylko tyle.

Jeśli chodzi o poziom czerni na przykładzie trzech gier:

Infamous: Second Son - Normalny (plus jasność w menu gry na max)

The Last of Us - Normalny

Uncharted 4 - Niski

Z niewiadomej dla mnie przyczyny w U4 opcja Niski nie powoduje takiej ciemnicy jak w tych dwóch pozostałych grach, ciekawi mnie jak będzie z innymi tytułami. Twórcy powinni to dopracować i każda gra powinna wyglądać dobrze na jednych ustawieniach.

Edytowane przez Mierzwiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w trybie film jest większy imput lag :( i granie w sieci np. battlefield jest delikatne opóźnienie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sieci nie gram (raz zrobiłem wyjątek dla trofeów w U4) a input lag to tylko liczba :) Mnie to w niczym nie przeszkadza, żadnego problemu z opóźnieniem nie dostrzegam.

Nie wiem czy tylko ten TV tak ma, ale w trybie gra przy szybkim ruchu na ekranie (nawet w menu PS4) pojawiają się czasamo dziwne, kolorowe artefakty, jakby się obraz "rozwarstwiał" na podobieństwo anaglifowego 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak dla mnie gra w trybie film odpada. Gram tylko  trybie gra, niski inputlag to podstawa. Responsywność w fpsach typu:COD,BF, mniej Destiny chcociaż Osiris już tak to podstawa. Dzisiaj będzie popołudniu trocę więcej czasu (jutro wolne), to podczas przegrywania plików ps4 na proposiedzę nad kalibracją i zabawą ustawienieami ale defacto w trybie gra są tylko 2 zmienne poziom czerni i kontrast dynamiczny. Co do czerni raczej daje auto, w trybie gry domyślnie kontrast dynamiczny jest ustawiony na średni ale ja aktualnie tą opcje całkowicie wyłączyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Frantix napisał:

Nie no jak dla mnie gra w trybie film odpada. Gram tylko  trybie gra, niski inputlag to podstawa. Responsywność w fpsach typu:COD,BF, mniej Destiny chcociaż Osiris już tak to podstawa. Dzisiaj będzie popołudniu trocę więcej czasu (jutro wolne), to podczas przegrywania plików ps4 na proposiedzę nad kalibracją i zabawą ustawienieami ale defacto w trybie gra są tylko 2 zmienne poziom czerni i kontrast dynamiczny. Co do czerni raczej daje auto, w trybie gry domyślnie kontrast dynamiczny jest ustawiony na średni ale ja aktualnie tą opcje całkowicie wyłączyłem.

Wrzuć jak możesz później ustawienia  TV i konsoli . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Frantix napisał:

Co do czerni raczej daje auto

Auto = niski. To nie jest właściwe ustawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.11.2016 o 19:43, Maciej Koper napisał:

Panel "sharpa" (piszę w cudzysłowie bo nie sprawdzałem osobiście czy faktycznie od tego producenta pochodzi) nie ma żadnych ułomności względem mniejszych przekątnych tego TV, więc nie wiem o co tyle hałasu...

No właśnie o to czy jest jakaś różnic między 49" 55" 65"  a 60". skoro nie ma to nie ma hałasu :P

Mam jeszcze 1 pytanko. Otóż zamierzam kupić właśnie ks7000 60", z tym że patrząc na kalkulator odległości z waszej strony zakup ten nie ma najmniejszego sensu.

Według tego co tam pokazujecie musiałbym kupic tv 95" ( odległość od tv ok 4m.) Czyli ma rozumieć, że nigdy nie będzie miało sensu kupowanie tv 4k? Bo raczej nie stać ,mnie na zakup 95" 4k.  Pozostaje więc FHD, tylko takich telewizorów już prawie nie można dostać ( muwię tu o marketach typu MM, ME,  RTV,)

Jedyne co tam mi zaoferowali w miarę pożądnrgo to Sony 65w855c!  Więc moje pytanie brzmi następująco:

Czy rzeczywiście odpuścić sobie 4k i kupić tego Soniaka czy może jednak Samsunga!  Cena jest taka sama. oba kosztuja 6.5 tyś. z tym że  Sony jest 65" a Samsung 60"

Więc zastanawiam się czy lepiej odpuścić sobie technologię 4k i wziąść 5" więcej czy może jednak mimo sporej odległości ( 4m, dla przypomnienia :P )

wybrać technologię przyszlości :D Chyba że w podobnej cenie polecicie mi coś jeszcze zupełnie innego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Damian885 napisał:

No właśnie o to czy jest jakaś różnic między 49" 55" 65"  a 60". skoro nie ma to nie ma hałasu :P

Mam jeszcze 1 pytanko. Otóż zamierzam kupić właśnie ks7000 60", z tym że patrząc na kalkulator odległości z waszej strony zakup ten nie ma najmniejszego sensu.

Według tego co tam pokazujecie musiałbym kupic tv 95" ( odległość od tv ok 4m.) Czyli ma rozumieć, że nigdy nie będzie miało sensu kupowanie tv 4k? Bo raczej nie stać ,mnie na zakup 95" 4k.  Pozostaje więc FHD, tylko takich telewizorów już prawie nie można dostać ( muwię tu o marketach typu MM, ME,  RTV,)

Jedyne co tam mi zaoferowali w miarę pożądnrgo to Sony 65w855c!  Więc moje pytanie brzmi następująco:

Czy rzeczywiście odpuścić sobie 4k i kupić tego Soniaka czy może jednak Samsunga!  Cena jest taka sama. oba kosztuja 6.5 tyś. z tym że  Sony jest 65" a Samsung 60"

Więc zastanawiam się czy lepiej odpuścić sobie technologię 4k i wziąść 5" więcej czy może jednak mimo sporej odległości ( 4m, dla przypomnienia :P )

wybrać technologię przyszlości :D Chyba że w podobnej cenie polecicie mi coś jeszcze zupełnie innego!

 

odpowiedz sobie na pytanie, czy do końca życia będziesz miał taki układ w pokoju, gdzie ta odległość będzie wynosiła 4 m? - bo jeśli jesteś pewien, że to się nigdy nie zmieni, to może weź ten 65", w przeciwnym razie, zdecydowanie zainwestuj w nowa technologię...

Edytowane przez cyrix
korekta formatowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o cenie około 4250 za wersję 49 cali? Warto brać czy czekać na większe promocje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie wyjście obrazu w hdmi w PS Pro ustawić najlepiej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2016 o 14:53, mihau_ napisał:

A co myślicie o cenie około 4250 za wersję 49 cali? Warto brać czy czekać na większe promocje?

A gdzie znalazłeś taka ofertę za Samsunga UE49KS7000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo się nie zastanawiałem. 49KS7000 już u mnie w salonie, W Saturnie jest 15% rabatu na wszystkie SUHD.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15? Według informacji na stronie jest 5% rabatu: https://saturn.pl/rabat-technologiczny

Dnia 10.11.2016 o 22:52, Frantix napisał:

why?

Ponieważ w połączeniu z trybem RGB "Pełny" w konsoli (które jest właściwym ustawieniem dla PS4) Auto działa tak samo jak Niski, czyli obcina detale w najciemniejszych i najjaśniejszych partiach obrazu. Można to zaobserwować chociażby w 12 rozdziale Uncharted 4 - w trybie Auto / Niskim chmury tracą detale i zamieniają się w większości w przepalone, białe plamy. To samo z piaskiem na plaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procenty się sumują, ale według mnie jest 12 % :)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55KS7000 KOSZTUJE 5099zł. Promocja trwa jeszcze dwa dni, takż się spieszcie. Ja osobiście przymieżam się do zakupu tv. Biorę pod uwagę dwa modele, Samsung 55ks7000 lub Panasonic 58dx750. Samsung wygląda bardzo interesująco, przede wszystkim ma input lag znacznie niższy niż panaś. Problem polega na tym, że bardzo wielu posiadaczy opisuje kiepskiej jakości wykonanie. We wszystkich przypadkach tylna część obudowy, odstaje w narożnikach. Po przeczytaniu tych wszystkoch opini, udałem się dzisiaj do sklepu Saturn żeby obadać temat. Bardzo szybko odnalazłem na sklepie model 55ks7000 oraz 55ks7500. Niestety w obu przypadkach ten sam problem, odstająca obudowa w narożnikach. Więc ja się kur.a pytam, o co tutaj chodzi? Tv znanej marki za prawie 6 koła a tu jakość wykonania jak z chińskiego bazaru? To jest jakiś żart?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55KS7000 KOSZTUJE 5099zł. Promocja trwa jeszcze dwa dni, takż się spieszcie. Ja osobiście przymieżam się do zakupu tv. Biorę pod uwagę dwa modele, Samsung 55ks7000 lub Panasonic 58dx750. Samsung wygląda bardzo interesująco, przede wszystkim ma input lag znacznie niższy niż panaś. Problem polega na tym, że bardzo wielu posiadaczy opisuje kiepskiej jakości wykonanie. We wszystkich przypadkach tylna część obudowy, odstaje w narożnikach. Po przeczytaniu tych wszystkoch opini, udałem się dzisiaj do sklepu Saturn żeby obadać temat. Bardzo szybko odnalazłem na sklepie model 55ks7000 oraz 55ks7500. Niestety w obu przypadkach ten sam problem, odstająca obudowa w narożnikach. Więc ja się kur.a pytam, o co tutaj chodzi? Tv znanej marki za prawie 6 koła a tu jakość wykonania jak z chińskiego bazaru? To jest jakiś żart?
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy. Jak wyłączyć dźwięk pilota? Za każdym kliknięciem słychać wkurząjące bipczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...