Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dziś byłem w sklepie Samsunga , Saturn i Media by obejrzeć ten model i wiecie co :( każdy telewizor w każdym sklepie miał defekt  jakby odkleiła się czy nie skręcona tylna obudowa u góry przy ramce z ekranem to jakiś żart by w takiej cenie sprzedawać takie coś :( 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, loky napisał:

No ok, ale który ma lepszy obraz, lepszą czerń, ładniejsze kolory, lepiej prezentuje materiały hdr itd.

Panasonic wg mnie ma lepszy dla oka obraz, bardziej naturalny, plastyczny oraz ma lepszą czerń. Co do HDR-a to na Panasie jest on stabilny, a na Samsungu maksymalna moc jest tylko przez kilka sekund, po czym następuje gwałtowne zmniejszenie efektu. Przeczytaj fachowy test w tym temacie na tym właśnie forum, to będzie wiedział o co chodzi. Samsung to również świetny TV, ale obraz ma nieco sztuczny bardziej "wyżyłowany" na tle Panasa. Poza tym Panas w wersji 65" ma podświetlenie bezpośrednie Direct LED a Samsung to "krawędziowiec". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, rafcio76r napisał:

Panasonic wg mnie ma lepszy dla oka obraz, bardziej naturalny, plastyczny oraz ma lepszą czerń. Co do HDR-a to na Panasie jest on stabilny, a na Samsungu maksymalna moc jest tylko przez kilka sekund, po czym następuje gwałtowne zmniejszenie efektu. Przeczytaj fachowy test w tym temacie na tym właśnie forum, to będzie wiedział o co chodzi. Samsung to również świetny TV, ale obraz ma nieco sztuczny bardziej "wyżyłowany" na tle Panasa. Poza tym Panas w wersji 65" ma podświetlenie bezpośrednie Direct LED a Samsung to "krawędziowiec". 

A Panas dx750 w 55" ma direct led... ? Czy tylko 65"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mxmxm napisał:

dziś byłem w sklepie Samsunga , Saturn i Media by obejrzeć ten model i wiecie co :( każdy telewizor w każdym sklepie miał defekt  jakby odkleiła się czy nie skręcona tylna obudowa u góry przy ramce z ekranem to jakiś żart by w takiej cenie sprzedawać takie coś :( 

Ameryki nie odkryłeś :)

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rafcio76r napisał:

Panasonic wg mnie ma lepszy dla oka obraz, bardziej naturalny, plastyczny oraz ma lepszą czerń. Co do HDR-a to na Panasie jest on stabilny, a na Samsungu maksymalna moc jest tylko przez kilka sekund, po czym następuje gwałtowne zmniejszenie efektu. Przeczytaj fachowy test w tym temacie na tym właśnie forum, to będzie wiedział o co chodzi. Samsung to również świetny TV, ale obraz ma nieco sztuczny bardziej "wyżyłowany" na tle Panasa. Poza tym Panas w wersji 65" ma podświetlenie bezpośrednie Direct LED a Samsung to "krawędziowiec". 

Dzięki za głos!

Nie jestem pewny co myśleć o tym direct led w 65" DX750. Rzeczywiście można znaleźć taką informację np. na displayspecifications.com, ale tu na forum mamy wideo z wypowiedzią faceta z panasonica, który zapytany o podświetlenia w modelach na ten rok mówi wprost, że tylko seria 900 ma podświetlanie direct led a cała reszta to krawędziowce.

U nas we Wrocławiu w Saturnie powiesili tego KS7000 pod samym sufitem tak, że nie można zajrzeć czy obudowa odłazi :) NIkt go pewnie nie kupi, bo z dołu pod pod kątem obraz jest szarobury i do niczego. KS7500 stoją chyba ze 2 na wysokości oczu i przyznam, że wyglądają bardzo pozytywnie.

1 godzinę temu, danteforum napisał:

A Panas dx750 w 55" ma direct led... ? Czy tylko 65"?

Tylko 65".

Edytowane przez loky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Robert_1988_KrK napisał:

Ameryki nie odkryłeś :)

 

ale jak można taki bubel wypuścić na rynek ? i to w takiej cenie aż nie wierzyłem gdy czytałem opinie prędzej na forach 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, danteforum napisał:

A Panas dx750 w 55" ma direct led... ? Czy tylko 65"?

Direct LED jest tylko w 65".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2 October 2016 o 17:33, rafcio76r napisał:

Panasonic wg mnie ma lepszy dla oka obraz, bardziej naturalny, plastyczny oraz ma lepszą czerń. Co do HDR-a to na Panasie jest on stabilny, a na Samsungu maksymalna moc jest tylko przez kilka sekund, po czym następuje gwałtowne zmniejszenie efektu. Przeczytaj fachowy test w tym temacie na tym właśnie forum, to będzie wiedział o co chodzi. Samsung to również świetny TV, ale obraz ma nieco sztuczny bardziej "wyżyłowany" na tle Panasa. Poza tym Panas w wersji 65" ma podświetlenie bezpośrednie Direct LED a Samsung to "krawędziowiec". 

Sam bym kupił Panasonica gdyby nie miał 40+ ms input laga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu recenzji telewizorów samsung KS7000 i sony kd-65xd8505 mam mętlik w głowie. Chcę kupić telewizor 65 cali i oba wygladają dobrze. Mogibyście mi podpowiedzieć, który mam wziąść? Telewizor będzie służył do oglądania NC+ i dla dzieci do grania na playstation.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie i pięknie HDR i HLG lub inne HGW :)  ,ale jak przestaniemy się pompować i wzdychać i cofniemy się do artykułu

o zalecanej odległości i kalkulatora to nie ma najmniejszego sensu kupowanie telewizora 4K.

Przy odległości od telewizora 3-3,5  jak w większości salonów w blokowiskach ,o przepraszam jeśli kogoś uraziłem to w apartamentowcach   ,

zalecana odległość przy 75 calach FHD  to  3,2 m  od telewizora ,  a przy 65 calach FHD  to 2,70 m od telewizora , więc po co kupować te 4K 

jak i tak nie zobaczymy różnicy w obrazie  z takiej odległości przy tych 65 calach .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z puszczeniem 4K 4:4:4 z PC.

GTX 970, kabel HDMI 10-15m, w TV wlaczony UHD Color i zlacze oznaczone jako PC.

Gdy ustawie 4K 24Hz 4:4:4 8bit w panelu Nvidii jest OK.

Gdy zmienie z 24Hz na 60Hz to TV sygnalizuje brak obrazu, dziala natomiast w 60HZ ale jako 4:2:0

O co tu moze chodzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że zbyt słaby kabel HDMI. Sygnał w formacie 4:2:0 wymaga po prostu mniejszego pasma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pytanie, dziś odpowiedz! Byłem dziś w samsungowym brand storze, stałem sobie z boku ścianki z tv i oczom mym ukazał się dość zabawny widok. Na środku wisiał, jak zakładam, flagowiec. Tak czy siak wisiał na wieszaku, lekko wysunięty i spoglądający w dół. Ekran zakrzywiony fabrycznie PLUS cały górny prawy róg. Autentycznie widać było jak leci. Telewizor grał poprawnie, brak defektów i tak dalej, ale zastanawia mnie czy ich obudowy są tak elastyczne, że róg się tak nienaturalnie pochylił? 

Z drugiej strony byłby to genialny ruch marketingowy - "tylko u nas zakrzywisz sobie ekran tak jak chcesz!" :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek napiszę, że jestem tym telewizorem zachwycony i średnio obchodzi mnie, że jasność w trybie HDR spada, a podświetlenie rozświetla pionowe obszary obrazu - przy NORMALNYM użytkowaniu, czytaj: oglądaniu czegoś innego niż czarnej planszy na której jest tylko znak pauzy, głośność czy co tam jeszcze zwyczajnie tego nie widać (zresztą na filmach specjalnie też nie, testowałem kilka tego typu scen), a czerń mam i tak zwyczajnie lepszą niż na - niech spoczywa w pokoju - Panasonicu G30E.

Filmy Blu-ray wyglądają rewelacyjnie, o pobranych z sieci demach (w tym w HDR), Netfliskie w UHD czy nawet You Tube nie wspominając. Bajka. No ale...

Odstająca obudowa, odcinek 32534 :) Odstaje mi w czterech miejscach - na górze (krańcowo z prawej i lewej) i po bokach (w górnej części), innymi słowy załatwione mam oba rogi, ale co ciekawe one same dobrze się trzymają.

Nie zamierzam rzucać hasłami Szajsung itp, no ale w autentyczne osłupienie wprawia fakt, że TV z, jakby nie patrzeć, nieco wyższej półki ma tak niedbałą konstrukcję. Naprawdę ktoś uznał to za dobry pomysł? Jak tam u nich działa dział projektowy / konstrukcji i kontrola jakości? No nieważne. Nie chcę go zwracać, bo nie widzę sensu w traceniu czasu tylko po to, by wymienić na inny egzemplarz i modlić się, by nie był jeszcze gorszy, tak samo nie widzę nic innego co mógłbym wziąć, a to co ewentualnie by mnie interesowało kosztuje dobrych - co najmniej - kilka tysięcy więcej więc nie wchodzi w grę.

Tak czy inaczej serwis ma mnie odwiedzić w przyszłym tygodniu, jestem przygotowany na akcję Taśma Dwustronna :D Nieważne, jak dla mnie mogą to przykleić nawet na Kropelkę, chcę się pozbyć problemu i cieszyć z tego TV, bo uważam że jest z czego. Na razie użyłem wąskiej taśmy klejącej z zewnątrz - przykleiłem do ramki, po czym docisnąłem obudowę i przykleiłem taśmę do niej. Idealnie nie jest, bo to nie jest taśma do takiego materiału i zwyczajnie lekko się ściąga, ale zawsze to jakieś zabezpieczenie przed kurzem.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość zrób kilka zdjęć przed serwisem  komisyjnie ocenimy co i jak. Samsunga nie składają przypadkiem u Orbana  jeśli tak to czas przenieś fabrykę do Polski. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto jeszcze kupił ten tv ? I co może o nim powiedzieć.

Jutro mam zamiar pojeździć po sklepach i testować 3 modele 

2 Samsungi (65")
KS7000 i KS8000 

1 LG (65")

65UH8507

Sam już nie wiem, czy to wgl dobry wybór jeden z tych 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz problem z jakością spasowania elementów przy tej cenie to zły los,  KS7000 ma jeden pilot to trzeba będzie dokupić drugi; jak widzisz dwa posty wyżej problem nie został rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Z tych tv nie będziesz zadowolony Kup sobie dx 900 lub sony xd 9305 Tylko najpierw napisz do czego tv bedzie ci słurzył Pozdrawiam

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Niestety" TV został zabrany do serwisu, no ale przynajmniej nie było na miejscu fuszerki pt. "zrób to sam". Mam go już z powrotem, tylna obudowa została całkowicie wymieniona, wygląda dobrze, nic nie odstaje i oby tak zostało :)

Z testów wynika że różnica między KS7000 i 8000 jest na tyle niewielka, że nie warto dokładać do wyższej cyferki z przodu, chyba że ktoś bardzo boi się tej obudowy.

Edytowane przez Mierzwiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś u wariatów inaczej MM  przyglądałem się tv KS7000  z lewej z prawej podszedł do mnie mieszkaniec ziemi w czerwonej koszulce, powiedziałem o złym spasowaniu udzielił informacji ponieważ cała seria KS jest rozklekotana. Czyli dalej będą w sklepie sprzedawać wadliwe póki nie zrobią nowej formy wtryskowej to problem nie zniknie. 

Edytowane przez Kierownik hdtv
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za ciekawy test modelu Samsung UE55KS7000.

Mam pytanie do użytkowników modelu 60” KS7000 czyli UE60KS7000 (na rynku za oceanem to UN60KS8000) , lub do osób które go kalibrowały.
Otóż odkryłem, że ta wersja ma prawdopodobnie panel LCD VA od Sharpa zamiast Samsunga. Samsung chyba nie produkuje matryc UHD w 60”.

http://www.tvserviceparts.com/BN95-02642A.html
Item Number BN95-02642A
LCD Display Panel, Sharp, CY-QK060FLSV1V/H, KS700

http://www.electronicsmarket.com.au/ah81-03440a-speaker-grilleps-as720sgrille-p-12627.html?osCsid=lgd3e2q6a4ppak3nl060jnr7v1

I tu powstaje pytanie czy z tego powodu występują jakieś negatywne różnice odnośnie jakości obrazu w modelu 60” względem modeli 55” i 65”?
- Czy jest gorszy kontrast?
- Czy są węższe kąty widzenia itp.?
- Czy z tego powodu warto dołożyć do modelu 65”?
- Czy ta matryca też ma 10 bit, 120 Hz?

PS.
Byłem dziś w Media-Markt pooglądać te modele ze względu na kąty widzenia.
- UE60KS7000 – subiektywnie kąty wydawały się węższe od 65KS8000 i 55KS9000 (zakrzywiony), ale ciężko było to dokładnie sprawdzić w niewygodnych warunkach.
Patrząc pod kątem 30-45 st. od osi środkowej, było wrażenie wydobywania jakby ukrytych szczegółów z ciemnych partii obrazu (szybko narastająca szarość detali), które były ledwo dostrzegalne patrząc prostopadle na ekran.

- UE60KS7000 – sprawdziłem tylną płytę obudowy, odstawała w dwóch miejscach…

- 65KS8000 – tu nie ulega wątpliwości że obudowa jest klasy Premium

- 78” model zakrzywionego Samsunga za 20000 zł – kolos ale z pięknym obrazem UHD

Edytowane przez hadelosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o podrzucie jakiś ustawień obrazu do trybu gra bo siedzę już nad tym jakiś czas i nic mnie co ustawie nie zadowala . Pozdrawiam Cambel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, 

Mam następujący problem w sob odebrałem 65ks7000 (btw. nie wiem co wam chodzi z tym odstawaniem obudowy z tyłu, u mnie wszystko ok ale nie przygladałem się z suwmiarką) pod kątem ps4 pro grania w 4k i hdr. Na dzień dzisiejszy zwykłe ps4 ponoć obsługuję hdr w niektórych grach więc postanowiłem sprawdzić co ów mityczny hdr oferuje. Po długiej walce z ustawienieniami fachowców z neta + rady z filmików o hdr i konsolach Maćka i Piotrka (podświetlenie na max,diody led wysoko,czerń auto,tryb uhd color właczony) odpaliłem wreszcie Uncharted 4 i albo jestem ślepy albo coś nie działą bo na te wszystkie ochy i acha ja szczerze widzę hmm właśnie nic nei widzę. Dodam, że konsola gdyby ktoś z tym walczył i miał podpiąte ps4 przez vr do tv to nie uruchmi w ten sposób hdr-konsola musi być bezpośrednio podpięta do tv wieć granie/oglądani vr w hdr odpada taka niespodzianka od Sony. Teraz zasadnicza kwestia czy ja robią coś źle czy ten hdr w tej serii jest tak słaby?? Czy możliwe jest abym nie widział praktycznie żadnej różnicy oprócz generalnie ciemniejszego obrazu w infamous?? Czy może tak jak chłopaki testowały deusa ex na ps4 jest jakis bug w sofcie i narazie ps4 hdra nie obsługuje. Mam 2 tyg więc może lepiej oddac 65ks7000 np. na coś z mniejszą przekątna, a lepszym hdr np. 55ks9000.

Pozdr

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) W menu pod opcją HDMI UHD Color musisz włączyć tę opcję dla gniazda, pod które masz podpiętą konsolę.

2) Obsługa HDR włączona w menu konsoli plus zajres RGB "Pełny".

3) Kontrast dynamiczny wyłączony, ewentualnie "Niski" ale nie więcej.

4) Poziom czerni HDMI w menu telewizora na "Normalny" (choć w Uncharted można spokojnie użyć opcji "Niski"; w The Last of Us i Infamous z kolei paskudnie obcina detale w najciemniejszych i najjaśniejszych partiach obrazu)

5) HDR aktywowany w menu gry ma się rozumieć :)

Pewnie wiesz to wszystko, ale nie zaszkodzi podać dla formalności, może komuś się przyda.

Podstawowe pytanie: czy w momencie uruchomienia gry bądź włączenia opcji HDR w menu ekran na chwilę przygasa, po czym obraz wraca a w lewym górnym rogu pojawia się komunikat z numerem HDMI pod którym działa konsola i napisem "Odtwarzane jest wideo HDR"? Bo jeśli nie, to tryb HDR nie działa.

Ja widzę bardzo dużą różnicę, chyba największą w Infamous zwłaszcza przy grze w nocy z mocą neonu. Kolory i intensywność świateł wyglądają po prostu genialnie. Wystarczy kilka minut grania i po przełączeniu się na SDR obraz wydaje się płaski i nie aż tak przestrzenny i żywy.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...