Jump to content

X-Rite

Użytkownik
 • Content Count

  117
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

51 Excellent

About X-Rite

 • Rank
  VCD

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jedna rzecz mnie irytuje. Jak wiadomo na pasku menu pojawiają się promowane strony www lub filmów na YT natomiast ostatnio zaczęła pojawiać się reklama McDonalds. Czy ktoś wie jak się tego gów...a (nie znajduję delikatniejszego określenia) pozbyć? Oczywiście mam na myśli sytuację kiedy TV będzie ciągle mógł korzystać z internetu.
 2. Informacyjnie: Pojawiła się nowsza wersja firmware 1233. https://www.samsung.com/pl/support/model/UE65KS7000SXXH/ U mnie TV wgrał nowy firmware automatycznie, co nie zdarzało się od dłuższego czasu.
 3. Wprowadzenie reklam przez Google do telewizorów było tylko kwestią czasu. Przy następnych wersjach systemu podejrzewam, że zablokują możliwość ich unikania. Jaką alternatywę ma użytkownik posiadający telewizor z Android TV? Odciąć TV od sieci, co w dzisiejszych czasach jest nieporozumieniem, albo może wyrzucić telewizor. Google jednak wie, że jedno i drugie się nie stanie więc postanowiło zarabiać na reklamach i to, w przypadku tak dużej ilości sprzedanych TV z tym systemem, ze pewnością nie mało.
 4. Nie uważam aby Samsung był marką przereklamowaną. Korzystam z mojego KS7000 60" i problemów nie ma. Dokupiłem 55" nowszej serii MU i też chodzi bez problemu ale obraz jest mniej efektowny niż w KS 7000. Nie uważam abym wyrzucił pieniądze w błoto a minęło już trochę czasu od zakupu. Piloty są traktowane brutalnie i nie ma z nimi najmniejszych problemów. Na początku trzeba tylko trochę czasu aby się do nich przyzwyczaić. Na początku szlag mnie trafiał a teraz nie wyobrażam sobie posługiwać się innym pilotem niż to maleństwo bezklawiszowe (prawie). Przy LG na 3 (47",47" i 32") kupione telewizory (z niższej półki cenowej) dwa (47" i 32") wylądowały w serwisie w tym jeden (32 calowy) w koszu. Padło podświetlenie i w przypadku mniejszego nie opłacało się naprawiać. Nie dotykam natomiast takiej marki jak Toshiba. Kiedyś ta marka była na fali. Potem ich komputery a potem telewizory zrobiły się, w mojej opinii "wybitną padaką". Jedną 52" również wylądowała w koszu. Dodam jedynie, że mój pierwszy płaski telewizor, Samsung 32", kupiony kilkanaście lat temu też trafił do kosza ale w tym roku, jako sprawny i ciągle wyświetlający obraz. Zepsuł się tylko zewnętrzny tuner DVBT i nie było sensu trzymać tej staroci. Obraz był już kiepski ale..... TV ciągle działał.
 5. U mnie "wada" też pojawiła się po roku kiedy przenosiłem telewizor (zmiana docisku.naprężeń) . Obstawiam, że nawet wymiana 20 matryc nic nie da o ile ramka nie będzie odpowiednio dociśnięta do matrycy. Alternatywa jest prosta. Można tracić czas na wymiany matryc albo poświęcić 30 sekund na sprawdzenie czy nie załatwi problemu wskazany wyżej sposób.
 6. Rozumiem, że chodzi o to podświetlenie u dołu? Jeżeli tak, to moim zdaniem jest to kwestia przylegania ramki do matrycy i związanych z tym naprężeń a nie samej matrycy. Czy próbowałeś zwyczajnie docisnąć lub odgiąć (lekko, z wyczuciem) ramkę w tym miejscu? Nie są to może działania z gatunku hi-tech ale często banalne sposoby są lepszym rozwiązaniem niż kilkukrotna wymiana matrycy kiedy to, de facto, nie ona stanowi główne źródło problemu tylko jakość zamontowania ramki. Piszę to dlatego, że po przenoszeniu telewizora w inne miejsce też miałem podobnym problem, który został rozwiązany wspomnianym wyżej sposobem w ciąg kilku sekund.
 7. Mam podobną sytuację. Też miałem odznaczoną automatyczną aktualizację a jednak mam zainstalowaną najnowszą wersję. Na szczęście żadnych negatywów tej operacji nie zauważyłem a raczej odwrotnie. System oraz aplikacje działają dużo szybciej i nie jest to moim zdaniem różnica na progu percepcji. Czyżby nastąpiła optymalizacja kodu Tizen-a?
 8. Oczywiście bardzo dobrze, że klasyka trafia na rynek w najlepszej jakości. Jednak przyznam, że nie motywuje mnie to do zakupu. To coś w rodzaju czytania ponownie tej samej książki tylko dlatego, że ma ładniejsze ilustracje. Za to dla nowych odbiorców, tych którzy tego filmu nie widzieli, oczywiście to rozwiązanie najlepsze z możliwych. Nie uważam zarówno Łowcę Jeleni jak i Czas Apokalipsy za filmy szczególnie ciężkie w odbiorze. Kino z klimatem i tyle.
 9. Rola kabli audio, tych pracujących w domenie analogowej (RCA, XRL, głośnikowe) to całkiem odrębna sprawa. Tutaj wpływ na dźwięk może być. Wystarczy zastosować inny przekrój kabla lub inny przewodnik (miedź, srebro) i zwyczajnie można to usłyszeć. Drugą jednak sprawą jest to, że ten wpływ jest bardzo często wyolbrzymiany przez testujących. Jeżeli chodzi o kable HDMi to spotkałem się z bardzo kiepskimi kablami, które przy długości 20 cm, powodowały zaniki obrazu pomiędzy PS4Pro a one connect i TV 4K. Jeżeli stale jest obraz i dźwięk pomiędzy źródłem a wyjściem (projektor, TV, itp) to o kabelkach HDMI należy zwyczajnie zapomnieć.
 10. Bardzo dobrze, że w końcu rola kabla HDMI i jego wpływ na obraz zostały konkretnie wyjaśnione. Oczywiście zawsze znajdą się tacy, którzy \"zobaczą lepsze, bardziej nasycone barwy\" na kablu za 1000 zł a znacznie gorsze na kablu za 50 zł. W tym konkretnym wypadku to wrażenie będzie kosztować ich 950 zł.
 11. SONY też się ostatnio popisało. Był taki tekst \" Sony ogłasza nowe telewizory OLED i LCD 4K HDR na 2018 rok!\". Pytanie. Jak można ogłosić nowy telewizor? Ogłasza się chyba wprowadzenie na rynek.
 12. Tan bełkot działów PR koncernów elektronicznych jest chyba jedynie zrozumiały dla nich samych.
 13. Fajnie, że jest możliwość kalibracji 3D LUT. Lepiej aby ta funkcja była niż aby jej nie było. Do tego potrzebny jest jednak Calman i kalibrator. Tak czy inaczej świetna sprawa dla osób zajmujących się kalibracją i dla najbardziej wymagających klientów. P.S.Czekam na telewizory do których kolorymetr lub spektrofotometr będzie podłączany bezpośrednio. Wybieramy przestrzeń barw, klikamy przycisk i wszystko samo się robi Wiele lat temu, za czasów technologii CRT, podobną funkcję posiadały monitory belgijskiej firmy BARCO. Kalibrator był częścią integralną samego monitora (BARCO Reference Calibrator).
×
×
 • Create New...