Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, mihau_ napisał:

Tak jak myślałem PUS6561... Tu nie ma czego porównywać :D

Porównywanie PUS6561 z KS7000 pozbawione jest - wg mnie - najmniejszego sensu. Pomijam już kwestię stabilności działania Philipsa. W Philu matryca IPS, a w Samsungu siedzi VA. W Philipsie czerń jest ciemnoszara a nie czarna i wiem to nie tylko z recenzji w sieci, ale z własnego testu w sklepie. Jak dla mnie - tego nie da się po prostu oglądać.  

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem nie jest przypadkiem, że w dobrych i bardzo dobrych monitorach graficznych siedzą matryce IPS a nie VA. Pomijając kwestię szybkości (gry) i czerni w mojej opinii lepszy obraz jest jednak na matrycy IPS a nie VA i piszę to jako posiadacz Samsunga właśnie z matrycą VA. Gdyby w swoich telewizorach LG stosował w niższych i średnich przedziałach cenowych porządne matryce 4K a nie matryce M+ to długo bym się nie zastanawiał i kupił LG. Moim zdaniem płynność ruchu w LG też jest lepsza niż w moim Samsungu. Testowałem również Philipsy i obraz był bardzo dobry ale po wstępnej regulacji podświetlanie, kontrastu i jasności. Obawiałem się jednak chińszczyzny aby nie było takich wpadek i kłopotów jak z promowanym tutaj kiedyś AMOI.

Edytowane przez X-Rite
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie matryca IPS ma lepsze kolory i doskonale nadaje się do grania. Ale tu chodzi konketnie o felerną serię KS bo nawet na fajsie Samsunga kilka postów jest ze zdjęciami użytkowników tych bubli. Także Rafcio76r nawet ten Philips jest lepszy od KS7000, wiem kupiłeś i cię boli to . Ale takie jest życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, rafcio76r napisał:

Kolego, tak się składa, że nie trafiłeś na laika w kwestii znajomości dostępności poszczególnych modeli TV na rynku oraz ich parametrów. Za 3000 zł w tej przekątnej ekranu 55"/60" to trudno kupić dobry TV Full HD, a co dopiero model UHD. Nawet do Soniaka FHD 55" W805C (807C/808C) trzeba kilka stówek dołożyć, bo równe 3000 zł nie wystarczy. Jeśli natomiast piszesz o badziewiu na wolnych matrycach 50/60hz, to daruj sobie, bo tylko wprowadzasz nieświadomych użytkowników w błąd. Z treści Twoich wypowiedzi wnoszę, że jesteś totalnym laikiem w tej materii. Zatem uświadomię Cię. Jedynym konkurencją dla Samsunga 55KS7000 (60KS7000) jeśli chodzi o wyposażenie i jakość obrazu w tej klasie cenowej jest Panasonic 58DX780 (DX750), niestety już coraz trudniej dostępny na rynku. W zbliżonej cenie jest jeszcze wprawdzie Soniak 55XD8505, ale zastosowana w nim matryca IPS dla wielu osób jest nie do zaakceptowania. Wyższy modele Sony na matrycy VA - 55XD9305 czy Samsung 55KS8000, to już inna półka cenowa. Reasumując, jeśli ktoś chce kupić dobry TV Ultra HD na matrycy 100/120Hz VA ze wsparciem dla HDR-a oraz z dobrym jakościowo obrazem, to nie wprowadzaj nieświadomych ludzi w błąd - twierdząc, że równie dobry TV UHD 55"/60" można kupić za 3000 zł, bo opowiadasz - bez obrazy -  dyrdymały.

Niestety spora część naszych rodaków ma to do sobie, że potrafi tylko na wszystko narzekać. Nikt nikogo nie zmusza do zakupu konkretnego modelu TV, bo każdy wybiera dla siebie i pod swoje potrzeby. Wkurzające jest natomiast to, że ktoś kto nie ma o określonej rzeczy pojęcia, prawi swoje mądrości uważając się za znawcę. 

 

Hejt jest hejem, więc daruj sobie bo do niektórych nic nie trafia :/ Każdy kupuje co chce, nikt tu do niczego nie zmusza. Ktoś widzi lepszy za 3000 niech kupuje, ktoś widzi lepszy w 5000 niech bierze :) Z okiem jak ze słuchem do muzyki, każdy ma inne ;) Widzi co chce.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wilos napisał:

Dokładnie matryca IPS ma lepsze kolory i doskonale nadaje się do grania. Ale tu chodzi konketnie o felerną serię KS bo nawet na fajsie Samsunga kilka postów jest ze zdjęciami użytkowników tych bubli. Także Rafcio76r nawet ten Philips jest lepszy od KS7000, wiem kupiłeś i cię boli to . Ale takie jest życie.

Mnie to wygląda raczej na Twój ból dolnej części pleców. Ból pt. "inni kupili TV za 5k, ja kupiłem za 3k. Aby połechtać swoje ego udowodnię całemu światu, że mój TV jest lepszy."

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że obraz z Philipsa był lepszy od 60KS7000. Był jednak bardzo dobry i nie miałem problemów z jego oglądaniem. Co do serii KS7000 to, tak jak piszą przedmówcy, wszystko zależy od egzemplarza. Ja ze swoim nie mam problemów a gdybym miał to telewizor wyleciałby szybciej niż został zakupiony. Możemy sobie tak dywagować na temat matryc IPS i VA. Moim zdaniem, za kilka lat będą tak popularne w telewizorach jak popularna dzisiaj jest technologia plazmowa. OLED musi potanieć i tak też się stanie. Pewnym problemem jest jednak proces wypalania OLED/trwałości. To, że LG pisze coś o 100000 godzin wkładam między bajki.

i mam nadzieje, że Samsung w końcu pójdzie po rozum do głowy i zatrudni speca od ergonomii. Nowy pilot i sytem Tizen to elementy, w mojej opinii, zwyczajnie niedopracowane.  Przy okazji. Czy starsze piloty od Samsunga, te normalne, nie smart, współpracują z 60KS7000? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, wilos napisał:

Dokładnie matryca IPS ma lepsze kolory i doskonale nadaje się do grania. Ale tu chodzi konketnie o felerną serię KS bo nawet na fajsie Samsunga kilka postów jest ze zdjęciami użytkowników tych bubli. Także Rafcio76r nawet ten Philips jest lepszy od KS7000, wiem kupiłeś i cię boli to . Ale takie jest życie.

Nie bądź śmieszny z tym Philipsem. Płynność obrazu Phila 6561 na tle KS7000 - mizerna. Jak mi nie wierzysz, to przeczytaj uważnie testa Macieja na forum. No chyba, że masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Testowałem Phila to wiem. Poziom czerni masakrycznie niski. Tego Phila nie kupiłbym nawet za 2000 zł, bo zwyczajnie szkoda byłoby mi kasy na ten model - biorąc pod uwagę moje oczekiwania wobec TV UHD. Każdy ma inne potrzeby i oczekiwania, każdy kupuje konkretny model pod siebie. Dla wielu osób ten Philips będzie w zupełności wystarczający, ale nie dla mnie. Co do różnic między matrycą IPS a VA, to każda ma swoje zalety i wady. Generalnie IPS to świetne kąty, ale mierny poziom  czerni oraz kontrastu. Matryce VA - o niebo wyższy poziom czerni oraz kontrastu, a wadą są mierne kąty patrzenia. W 2008 r. kupiłem najwyższy model Panasa LCD na matrycy IPS i kąty patrzenia w nim to rewelacja, ale poziom czerni względem nowego nabytku KS7000, to przepaść na korzyść Samsunga. Ja oglądam wyłącznie na wprost, a w przy takim oglądaniu matryca VA jest bezapelacyjnie lepsza niż IPS. Natomiast OLED to pod kątem czerni klasa sama w sobie.   

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci nie napisałem o Philipsie tylko o modelu na matrycy IPS. Kupiłeś i juz , więc masz Samsunga, jaki jest ten Samsung każdy widzi. Przykład lepszego TV, lepiej wykonanego  za niższą cene o takiej samej martycy(chodzi mi o HZ-e)  LG SUPER UHD 4K 55UH7707.  Tańszy o 1300 zł

Edytowane przez wilos
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG tańszy o 1300 zł?

Albo mówimy o jakimś super promo albo to kwota rzucona od tak, bo porównując ceneo w tej chwili to nie wiem skąd taka kwota.

Biorę przy tym pod uwagę już nawet te promo ze zwrotem od LG w WYBRANYCH sklepach, więc te ceny w tych sklepach akurat są i tak nieco podniesione.

http://www.ceneo.pl/44052231#tab=click

http://www.ceneo.pl/44232652#mh=T1Y3N63o07007samsung_9DHw7IHLXwS4mD9Txn8tSEkyhOQpTqy8AApDvEmE9IUrvOsU9mja4aydvS2ZtyJ80nEZgo4b1XCOaPCB5xwdlzBAfKkjUvh1H4EjvuFHjsjM316W6O6kq6O7Hlsfo9WsaLLjg95TVD_v8y_6DhPvWYywk9DrYyiYokOWL7crLRSKLLBiPaGgEeMXBcoqSIe0

Nie zwróciłem uwagi jednak na tego LG, więc nie mam pojęcia na ile to dobry model i porównania mi brakuje.

Ale..z tym Philipsem to dajcie spokój, a wiem co mówię, bo w domu go miałem, zmieniłem właśnie na KS7000, więc jakieś powody miałem, ale nie chce mi się po raz któryś pisać na temat Philipsa, zwłaszcza, że to temat o zupełnie innym TV.

Powiem tylko, że banding na 6561 mi przeszkadzał i był widoczny, nie wiem skąd mowa o bandingu na Samsungu. Na Philipsie był wyraźny przy byle ruchu kamerą, tutaj nic takiego nie ma.

O poziomie czerni oraz ruchu nawet nie wiem czy jest sens się rozpisywać. W Samsungu upłynniacze działają naprawdę dobrze, a w Philipsie PNM jest nie do zniesienia na minimum nawet, trzeba go wyłączyć. Na Philipsie jest coś w stylu szarości i to z prześwitami, a na KS7000 czerń (zależy od sztuki jeszcze pewnie) w moim przypadku zgodnie z oczekiwaniami. Nie ma co gadać o żadnym poziomie OLEDa, bo to jest niemożliwe i to takie gadanie dla sztuki, ale czerń jest na tyle dobra, że wieczorami przyjemnie się film ogląda i nie wkurzam się, że zamiast czarnego garnituru w rogu mam coś w stylu 'navy' papki jak na Philipsie.

----

Sklepy, które są objęte promocją LG:

Sklepy stacjonarne prowadzące sprzedaż danego Produktu objętego Promocją

Sklep internetowy prowadzące sprzedaż danego Produktu objętego Promocją

RTV EURO AGD www.euro.com.pl

Media Markt www.mediamarkt.pl

Saturn www.saturn.pl

Media Expert www.mediaexpert.pl

Neonet www.neonet.pl

Partner RTV AGD www.partneragdrtv.com.pl

My Center www.mycenter.pl

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum jest od wyrażania swoich opinii. Jest publiczne. Wilos to robi, bez używania wulgaryzmów, spokojnie. Czy się z nim zgadzam to inna sprawa. Ale nie zgadzam się kolego RHJG z twoim stanowiskiem, mało kulturalnym i nic nie wnoszącym do dyskusji.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wilos napisał:

 Przykład lepszego TV, lepiej wykonanego  za niższą cene o takiej samej martycy(chodzi mi o HZ-e)  LG SUPER UHD 4K 55UH7707.  Tańszy o 1300 zł

 

Znacznie gorsze pokrycie szerokiego gamutu niz samsung i sporo gorsze średnie jasności HDR.

 

http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/uh7700

Cytat

The LG UH7700 feels expensive compared to other TVs that have better picture quality with a lower asking price. It makes it somewhat hard to recommend.

 

Próbuj dalej;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5500,- za KS7000 ''55?

To chyba u cygana, duże sklepy w tym nie dla idiotów chcą się chyba jak najszybciej pozbyć tego luksusu bo po rozmowie z kierownikiem opychają za 4000,-

B)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ze zwrotów egzemplarz z całym garniturem wad. ???? 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, X-Rite napisał:

Nie chcę niczego sugerować ale mam dziwne wrażenie, że na tym forum są bardzo aktywni przedstawiciele różnych koncernów produkujących telewizory podszywający się pod zwykłych użytkowników.

Ale z tego trzeba sobie zdawać sprawę. Niektórzy po 1-2 posty, a tacy bardziej wytrwali budują sobie reputację jako zwykły user. Tam gdzie można zarobić tam będzie marketing. Może powinniśmy wrócić do tematu?

Czy wiecie gdzie można pisać z pytaniami o funkcje do dodania w nowych wersjach fw?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad kupnem KS7000 do grania w gry na PC w 1080p, filmy, seriale głównie 720p, 1080p  (na razie ciężko o materiały 4K ale jak będą łatwo dostępne to z pewnością będę oglądać w tym formacie ale to pewnie nie prędko)+ do tego kablówka z netii głównie filmy i seriale/dokumenty popularnonaukowe może w przyszłości ps4 pro ale na razie nie planuję. Zastanawiam się czy to dobry wybór. TV będę oglądał z odległości około 2,5m i czy 55 cali wystarczy czy dopłacać do 60 na matrycy sharpa czy szarpnąć się na 65 cali ? Może polecacie coś innego ? Zastanawiałem się nad OLEDem od LG 910v ale jakoś nie było efektu WOW gdy zobaczyłem go dzisiaj w sklepie na żywo . Jakieś pomysły/propozycje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie opinie o tym tv to szybko podejmiesz prawidłową decyzję 

Edytowane przez wilos
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem bardzo dużo pozytywnych opinii na temat tego Samsung na temat matrycy, stabilności pracy, kolorów, niskiego input lag itd. Niestety jest też trochę negatywnych opinii o wykonaniu tych telewizorów (od klejąca się tylna obudowa przyklejona na taśmę dwustronną , problemy z ramkami) byłem jednak dzisiaj w sklepie i czytałem o tym na forum, że problemy te tycza się starszych modeli sprzed października/listopada 2016 , teraz podobno wychodzą te telewizory w lepszej jakości. Nie wiem ile w tym prawdy. 

@wilos skoro jednak odradzasz tego Samsunga to co polecasz w takim razie do moich potrzeb ?

Edytowane przez ziebol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To kupuj to tv premium 

Ok. Wyczerpales temat.
Moze teraz dla odmiany popisz troche w watku o swoim LG. Tam Twoje doswiadczenie napewno sie komus przyda. Tutaj nikomu nie pomozesz.
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się jeszcze jakoś bardziej "normalnie" wypowiedzieć na moje zapytanie, proszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosbe o pomoc w wyborze telewizora formuluje sie w innym watku i dobrze byloby gdybysmy sie tego trzymali. Dzieki temu Ty nie bedziesz musial przebijac sie przez dziesiatki postow nieodpowiadajacych bezposrednio na Twoje zapytanie, a uzytkownicy ktorzy chca wymieniac sie wiedza na temat tego konkretnego modelu, nie beda musieli zmagac sie z roznymi trollami czy fanboyami innych marek. Oszczedzi to wszystkim czasu i nerwow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo tu hejterów tego modelu. Aż dziwi że osoby nim niezainteresowane są tak aktywne (bo w większości przypadków o merytorycznych wypowiedziach nie ma mowy).

Przeczytałem niemal wszystko co możliwe o tym tv przed zakupem. Byłem świadom jego potencjalnie mocnych i słabych stron. I się zdecydowałem. W zeszłym tygodniu w popularnej sieci dałem za 60KS7000 ok. 5500 zł.

Przesiadłem się z Sony 55W805A. Jak wrażenia? Bardzo pozytywne. Telewizor gra bardzo dobrze. I (odpukać) ani nie mam problemów z obudową, ani z bad pixelami. 

Plusy:

Rewelacyjny obraz, znakomita czerń (w moim poprzedniku był IPS, i różnica jest kolosalna!), bardzo multimedialny, meega jasny. Ponadto matryca dobrze radzi sobie z odblaskami (w poprzednim tv mi to przeszkadzało, bo na wprost tv, nad kanapą mam oświetlenie- które odbijało się w telewizorze).

Minusy:

Pilot, choć fajny, to jednak brak klawiatury numerycznej trochę przeszkadza. Bardzo ciężko się go czyści (matryca).

 

Reasumując, jestem bardzo zadowolony. W tym budżecie nie widzę innej alternatywy oferującej zbliżoną jakość obrazu i uniwersalność. Rozważałem jeszcze Panasa 65DX750, jednak zraziły mnie słabe kąty boczne (w KS7000 też jest matryca VA, ale te kąty wcale nie są złe) i bardzo lustrzana matryca.

Także moja rada do potencjalnych kupców- mniej czytania wypowiedzi hejterów, a skupić się na tych merytorycznych. Na szczęście dość łatwo je rozróżnić.

Telewizor ma (lub miał) swoje problemy, ale śledząc różne fora- Ci, którzy kupili go w ostatnim czasie raczej ich nie doświadczyli. Więc może coś w tym jest że późniejsze partie produkcyjne uległy poprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla osób tak "wierzących" w IPS - zastanówcie się dlaczego tv na takiej świetnej matrycy, często 10bit, z systemem 120Hz, kosztuje znacząco mniej od tv na VA, 8bit, 60Hz - ktoś prezenty rozdaje? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejałem już w innym wątku. W pliku jest raport kalibracji 60KS7000S, którą zrobiłem sobie w wolnej chwili.

Ten telewizor ma swoje wady, o których wspominałem również w tym wątku, ale ma też sporo zalet. Jedną z nich jest możliwość uzyskania całkiem dobrych, by nie powiedzieć bardzo dobrych, barw. Dodatkowo, jest stabilny bo wyniki sprawdzałem również dzisiaj i różnice były minimalne.

Samsung SUHD 60KS7000 - User - Koniec.pdf

12 minut temu, Xisiek napisał:

Dla osób tak "wierzących" w IPS - zastanówcie się dlaczego tv na takiej świetnej matrycy, często 10bit, z systemem 120Hz, kosztuje znacząco mniej od tv na VA, 8bit, 60Hz - ktoś prezenty rozdaje? :D

No tak ale z drugiej strony, monitory graficzne i studyjne raczej matryc VA nie posiadają. I monitory te nie służą do zabawy lub relaksu tylko do zarabiania pieniędzy a kwestia jakości ma w tym wypadku dosyć duże znaczenie.

Edytowane przez X-Rite
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...