Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni appka Youtube nie odtwarza mi filmów w rozdzielczości 4K, maksymalna rozdzielczość to 2560x1440. Czy ma ktoś może podobny problem?

Nie sądze, że jest to problem szybkości łącza, bo mam 120mb/s podłączone bezpośrednio do TV kablem. Na Netfliksie bezproblemowo od razu wskakuje 4k...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a robiłeś ostatnio aktualizacje tv? to moze byc tego przyczyna.. sprawdz jaka masz wersje aktualizacji, bo jeśli jest to  1510.4.. to tu moze byc problem wlasnie..juz na zachodzie maja z tym problem po wgraniu tej aktualizacji

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam najświeższy soft, 1208, natomiast zaktualizowałem bodaj wczoraj, wcześniej miałem 1201 i na tamtym sofcie już ten problem występował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,jestem posiadaczem tv KS 7000 55' i na początek powiem że jest to naprawdę świetny tv mowa o kontraście i świetnych barwach ,ale od pewnego czasu na panelu zaczęły pojawiać się dziwne plamy idące od dołu wyświetlacza ,szybki kontakt z serwisem i zakwalifikowanie sprzętu do wymiany panelu ,po dwóch tygodniach tv wraca do mnie i niby wszystko jest ok tylko że panel wyprany jest z barw i wcześniejszego kontrastu ,żadne ustawienia nie pomagają serwisant podaje nr.seryjny panelu BN95-02609A sprawdzałem i niby jest to panel Samsunga do tego modelu więc czemu wyświetlany obraz tak bardzo się zmienił ?

Jeśli ktoś miał podobny przypadek lub wie jak sobie z tym poradzić będę wdzięczny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztuka sztuce nie równa niestety... Dwa egzemplarze tego samego modelu po wyjęciu z pudełka mogą świecić zupełnie inaczej. Fabryczne ustawienia z reguły do niczego się nie nadają, najlepiej zamów sobie profesjonalną kalibrację i będzie po sprawie.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby różnica miedzy panelami była aż tak duża ?? ,W tym przypadku to nie mam pewności czy profesjonalna kalibracja choć trochę zbliży się do poprzedniego stanu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalna kalibracja przebije Twój poprzedni panel pod każdym względem, zapewniam. No chyba, że faktycznie jakąś uwaloną matrycę wsadzili, ale tego bez pomiarów też raczej nie zweryfikujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung (i nie tylko - vide LG z OLEDami) rzeźbi z matrycami serwisowymi, niestety - ja bym opier.... serwis na czym swiat stoi i domagał się panelu tej samej klasy co byl wczesniej.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Xisiek napisał:

Samsung (i nie tylko - vide LG z OLEDami) rzeźbi z matrycami serwisowymi, niestety - ja bym opier.... serwis na czym swiat stoi i domagał się panelu tej samej klasy co byl wczesniej.

W MU/KU jak najbardziej, tam są i PSLy i VA i mieszanki jakie się tylko da, ale w przypadku KSów to ciężko mimo wszystko mi sobie wyobrazić żeby dali coś odbiegającego od jakichkolwiek norm.

Ewentualnie spróbuj Gambit napisać do Macieja K. z pytaniem o kalibrację z opcją taką, że jeśli obraz nie przypadnie Ci do gustu to zapłacisz tylko za dojazd. Wiem, że kiedyś Maciej Kopert o tym wspominał, nie wiem czy nadal taką praktykę stosują.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Fjubens napisał:

W MU jak najbardziej, tam są i PSLy i VA i mieszanki jakie się tylko da, ale w przypadku KSów to ciężko mimo wszystko mi sobie wyobrazić żeby dali coś odbiegającego od jakichkolwiek norm.

Mi chodzi o matryce wymieniane przez serwis w ramach tego samego szerego-typu. Czyli VA na VA, tylko takie ktore wcale nie wyglada tak samo jak to co siedzialo w sklepowym produkcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze w sklepach zaczynaja sie pojawiac kable HDMI 2.1. Czy warto w takowy sie zaopatrzyc, jesli korzystam z HDR na PS4 Pro?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2017 o 23:34, WinterX napisał:

Widze, ze w sklepach zaczynaja sie pojawiac kable HDMI 2.1. Czy warto w takowy sie zaopatrzyc, jesli korzystam z HDR na PS4 Pro?

 Specyfikacja testu zgodności z nowym standardem będzie publikowana począwszy od pierwszego kwartału 2018 do trzeciego kwartału 2018 roku. Zapewne w tym okresie pojawią się konkretne informacje o dacie premiery HDMI 2.1.

https://www.purepc.pl/technologia/hdmi_21_oficjalna_specyfikacja_techniczna_nowego_standardu

Tak więc jakim cudem widziałeś owy kabel już jest w sklepach? Chyba, że kupiłeś na bazarze od cyganów. :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2017 o 09:59, lis22 napisał:

Więc, tak:

Udało mi się zgłosić tv na gwarancje, przyjechał gość z serwisu, wszystko sprawdził i stwierdził usterkę. Miał mi wymienić matryce ale trwało to półtorej tygodnia i dzisiaj do mnie zadzwonił, że matryce są niedostępne, więc Samsung stwierdził, że zabierze tv i da mi jakiś dokument za który mam sobie w Saturnie wybrać inny tv Samsunga za równowartość ceny, lub za dopłatą . W takiej sytuacji, jaki inny tv Samsunga za 4 590 zł lub za jakąś dopłatą, byście polecili? Muszę się zdecydować do czwartku.

Mam podobną sytuacje, u mnie to wygląda tak jak na załączonych zdjęciach. Skoro Tobie stwierdzono usterkę to myślę, że też warto pójść tą drogą.

IMG_0206.jpg

IMG_0208.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że mi nie naprawili tej usterki, bo nie produkują już matryc, więc zabrali tv, a Saturn oddał mi gotówkę, więc przygotuj się na podobną drogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że z tą nieszczęsną matrycą nie jestem sam. 
Właśnie jakiś czas temu wyskoczył problem na moim egzemplarzu. Czyli mam rozumieć, że takie defektu już nie wymienią? Nawet na rozszerzonej gwarancji? 

 

20171119_083252.jpg

20171119_083256.jpg

20171119_083308.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2017‎-‎11‎-‎22 o 23:09, maciekgi napisał:

Od kilku dni appka Youtube nie odtwarza mi filmów w rozdzielczości 4K, maksymalna rozdzielczość to 2560x1440. Czy ma ktoś może podobny problem?

Nie sądze, że jest to problem szybkości łącza, bo mam 120mb/s podłączone bezpośrednio do TV kablem. Na Netfliksie bezproblemowo od razu wskakuje 4k...

mi całkiem YouTube nie działa soft 1201

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów i mam małą prośbę.

Jestem właśnie po wizycie serwisu z Bielska-Białej, problem jaki mam z moim 55KS7000 to taki że ma tępą głowice satelitarną, Na TVP Info HD wskazuje siłę sygnału 43% podczas gdy odbiornik satelitarny wskazuje 87% , olał bym to jeśli chodzi o cyferki, niech pokazuje jak chce byle by działało. Na satelicie HotBird Jest nadawany testowo przez Eutelsat kanał UHD, jego parametry FTV UHD, HOTBIRD 4K1, Częstotliwość: 12 539 MHz, Polaryzacja: Horizontal, DVB-S2, 8PSK, FEC 5/6, Symbol rate: 30000, kanał nie jest kodowany, telewizor pokazuje poziom sygnału 20% i nie jest w stanie wyszukać kanałów z tego transpondera. Dekoder satelitarny widzi ten transponder z siłą 67% i bez problemu wyszukuje i odbiera ten program. Na początku myślałem że TV nie radzi sobie z tak wysokim SR ale po chwili zauważyłem że na liście transponderów w menu ma fabrycznie dodane właśnie transpondery z takim SR. Nadmienię że antena jest ustawiona perfekt przez zaprzyjaźnionego montera, gdyż na początku to na nią padło podejrzenie. Panowie z serwisu przywieźli nową głowicę, niestety nowa głowica okazała się jeszcze gorsza, siła sygnału na rzeczonym transponderze 14%  czyli jeszcze gorzej. I tutaj mam prośbę do Was, niech ktoś z dostępem do anteny satelitarnej sprawdzi czy jest w stanie odebrać ten kanał i jaki jest poziom sygnału, dodatkowo bym prosił o podanie siły sygnału na TVP Info HD. Panowie serwisanci na koniec wizyty stwierdzili brak usterki, "skoro nowe i stare nie działa to zanczy że wszystko jest ok i tak ma być" Zastanawiam się co dalej z tym fantem zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najnowsza wersja to 1208.2 

Jesteś pewien, że aktualny soft na dzień 08.01.2018 dla KS7000 to 1208.2?
Ja mam 1201 i nie ma obecnie nowszego softu dla mojego odbiornika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...