Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

No ok ale jak chcecie odpalić You Tube 4K HDR jak KS7000 nie ma kodeku VP9 Profile2 ?

Hymm..(?)

Edytowane przez Robert_1988_KrK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli jest materiał HDR na youtubie to się przestawi, wiele ma w opisie HDR ale tak naprawdę nie są z HDR, tutaj masz sprawdzone źródło z filmikami HDR, powinno Ci się samo wszystko przestawić.
https://www.youtube.com/channel/UCve7_yAZHFNipzeAGBI5t9g
 


Wszystko działa dzięki

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ok ale jak chcecie odpalić You Tube 4K HDR jak KS7000 nie ma kodeku VP9 Profile2 ?
Hymm..(?)

Co Ty z tym kodekiem VP9 Profile 2?
To on jest odpowiedzialny za 4K i HDR+
Ja mam kompatybilność z VP9 ale odtwarza mi filiki/dema z 4k hdr choć jako tako hdru nie mam w tv.
Fakt że tnie bo jakość łącza mam marną ale coś leci! :D

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, christoff.w napisał:

ale coś leci!

To dobrze gorzej by było jak by tylko ciekło

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, christoff.w napisał:


Co Ty z tym kodekiem VP9 Profile 2?
To on jest odpowiedzialny za 4K i HDR+
Ja mam kompatybilność z VP9 ale odtwarza mi filiki/dema z 4k hdr choć jako tako hdru nie mam w tv.
Fakt że tnie bo jakość łącza mam marną ale coś leci! :D

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Miedzy "coś", a "to" jest ogromna różnica.

 

:) 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miedzy "coś", a "to" jest ogromna różnica.
 
 

Mozesz jakos rozwinac te mysl? Z kontekstu odczytuje, ze wg Ciebie KS7000 nie wyswietla HDR na YT, albo ze moze wyglada to inaczej niz powinno.
Moze zechciej prosze wyjasnic na czym polega ta ogromna roznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem, że w ogóle nie działa hdr jeśli tv nie wspiera w/w kodek.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, binary napisał:


Mozesz jakos rozwinac te mysl? Z kontekstu odczytuje, ze wg Ciebie KS7000 nie wyswietla HDR na YT, albo ze moze wyglada to inaczej niz powinno.
Moze zechciej prosze wyjasnic na czym polega ta ogromna roznica.

źle mnie odczytujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja player tvn slabo mi dzielą. Chcialbym ją zainstalować na nowo ale nie potrafię jej usunąć. Jak usuwa się aplikacje ?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czym czyscicie swoje ekrany? Jakies plyny, woda? Nie chcialbym zniszczyc ekranu Moja mala księżniczka obcalcowala caly dół.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawilżona letnią wodą mikrofybra, nie można absolutnie żadnych innych środków używać nawet tych przeznaczonych do czyszczenia matryc LCD, TV ma specjalną powłokę "oka ćmy" i jak użyjesz czegoś innego od zwykłej wody to będziesz miał nieodwracalne niebiesko/fioletowe plamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam taki problem może ktoś doradzi... jak kupiłem TV KS7000 jak włączałem materiał HDR wyskakiwało info o tym, że wyświetlany jest materiał w HDR. A od jakiegoś czasu brak informacji o HDR. Niby w info pisze, że jest hdr i tv się przełącza na tryb hdr to nie wyskakuje wiadomość o wyświetlany trybie. Niby w niczym to nie przeszkadza ale kiedyś było a teraz nie i troszkę drażni

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Ciebie. Brak info o HDR jest po ostatniej aktualizacji, czyli jak to zawsze w latkach. Coś dodają, usprawniają, ale zawsze też muszą popsuć. Mam nadzieję że to naprawia.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3000 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już nie pisze, że przełączam się z tv na PS4, tylko że przełączam się na HDMI3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś pomysł, jak zmusić ten tv do poprawnego połączenia bezprzewodowo z internetem?

Wyłączenie z prądu działa bardzo krótkofalowo (kilka minut) i zaraz połączenie znika i mam dwa komunikaty:

"Połączenie z internetem nie powiodło się"

lub

"Połączono z siecią bezprzewodową ale nie z internetem"

 

Próbowałem sobie puścić coś z YT w 4K ale ten fragment zwiastuna filmu "Thor Ragnarock" nie wyglądał na materiał w 4K, wyglądał słabiej niż upscaling BD.

Skąd można jeszcze wziąć jakiś krótki materiał w UHD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadajac na pytanie sprzed roku, zostalem chyba gornikiem tygodnia, jesli nie miesiaca. Sorry

 Ewwntualna nagrode prosze przekazac na sierotki. ;)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, binary napisał:

Odpowiadajac na pytanie sprzed roku, zostalem chyba gornikiem tygodnia, jesli nie miesiaca. Sorry

 Ewwntualna nagrode prosze przekazac na sierotki. ;)

 

 

 

A ja też wskrzeszę - czemu tych telewizorów nie ma w dystrybucji? Wycofują serię, czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Flint napisał:

A ja też wskrzeszę - czemu tych telewizorów nie ma w dystrybucji? Wycofują serię, czy jak?

Jest nowa, MU + QLEDy, także KSy już mało gdzie dostępne.

Inna sprawa, że cena takiego MU7000 nawet jest wyższa niż KSów, a niestety niczym nie jest to uzasadnione, zwłaszcza w 49" (tutaj to w ogóle 60Hz matryca)

Tutaj masz 55" dostępne w naprawdę miłej cenie - 4499 zł:
http://www.vobis.pl/samsung-ue55ks7000-ue55ks7000sxxh-2-151586.html

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Fjubens napisał:

Jest nowa, MU + QLEDy, także KSy już mało gdzie dostępne.

Inna sprawa, że cena takiego MU7000 nawet jest wyższa niż KSów, a niestety niczym nie jest to uzasadnione, zwłaszcza w 49" (tutaj to w ogóle 60Hz matryca)

Tutaj masz 55" dostępne w naprawdę miłej cenie - 4499 zł:
http://www.vobis.pl/samsung-ue55ks7000-ue55ks7000sxxh-2-151586.html

Dzięki za info, szukam 49, bo 55 mi się niestety na ścianie nie zmieści. MU sprawdzałem, ale to jakaś padaka w porównaniu niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Flint napisał:

Dzięki za info, szukam 49, bo 55 mi się niestety na ścianie nie zmieści. MU sprawdzałem, ale to jakaś padaka w porównaniu niestety.

To z takich pewnych źródeł chyba tylko Komputronik ma dostępne:
https://www.komputronik.pl/product/315894/samsung-ue49ks7000.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=NiePromo

Chociaż cena 4299 zł za 49" przy 4499 zł za 55" brzmi już nie tak dobrze. :/

Ale rozumiem problem z miejscem, też 49" w końcu brałem. Mi się z niego bardzo miło korzysta, chociaż nie neguję nigdy problemów, które seria miała np. z ramką. U mnie od 9 miesięcy nic się nie odkleja, ale nie zmienia to faktu, że trzeba sprawdzać tę kwestię.

Tutaj masz test 49" Vince'a z HDTV, który raczej jest nawet i tutaj uważany za bardzo pewne źródło informacji:
http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue49ks7000-201610234374.htm

O ile np. w serii MU 49" jest gorszy, to w przypadku KSów 49" nie odstaje od większych rozmiarów.
Vincent dał mu rekomendację - Highly recomended + Best value

MU w 49" na pewno nie bierz, to już lepiej jeśli 49" z tegorocznych - Sony XE90.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Fjubens napisał:

To z takich pewnych źródeł chyba tylko Komputronik ma dostępne:
https://www.komputronik.pl/product/315894/samsung-ue49ks7000.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=NiePromo

Chociaż cena 4299 zł za 49" przy 4499 zł za 55" brzmi już nie tak dobrze. :/

Ale rozumiem problem z miejscem, też 49" w końcu brałem. Mi się z niego bardzo miło korzysta, chociaż nie neguję nigdy problemów, które seria miała np. z ramką. U mnie od 9 miesięcy nic się nie odkleja, ale nie zmienia to faktu, że trzeba sprawdzać tę kwestię.

Tutaj masz test 49" Vince'a z HDTV, który raczej jest nawet i tutaj uważany za bardzo pewne źródło informacji:
http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue49ks7000-201610234374.htm

O ile np. w serii MU 49" jest gorszy, to w przypadku KSów 49" nie odstaje od większych rozmiarów.
Vincent dał mu rekomendację - Highly recomended + Best value

MU w 49" na pewno nie bierz, to już lepiej jeśli 49" z tegorocznych - Sony XE90.

Wielkie dzięki! 

 

O XE9005 myślę, ale 5,5 koła za 49" to trochę drogawo. W Komputroniku trzeba by się zapytać, czy nie z ekspozycji -  z ekspozycji 49" mają w Euro u mnie w mieści za 3999, co jest zupełnie niezłą ceną, ale musiałbym zobacyzć egzemplarz. 

 

Ale fakt, 200 zł różnicy za 55" mocno kusi =). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Flint napisał:

O XE9005 myślę, ale 5,5 koła za 49" to trochę drogawo. W Komputroniku trzeba by się zapytać, czy nie z ekspozycji -  z ekspozycji 49" mają w Euro u mnie w mieści za 3999, co jest zupełnie niezłą ceną, ale musiałbym zobacyzć egzemplarz. 

Moim zdaniem niezależnie od wyboru modelu to warto sprawdzić od razu na białej planszy obecność bad pixeli. Przyjęło się to przy KSie 7000, ale powinno się to robić niezależnie od modelu. Na drugim HDTV gość pisze właśnie o Sony XE80 i jak trzeci raz już trafia na telewizor z martwymi pikselami w sporej ilości.

Także ten 'test' niezależnie od wyboru warto przeprowadzić - biała plansza i nos w matrycę.

Natomiast w przypadku KSa jeszcze po prostu warto sprawdzić jak ramka przylega, w sumie tyle.

Pozostałe rzeczy zawsze wychodzą w 'praniu' jak coś.

Jak najbardziej warto wysłać maila z zapytaniem czy to do Komputronika 49" czy to do vobis 55" czy TV na pewno nie jest z ekspozycji.

Jeśli możesz uniknąć ekspozycji, to jednak warto nówkę sztukę kupić nawet kosztem tych 200-300 zł zakładając, że TV kupujesz na te 2-3 lata przynajmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Fjubens napisał:

Moim zdaniem niezależnie od wyboru modelu to warto sprawdzić od razu na białej planszy obecność bad pixeli. Przyjęło się to przy KSie 7000, ale powinno się to robić niezależnie od modelu. Na drugim HDTV gość pisze właśnie o Sony XE80 i jak trzeci raz już trafia na telewizor z martwymi pikselami w sporej ilości.

Także ten 'test' niezależnie od wyboru warto przeprowadzić - biała plansza i nos w matrycę.

Natomiast w przypadku KSa jeszcze po prostu warto sprawdzić jak ramka przylega, w sumie tyle.

Pozostałe rzeczy zawsze wychodzą w 'praniu' jak coś.

Jak najbardziej warto wysłać maila z zapytaniem czy to do Komputronika 49" czy to do vobis 55" czy TV na pewno nie jest z ekspozycji.

Jeśli możesz uniknąć ekspozycji, to jednak warto nówkę sztukę kupić nawet kosztem tych 200-300 zł zakładając, że TV kupujesz na te 2-3 lata przynajmniej.

Wielkie dzięki za rady!

 

Kupuję z założeniem na przynajmniej 5 (poprzednia plazma Panasonica wytrzymała 6, poległa od dzieci, nie z powodu awarii), więc nie chce ekspozycji, ale jeśli się nie da inaczej... Nie chcę kupić słabego telewizora. Białą planszę się wyświetla jakimś specjalnym programem, czy mam przygotować plik jpg, czy jak?

1 godzinę temu, Fjubens napisał:

Moim zdaniem niezależnie od wyboru modelu to warto sprawdzić od razu na białej planszy obecność bad pixeli. Przyjęło się to przy KSie 7000, ale powinno się to robić niezależnie od modelu. Na drugim HDTV gość pisze właśnie o Sony XE80 i jak trzeci raz już trafia na telewizor z martwymi pikselami w sporej ilości.

Także ten 'test' niezależnie od wyboru warto przeprowadzić - biała plansza i nos w matrycę.

Natomiast w przypadku KSa jeszcze po prostu warto sprawdzić jak ramka przylega, w sumie tyle.

Pozostałe rzeczy zawsze wychodzą w 'praniu' jak coś.

Jak najbardziej warto wysłać maila z zapytaniem czy to do Komputronika 49" czy to do vobis 55" czy TV na pewno nie jest z ekspozycji.

Jeśli możesz uniknąć ekspozycji, to jednak warto nówkę sztukę kupić nawet kosztem tych 200-300 zł zakładając, że TV kupujesz na te 2-3 lata przynajmniej.

Mogę nie z ekspozycji, w promocji 49KS7500 za 3850. Co prawda nie jestem przekonany do wygiętego, ale cena kusi bardzo. Warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...