Jump to content

CptPusheen

Użytkownik
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

7 Neutral

About CptPusheen

 • Rank
  VHS

Recent Profile Visitors

209 profile views
 1. Przed chwila zadzwonił Saturn, ze uznają reklamacje a jako, ze jest to już druga to zwrócą mi pieniądze, muszę tylko przywieźć TV do sklepu. Wygrana:)
 2. Panowie, byli u mnie serwisanci z nową matrycą i tylną obudową bo stara sie u mnie odklejała i były szpary. Szybki montaż, włączyli czy gra i poszli. Ja sobie po ich wizycie sprawdziłem dokładnie tv i tak: Mam kilka paprochów pod matrycą, nie są to raczej bad/stuck pixele bo miewają nieregularne kształty, na ten moment naliczyłem ich 6. Do tego w 2 miejscach nadal mam szpary w obudowie mimo nowej matrycy i całej tylnej klapy, miejsca identyczne co wcześniej. No i na koniec dziwny czarny pas lecący przez całą prawą część podczas podświetlenia oraz jeden skośny odciśnięty pasek też widoczny na czarnym tle przy krawędziowym podświetleniu. 1 zgłoszenie było z tytułu rękojmi w Saturnie. Jak myślicie, z tymi defektami zaakceptują 2 zgłoszenie? No i przy drugim razie chyba konsument decyduje jak chce rozwiązać reklamacje z tytułu rękojmi? Zaznaczę zwrot gotówki i jak serwis stwierdzi defekt to już idzie po mojemu?
 3. Do mnie serwisant dzwonił we wtorek, że zamawiają dla mnie matrycę i tylną obudowę. W piątek zadzwonił ponownie, że już zamówione części dojechały i w poniedziałek wpadnie do mnie wymienić.
 4. Dodając do tematu OLEDów i ludzi twierdzących, że IR wywołać jest bardzo trudno i wymaga to długich minut. Sprawdzałem przed chwilą na 2 dodatkowych ekranach z czego jeden to ekran iPhone X i spokojnie minuta jasnego statycznego obrazu wystarczy żeby wszystko odbijało się na planszy 5% szarości. Dlatego jak ktoś mówi ze powidoków u niego nie ma to niestety nie uwierzę. Taka specyfika OLEDów niezależnie od producenta więc nie ma co o to robić problemów ale też nie ma co udawać albo się okłamywać, że zjawisko nie istnieje.
 5. @Subman ekspozycja jest właściwa, otoczenie i ekran własnymi oczami widziałem właśnie w tej jasności. A test ma pokazać, ze u mnie powidoki są widoczne z normalnymi ustawieniami po 1 minucie i zastanawiam się jak inni mogą przy agresywniejszych ustawieniach mieć problem z uzyskaniem powidoku wyświetlając statyczny jasny obiekt przez 15 minut. Chce zwyczajnie wiedzieć, czy moja matryca jest gorsza czy inni źle się zabierają do wymuszenia tego artefaktu.
 6. https://streamable.com/g65tn SDR, oled light 65, kontrast 85, jasność 50. Zaczynam mieć wątpliwości czy to normalne. Jeśli ktoś mógłby zrobić test z podobnymi ustawieniami, oraz scenariuszem: menu webos przez minutę a potem szare tło 5% a potem pokazać wyniki, byłbym wdzięczny.
 7. Dopiero po 15 minutach powidoki? Hmmmm, u mnie po minucie w hdr, oled light 100, kontrast 95. Ale szybko znika jeśli tylko następujące obrazy są ruchome więc nie będę sobie tym aktualnie głowy zaprzątał.
 8. Pierwszy input jest w hdr wiec oled light na 100 a drugi w sdr z 65 oled light.
 9. Czy to normalne, ze po minucie(z zegarkiem w ręku) przełączenie się z obrazu który ma mocne biele na ekran 5% szarości zostają takie powidoki?
 10. Telewizor po wyjęciu z pudełka vs telewizor po 2 cyklach czyszczenia + kalibracja. Albo mam szczęście albo ten banding jest jednak demonizowany.
 11. Mam podobną sytuacje, u mnie to wygląda tak jak na załączonych zdjęciach. Skoro Tobie stwierdzono usterkę to myślę, że też warto pójść tą drogą.
×
×
 • Create New...