Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 15.08.2018 o 12:04, rooland napisał:

Czy podczas zgłaszania reklamacji dzwonicie/piszecie do sprzedawcy (saturn/mediamarkt) czy od razu do samsunga? Czy może jest jakiś mail? Oczywiście będę reklamować z tytułu rękojmi. 

Dzieki

Sorka, za post po postem ale nie mogę edytować.

Czy może spakować telewizor do pudełka jechać do starego Saturna nowego Media Markt i powiedzieć, że reklamacja z tytułu rękojmi? Dołącząc jakieś zdjęcia czy coś ? 

 

Niestety po sześciu miesiącach pojawiły się prześwietlenia matrycy w dolnej części ekranu to już drugie moje zgłoszenie , jak nie ciemne plamy to prześwietlenie ,zaczynam mieć już dosyć tego sprzętu ,czekam na serwisanta .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj został wymieniony panel, również przeswietlenia (to już druga wymiana na gwarancji)

No to teraz 2 lata gwarancji i czekamy na kolejne problemy...

Aktualnie juz na starcie jest jedno przeswietlenie ale co ciekawe znika po kilkunastu minutach jak tv sie nagrzeje...

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego co piszesz, to po każdej wymianie panelu na nowy ,objęty on jest dwuletnią gwarancją ?Dobrze zrozumiałem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, potwierdzone przez serwis i chyba gdzies czytalem ze przez Samsunga. Zawsze mozna przedzwonic i zapytac. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To świetna wiadomość ,biorąc pod uwagę fakt jak szybko padają panele to przynajmniej nie zostaniemy ze szmelcem za sporo pieniędzy .

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moim panelem cos zaczyna sie dziac niestety...podswietlenie w jednym miejsccu jest ewidentnie jasniejsze. Powiedzcie mi proszę, czy kierowac sie do sklepu w kturym zakupilem (Saturn) czy kontaktować się z samsung polska? Moj panel to 60 cali. Pozdrawiam

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z panelem i od razu zgłosiłem usterkę do Samsunga ,umówili serwisanta i po tygodniu miałem nowy panel ,więc  moim zdaniem zglaszaj do producenta . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgloszenie zrobilem bezposrednio do samsunga, serwis umówiony na wtorek. Zobaczymy co z tego wyniknie

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nowa aktualizacja z 12 września ver 1230.5  , czy wie jakie zmiany wnosi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie informacje odnośnie najnowszej aktualizacji 

Model : MU6000, MU7000, MU8000, MU9000, Q6, Q7, Q8, Q9, LS003 Series
- Version : 1230.0
- Purpose . Improved usability . Improved browser performance . Improved app performance . Improved stability . Improved usability of input devices 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran wymieniony na nowy...Jestem w szoku, dwóch panów zrobilo to w 15 minut z demontażem i ponownym zamontowaniem na ścianie.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos nowej wersji oprogramowania, przyszło mi do głowy, ze kiedy pierwszy raz wyciągnąłem ten TV z pudła i zaprogramowałem kanały, to widoczne były logo kanałów. Od jakiegoś czasu ich nie ma. Nie, żeby mi to przeszkadzało, ale kiedyś jednak były. Macie z tym jakieś doświadczenia?

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Posiada ktoś podłączony KS7000 do PC/laptopa? Ma problem w tej konfiguracji. Telewizor nie chce wyświetlić więcej niż 30 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w PC/laptopie masz jeszcze stare hdmi. Ostatnio na pclab ktoś miał taki problem tez i o to chodziło. Do jakiej karty graficznej podpinasz? I jaki kabel hdmi?

U siebie kiedyś do RXa 470, później do GTXa 1060 6GB, a teraz do GTXa 1070 Ti mam podpietego KSa na 3840x2160 @ 60Hz bez problemów.

Za kabel dałem trochę więcej bo 60 zł ale to 7.5m aż. Ten sam 2m to kosztuje ze 20-25 zł.

Kabel 1.4 Highspeed jednakże powinien wystarczyć nawet. Nie musi być 2.0, ale w karcie graficznej 2.0 musi być.

"To gain the benefits of HDMI 2.0, and output 4K/60Hz. you need a video card that can handle the specification.

In summary, here’s what you need for 4K resolution at 60Hz — a video card and a monitor capable of HDMI 2.0, and a High Speed HDMI cable."

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDMI 1.4. Musiałem UHD Color wyłączyć na tym HDMI. HDMI obsługiwane jest przez integrę, nie przez kartę dedykowaną, więc mam nieco mniej opcji.

Tak, czy tak gram w FullHD, bo laptop nie ogarnąłby w 4k. Chciałem dla testu pograć w Wiedźmina 3 z opcjami High i zobaczyć różnicę między PS4 Pro. Ustawiłem HDMI na Konsol do gier i włączyłem Tryb Gry. Obraz jest jakiś bardzo ziarnisty, bardzo ostry. Jak dałem na PC to wydaje się OK, ale input lag jest sporo większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2018 o 15:08, Gambit 007 napisał:

Model : MU6000, MU7000, MU8000, MU9000, Q6, Q7, Q8, Q9, LS003 Series
- Version : 1230.0
- Purpose . Improved usability . Improved browser performance . Improved app performance . Improved stability . Improved usability of input devices 

Czyżby samsung po raz pierwszy napisał z grubsza co poprawił? (na ogół nie pisze NIC.)

Z jakiej strony masz info co poprawili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był 1230, teraz już w telewizorze wyskoczyła mi informacja o możliwości aktualizacji do 1231 ale na razie tego nie zrobiłem. Czy w obrazie widzicie jakieś różnice pomiędzy tymi aktualizacjami? Łapię się za głowę jak widzę co ludzie wypisują. Przykładowo gość po aktualizacji z 1230 na 1231 pisze, że poprawiła mu się znacznie czerń oraz jasność. Inny, że kolory teraz są lepsze. Inny natomiast twierdzi, że 1231 popsuła mu całkiem HDR itd.

To jest w ogóle możliwe? Osobiście nie widzę żadnych różnic w obrazie jak aktualizowałem. Tak naprawdę jakby nie to, że 1220 dodała w końcu osobne profile dla Gra HDR i Gra SDR to nawet do tego bym nie aktualizował.

@Maciej KoperZ Twojego doświadczenia - Faktycznie aktualizacja może zmieniać "parametry" obrazu? Wydaje mi się to abstrakcyjne. I jeśli tak to jak to się ma w sumie do kalibracji? Istnieje taka możliwość, że jak się skalibruje TV na powiedzmy aktualizacji nr 1150, po czym wgra się update do 1231, to odczyty i zalecanie ustawienia obrazu będą inne? O_o

Na YT to jakieś filmy są nawet i porównują side-by-side poprzednią i nową aktualizację pod kątem obrazu xD
I do tego komentarze oglądających w stylu:
"i personally think the black levels were better on 1230"
"This update was proven by a few reviews, and YouTubers that some changes were made to Dynamic Contrast (Now properly displays HDR material),motion, and Smart LED (breathing effect now gone)."
"It does seem like a picture improvement. How much I can’t Say. But black levels seem better."
"I used to have the backlight at around 18 to 20 , now i have it around 14 -15 mark and its still bright af. Props to samsung for finally doing some decent updates."

Tyle, żeby nie spamować za bardzo. Temu ostatniemu gościowi to nawet aktualizacja podobnież poprawiła znacznie jasność. Przed musiał używać 18-20, a teraz po aktualizacji na 14-15 ma wystarczająco jasny ekran. O_o

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest juz wersja 1239 z obsluga HDR HLG - wgralem, jedyna roznica jaka widze to ze teraz TV dziala duzo szybciej :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.12.2018 o 00:12, Esko napisał:

Jest juz wersja 1239 z obsluga HDR HLG - wgralem, jedyna roznica jaka widze to ze teraz TV dziala duzo szybciej :)

 

Na stronie oficjalnej samsunga  brak aktualizacji o której piszesz do serii KS7000

Edytowane przez ik26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Samsung rozesłał ją na pendrive do niektórych osób i wyciekła

Nowy link czynny przez 7 dni 

Edytowane przez Esko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.12.2018 o 00:12, Esko napisał:

Jest juz wersja 1239, jedyna roznica jaka widze to ze teraz TV dziala duzo szybciej :)

Przesiadales się z 1230 na 1239 czy z 1231 na 1239?

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 1230, od kilku dni mam ten soft i wszystko działa prawidłowo.

Zauważyłem że nie przywraca mi już nazw HDMI na domyślne więc coś tam poprawili.

Jedyny problem jaki mam już od 2 lat to że źródlo TV podpisane mam jako PC i nie idzie tego zmienić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...