Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG 65E6V Test - Signature OLED 4K z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Za nie długo dojdzie do mnie 55E6V i chciałbym się zapytać użytkowników tego modelu o wymiary (wysokosc i szerokość) pudła wraz z TV bo nie wiem czy pudlo wejdzie mi do osobówki czy muszę najmowac Zuka ???? to byłbym wdzięczny za pomoc

I jeszcze jedno pytanie , czy ktoś używa modulu Ci + W tym modelu i czy zdaje egzamin ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Horacyl napisał:

Obsługa ruchu przez odbiornik TV a ruch kamery to dwa różne tematy bo można kamerą wywijać w lewo prawo i żaden TV tego nie udźwignie choć by miał nie wiem jakie możliwości, dlaczego obrazy poglądowo-reklamowe 4K czy inne są statyczne beż szybkich ruchów kamer? bo  ma to oszukać oko uszczegółowić detale i dać zachwyt, szybki ruch kamerą podczas meczu szczególnie podczas zbliżenia zawsze da efekt smużenia i przed tego typu realizacją na dziś dzień żaden odbiornik poprawnie tego w stu% nie odda, trawa a w szególności jej zdzbła podczas szybkiego ruchu kamerą zawsze się będą zlewały, ma to znikomy wpływ na komfort oglądania ! chyba ze podchodząc do tego laboratoryjnie to można pisać prace doktorskie!

To może po kolei 

TV to urządzenie odtwarzające, którego zadaniem (w skrócie) jest możliwie wierne odtworzenie tego co zostało do TV dostarczone (nagrane kamera, stworzone na ekranie komputera). Wiec jeśli "kamera lata" to zadaniem TV jest poprawne odtworzenie tego co zarejestrowala. 

A dlaczego dema 4k są stateczne z mała ilością ruchu - nie dlatego, ze chce ktoś oszukać oko, ale dlatego ze obecne TV 4k przy ruchu generują (i to nie wszystkie, bo niektóre nawet mniej) 1080 linii czyli innymi słowy przy scenach dynamicznych w najlepszym wypadku TV 4k jest FHD jeśli idzie o rozdzielczość.

Nie wiem czy to brak wiedzy, czy chęć oszczędności ale LG we wszystkich swoich TV oferuje bardzo przeciętne uplynniacze, które nie oferują zbyt wiele na tle konkurencji - to tez nie jest tajemnica. Z tego wzgledu oczekuje osobiście, ze właśnie ten aspekt będzie jedna z większych różnic w nadchodzących TV OLED od Sony i Panasonica.

A ze można znacznie lepiej niż LG, pokazał juz Vincent w przywolanym wczesniej teście oleda z logo Philips ( jak nie znasz angielskiego uzyj translatora, warto przeczytać - tam był ładny, czysty i ostry obraz bez artefaktow-wiec mozna)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, griszq napisał:

Witam

Za nie długo dojdzie do mnie 55E6V i chciałbym się zapytać użytkowników tego modelu o wymiary (wysokosc i szerokość) pudła wraz z TV bo nie wiem czy pudlo wejdzie mi do osobówki czy muszę najmowac Zuka ???? to byłbym wdzięczny za pomoc

I jeszcze jedno pytanie , czy ktoś używa modulu Ci + W tym modelu i czy zdaje egzamin ?

1360x878x175 Nyskę weź, nie idź na łatwiznę :)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I ze dwóch tragarzy, niech mają chłopaki na wino wytrawne za 5-inć zeta.B):D U nas się mówi/ło Nyskie, królu złoty. :P:D;)

Edytowane przez artomoher
bo tak
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
16 minut temu, maxkorzen napisał:

Do foki kombi wchodzi 65E6V

Zgadza się, na leżąco :lol: i na styk

Edytowane przez kobolko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, griszq napisał:

Witam

Za nie długo dojdzie do mnie 55E6V i chciałbym się zapytać użytkowników tego modelu o wymiary (wysokosc i szerokość) pudła wraz z TV bo nie wiem czy pudlo wejdzie mi do osobówki czy muszę najmowac Zuka ???? to byłbym wdzięczny za pomoc

I jeszcze jedno pytanie , czy ktoś używa modulu Ci + W tym modelu i czy zdaje egzamin ?

tragarzy sobie odpuść - telewizor zaskakująco lekki.  Ja używam modułu. Nie śmiga tak jak dobry dekoder zewnętrzny, ale masz jednego pilota. Chociaż jak ci zależy to można dostroić pilota lg do wszystkich innych marek. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Salat napisał:

Na holenderskim iBood mona kupić LG 65B6V za 2800 EURO

http://www.ibood.com/nl/nl/product-specs/21883/51576/lg-65-4k-ultra-hd-oled-smart-tv.html

a 65E6V za 3300 EURO

http://www.ibood.com/nl/nl/product-specs/21883/51575/lg-65-4k-oled-smart-tv-incl-soundbar.html

Sporo taniej niż PL.

Niestety nie wysyłają do Polski

 

miesiac temu swoj kupilem za 2900 euro w szwecji jak mieli wyprzedarze w sklepie dzisiaj tutaj tez kosztuje 3300€

http://www.elgiganten.se/product/ljud-bild/tv/OLED65E6V/lg-65-4k-uhd-oled-smart-tv-oled65e6v

zaluje ze sie pospieszylem i nie poczekalem na Sony A1 

screenshot655.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę zarobki w Szwecji i obecny kurs korony to w świetnej cenie oferują e6, można rzec wręcz genialnie atrakcyjnie.

PS. Dla tych co nie lubią szukać - 30 tys sek to ok 13,5 tys zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie o ustawianie listy kanałów. Jeśli chodzi o tv naziemną wszystko jest o.k. można to zrobić w menadżera kanałów. Jednak z satelity (używam modułu nc+) jest komunikat "nie można przenosić kanałów z zakresu od 1 do 548".  Miałem kiedyś taki problem i zdaje się że listę kanałów mogłem edytować w komputerze i wgrać do tv. Wie ktoś jak to z naszym eldżikiem :) jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z góry dziękuję za cenne rady :rolleyes: ale jednak bez dostawczaka oraz tragarzy się nie obeszło :rolleyes:

Na początku powiem, iż dla mnie obraz bomba mimo przesiadki z 46 hx920 to tak na początek bo trzeba będzie się nie co przylozyc do ustawien ale ro na potem.

Teraz mam problem bo nie chce mi zaktualizować do 04.30.95 ??  czy muszę ściągnąć na pena i wtedy z niego aktializowac? 

Z góry dzięki 

Edytowane przez griszq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, griszq napisał:

Z góry dziękuję za cenne rady :rolleyes: ale jednak bez dostawczaka oraz tragarzy się nie obeszło :rolleyes:

Na początku powiem, iż dla mnie obraz bomba mimo przesiadki z 46 hx920 to tak na początek bo trzeba będzie się nie co przylozyc do ustawien ale ro na potem.

Teraz mam problem bo nie chce mi zaktualizować do 04.30.95 ??  czy muszę ściągnąć na pena i wtedy z niego aktializowac? 

Z góry dzięki 

tu masz link i instrukcje:

http://www.lg.com/se/support/support-product/lg-OLED65E6V

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy OLED LG65E6V, czy przy ogladaniu telewizji 1080i 50Hz macie wlaczone TruMotion?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Awarię zgłoszę jutro, ale zanim przyjedzie serwis, może ktoś coś poradzi. Po kilku godzinach kiedy telewizor jest wyłączony, po włączeniu jest informacja o braku sygnału, nie ma programów ani naziemnych ani z satelity (moduł). Muszę przywrócić ustawienia fabryczne i od nowa stroić. Co ciekawe przy braku programów informacja o sygnale w menu jakość 100% siła 100 %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że widziały gały co brały. Ale. Przy tej cenie i informacji, że telewizor ma tuner DVB-T i dvb-s byłem przekonany, że można w trakcie nagrywania z jednego tunera oglądać dowolny program na drugim. W panasie mogłem jednocześnie nagrywać dwa programy i oglądać w tym czasie jeszcze inny. Pozostaje tuner zewnętrzny. Było wcześniej kilka postów, ale może by ktoś podsumował i podał jakiś model. Przydałyby się dwa wejścia anteny sat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, tyle że klasyczne mocowania mają na krótkie pionowe listwy - TV wychodzi za wysoko ze względu na otwory przy samej krawędzi dolnej. Ja przedłużałem aluminiowymi ceowniczkami, ale są też uchwyty dedykowane. Tak, soundbar jest na stałe i też wisi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Ja swoje mocowanie musiałem uciąć tak aby nie wystawało poza obrys telewizora od dołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis szybki i sprawny. Wymienili płytę główną. Pomogło na tydzień czasu. Serwisman zapowiedział, że jeżeli historia się powtórzy to wina nie jest po stronie telewizora. Tylko, że kanały znowu znikają. Wcześniej do tej samej instalacji (multiswith) były podłączone cztery telewizory i wszystko działało. Kupiłem dekoder Uv+ i też działa bez zarzutu. Zaczynam żałować tego zakupu. Pilota od telewizora  nie mogę sparować z dekoderem uv+ pomimo, że jest on na liście kompatybilnych urządzeń. Nie można też sparować przez simplink pomimo, ze dekoder posiada wtyczkę hdmi cec. Możliwość nagrywania tylko tego programu, który się ogląda, pomimo dwóch głowic - porażka. Brak możliwości edycji kanałów satelitarnych - następna porażka. Brak szybkiego dostępu do podstawowych funkcji (np menu) z pilota. Obraz mi odpowiada. Tylko, że ja kupiłem telewizor, a nie matrycę. Nie kosztował 5 tys tylko 20. W tej chwili nie mogę się doczekać chwili kiedy pojawi się nowy oled panasa i z przyjemnością zrobię wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez edycje kanałów SAT?

TV ma pojedyncze tunery DVB-T/S/C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, pmcomp napisał:

Co rozumiesz przez edycje kanałów SAT?

TV ma pojedyncze tunery DVB-T/S/C.

nie można zmienić kolejności kanałów. W dvbt można w dvbs nie. 

Czy pojedyncze tunery nie mogłyby pracować w tym samym czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...