Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, cureman napisał:

Witam 

Mam pytanie czy płyty 4k z UK posiadają polskie napisy ?

Lego Movie 

IN THE HEART OF THE SEA - W SAMYM SERCU MORZA (2015) (1 UHD + 1

IN THE HEART OF THE SEA 4k UHD wydanie UK na płycie z filmem 4K jest lektor i napisy PL

 

http://www.blu-ray.com/movies/In-the-Heart-of-the-Sea-4K-Blu-ray/155949/

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, mjasinsk napisał:

kupując ostatnio Blue Planet dostałem 3 bluraye dodatkowo. No po co to komu????

A po to, żeby ktoś taki jak ja, mógł Cię zapytać o koszt odsprzedania 1 Szt. :)

Region (B)?

I jaka ewentualna cena?

18 godzin temu, mjasinsk napisał:

Słuchajcie pewnie to moje genialne spostrzeżenie już było ale mogę miec problem z wyłapaniem dyskusji na ten temat na forum. Czy ktos by mógł wyjaśnic mi ideę dodawania płyty BD do wydania 4K UHD. No przeciez to oczywiste że skoro chcę 4K UHD to nie będę oglądał 2K. Dzisiaj żona jak zobaczyła że kupiłem kolejną płytę i cena jest 169pln to popukała mi sie w głowe. No przyznaję że w cholerę drogo jest ale bez płyty BD mogło by być o 30-40zł taniej...Wiem wiem nie wpadłem na to pierwszy ale kupując ostatnio Blue Planet dostałem 3 bluraye dodatkowo. No po co to komu????

:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcześniej wpadłem na ta idee i sprezentowałem je ojcu bo jest fanem takich produkcji:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2018 o 20:13, mjasinsk napisał:

Słuchajcie pewnie to moje genialne spostrzeżenie już było ale mogę miec problem z wyłapaniem dyskusji na ten temat na forum. Czy ktos by mógł wyjaśnic mi ideę dodawania płyty BD do wydania 4K UHD. No przeciez to oczywiste że skoro chcę 4K UHD to nie będę oglądał 2K. Dzisiaj żona jak zobaczyła że kupiłem kolejną płytę i cena jest 169pln to popukała mi sie w głowe. No przyznaję że w cholerę drogo jest ale bez płyty BD mogło by być o 30-40zł taniej...Wiem wiem nie wpadłem na to pierwszy ale kupując ostatnio Blue Planet dostałem 3 bluraye dodatkowo. No po co to komu????

 

sorry za offtop

Bez dodatkowej płyty BD było  by góra 2$ taniej, a może tylko 1$  (koszt tłoczenia płyty na masową skalę).

A tak nie mając jeszcze odtwarzacza 4K ktoś może sobie kupić "wersję na przyszłość".

 

Dnia 24.02.2018 o 20:13, mjasinsk napisał:

Słuchajcie pewnie to moje genialne spostrzeżenie już było ale mogę miec problem z wyłapaniem dyskusji na ten temat na forum. Czy ktos by mógł wyjaśnic mi ideę dodawania płyty BD do wydania 4K UHD. No przeciez to oczywiste że skoro chcę 4K UHD to nie będę oglądał 2K. Dzisiaj żona jak zobaczyła że kupiłem kolejną płytę i cena jest 169pln to popukała mi sie w głowe. No przyznaję że w cholerę drogo jest ale bez płyty BD mogło by być o 30-40zł taniej...Wiem wiem nie wpadłem na to pierwszy ale kupując ostatnio Blue Planet dostałem 3 bluraye dodatkowo. No po co to komu????

 

sorry za offtop

Bez dodatkowej płyty BD było  by góra 2$ taniej, a może tylko 1$  (koszt tłoczenia płyty na masową skalę).

A tak nie mając jeszcze odtwarzacza 4K ktoś może sobie kupić "wersję na przyszłość".

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, adawro napisał:

No nie nie nie nie rozpędzajcie się. Te dołaczane płyty podlegają tej samej wycenie jak oddzielne produkcje materiał i nośnik to faktycznie 2dolary prawa twórców dystrybutorów itd to jest własnie creme de la creme i nie jest tak że jak jest plyta 4K to płaci sie tylko raz :)

 

Bez dodatkowej płyty BD było  by góra 2$ taniej, a może tylko 1$  (koszt tłoczenia płyty na masową skalę).

A tak nie mając jeszcze odtwarzacza 4K ktoś może sobie kupić "wersję na przyszłość".

 

Bez dodatkowej płyty BD było  by góra 2$ taniej, a może tylko 1$  (koszt tłoczenia płyty na masową skalę).

A tak nie mając jeszcze odtwarzacza 4K ktoś może sobie kupić "wersję na przyszłość".

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mjasinsk napisał:

No nie nie nie nie rozpędzajcie się. Te dołaczane płyty podlegają tej samej wycenie jak oddzielne produkcje materiał i nośnik to faktycznie 2dolary prawa twórców dystrybutorów itd to jest własnie creme de la creme i nie jest tak że jak jest plyta 4K to płaci sie tylko raz :)

 

Koszt krancowy twoczenia plyty liczy sie raczej w  centach, a nie dolarach, zas prawa do dystrybucji filmu na okreslonym terytorium, AFAIK, oplaca sie chyba ryczaltowo, a nie od sztk. Moze w gre wchodza jakies dodatkowe oplaty licencyjne, w zwiazku z uzytymi technologiami, czy ochrona srodowiska, uzaleznione od ilosci,  ale raczej chyba nie zwiazane z prawami auorski tworcow filmu.

Takze te 1, czy 2 dolary, to raczej taki zawyzony, umowny koszt, estymowany zeby latwiej bylo go odniesc do Twojego 10 dolarowego upustu. :) 

 

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje czy będzie rodzime wydanie GW: Ostatni Jedi w UHD? Bo narazie w ofercie jest chyba wydanie amerykańskie bez polskich napisów. Co prawda mam Oppo 203 ale cieszyłbym się gdyby wyszło wydanie PL, które jest już zapowiedziane na zwykłym BD i 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie. Disney ma wy[beeep]kę na Europę Środkowo-Wschodnią (i nie tylko) jeśli chodzi o UHD.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, że w końcu się zreflektują i podobnie jak zresztą większość świata kiedyś doczekamy się wydań UHD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, _daras_ napisał:

Czy ktoś się orientuje czy będzie rodzime wydanie GW: Ostatni Jedi w UHD? Bo narazie w ofercie jest chyba wydanie amerykańskie bez polskich napisów. Co prawda mam Oppo 203 ale cieszyłbym się gdyby wyszło wydanie PL, które jest już zapowiedziane na zwykłym BD i 3D.

Plotki mówią, że podobno ma wyjść tylko zwykłe BD i 3D. UHD może w przyszłości. Generalnie to znając podejście Disneya raczej nie ma co sobie robić wielkich nadziei. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiepska sprawa z tymi wydaniami PL, jak by było lokalnie w 4k chetnie bym kupil, a tak juz zamowilem na amazonie.

Jak ktos ma oppo to wg mnie krotka piłka ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.03.2018 o 17:28, vader_4747 napisał:

Plotki mówią, że podobno ma wyjść tylko zwykłe BD i 3D. UHD może w przyszłości. Generalnie to znając podejście Disneya raczej nie ma co sobie robić wielkich nadziei. 

W niemieckim Media Mark jest już oferta The Last Jedi na UHD Bluray. Premiera 26 kwietnia w cenie 33 euro. Jeśli chodzi o inne filmy z niemieckiej dystrybucji, kupiłem ostatnio dwa: Mad Max Fury Road i Blade Runner 2049, oba bez polskiej wersji językowej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W niemieckim Media Mark jest już oferta The Last Jedi na UHD Bluray. Premiera 26 kwietnia w cenie 33 euro. Jeśli chodzi o inne filmy z niemieckiej dystrybucji, kupiłem ostatnio dwa: Mad Max Fury Road i Blade Runner 2049, oba bez polskiej wersji językowej. 
Blade Runner 2049 4k jest z pl np w Anglii

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za głupie pytanie: czy "Last Jedi"na UHD ze Stanów pójdzie na odtwarzaczu LG kupionym w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, dominikm napisał:

Sorry za głupie pytanie: czy "Last Jedi"na UHD ze Stanów pójdzie na odtwarzaczu LG kupionym w Polsce?

Płyty 4k nie mają blokady regionów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej kupić na amazonie?

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film Interstellar - wydanie niemieckie. Są polskie napisy i lektor. Jakością obrazu UHD jestem zawiedziony. Ten film nie ma czegoś takiego jak czerń. Jest szarość, która na Oledzie wygląda po prostu nie atrakcyjnie. Sam film jest fantastyczny i polecam każdemu miłośnikowi sci-fi. Na wydanie UHD napalilem się jak szczerbaty na suchary a tu jednak zawód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Film Interstellar - wydanie niemieckie. Są polskie napisy i lektor. Jakością obrazu UHD jestem zawiedziony. Ten film nie ma czegoś takiego jak czerń. Jest szarość, która na Oledzie wygląda po prostu nie atrakcyjnie. Sam film jest fantastyczny i polecam każdemu miłośnikowi sci-fi. Na wydanie UHD napalilem się jak szczerbaty na suchary a tu jednak zawód.
Było info na filmozercy.com że tak ma cała seria Nolana w 4k w mniejszym i większym stopniu. Pl wersję maja jeszcze batmany prestiż i incepcja oraz dunkirk ale chyba nie w Niemczech

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, vandel1 napisał:

Było info na filmozercy.com że tak ma cała seria Nolana w 4k w mniejszym i większym stopniu. Pl wersję maja jeszcze batmany prestiż i incepcja oraz dunkirk ale chyba nie w Niemczech

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Masz na myśli, że jakość obrazu w filmach  Nolana jest przeciętna? Mnie szczerze mówiąc na polskiej wersji w ogóle nie zależy. Bardziej liczy się po prostu ogólna jakość obrazu. Ujęcia w IMAX wyglądają świetnie, ale ten brak czerni i tym samym kontrastu to jednak lekkie nieporozumienie. Zestawiając ten film np Blade Runner 2049 to jest jakościowa przepaść. Miałem dziś też kupić Dunkierke. Lecz jeśli czerń ma tam wyglądać tak samo, to ja jednak podziękuję... 

Edytowane przez Damiano85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz na myśli, że jakość obrazu w filmach  Nolana jest przeciętna? Mnie szczerze mówiąc na polskiej wersji w ogóle nie zależy. Bardziej liczy się po prostu ogólna jakość obrazu. Ujęcia w IMAX wyglądają świetnie, ale ten brak czerni i tym samym kontrastu to jednak lekkie nieporozumienie. Zestawiając ten film np Blade Runner 2049 to jest jakościowa przepaść. Miałem dziś też kupić Dunkierke. Lecz jeśli czerń ma tam wyglądać tak samo, to ja jednak podziękuję... 
Wejdź na to forum i poczytaj są tematy do każdego z tych filmów i często ich recenzje

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 hours ago, Damiano85 said:

Film Interstellar - wydanie niemieckie. Są polskie napisy i lektor. Jakością obrazu UHD jestem zawiedziony. Ten film nie ma czegoś takiego jak czerń. Jest szarość, która na Oledzie wygląda po prostu nie atrakcyjnie. Sam film jest fantastyczny i polecam każdemu miłośnikowi sci-fi. Na wydanie UHD napalilem się jak szczerbaty na suchary a tu jednak zawód.

Niestety Nolan jest dinozaurem jeżeli chodzi o warsztat i nie może przyjąć do wiadomości, że epoka taśm już minęła. Trudno więc oczekiwać, by te wydania dorównały dzisiejszym produkcjom kręconym nowoczesnymi kamerami cyfrowymi, jednak podobno przy skanowaniu na potrzeby UHD dwojono się i trojono, by doprowadzić wygląd jego filmów do dzisiejszych standardów. Dziwne. Co do Interstellara - z SF to IMHO ma mało wspólnego, polecałbym raczej miłośnikom "Hobbita" :) 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Qleks napisał:

Niestety Nolan jest dinozaurem jeżeli chodzi o warsztat i nie może przyjąć do wiadomości, że epoka taśm już minęła. Trudno więc oczekiwać, by te wydania dorównały dzisiejszym produkcjom kręconym nowoczesnymi kamerami cyfrowymi, jednak podobno przy skanowaniu na potrzeby UHD dwojono się i trojono, by doprowadzić wygląd jego filmów do dzisiejszych standardów. Dziwne. Co do Interstellara - z SF to IMHO ma mało wspólnego, polecałbym raczej miłośnikom "Hobbita" :) 
 

Ogólna struktura obrazu podoba mi się w tym filmie. Jednak te czerń, a właściwie jej brak jest ciężko zaakceptować. Dodaj do fatalnej czerni jeszcze ziarno i oledowy banding, który w tej 'czerni' i ciemnym pokoju da się też dostrzec - w efekcie dostajesz niezłą kaszankę. Porównam sobie jeszcze wersję HD wieczorem. Wydaje się jednak, że wersja HD wypada pod tym względem zdecydowanie lepiej niż w HDR. W odtwarzaczu Panasonica jest coś takiego jak regulacja luminacji HDR. Po zmniejszeniu luminacji obraz zaczyna wyglądać zdecydowanie lepiej. Wydaje mi się jednak, że i jasność HDRu spada. Co do samego filmu, podoba mi się przywiązanie do scenografii, a nie tylko do efektów specjalnych. Dobre filmy powstają w kamerze a nie w komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie filmy Nolana widziałem w UHD i potwierdzam że każdy z nich nie posiada kompletnej czerni. Polecam jednak ustawić gammę na -2, oczywiście przy max jasności obrazu w HDR. Zdecydowanie jest lepiej i na słabą czerń nie zwracam uwagi. W ogóle podoba mi się niska gamma, zwiększa kontrast bo to co ma mocno świecić zostaje na tym samym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...