Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, binary napisał:

 

Teraz widze, ze ceny podobne. Wowhd nie dolicza za przesylke (przynajmniej do mnie)

 

 

Do Polski tez nie dolicza. Zamówiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brytyjskie wydanie BD UHD The Shallows ma polską ściezkę DD5.1 i polskie napisy.

EAN 5050630319794

 

 

Brytyjskie wydanie BD UHD Battleship ma polską ściezkę DTS5.1 i polskie napisy.

EAN 50503083106935

 

 

Brytyjskie wydanie BD UHD Jason Bourne ma polską ściezkę DTS5.1 i polskie napisy.

EAN 50503083111144

 

 

Brytyjskie wydanie BD UHD Salt nie ma polskiej ścieżki dźwiękowej i i nie ma polskich napisów.

EAN 5050630831098

 

 

Brytyjskie wydanie BD UHD Lucy nie ma polskiej ścieżki dźwiękowej i i nie ma polskich napisów.

EAN 5053083111043

 

 

Brytyjskie wydanie BD UHD Obliviosn nie ma polskiej ścieżki dźwiękowej i i nie ma polskich napisów.

EAN 053083111052

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla entuzjastow fllmu La La Land, liczacych, ze brytyjskie wydanie moze sie roznic od wersji amerykanskiej musze zmartwic.

Zestaw dzwieku i napisow prezentuje sie  dokladnie tak samo, jak w wersji US,  zarowno na plycie UHD jak i Bluray. I choc Bluray jest europejski (Region B, dokladnie UK - patrz ostatnie zdjecie), znajdziemy na nim wylacznie dzwiek i napisy  po angielsku ( Dolby Atmos, D.D 2.0, A.D), hiszpansku i francuzku w DD 5.1.

Na otarcie lez komplet widokowek.

20170517_204504_zps5fhpafcv.jpg

20170517_205301_zpshdgpox7r.jpg

20170517_205313_zpsbwnpktjv.jpg

20170517_203645_zpsmsn1u4nw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku pisałem, że Resident Evil: Vendetta będzie w DV. Przy okazji widać, że w wydaniu USA będzie polska wersja językowa.
Sony jednak mogłoby ten fakt "troszkę" bardziej czytelnie opisać, a nie tylko samym malutkim logo Dolby Vision na dole okładki :)

esw6xp8S.jpg

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super. To jest niezły film. mam go na BD.

A to jest okładka wersji z USA?

BTW okładka Despeciable Me z USA. Tu bez polskich napisów ale ... też tylko malutki znaczek DV:

 

91Y7h6K75dL._SL1500_.jpg

 

 

podobnie część druga:

 

91vX4RQwX2L._SX425_.jpg

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest okładka z USA, ale po dostępnych wersjach językowych widać, że najprawdopodobniej to jest płytka na (niemal) cały świat więc bardzo zdziwiłbym się gdyby polskiej wersji językowej nie było tez np. w wydaniu UK.

Co do Despicable Me to poza logo Dolby Vision w specyfikacji Video jest też zapis: "UHD DOLBY VISION/HDR10". Czy nie będzie tam pl wersji - pewności nie ma. Universal zwykle nie podaje na okładce pełnych danych co do dostępnych wersji językowych w stosunku do tego co faktycznie znajduje się na płycie.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mozna kupic ten film nie dysponujqc wehikulem czasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, misfit napisał:

W innym wątku pisałem, że Resident Evil: Vendetta będzie w DV. Przy okazji widać, że w wydaniu USA będzie polska wersja językowa.
Sony jednak mogłoby ten fakt "troszkę" bardziej czytelnie opisać, a nie tylko samym malutkim logo Dolby Vision na dole okładki :)

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj widziałem Jak ukraść księżyc 1 i 2 we Francuskim Fnacu ale znaczka DV nigdzie nie było. Jutro po pracy podskoczę i zrobię zdjęcie

Edytowane przez Malibu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już w sklepie? Hmmmmm. Wczoraj zwiedziłem w kolonii Media Markt i Saturn Planet i tych "czerwcowych" wydań jeszcze nie mieli.

Nie tylko znaczek DV ale tak jak widać nieźle na tym "moim" pierwszym zdjęciu napis: UHD DOLBY VISION/HDR10 Widescreen 1,85:1 (pod znaczkiem Dolby Vision).

Nawet na amazon.com w USA dopiero od pierwszego czerwca. Czasem udaje mi się coś wyrwać dzień/dwa dni wcześniej przed premierą jak towar dociera do magazynu plus jeden dzień prywatnej przesyłki lotniczej ale tym razem premiera światowa równa wszędzie :) .

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W innym wątku pisałem, że Resident Evil: Vendetta będzie w DV. Przy okazji widać, że w wydaniu USA będzie polska wersja językowa.

Sony jednak mogłoby ten fakt "troszkę" bardziej czytelnie opisać, a nie tylko samym malutkim logo Dolby Vision na dole okładki 

esw6xp8S.jpg

 

To super. To jest niezły film. mam go na BD.

 

W tym poscie napisales, jak wnioskuje z kontekstu,o filmie Resident Evil Vendetta, ze jest to dobry film i ze masz go na BD (?) , dlatego zapytalem gdzie go mozna kupic, bo AFAIK nie zostal on jeszcze wydany na BD. Wnioskuje wiec ze to pomylka.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak widzicie we francuskim wydaniu nie ma nigdzie napisane żeby było DV i w dodatku chyba błąd podali odnośnie rozdziałki przy 4K płycie :P

IMG_20170603_154410.jpg

IMG_20170603_154434.jpg

IMG_20170603_154449.jpg

IMG_20170603_154526.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy z polskimi napisami na UHD BD ruszą filmy z innych wytwórni filmowych. Takich jak 20th Century Fox, Metro Goldwyn Mayer, Paramount, Lionsgate, Disney i inne. Bo jak na razie mam wrażenie że inne rynki mało ich obchodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławku,

a co mają te tytuły do rzeczonego DV na Despeciable Me???

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak to będzie z tym DV, po włączeniu filmu będziemy mieli do wyboru czy film ma się odpalić w DV/HDR10, czy po wykryciu kompatybilności TV i odtwarzacza po prostu z automatu odpali się w DV? Mega jestem ciekaw, czy w praktyce faktycznie różnica będzie faktycznie tak wyraźna na korzyść DV...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Oppo nie ma takiego wyboru. Mając do czynienia z filmem w Dolby Vision, jeśli odtwarzacz wykryje, że wyświetlacz jest kompatybilny z DV to automatycznie przełączy się w ten tryb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewaj sie wyboru. Jesli player i wyswietlacz (plus co tam po drodze w videochainie) beda kompatybilne z DV, dostaniesz DV, ze wszystkimi jego benefitami ale i ograniczeniami wynikajacymi z blokady pewnych funkcji odtwarzacza i wyswietlacza. Jesli ktores z urzadzen bedzie niekompatybilne, wyswietli sie HDR10, ewentualnie SDR.

Tyle teoria. Zobaczymy jak w praktyce bedzie wygladac ewentualne uzyskanie FHD+HDR albo UHD - HDR.

W kazdym razie nie spodziewaj sie, ze przy standardowym setupie, porownasz DV vs HDR10 na tym samym sprzecie. Wszyscy czekaja na to jak wypadnie porownanie.

Narazie sa 2 czekajace na rozwiazanie kwestie, tj kalibracja wyswietlacza w DV i odtwarzacz obslugujacy plyty z DV (ponoc europejskie Oppo jeszcze nie ma wlasciwego FW)

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem, że "po cichu" dodali DV w Oppo w ostatniej becie. Przynajmniej w USA. DV leci po USB, SMB/DLNA i z płyty UHD BD (tak, są już tacy, którzy mają już Despicable Me w ręku i to sprawdzili).

Zła wiadomość - są problemy z przesyłem DV jeśli chodzi  o amplitunery. Mam nadzieję, że wszyscy producenci nie będą robili jaj i możliwie jak najprędzej wprowadzą stosowne aktualizacje do tych ampli z HDMI 2.0a/HDCP 2.2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja traktuję DV jako ciekawostkę. Mój E6 obsłuży ale to nie jest mój główny wyświetlacz.

A JVC RS520 niestety DV nie wspiera

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

Ja traktuję DV jako ciekawostkę. Mój E6 obsłuży ale to nie jest mój główny wyświetlacz.

A JVC RS520 niestety DV nie wspiera

I kogo to interesuje? Ludzie dyskutują o dolby vision a ty jak zwykle jakieś prywaty. Ciekawe gdyby każdy tak napisał. Super, że twój sprzęt ma albo nie ma. Radujmy się z tej jakże wiele wnoszącej informacji do tematu. Zaraz się dowiem czy twój ampli coś wspiera albo jeszcze coś innego. Pasjonujące. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.06.2017 o 21:49, Sławomir Poral napisał:

Dzięki za informacja. 

Nie chcę się czepiać, ale na okładce filmu "Arrival" nic tam nie pisze że film jest z wytwórni Metro Goldwyn Mayer ? A co do filmów z wytwórni Paramount to ciekawe kiedy będzie je można kupić w polskich sklepach typu Media Markt, Saturn ? Bo przymierzam się do zakupu "Ghost In The Shell" na UHD BD. No i 20th Century Fox mogłoby ruszyć z wydawaniem filmów na UHD BD z polskimi napisami, bo też chciałbym kupić "Prometeusza" i "Obcy Przymierze". No cóż na razie trzeba wziąć na wstrzymanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.06.2017 o 18:40, Malibu napisał:

I jak widzicie we francuskim wydaniu nie ma nigdzie napisane żeby było DV i w dodatku chyba błąd podali odnośnie rozdziałki przy 4K płycie :P

IMG_20170603_154410.jpg

IMG_20170603_154434.jpg

IMG_20170603_154449.jpg

IMG_20170603_154526.jpg

 

Chyba im sie loga porąbaly. Jest logo Dolby Audio, a ścieżki audio są wylącznie w DTS, a nie w Dolby.

Ale wtopa! :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...