Skocz do zawartości
Maciej Koper

TCL U55S7906 Test - ekonomiczny TV Ultra HD 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Kontaktowaliśmy się w międzyczasie z producentem. Niebawem otrzymamy nowy firmware do telewizora (hehe tak wiem, jak to śmiesznie brzmi dla niektórych z Was :) ). Faktem jest jednak, że nasz egzemplarz jest samplem, który krąży od tak dawna, że nawet nie potrafił się sam zaktualizować do tego softu, który ładowany jest obecnie fabrycznie. Stąd na pewno niemożność wejścia w Smart TV i prawdopodobnie mankamenty z upłynniaczem. Jak tylko zweryfikujemy te sprawy to zaktualizujemy test.

W obecnej chwili uzupełniłem go o zdjęcie kolorowej czcionki bez chromy 4:4:4, bo zawsze pokazuję jak wygląda to gdy jest chroma, a na czas publikacji TCL'a zapomniałem, więc się poprawiam.

Teraz odnośnie wypowiedzi jakoby telewizor ten wspierał HDR (co jest oczywiście bzdurą). Napiszę Wam krótkie wyjaśnienie, które możecie (powinniście) wklejać wszędzie tam, gdzie szerzona jest dezinformacja na ten temat:

Jak wspomniałem już pliki z HDR to nic innego jak zwykłe 10 bitowe filmy, ale zakodowane w szczególny sposób, przez co muszą zostać odpowiednio zinterpretowane by efekt HDR działał. Jeśli nie zostaną odpowiednio odczytane, to zobaczymy na ekranie "szmatę". Określenie to wcale nie jest obrazą czegokolwiek. Jest to niemalże fachowe określenie, bowiem wszyscy pracownicy studio tak właśnie nazywają materiały logarytmiczne z kamer, wyświetlane na monitorze bez konwersji - wyprane i bez kontrastu. Prawie to samo dzieje się jeśli odtwarzamy pliki HDR bez interpretacji jako HDR. No bo czy jeśli wstawię Wam klatkę z filmu HDR to macie HDR na monitorze?

kadrhdr.jpg

No oczywiście, że nie. Mamy wyprany z kolorów i kontrastu obrazek i tak samo wygląda on na TCL S7906, tudzież każdym innym telewizorze bez obsługi HDR. Jednak wyświetla się. No więc co, działa? Jeżeli tak ktoś uważa, to równie dobrze może wymontować silnik z samochodu i twierdzić, że jeździ. No bo przecież z górki się stacza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera ze szmata teafilem idealne

Maćku dzięki za wyjaśnienia a co do wklejanka nie wiem czy jest sens. A nowy firmware.......... no cóż zapodajcie I dawajcie znać

Wysłane z mojego SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę że chciałbym model 50", który wykorzystywany byłby jako monitor to czy jest jakiś konkurent z 4K dla tego telewizora w cenie 2500-3000zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzą tajne softy

Wysłane z mojego SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie, instalowanie/zastepowanie oryginalnego softu producenta oprogramowaniem nieautoryzowanym/firm trzecich jest naruszeniem warunkow gwarancji w przypadku kazdego producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TCL s7906 nie obsługuje kodeka VP9, treści z YouTube są odtwarzane tylko w rozdzielczości hd :-/ kontaktowałem się z firmą tcl przez fb i nie jest im znany termin wypuszczenia aktualizacji softu z kodekiem VP9 ponieważ narazie ograniczają ich prawa licencyjne :-/ krótko mówiąc nie wiadomo czy wogole wykupią licencję na kodek VP9 :-/

Edytowane przez karl4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie wykupią

Szkoda

Wysłane z mojego SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie sie...

Sprawa nabiera rozpędu

3c5f315da1ecd1e487c4ca7ca710c82e.jpg

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QUOTE=kiki;1278606]Te są modele 100Hz

- Sony 55W809 ten jest 100Hz fullhd

- Philips 55PUS6561 - ten jest 100Hz , 4K, Android, Kodi, Ambilight

- TCL 58 S7806 - ten jest 100 Hz, 4K

- Philips 55PUS7100 Ten jest extra z wyższej półki , chociaż 50 Hz.

Od jutra jest przez kilka dni specjalna promocja na wszystkie modele.

Dotyczy cen, kalibracji i specjalnego prezentu.

Fiu fiu

Beda z 50%rabatem i z softem gratis

Wysłane z mojego SM-N910C

Edytowane przez Piteron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze Wam sie chce...

Jesli moglbym zasugerowac - wyslalbym zapytanie do TCL z prosba o oficjalne stanowisko w tej sprawie.

Ps. Pisanie o techniku, a w kontrze kiki o szefie technikow brzmi delikatnie mowiac jak zabawa w piaskownicy.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po tym właśnie poście moje konto zostało zbanowane. Który pkt regulaminu złamałem...? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mafiozo

Spoko nic sie nie mart

Nigdy tego nie robilem ale te sprawy poleciały za daleko

Pw Kiki

Z przykrością Ci powiem że nie dostaniesz informacji pełnej bo mimo ze kilka razy prosiłem Cię o zachowanie dżentlemeńskie to wyklepałeś wszystko chcąc błysnąć na forum. Byłeś jedynym znajomym z setek które poznałem na forum który się tak zachowuje.

Oficjalnie.

Tak otrzymujemy aktualizacje od różnych producentów mimo, że nie jest pokazywana oficjalnie na ich stronach.

To jest zgodne z prawem i z ustaleniami co mamy z ty robić. Nie mamy własnych działań żadnych bez zgody producenta.

Bardzo więc prosze Piotra lub Macieja o wyjaśnienie tej sprawy u źródła. Przecież to śmierdzi na odległość a napewno podpada pod artykuł o nieuczciwej konkurencji

Wysłane z mojego SM-N910C

Edytowane przez Piteron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat robi się bardzo , bardzo nie merytoryczny żeby nie użyć dosadniejszych określeń. Muszę dać sobie spokój z przeglądaniem forum.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, należałoby założyć dodatko temat on tym "sprzedawcy". Jest o jego kalibracjach to teraz może być o BOK. Ten temat oberwał takimi postami, ponieważ Maciej z Gmeru udaremnili przypadkiem duży przekręt akurat związany z tą marką tv ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" ... nasz egzemplarz jest samplem, który krąży od tak dawna, że nawet nie potrafił się sam zaktualizować do tego softu, który ładowany jest obecnie fabrycznie. Stąd na pewno niemożność wejścia w Smart TV i prawdopodobnie mankamenty z upłynniaczem. Jak tylko zweryfikujemy te sprawy to zaktualizujemy test. ".

Czyli co Panowie testowali i po co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po tym właśnie poście moje konto zostało zbanowane. Który pkt regulaminu złamałem...? ;)

Capo di tutti - złamałeś ten sam ptk. co ja , czyli niewygodne pytania i brak argumentów oponenta. :D;) Wiesz ...ban/any są dobre i zawierają potas, więc olej to ! ;):)

Edytowane przez artomoher
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" ... nasz egzemplarz jest samplem, który krąży od tak dawna, że nawet nie potrafił się sam zaktualizować do tego softu, który ładowany jest obecnie fabrycznie. Stąd na pewno niemożność wejścia w Smart TV i prawdopodobnie mankamenty z upłynniaczem. Jak tylko zweryfikujemy te sprawy to zaktualizujemy test. ".Czyli co Panowie testowali i po co ?

Testowali to co im producent przysłał do testów czyli to co według producenta ma najlepsze bo takie się właśnie do testu przysyła. Pewnie sprawdzili czy jest dostępna aktualizacja oprogramowania online i nic nie pobierało.

2015 widzę ze jesteś mocny haha naprawdę czy nie lepiej by ci było na forum locokiki ego ? Bez obrazy chodzi o podejście do testów bo to nie Gmeru produkuje ten tv tylko tcl wiec czyja to wina co testowali ? Oni nie ustawiają testów jak locokiki tak jak potrzeba w danym momencie i tak jak się robi sondaże w naszym kraju. Jakie możesz mieć do Gmeru i Maciej pretensje co testowali jak taki tv dostali od producenta ? Teraz to w Polsce każdy ma nawet najbardziej absurdalne roszczenia i pretensje o wszystko a najczęściej do tych co nie zawinili.

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Capo di tutti - złamałeś ten sam ptk. co ja , czyli niewygodne pytania i brak argumentów oponenta. :D;) Wiesz ...ban/any są dobre i zawierają potas, więc olej to ! ;):)

Spoko. Bana mam do 21 lipca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeeeeeeeeeee tam, to tylko taki (a la) nuuuuu, nuuuuuuuu , Ty nieposłuszny. Taki też miałem , a teraz konkretnie dożywotni, ale nie żałuję. Przynajmniej nie muszę czytać monotematycznego, bajkopisarza Lolka. :lol: :lol: :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" ... nasz egzemplarz jest samplem, który krąży od tak dawna, że nawet nie potrafił się sam zaktualizować do tego softu, który ładowany jest obecnie fabrycznie. Stąd na pewno niemożność wejścia w Smart TV i prawdopodobnie mankamenty z upłynniaczem. Jak tylko zweryfikujemy te sprawy to zaktualizujemy test. ".Czyli co Panowie testowali i po co ?

Rola testera nie jest sprawdzanie sprzetu tylko jego testowanie. O kopletnosc wyposazenia, aktualizacje itp. rzeczy musi zadbac dystrybutor. To on jako zywo jest zainteresowany tym aby sprzet wypadl mozliwie naj w tescie.

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...