Skocz do zawartości
Maciej Koper

TCL U55S7906 Test - ekonomiczny TV Ultra HD 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od dawna robię zrzuty ekranu tematów gdzie moje posty są usuwane. Łącznie z ostrzeżeniami z D u p y które dostaję na priv.

On musi zmienić dealera, bo wypisuje takie głupoty...

Oo a teraz się dowiedziałem, że wysyła telewizory po "profesjonalnej" kalibracji (Spyder 3 TV) do Giblartaru, USA i Kanady. Wow..!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nadal ta sama praktyka ;( Właśnie widzę co tam się dzieje. Fajnie, że reagujecie. W grupie siła. Chyba będę musiał przenieść niedługo posty do innego wątku żeby tutaj nie robić jednak bajzlu bo mamy taki wątek ;-). Myślałem, że coś się zmieni w podejściu dodawania kalibracji. Ale gdzie tam. Nadal jest nieciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie możecie podjechać na ten jego pokaz i zobaczyć jak działa ten słynny test Pioneera?

Oczywiście nigdzie w sieci o tym nic nie ma, gdyż ten test Pioneera znajduje się tylko u niego na dysku twardym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież to jest znana tablica ;-) Jest w sieci. Tylko problem jest taki, że można się bardzo łatwo pomylić. Niżej chociażby Maciek jeszcze raz o tym pisał. Ta tablica była już jak pamiętam mega dawno temu. 2008 rok? Jak to się mówi "od zawsze". Sam w początkach forum z niej korzystałem żeby popatrzeć jaki jest ruch na TV... 8-9 lat temu :P :P Każdy jak pamiętam się nią posługiwał jako jedno z kilku amatorskich narzędzi. Zawsze coś tam można zobaczyć :-)

W Was siła Panowie ;) Dostaliście dowody w teście, w każdej chwili mogę też wstawić Wam oryginał nagrania pracy matrycy, przy załączonych wszystkich funkcjach. Piszcie, uświadamiajcie użytkowników. O to przecież chodzi w całej naszej pracy - o świadomość co się kupuje. Nigdzie nie napisałem, że ten TV jest zły. Po prostu trzeba wiedzieć co się dostaje. Panel 60Hz nie jest dobrym wyborem do sportu.

Na marginesie tylko wspomnę, że rozmawiamy o S7906. Nie wiem jak z S7806, może ten jest faktycznie 120Hz? Byłoby to trochę bez sensu, skoro jest niżej w katalogu, ale cuda się zdarzają. Ponadto nie zdziwiłbym się bardzo, gdyby okazało się, że S7906 w praktyce ma 120Hz panel, ale bugi oprogramowania uniemożliwiają włączenie upłynniacza :) Suma summarum uzyskujemy więc max 60Hz...


Przesuwająca się plansza na której można zobaczyć czy obraz się rozmywa czy nie. Całkowicie nieprzydatne w ocenie, czy odświeżania matrycy. Ilość rozmycia uzależniona jest od bardzo wielu czynników, i łatwo można wyciągnąć złe wnioski, vel. "Gofrownica"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 2 tygodnie temu na tym śmiesznym teście Pioneera testowałem w ME Panasa 58DX730 na matrycy 50/60Hz i jakbym się kierował tym testem to bym powiedział, że siedzi tam matryca 100/120Hz hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Materiał "z HDR" to nic innego jak zwykły 10 bitowy film z odpowiednim znacznikiem. Znacznikiem, który ma spowodować, że telewizor się przełączy w tryb poprawnie odwzorowujący krzywą ST2084, w której kodowane są filmy HDR. Thomson zwyczajnie ignoruje te znaczniki (bo nie ma wsparcia) i traktuje materiał jako kodowany ze zwykłą gammą Rec 709. Przez to masz "szmatę" na ekranie, czyli wyprany z barw i kontrastu film, który z efektem HDR nie ma nic wspólnego.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten HDR na TCL-u to odtwarza chyba u tego jegomościa w jego własnej głowie. Przecież na tych obrazkach nawet nie widać na TV jakiego producenta materiał jest odtworzony bo logo producenta TV pod ekranem nie jest widoczne.

Gość ma naprawdę tupet. Po treści ostrzeżenia wnoszę, że ma problemy z poprawnym posługiwaniem się językiem pisanym. Jak można komuś grozić, napierdzielać na człowieka, a kończąc te wypociny napisać "z wyrazami szacunku". Ręce opadają jak się coś takiego czyta.

ce3e7227db4457d498a93d7d351cbe9a.jpg

Długo czekać nie musiałem... Ehh...

Edytowane przez rafcio76r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Materiał "z HDR" to nic innego jak zwykły 10 bitowy film z odpowiednim znacznikiem. Znacznikiem, który ma spowodować, że telewizor się przełączy w tryb poprawnie odwzorowujący krzywą ST2084, w której kodowane są filmy HDR. Thomson zwyczajnie ignoruje te znaczniki (bo nie ma wsparcia) i traktuje materiał jako kodowany ze zwykłą gammą Rec 709. Przez to masz "szmatę" na ekranie, czyli wyprany z barw i kontrastu film, który z efektem HDR nie ma nic wspólnego.

Ja tego nie podważam, dlatego zadałem mu konkretne pytanie czy odczyt fizyczny na ekranie będzie faktycznie zawierał efekt HDR czy też nie...

To mi odpisał:

"Ale z czym masz problem.

Mi to tito co napisze że wspiera czy nie wspiera.

Dla mnie ważne ze mogę oglądać materiały HDR na TCL-u a n innych telewizorach innych firm - czarna plama."

No jak głową w mur.

Na pewno więcej by mu dało gdyby się przyznał do błędu, przeprosił i nie wprowadzał ludzi w błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli się wciska ludziom kit to trzeba się z tym liczyć, że prędzej czy później na wierzch to wypłynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mafia

Z Ciebie to kolekcjoner ostrzeżeń z fikikiki forum

A prawda jest taka zadasz merytoryczne pytanie to masz albo ostrzeżenie albo ze ci co kupili wiedzą najlepiej

Wysłane z mojego SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Krzysztof Kiki LOCOLOCO sięgnął po największe działo jakim jest FP producenta:

a7521c1943ba5cfamed.jpg

Teraz po odpowiedzi osoby prowadzącej (często nie związanej z branżą, a raczej tylko marketingiem) wszyscy zostaniemy pogrążeni... ;)

A swoją drogą choć 50Hz także i mnie zaskoczyło, to nie są to takie złe TV-ki. Kolorystyka bije kilka modeli bardziej znanych producentów, zwłaszcza przy tej cenie.

A co do odświeżania to założę się, że bez odpowiedniego sprzętu to jakieś 8 na 10 losowych osób z ulicy pewnie nie umiała by rozpoznać przy dynamicznym ruchu jaka jest matryca nawet stojący obok siebie 2 TV odpowiednio z matrycą 50 i 100 Hz.

Inną ciekawą sprawą jest, że dałbym sobie głowę uciąć, że stronka http://www.displayspecifications.com/ podawała dla tego modelu 100Hz i stąd też ta burza.

Widać jak daleko sięgają już testy Maćka i Piotrka, bo szybko się zreflektowali - oczywiście tylko przypadkiem w tym samym czasie co wyszedł test :)

Ciekawostką pozostaje nadal rozbieżność między poprzednikiem w różnych rozmiarach: 50S7806 oraz 58S7806, gdzie pierwszy wg specyfikacji ma 50Hz, a drugi 100Hz:

http://www.displayspecifications.com/en/model/3abe3d0

http://www.displayspecifications.com/en/model/dde93d1

Choć i to nie wykluczone, bo matryce 58" są dość nietypowe, a jak wiadomo juz nawet po testach tutaj z Samsung-a 50JU6800 oraz 55JU6800 posiadały 2 zupełnie odmienne matryce o zupełnie innych właściwościach, a skoro taki topowy producent jak Samsung w obrębie jednej serii wypuszcza zupełnie 2 odmienne TV, to czemu nie chińsko-polski TCL....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pietron: Niestety....

Ale jazda się zaczęła. Liczę się z banem...

@Maxen: Dobry screen. Do dekoracji ten tv się nadaje... ;)

I jeszcze tendencyjnie zadał pytanie nie podając o jaki rozmiar pyta...

Co do porównania 50 i 100hz jeden przy drugim. Uwierz, każdy zobaczy różnicę. Patrząc nawet 3 okiem... ;)

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to tak dla rozluźnienia emocji teraz zagadka jaki producent ma na rok 2016 modele FHD ze 100Hz matrycami? :D

a. Samsung

b. LG

c. Sony

d. Panasonic

e. TCL

PS. Chodzi oczywiście o nowe modele typowo z 2016r. a nie kontynuacje jak nieśmiertelne LF652 czy J6200 ;)

Edytowane przez MaXeN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyy żaden...? No... Może TCL... Nie chce mi się już nawet sprawdzać o tej porze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do porównania 50 i 100hz jeden przy drugim. Uwierz, każdy zobaczy różnicę. Patrząc nawet 3 okiem... ;)

Uwierz nie każdy, a założę się że nawet większość nawet nie :)

Gdyby tak było jak piszesz to Kiki nie sprzedawałby i nie nabierał tylu ludzi ilu udało mu się do tej pory...

Swoją drogą ciekawy byłby taki społeczny eksperyment - ustawienie gdzieś w centrum jakiegoś większego miasta takich 2 TV (50 i 100Hz) o tej samej wielkości załóżmy chyba najpopularniejszej 50-55" z zakrytymi nazwami producentów, uruchomienie jednocześnie takiego samego materiału - zbioru filmików związanych z dynamicznym ruchem wcześniej przygotowanym z TV jaką oferują nam operatorzy i zapytanie na którym ktoś z przechodniów widzi lepszy lub gorszy obraz...

W sumie muszę nad tym pomyśleć :)

PS. Żaden nie - 1 z producentów wg mojej wiedzy - chociaż mogę się oczywiście mylić ma TV FHD z 2016r. ze 100Hz matrycą, ale chyba właśnie tylko 1....

"Spieszmy się kupować dobre TV FHD - tak szybko się wyprzedają, a nowych nie robią...." ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Ale moim zdaniem nie jest istotne ilu ludzi zauważy różnice w odświeżaniu matrycy. Istotne jest to ze jeśli producent pisze 100Hz to tak ma być nawet jeśli te 100hz będzie niewidoczne dla potocznego Kowalskiego

TCL wszystko co robi to robi w stylu "ala"

Ala 100hz ala HDR ala rozrzeszony gamut. Podpieranie sie tylko I wyłącznie ilością sprzedanych telewizorow i traktowanie to jako odnosnika co do jakosci przypomina mi powiedzonko o miliardzie much. Idąc dalej to Tata Motors w 2015 roku sprzedało wiecej pojazdów niz wszyscy niemieccy producenci razem wzięci. Czy to znaczy ze samochody Taty sa dobre..........nie sa tanie i maja masowy rynek zbytu. To samo TCL i Hisense. Chiny Indie Pakistan i większość Afryki zalatwia temat ilościowy ale nie jakościowy . Co kupi beduin w Egipcie czy sprzedawca curry w indiach. 55 cali TCL za 800$ czy 48 cali Panasonica. Sony. Samsunga za 1000$. Odpowiedź jest prosta i oczywista

Wysłane z mojego SM-N910C

Edytowane przez Piteron
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piteron a który producent pisze o swoich TV, że ma matrycę 50Hz?

Ja jeszcze takiego nie znam...

Edytowane przez MaXeN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to uprawnia TCL to pisania ze ma matryce 100Hz jak jej nie ma?

Obecnie prawie wszyscy producenci nie piszą o natywnym odświeżaniu tylko swoje 1200 2000Hz

Wysłane z mojego SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociażby takie informacje były podawane przez ich support. Mój znajomy miał takie zapewnienie raz od sprzedawcy dwa od producenta

Wysłane z mojego SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...