Jump to content
Maciej Koper

TCL U55S7906 Test - ekonomiczny TV Ultra HD 4K

Recommended Posts

Słowem wstępu

Choć w Europie, chińska firma TCL jest jeszcze mało znana, to warto mieć na uwadze, że jest ona potentatem w branży RTV, a w samym 2013 roku sprzedała ponad 18 mln telewizorów na świecie (głównie na rynku azjatyckim). W ofercie na 2016 rok znajdziemy bardzo wiele modeli wyświetlaczy. W segmencie premium (Ultra HD) mamy zaś cztery serie - S88 (curved), S79, S78, oraz S69. Dziś pod lupę wezmę model U55S7906, a więc model prawie flagowy.

Wygląd

Wykonanie telewizora stoi na zaskakująco wysokim poziomie. Gdybym nie wiedział jakiej marki jest produkt, to spokojnie mógłbym uznać, że jest to model premium, jednego z wiodących w europie producentów.

Obudowa telewizora została wykonana z aluminium i wykończona z dbałością o detale. Ramka ma nieco ponad centymetr. Powłoka matrycy ma wysoką przejrzystość, dzięki czemu zachowuje doskonałą czerń w warunkach dużego oświetlenia pokoju. Oczywiście wiąże się to z odbiciami przedmiotów stojących przed telewizorem. Te mogą być uciążliwe, zważywszy na niewysoką, maksymalną jasność jaką jest w stanie uzyskać telewizor - 250cd/m2. Jeśli planujemy używać ten telewizor w ciągu dnia, to sugerowałbym umieszczenie go w takim miejscu pokoju gdzie pada mniej światła.

Na ewentualny, mały minusik, można by zaliczyć stopę telewizora, która wymaga prawie tyle samo przestrzeni co sam telewizor. To może utrudnić niektórym osobom ustawienie telewizora na swoim meblu. Do wyglądu podstawy nie można mieć jednak zastrzeżeń.

S7906_1.jpg

Jeśli chcielibyśmy powiesić telewizor na ścianie to polecamy uchwyt Vogels:

W tym przypadku polecamy np. uchwyt obrotowy firmy Vogel's. Telewizor testowaliśmy z modelem W53080. Dokładny test znajdziecie tutaj.

Złącza i Akcesoria

Większość złączy skierowana jest do boku. Z tyłu nie poskąpiono także, mało użytecznych już, portów analogowych. Wszystkie złącza HDMI opatrzone są etykietą 4K, a także oferują funkcjonalność ARC. Telewizor posiada tunery DVB-T2/C/S2, oraz jedno złącze CI w standardzie 1.3.

S7906_18.jpg

Do obsługi urządzenia producent przewidział dwa piloty. Ich design jest odmienny od tego, do czego przyzwyczaiły nas inne firmy - kwestia gustu. Piloty są dobrze wykonane i pewnie leżą w dłoni.

S7906_3.jpg

Testy syntetyczne

(min. 120Hz zalecane do oglądania sportu):[/td][td=style='border:1px solid #ccc;']60Hz[/td]

(więcej - lepiej):[/td][td=style='background-color:#ececec;border:1px solid #ccc;']3 800:1[/td]

(więcej - lepiej):[/td][td=style='border:1px solid #ccc;']średni: 4 400:1 max: 5 600:1 min: 3 800:1[/td]

(mniej - lepiej)[/td][td=style='background-color:#ececec;border:1px solid #ccc;']średnia dE: 1,1 maks. dE: 2,7[/td]

(więcej - lepiej, maks - 10 000cd/m2)[/td][td=style='border:1px solid #ccc;']brak wsparcia dla HDR[/td]

(ważne dla graczy, mniej - lepiej)[/td][td=style='background-color:#ececec;border:1px solid #ccc;']46ms konsola (LeoBodnar test), 69ms PC (od kliknięcia myszą)[/td]

(wyraźne czcionki, po podłączeniu PC)[/td][td=style='border:1px solid #ccc;']nie[/td]

Matryca, zalecane ustawienia

Koniecznie kliknij i przeczytaj też artykuł o matrycach:

"IPS vs VA czyli którą matrycę wybrać"[/td][td=style='padding:5px 0;background-color:#f0f0f0; border:1px solid orange;border-left:none;']ipsva.png[/td]

[/td]

TCL S7906 wyposażony został w matrycę VA o nieznanej mi dotąd strukturze widzialnej pod mikroskopem:

panel.jpg

Panel pracuje z 60Hz odświeżaniem, co jest istotną informacją. Można po tym wnosić, że jego skuteczność podczas oglądania transmisji sportowych nie będzie oszałamiająca. System podświetlenia ekranu zbudowano w oparciu o diody PFS LED, zapewniające poszerzoną paletę kolorów. Takie samo rozwiązanie spotkamy w modelach premium innych producentów wyświetlaczy:

xd93_spd.jpg

Po krótkim zwiedzeniu menu telewizora, postanowiłem zmienić język na angielski, bowiem część funkcji miała pomylone nazwy. Przykładowo, ustawienie związane z redukcją szumów, zostało przetłumaczone tak, że sugerowało związek z płynnością filmów. Po wejściu w ustawienia wyświetla się nam takie oto menu:

S7906_menu4.jpg

W angielskim języku, fabrycznie zdefiniowane tryby obrazu prezentują się tak:

S7906_menu5.jpg

Po pierwszym uruchomieniu telewizora, domyślnie wybranym trybem jest "Standard". Oczywiście skutkuje to dużym wzmocnieniem kolorów, ochłodzeniem bieli i innymi zabiegami mającymi czynić obraz soczystszym. Znacznie lepszy rezultat uzyskamy wybierając tryb "Movie". To właśnie ten zapewnia najwierniejsze odwzorowanie tego co widział reżyser w studio filmowym.

Kalibracja, reprodukcja kolorów – SD i Full HD

Fabrycznie

[td=style='padding:5px']Średnia deltaE barw ze wzornika[/td][td=style='padding:5px;font-weight:bold;']2,8[/td][td=style='padding:5px']maksymalna[/td][td=style='padding:5px;font-weight:bold;']7,3[/td]
[td=style='padding:5px']Średnia deltaE palety szarości[/td][td=style='padding:5px;font-weight:bold;']1,5[/td][td=style='padding:5px']maksymalna[/td][td=style='padding:5px;font-weight:bold;']2,4[/td]
Pomiar balansu bieli wypadł zaskakująco dobrze w egzemplarzu, który przyszedł do testów. W zasadzie odcień szarości od czerni do najjaśniejszych odcieni bieli był referencyjny. Odstępstwa jednak dało się zaobserwować w charakterystyce jasności (gamma). Zaniżona jej wartość powodowała znaczne zmniejszenie kontrastowości obrazu i nasyceń. Widać to dobrze w poniższej galerii przekłamań. Poza tym niuansem nie można było mieć zastrzeżeń do TCLa S7906.

Galeria przekłamań obrazu
[galeria][naj_fabryczne]http://hdtvpolska.com/zdjeciamaciek/S7906/galeria/bf1.jpg;http://hdtvpolska.com/zdjeciamaciek/S7906/galeria/bf2.jpg;http://hdtvpolska.com/zdjeciamaciek/S7906/galeria/bf3.jpg[/naj_fabryczne][referencja]http://hdtvpolska.com/zdjeciamaciek/S7906/galeria/r1.jpg;http://hdtvpolska.com/zdjeciamaciek/S7906/galeria/r2.jpg;http://hdtvpolska.com/zdjeciamaciek/S7906/galeria/r3.jpg[/referencja][skalibrowany]http://hdtvpolska.com/zdjeciamaciek/S7906/galeria/c1.jpg;http://hdtvpolska.com/zdjeciamaciek/S7906/galeria/c2.jpg;http://hdtvpolska.com/zdjeciamaciek/S7906/galeria/c3.jpg[/skalibrowany][ust_fabryczne]http://hdtvpolska.com/zdjeciamaciek/S7906/galeria/f1.jpg;http://hdtvpolska.com/zdjeciamaciek/S7906/galeria/f2.jpg;http://hdtvpolska.com/zdjeciamaciek/S7906/galeria/f3.jpg[/ust_fabryczne][/galeria]

Po kalibracji

[td=style='padding:5px']Średnia deltaE barw ze wzornika[/td][td=style='padding:5px;font-weight:bold;']1,1[/td][td=style='padding:5px']maksymalna[/td][td=style='padding:5px;font-weight:bold;']2,7[/td]
[td=style='padding:5px']Średnia deltaE palety szarości[/td][td=style='padding:5px;font-weight:bold;']0,8[/td][td=style='padding:5px']maksymalna[/td][td=style='padding:5px;font-weight:bold;']2,6[/td]
Testowany telewizor uzyskał świetne rezultaty w dziedzinie odwzorowania barw po kalibracji. Jedyne błędy o istotnej skali zostały gdzieś na wierzchołkach barw, a więc w rejonach mocno nasyconych. Odcienie skóry i inne umiarkowane kolory były jednak reprodukowane dokładnie tak jak chciał reżyser.
S7906 posiada niemałe możliwości regulacyjne. Dostępny jest zarówno wielopunktowy balans bieli, jak i regulacja gamutu w trzech osiach:

Pamiętajmy, że opis kalibracji tyczy się egzemplarza, który trafił do naszych testów. Egzemplarze takich samych telewizorów różnią się między sobą, więc te nabyte przez czytelników mogą mieć inne błędy odwzorowania barw (mogą być one większe lub mniejsze - nie ma reguły). Z tego powodu nie publikuję ustawień kalibracyjnych, bowiem są one indywidualne dla każdego telewizora i toru wideo. Zachęcam natomiast do poczytania o profesjonalnej kalibracji.

Więcej informacji zaczerpnąć można w: Wielkim teście kalibracji

Oraz w temacie: Czym jest PROFESJONALNA kalibracja telewizora/projektora

Pobierz pełny raport z kalibracji TV download-icon.png

Skalowanie SD, obróbka cyfrowa

Po zaaplikowaniu zalecanych ustawień (opisanych we wstępie), S7906 może pochwalić się bardzo dobrą obróbką obrazu. Wyłączenie redukcji szumów, oraz innych zbędnych "dopalaczy" sprawiło, że obraz trafiał na ekran praktycznie w takiej formie, w jakiej został wypalony na płycie, tudzież nadany w telewizji. Bez jakichkolwiek zmian. Po ustawieniu suwaka ostrości na pozycję "0" (domyślne ustawienie) nie miało też miejsca jakiekolwiek uwypuklanie krawędzi. Jeżeli jednak planujemy oglądać głównie materiały poddane mocnej kompresji, na przykład z telewizji, to możemy sobie pozwolić na nieznaczne podniesienie suwaka "ostrość"..
W tym miejscu będę do znudzenia powtarzał, że w dzisiejszych czasach rezultaty skalowania wyglądają niemal identycznie na wszystkich telewizorach. Twierdzenie to znalazło potwierdzenie w moim eksperymencie, którego wyniki znajdują się pod tym adresem.
Zwracam też uwagę, że skalowanie nie jest procesem podnoszącym jakość obrazu i materiał HD czy nawet SD generalnie wygląda bardzo podobnie czy to na wyświetlaczu Ultra HD, czy na Full HD. Dopiero treść natywna o wysokiej rozdzielczości pozwala odczuć wyraźną różnicę, jednak pod warunkiem, że widz znajduje się w odpowiedniej odległości od ekranu. Można ją wyliczyć z kalkulatora odległości.
S7906_13.jpg

Kontrast i Czerń

TCL S7906 oferuje całkiem dobry kontrast natywny, o wartości około 3800:1. Nie posiada jednak funkcji lokalnego wygaszania, która mogłaby miejscowo pogłębić czerń. Jedyny algorytm jaki wbudowano w telewizor (i jaki możemy wykorzystać) to globalne przyciemnianie matrycy w ciemnych scenach. Przydatne - bo wizualnie wzmacnia głębię czerni, jednak nie wypływa na faktyczny kontrast matrycy. Prześledźmy jak telewizor przechodzi procedurę testową:

Scena

(kontrast między białym kołem, a środkiem białego okręgu)[/td][td=style='width:30%;']Opis sceny[/td][td]Wynik pomiaru[/td]

Duża powierzchnia czerni bez sąsiadujących detali, przy niskim kontraście łatwo dostrzec świecenie czerni[/td][td]3 800:1[/td]

Czerń otoczona z każdej strony detalami, wymagająca scena, poradzą z nią sobie jedynie najlepsze systemy wygaszania[/td][td]3 900:1[/td]

Pas w filmie sąsiadujący z obrazem o średniej jasności, przy niskim kontraście wyraźnie odcina się od ramki telewizora[/td][td]5 600:1[/td]

Duża powierzchnia czerni bez sąsiadujących detali, przy niskim kontraście łatwo dostrzec świecenie czerni[/td][td]4 200:1[/td]

Trzeba przyznać, że wyniki uzyskane w procedurze są dosyć dobre, a dodatkowym plusem jest to, że uzyskane są tylko i wyłącznie dzięki zdolnościom matrycy telewizora. Oznacza to, że w każdej scenie filmowej możemy cieszyć się niezłą głębią obrazu, bez względu na to, czy ciemne obszary są otoczone bielą, czy nie (to bywa problematyczne w przypadku telewizorów z lokalnym wygaszaniem). Oczywiście rezultaty te nie są też przesadnie dobre i nadal w ciemnym pomieszczeniu da się zauważyć delikatne świecenie czerni.

S7906_15.jpg

Równomierność ekranu

W ogólnym rozrachunku, równomierność ekranu była niezła jak na telewizor z podświetleniem krawędziowym, ale nie plasowała wyświetlacza pod tym względem ponad średnią rynkową. Niestety ponownie nie mogę wstawić zdjęcia, przez brak odpowiedniego aparatu (czekamy), jednak służę pomiarem jasności:

uniformity.png

UltraHD / 4K

Koniecznie kliknij i przeczytaj też artykuł o Ultra HD:

"UHD? 4K? Czym jest technologia, która podbija rynek"[/td][td=style='padding:5px 0;background-color:#f0f0f0; border:1px solid orange;border-left:none;']uhd4k.png[/td]

[/td]

TCL S7906 posiada matrycę o rozdzielczości Ultra HD (3840x2160) i jest w stanie przyjmować materiały o tej rozdzielczości przez HDMI, oraz z nośnika USB. Poprawnie odtwarza też kanał UHD z satelity. Niestety na rozdzielczości kończy się kompatybilność z nową normą. Wyświetlacz nie był w stanie rozpoznać ani materiału z szerokim gamutem, ani formatu HDR (HDR10). Podłączony do niego odtwarzacz Ultra HD Samsung KU8500 konwertował więc treść HDR do SDR i obcinał paletę barw. Telewizor był w stanie wyświetlić filmy HDR z pendrive, jednak nie przełączał się w odpowiedni tryb, więc wyglądały one po prostu niepoprawnie.

Co więcej, złącza wbudowane w telewizor to HDMI 2.0, ale tzw. level B. Oznacza to, że pracują z maksymalnym taktowaniem wynoszącym 300MHz i pozwalają podać maksymalnie sygnał 2160p60 z próbkowaniem 4:2:0 i 8 bitowym kodowaniem. Nic więc dziwnego, że odtwarzacz Ultra HD nie jest w stanie przesłać obrazu wraz ze wszystkimi walorami. Transmisja 2160p24 z 10 bitowym kodowaniem wymaga przynajmniej 375MHz pasma, którego telewizor nie zapewnia.

Koniecznie kliknij i przeczytaj też artykuł o HDR:

"HDR, Co to jest HDR, HDR10 kontra Dolby Vision"[/td][td=style='padding:5px 0;background-color:#f0f0f0; border:1px solid orange;border-left:none;']hdr.jpg[/td]

[/td]

S7906_19.jpg

Podsumowując, nabywcy TCL S7906 mogą cieszyć się ultra-wysoką rozdzielczością, jednak ani HDR, ani szerokiej palety barw nie zaznają. Moim zdaniem to bardzo duże ograniczenie.

Odwzorowanie ruchu

Testowany telewizor posiada kilka ustawień związanych z odwzorowaniem ruchu.

S7906_menu3.jpg

Należą do nich m.in. "Film mode", oraz "LED Motion clarity". Nie znalazłem jednak jakiegokolwiek wpływu dowolnego z nich na jakość odwzorowania ruchu. Matryca pracuje więc z maksymalnym odświeżaniem wynoszącym 60Hz, co trochę ogranicza jej sprawność przy oglądaniu materiałów z szybkimi ruchami, na przykład transmisji sportowych. Zobaczmy jak wygląda rozmycie obrazu tego typu:

Koniecznie kliknij i przeczytaj artykuł o fotografiach ruchu:
"Śledząca Kamera - najlepsze kryterium odwzorowania ruchu"[/td][td=style='padding:5px 0;background-color:#f0f0f0; border:1px solid orange;border-left:none;']trackingcamera.png[/td][/td]

Nazwa trybu[/td][td=style='background-color:#eee;']Informacje[/td][td=style='background-color:#eee;'][/td][td=style='background-color:#eee;']Obraz postrzegany w ruchu[/td]Backlight: 100[/td][td]Smużenie:

bardzo duże

Maksymalna jasność:

250cd/m2[/td][td]Powielenie krawędzi:

brak (krawędzie rozmyte)

Poprawa płynności filmów (24p):

do dalszego wyjaśnienia[/td][td]m_01.jpg[/td]

Jak widzimy jest ono dosyć spore, co może dokuczać jeśli jesteśmy miłośnikami sportu i planujemy nabyć wyświetlacz o dużej przekątnej obrazu. Teraz trochę o oddaniu ruchu w filmach (24p). W powyższej tabeli napisałem wszak, że sprawa jest do dalszego wyjaśnienia. Z pozoru mogłoby się wydawać, że telewizor nie posiada jakiegokolwiek upłynniacza, zatem nie można uzyskać mniej szarpiącego ruchu w filmach. Okazuje się jednak, że upłynniacz występuje i ma nawet 10 stopniową podziałkę, problem w tym, że widziałem go w menu obrazu tylko przez chwilę, po czym zniknął i nie pomogło zmienianie wejść, czy resetowanie telewizora. Trudno zatem wydać jednoznaczny werdykt. Jeśli producent rozwiąże problem poprzez aktualizację oprogramowania, to będę mógł bardziej polecić ten telewizor do oglądania filmów pod względem regulowania płynności. Na dzień dzisiejszy przypadnie do gustu szczególnie tym, którzy lubią oglądać treść z niską, kinową, płynnością.

Kąty widzenia

Typowo dla matryc VA (spora część telewizorów na rynku), S7906 nie może raczej pochwalić się dobrymi kątami widzenia. Barwy płowieją natychmiast po zejściu z osi ekranu.

Granie na konsoli i PC

Koniecznie kliknij i przeczytaj artykuł o dwóch sprawach:

"Input Lag, chroma 4:4:4 - czy są istotne?"[/td][td=style='padding:5px 0;background-color:#f0f0f0; border:1px solid orange;border-left:none;']lag.png[/td]

[/td]

By zminimalizować Input Lag telewizora, należy włączyć tryb gra w ustawieniach zaawansowanych wyświetlacza

Input Lag

Konsola[/td][td=style='width:120px']konsola.jpg[/td][td=style='width:250px']Pomiar za pomocą Leo Bodnar Lag Tester - odwzorowuje opóźnienie input lag podczas używania konsoli do gier[/td][td=style='background-color:black;color:white;width:120px']46 ms[/td]

Komputer PC[/td][td=style='width:120px']pc.jpg[/td][td=style='width:250px']Całkowity czas upływający od kliknięcia myszą do reakcji na ekranie[/td][td=style='background-color:black;color:white;width:120px']69 ms[/td]

Współpraca z komputerem PC

Lag od kliknięcia myszką, do reakcji na ekranie, wynosi 69 milisekund, zatem bardziej wrażliwe osoby będą w stanie go nieco wyczuć. Telewizor nie jest jednak w stanie reprodukować chromy w pełnej rozdzielczości (4:4:4), przez co drobne kolorowe czcionki są lekko rozmyte. Nic dziwnego, skoro nawet nie da się podać sygnału 2160p60 4:4:4 przez ograniczenia portów HDMI...

chroma.jpg

A jak się gra na takim ekranie w gry w rozdzielczości 4K? Co tu dużo pisać: jest to dużo większy rozmiar niż typowy monitor, nawet 32". Wrażenia są niesamowite!

44.jpg

[/td][td]

Nasz redakcyjny sprzęt wyposażony jest w dwie karty GeForce GTX 980 Ti SLI powered by NVIDIA. Drugi komputer to ASUS GeForce GTX 980 przygotowany we współpracy z firmą HyperCube Stacje Graficzne. Komponenty od firm Nvidia, ASUS, Intel, HyperX. Gry dostarcza nam m.in Eletronics Arts Polska oraz PlayStation Polska

[/td]

System operacyjny, obsługa multimediów

Interfejs multimedialny TCL S7906 jest bardzo zagadkowy. Producent na stronie prezentuje bowiem zdjęcia z ekranu Smart TV 2.0.

S7906_20.jpg

Niestety nie udało mi się dostać do takiego miejsca. Nie udało mi się też wyświetlić ekranu ze wszystkimi aplikacjami w telewizorze. Przycisk "SMART TV" na pilocie przenosi bowiem do... przeglądarki internetowej. Do ekranu "Homepage" można dotrzeć używając klawisza "menu". Niestety na nim nie znajdziemy zbyt wielu ciekawych rzeczy, poza rekomendacjami programów, oraz aplikacją Netfix.

S7906_7.jpg

Jeśli ktoś z Was zastanawia się czym jest "GOLIVE" to wygląda na to, że jest to Chiński serwis streamingowy :)

S7906_8.jpg

Ponownie na nic zdały się próby resetowania telewizora do ustawień fabrycznych. Za każdym razem efekt był taki sam. Przejdźmy dalej - wbudowany odtwarzacz. Choć interfejs nie należy do ładnych, to swoje zadanie spełnia i odtwarza też pliki Ultra HD z kodekiem HEVC. Działają też napisy.

Wbudowane tunery działają dosyć sprawnie. Tak samo EPG, aczkolwiek wejście w nie przerywa na chwilę transmisję. Ponownie interfejs nie jest najpiękniejszy, ale dosyć funkcjonalny.

Jakość dźwięku

S7906 ma do zaoferowania stereo o całkiem sporej mocy jak na telewizor - 2X20W. Dostarcza to całkiem niezłych doznań jeśli oceniać w kategorii głośników wbudowanych, ale jeśli chcemy oglądać filmy to powinniśmy oczywiście dokupić przynajmniej soundbar.

Podsumowanie

PLUSY

 • Bardzo dobre oddanie barw i możliwość kalibracji
 • Niezły kontrast i czerń
 • Niska cena
 • Rozdzielczość Ultra HD
 • Niezły dla graczy konsolowych (akceptowalny input lag poniżej 50ms)
 • Bardzo dobre wykonanie
 • Dwa piloty w zestawie
 • Dobra obsługa plików UHD z USB
 • Wbudowane tunery obsługujące kanały sat w 4K (także miejsce na moduł CI+ 1.3)

MINUSY

 • Kąty widzenia
 • 60Hz matryca
 • Kłopoty z oprogramowaniem
 • Brak wsparcia dla HDR i szerokiej palety barw

Cena referencyjna: TCL U50S7908 2 999zł / TCL U55S7908 3 699zł / TCL U65S7908 6 399zł


Sprzęt do testów dostarczyła firma TCL


Przeczytaj artykuł odnośnie ocen oraz wyróżnień na HDTVPolska.com:

Jak testujemy wyświetlacze na HDTVPolska.com? Czemu testy wyświetlaczy są najbardziej profesjonalne w Polsce i jedne z najlepszych na świecie?


Ekrany biorące udział w naszych testach są profesjonalnie skalibrowane i przygotowane przez http://skalibrujtv.pl/. To daje nam pewność, że wyciągnęliśmy z nich maksimum możliwości! Jak kalibrujemy? Przeczytaj "Czym jest PROFESJONALNA kalibracja telewizora / projektora / monitora?" oraz "Test kalibracji".[/td] Edited by Maciej Koper

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z ceną tych 65 cali 6400 to już przesadzili żeby była 5400 to jeszcze bym kupił. Ale dziękujemy za test .pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Share this post


Link to post
Share on other sites

W modelu 65cali prawdopodobnie siedzi zupelnie innej klasy matryca stad cena. To jednak nalezy sprawdzic bezposrednio z dystrybutorem.

A tak w ogole to ta marka kojarzy mi sie z marka CCC :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeogromne podziękowania za test. Przeszukując internet nigdzie nie wyczytałem jakichś informacji co do matryc i w głębi duszy przeczuwałem, że siedzi tam 60Hz :/

Wielka szkoda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I powoli "rikitiki" będzie przyjmował zwroty. Naściemniał, że model s78 ma 100hz ale wadę w oprogramowaniu upłynniacza. Bierze softy nie wiadomo skąd (zapewne beta) i rozsyła zainteresowanym na pw. Nigdzie indziej tych softów nie ma. Dla mnie ta firma to jednak marketowa lipa. I nie przekona mnie te 18mln sprzedanycb sztuk głownie na rynku azjatyckim. Przy takiej cenie nie problem sprzedać w chinach gdzie ilość osób wynosi 1 360 000 000. A gdzie np Indie? Przy tych ilościach 18mln sztuk to śmiech na sali.

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

czyli lag dla konsoli (46ms) dotyczy trybu full HD a dla komputera 69ms to w trybie 4k i stąd ta różnica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

czyli lag dla konsoli (46ms) dotyczy trybu full HD a dla komputera 69ms to w trybie 4k i stąd ta różnica?

Tak, ponadto czas dla Full HD jest mierzony za pomocą Leo Bodnar'a, który raczej nie dodaje żadnego laga od siebie, natomiast 69ms to całkowity czas jaki upływa od kliknięcia myszą do reakcji na ekranie, przy grze odpalonej w 1000fps.

Ojojojoj. Ależ ból pewnej części ciała u kolegi LOCOkiki.

Już płacze, że jesteście amatorzy.

?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Locokiki obraża Gmeru i Maciej Koper na forum elektroda ? Co dalej ? Jeden taki z muszką spoliczkował innego zamiast wyzwać na pojedynek jak później stwierdził a wy jak zareagujecie ? Maciej ćwiczy na siłowni zapewne wiec powinien sam dać radę no chyba ze Locokiki jakiś karateka to zmieni postać rzeczy ?

 • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podobno infolinia TCL podaje 100 Hz i test Pioneera to potwierdza :D :D :D

No, ale zdanie o amatorach... To już podchodzi pod paragraf o publicznie zniesławienie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Was siła Panowie ;) Dostaliście dowody w teście, w każdej chwili mogę też wstawić Wam oryginał nagrania pracy matrycy, przy załączonych wszystkich funkcjach. Piszcie, uświadamiajcie użytkowników. O to przecież chodzi w całej naszej pracy - o świadomość co się kupuje. Nigdzie nie napisałem, że ten TV jest zły. Po prostu trzeba wiedzieć co się dostaje. Panel 60Hz nie jest dobrym wyborem do sportu.

Na marginesie tylko wspomnę, że rozmawiamy o S7906. Nie wiem jak z S7806, może ten jest faktycznie 120Hz? Byłoby to trochę bez sensu, skoro jest niżej w katalogu, ale cuda się zdarzają. Ponadto nie zdziwiłbym się bardzo, gdyby okazało się, że S7906 w praktyce ma 120Hz panel, ale bugi oprogramowania uniemożliwiają włączenie upłynniacza :) Suma summarum uzyskujemy więc max 60Hz...


Niech mi ktoś wytłumaczy, co to jest "test pioneera"?

Przesuwająca się plansza na której można zobaczyć czy obraz się rozmywa czy nie. Całkowicie nieprzydatne w ocenie, czy odświeżania matrycy. Ilość rozmycia uzależniona jest od bardzo wielu czynników, i łatwo można wyciągnąć złe wnioski, vel. "Gofrownica"

 • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam matryca w tym TV prawdopodobnie jest firmy CSOT: China Star Optoelectronics Technology

 • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponadto nie zdziwiłbym się bardzo, gdyby okazało się, że S7906 w praktyce ma 120Hz panel, ale bugi oprogramowania uniemożliwiają włączenie upłynniacza :) Suma summarum uzyskujemy więc max 60Hz...

Serio takie coś jest możliwe? Nigdy aż tak się w to nie zagłębiałem, ale zawsze sądziłem, że odświeżanie zastosowanej matrycy nie zależy od oprogramowania.

Druga sprawa.., jeśli wyrocznią jest http://www.displayspecifications.com/en/comparison/fa022163

to 100Hz matryce ma tylko model U58s7806".

Edited by uwencjusz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka lat temu może bym na to reagował ale teraz? Czasy się zmieniły ;-). Markę już chyba sobie wyrobiliśmy na rynku więc szkoda czasu z naszej strony na takie wyzwiska. Naszym wyzwiskiem jest wiedza i testy :-) Tak jak Maciek napisał: to w Was wszystkich jest siła aby dalej edukować i przekazywać informacje a my dajemy z siebie wiedzę i testy.

Co do TV to możliwe jak Maciek napisał. Podpytam się TCL co z softem i czy będą zmiany. Może wpadnie inny model (Cale itd. ) w celu sprawdzenia? Zobaczymy. Natomiast ten TV jest tak tani w stosunku do tego co ma, że jeszcze wciskanie mu takich funkcji może być trochę mało prawdopodobne? Ale 65" może być całkiem inne (stąd może wyższa cena?) jak wyżej zostało napisane. Podobnie jak z tym 58s7806.

Może ktoś z Polski będzie kalibrował swój telewizor TCL to też Maciek będzie miał okazję sprawdzić :-).

W stosunku do swojej ceny to jest dobry telewizor. Trzeba go brać jako całość a nie skupiać się na Hz... Jestem pewny, że większość tych ekranów trafia do ludzi, którzy stawiają ekran i go po prostu oglądają ;-)))).

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam matryca w tym TV prawdopodobnie jest firmy CSOT: China Star Optoelectronics Technology

Być może, ale nie zdejmowałem obudowy i nie sprawdzałem, więc nie będę zgadywał jak to robią niektórzy ;)

Serio takie coś jest możliwe? Nigdy aż tak się w to nie zagłębiałem, ale zawsze sądziłem, że odświeżanie zastosowanej matrycy nie zależy od oprogramowania.

Druga sprawa.., jeśli wyrocznią jest http://www.displayspecifications.com/en/comparison/fa022163

to 100Hz matryce ma tylko model U58s7806".

Panel może mieć potencjał do pracy ze 120Hz odświeżaniem, sterownik ekranu (T-CON) też może pracować z odpowiednim taktowaniem, ale jeśli nie ma upłynniacza to Twój TV będzie po prostu wyświetlał każdą klatkę 2 razy i nie różnił się od faktycznego 60Hz.

Edited by Maciej Koper
 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suma sumarum narobiliście bigosu ;) Już widzę zwroty za niezgodność z opisem... Wyjaśniają się również "softowe problemy" z upłynniaczem. Pomijając fakt aktualizacji wysyłanej na pw a nie będącej na oficjalnej stronie producenta. Śmierdzi mi tu beta testem. A nikt tego nie robi za darmo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

My wrzuciliśmy kolejny test zwykłego telewizora w dobrej cenie. Kolejnego w przeciągu miesiąca. A bigos wiadomo kto robi najlepszy od lat :lol: :lol: :lol: I teraz musi się tłumaczyć. Ja zawsze mówiłem i mówię: ściema i oszukiwanie wcześniej czy później wraca. Zawsze. I potem się traci dwa razy a nie zyskuje.

Może uda mi się dzisiaj sprawdzić oraz jutro... 50 i 58 s7806... One stoją w sklepach w Wawie. Wystarczy podjechać i zajrzeć w menu... może mi się uda. Bo widzę, że jest spora ciekawość ;)

 • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak czy siak, wiadomo kto, stwierdzi, że akurat dostał egzemplarz w którym było 100Hz a że wy macie pecha, to wasz problem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiadomo ; - ). Trochę jak z obecną polityką. Kojarzycie obecne żarty kto pierwszy wynalazł co itd? ; ) ) ) )

 • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piotrze

Możesz sobie darować jazdy po marketach i sprawdzanie menu. Wszystkie te telewizory mają IDENTYCZNE menu związane z ruchem. Sprawdzalismy to bo sąsiad za namową madrali z MM zakupił ten produkt telewizoropodobny. Tak telewizoropodobny,siedzieliśmy ponad 2 godziny i ustawialismy kanaly w kolejności takiej jak chcial wlasciciel. Efekt pracy poszedl w ...........du po wyłączeniu telewizora do standby

Co do rikikitikitak to............nerw mnie ogarnął jak przeczytalem o Waszej amatorszczyźnie . I tak na koniec to Mafiozo ma rację zrobiliście tym testem niezły bigos i mam nadzieje ze ktoś się nim udlawi

Wysłane z mojego SM-N910C

 • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz tylko czekać na nalot na Olsztyn sfrustrowanych nabywców tego "cuda techniki" domagających się zwrotu pieniędzy za wciśnięcie 60-hzowego barachła. Ale co tam kalibracja była gratis buhaha Ponadto sprzedawca w jednym z wątków pisał, że ten TCL odtwarza poprawnie pliki w HDR, bo sam sprawdzał hehe

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym wrzucał linki gdzie kłamał z tym tcl (jako przykład a nie ganienie samego telewizora) by w końcu ten kiki Krzysztof Górski zrozumiał, że czasy oszustów się kończą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...