Skocz do zawartości
Maciej Koper

Jakość efektu HDR, jak ją ocenić? Wprowadzamy własny system testowy!

Rekomendowane odpowiedzi

Mi sie wydaje ze właśnie producenci zauważyli źe dalsze pompowanie rozdzielczości nic nie da. Teraz już ludzie z 3.metrow nie widza różnicy miedzy uhd a fhd Dlatego trzeba wymysleć cos nowego. A czy to rewolucja czy tylko chęć pokazania nowych skrótów na opakowaniu to czas pokaże

Wysłane z mojego SM-N910C

Edytowane przez Piteron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze właśnie producenci zauważyli źe dalsze pompowanie rozdzielczości nic nie da. Teraz już ludzie z 3.metrow nie widza różnicy miedzy uhd a fhd Dlatego trzeba wymysleć cos nowego. A czy to rewolucja czy tylko chęć pokazania nowych skrótów na opakowaniu to czas pokaże

Wysłane z mojego SM-N910C

Producenci z niczego nie zrezygnowali, za rogiem czai się przecież następna faza UHDTV czyli 8K.

Producenci na razie odcinają kuponiki i dozują nam nowości, dali 4K, HDR, potem pewni dołożą 120FPS które jest przecież w specyfikacji UHDTV a potem zapewne powróci 3D. No a po tym pokażą nam 8K i zabawa zacznie się od początku.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to juz bedzie 3D 4K

A na końcu tej historyjki pojawi sie Hisense z panelem oled 4K HDR za 1500$ i poodcina sobie kuponiki

Wysłane z mojego SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITERON fajnie działa:

Video HDR UHD dla "Kowalskiego" to taki mały efekt VIDEO.

Ja chcę by HDR Video stał się atrakcją dla końcowego odbiorcy.

Wykresiki, pomiary, odpłatne kalibracje GMERU/KOPER to przyszłość finansowa forum.

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Ja chcę by HDR Video stał się atrakcją dla końcowego odbiorcy.(...)

A TY k... kim jestes? Ja ...jestem rezyserem kina akcji. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@2015

A możesz rozwinąć myśl

Wysłane z mojego SM-N910C

Edytowane przez Piteron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej 2015..

cos sie czepil Gmeru i Macka? Porzadne chlopaki, Taki jest business, czy tego chcesz czy nie..jak to tutaj mowia.. ze ..darmo to dawno umarlo..poza tym, jesli cos zdobywamy latwo - to tego nie doceniamy. Tylko to, na co ciezko pracujemy i zdobywamy to doceniamy. Ciesz sie ze sa porzadni i uczciwi ludzie jak Piotr i Maciek, to przynajmniej cos wiesz co sie dzieje w technice na swiecie..szacunek. tyle w temacie "finansowym" forum.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej to forum jest merytoryczne i nie każe sie nikomu płacić za ekstra cenę i" kalibracje profesjonalną gratis"

Wysłane z mojego SM-N910C

  • Lubię 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR - kolejna sztuczka pompowania kasy z kieszeni klienta nic więcej. Niech lepiej popracują nad poprawą podstawowych parametrów telewizorów a nie wypuszczają modele gorsze niż w poprzednich latach.

Edytowane przez sterbid
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byś chciał poprawiać? :D LCD doszło już pod ścianę jeżeli chodzi o możliwości przed UHD. Trzeba kombinować coś dalej. Zatem mamy HDR czy kolory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technologicznie już dawno doszlo. Ale jakościowo to jeszcze dluuuuuuuuuga droga. Plazmy dopieszczano do samego końca a lcd sie wygina dodaje smarty hdr czy inne szpeje a jakość samego obrazu jak kulała tak kuleje nadal

Wysłane z mojego SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byś chciał poprawiać? :D LCD doszło już pod ścianę jeżeli chodzi o możliwości przed UHD. Trzeba kombinować coś dalej. Zatem mamy HDR czy kolory...

Ja bym chciał żeby producenci przestali ogłupiać nas klientów i przestali odcinać kupony od przestarzałej i tak naprawdę kiepskiej technologii i wdrożyli wreszcie nową.

LCD marketingowo wykończyło Plazmy które jako wyświetlacze obrazu TV zawsze były lepsze niż LCD, teraz Samsung i spółka próbuje to samo zrobić z OLED. Nie mają swojego dobrego rozwiązania to to wciąż wciskają swoje przestarzałe g.... a jednocześnie marketing próbuje przekonać ludzi że to jest lepsze niż to co oferuje konkurencja (OLED).

Jak tak dalej pójdzie to zostaniemy z LCD jeszcze bardzo długo.

Pozdrawiam.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UHD, 4K, HDR w telewizji w Polsce?

A w której zapytam?

W tej Prezesa Kurskiego? Oni mają teraz stołki w głowie.

Albo w tej Solorza czy w tej francuskiej? Z satelity? I znowu kolejny dekoder do zrobienia z HEVC, UHD, HDMI 2.0a, HDCP 2.2. I kto za to zapłaci?

Kupicie dekoder na własność za kilka stówek? Nie tylko Wy ale wszyscy nowi klienci.

He, he, he.

Stawiam, że w ciągu najbliższych 5 lat w telewizji w Polsce w tym temacie nic się nie wydarzy. Operatorzy SAT mają inne z ich punktu widzenia ważniejsze projekty.

Czy CP pokazuje Euro 2016 w 4K? To była najlepsze okazja. NIE. Wycofali się nawet z modułów CAM, które mogły odbiór 4K na telewizorach z wbudowanym tunerem SAT zapewnić. nc+ właśnie ponownie wprowadza moduły do oferty i ma inne priorytetowe projekty.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał żeby producenci przestali ogłupiać nas klientów i przestali odcinać kupony od przestarzałej i tak naprawdę kiepskiej technologii i wdrożyli wreszcie nową.

LCD marketingowo wykończyło Plazmy które jako wyświetlacze obrazu TV zawsze były lepsze niż LCD, teraz Samsung i spółka próbuje to samo zrobić z OLED. Nie mają swojego dobrego rozwiązania to to wciąż wciskają swoje przestarzałe g.... a jednocześnie marketing próbuje przekonać ludzi że to jest lepsze niż to co oferuje konkurencja (OLED).

Jak tak dalej pójdzie to zostaniemy z LCD jeszcze bardzo długo.

Pozdrawiam.

No to kupujcie OLED-y. Udzial w rynku wzrosnie, prawdopodobnie ceny spadna, wzrosnie swiadomosc zalety tej technologii, ktora pezeklada sie na konkretne aspekty jakosci i percepcji obrazu i stana sie one wyznacznikiem jakosci czy pewnym standardem, ktory trzeba bedzie co najmniej dogonic, lub zapewnic inne inowacje. Skutkiem tego konkurencja nie bedzie miala wyboru jak wyciagnac nowe, ulepszone technologie. Ja nie widze metody na napedzenie kola postepu, dajacej wieksze szanse na zmiane.

Edytowane przez binary
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kupujcie OLED-y. Udzial w rynku wzrosnie, prawdopodobnie ceny spadna, wzrosnie swiadomosc zalety tej technologii, ktora pezeklada sie na konkretne aspekty jakosci i percepcji obrazu i stana sie one wyznacznikiem jakosci czy pewnym standardem, ktory trzeba bedzie co najmniej dogonic, lub zapewnic inne inowacje. Skutkiem tego konkurencja nie bedzie miala wyboru jak wyciagnac nowe, ulepszone technologie. Ja nie widze metody na napedzenie kola postepu, dajacej wieksze szanse na zmiane.

Kupowałem plazmy, wciąż świecą i to całkiem dobrze więc na razie nie planuję zakupów.

Jak zacznę je planować to pod uwagę będę brał tylko OLED'a, mam też nadzieję że do tej pory sytuacja standardu UHDTV w TV wreszcie się unormuje, bo jak na razie co rok to nowość i problem.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem plazmy, wciąż świecą i to całkiem dobrze więc na razie nie planuję zakupów.

Jak zacznę je planować to pod uwagę będę brał tylko OLED'a, mam też nadzieję że do tej pory sytuacja standardu UHDTV w TV wreszcie się unormuje, bo jak na razie co rok to nowość i problem.

Miejmy tylko swiadomosc, ze zadna z wspomnianych technologi nie jest/nie byla idealna - tak plazma miala swoje powazne wady (nawet w ostatnim wypuscie Panasonica), tak ma je lcd i tak ma je OLED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem plazmy, wciąż świecą i to całkiem dobrze więc na razie nie planuję zakupów.

Jak zacznę je planować to pod uwagę będę brał tylko OLED'a, mam też nadzieję że do tej pory sytuacja standardu UHDTV w TV wreszcie się unormuje, bo jak na razie co rok to nowość i problem.

Mam tak samo, wiec doskonale rozumiem.

Nie rozumiem tylko narzekan "zorientowanych" uzytkownikow.

Wiekszosc jest skolowana - OK.

Ale Ci ktorzy wiedza czego oczekuja i co moga dostac, zamiast podjac decyzje i kupic, skoro juz musza lub chca, to, co im najbardziej pasuje, a jest w zasiegu ich reki, marudza na zlych producentow, czy zlych i pazernych dealerow. Tak jakby ktos ich zmuszal do kupienia produktu, ktory im nie pasuje, ale za cene jakiej nie chca lub nie moga wydac. Zalosc ogarnia.

Tymczasem OLED 55g910 nowy z 6-letnia gwarancja mozna wyrwac ponizej 1300e. Panasa 65ZT, czy Kure, a nawet Karpia, z drugiej reki tez da sie kupic. Od 3 lat LCDki sa naprawde przyzwoite, nawet zagorzali plazmowicze daja sie przekonac. Ale Polak musi marudzic, przy kazdej mozliwej okazji. Nawet w temacie dotyczacym nowosci (czy raczej przyszlosci) jak ten.

Dysksja zamiast traktowac o HDR, sprowadza sie do listy zyczen i zazalen, dotyczacych wszystkiego innego. Innych na forum nie ma. No to strugajmy tego ogorka dalej.

Edytowane przez binary
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem plazmy, wciąż świecą i to całkiem dobrze więc na razie nie planuję zakupów.

Jak zacznę je planować to pod uwagę będę brał tylko OLED'a, mam też nadzieję że do tej pory sytuacja standardu UHDTV w TV wreszcie się unormuje, bo jak na razie co rok to nowość i problem.

Zgadzam się. Problemem dzisiaj nie jest wybór topowy LCD czy OLED tylko ciągłe zmiany w "standardzie wyśwetlania".

Przypomnę: najpierw było 4K. Potem HEVC. Wszystko na starym HDMI. Potem nowe formaty dźwieku i nowe HDMI. Teraz UHD, HDR. Za chwilę zapewne jeszcze nowsze HDMI.

Masakra.

O niewypałach po drodze jak HD-DVD, 3D czy 3D bez okularów już nie wpominam.

Przypomnę za to jak to było z zapisem cyfrowym audio na CD. W 1980 roku powstał red book i obowiązuje do dzisiaj.

https://pl.wikipedia.org/wiki/CD-Audio

A w dźwięku dookólnym i video zmiany mamy co kilka miesięcy.

Zamiast zebrać wszystkich producentów do kupy i ustalić raz na zawsze jak ma być. I się tego trzymać.

Ale teraz w tej globalnej wiosce rządzi piniądz i każdy ma swoje własne interesy.

Ehhhh.

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja kupiłem plazmę i to świadomie. Po 2 latach szukania nowego telewizora świadomie wróciłem do plazmy i kupiłem Samsunga PS64E8000. I jestem bardzo zadowolony. Przez dwa dni miałem Sony65xd8505 który był dosłownie koszmarny. Oddałem go do sklepu i powiedziałem nigdy już LCD czekam na dobry OLED a na razie plazma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie nie wierze

Zgadzam sie w całej rozciągłości z wypowiedzią @pmcomp-a

Wysłane z mojego SM-N910C

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UHD, 4K, HDR w telewizji w Polsce?

A w której zapytam?

Proponuję obejrzeć na TVP2 HD taki program "Postaw na milion" - oni tam prowadzą testy 4K, HDR oraz kodowania Rec.2020 naturalnie.

A tak poważnie to jestem podobnie sceptyczny do Ciebie jeśli chodzi o szybkość rozwoju 4K w Polsce. Osobiście sądzę, że jakiś kanał na kształt TVP HD powstanie (aczkolwiek raczej nie w publicznej tv, celuję raczej w obóz NC+), ale bardzo, bardzo wątpię aby to było masowe.

Ale Polak musi marudzic, przy kazdej mozliwej okazji.

Z innej beczki może, ale znakomicie daje odpowiedź (oryginalny cytat z twitter'a prezesa PZPN) : Gramy z Irlandią Pół- wszyscy drżą o wynik1f604.png1f604.png, gramy z MŚ Niemcami wszyscy liczą na zwycięstwo1f604.png1f604.png kocham Was, piękny kraj 1f1f5-1f1f1.png1f1f5-1f1f1.png1f1f5-1f1f1.png1f1f5-1f1f1.png1f1f5-1f1f1.pngPOLSKA!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LCD marketingowo wykończyło Plazmy

Fakt, ale tak naprawdę dobiło je 4K - nie da rady wyprodukować plazmy 4K, która będzie atrakcyjna rynkowo. No a specyfikacja HDR to już gwóźdź do trumny.

Szkoda, że LG nie wystartowało z OLEDami gdzieś tak z rok wcześniej, tak żeby w przejściowym okresie plazmy zajęły średnią półkę cenową, a OLED-y wysoką, co ułatwiłoby płynne przejście i popularyzację technologii (gdyby z ostatnią serią plazm rywalizowały OLED-y full HD za gdzieś tak 9000 za 55" i 15 000 za 65" pewnie mało kto spojrzałby na topowe modele Panasonica, a tak sporo entuzjastów rozsądnie wybrało ostatnie plazmy - nie było wiadomo co będzie dalej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak poważnie to jestem podobnie sceptyczny do Ciebie jeśli chodzi o szybkość rozwoju 4K w Polsce. Osobiście sądzę, że jakiś kanał na kształt TVP HD powstanie (aczkolwiek raczej nie w publicznej tv, celuję raczej w obóz NC+), ale bardzo, bardzo wątpię aby to było masowe.

Jak chcesz liczyć to albo licz kasę W SWOJEJ kieszeni albo licz na siebie :).

Napisałem, nc+ ma inne priorytety niż 4K. Do tego musi ujednolicić system dostępu warunkowego. A z 4K pieniędzy na polskim rynku długo nie będzie bo konsumenci nie chcą płacić za telewizję. Najchętniej chcieli by za darmo.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...