Skocz do zawartości
Gmeru

Samsung KS8000 SUHD TEST Ultra HD Premium

Rekomendowane odpowiedzi

A co człowiek z autoryzowanego punktu miał powiedzieć. Poza tym jak można powiedzieć ze ks gra zdecydowanie lepiej jak siedzą tam podobne matryce. Jedyna różnica to zakrzywienie. Ja też nie chcę sie wypowiadać kategorycznie co do KS7000 bo go nie widzialem. Ale jeśli będzie działał podobnie jak KS8000 to ja różnicy na plus nie widze poza zdecydowanie lepszym rozwiązaniem matrycy czyli wyprostowanej

Wysłane z mojego SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A co człowiek z autoryzowanego punktu miał powiedzieć. Poza tym jak można powiedzieć ze ks gra zdecydowanie lepiej jak siedzą tam podobne matryce. Jedyna różnica to zakrzywienie. Ja też nie chcę sie wypowiadać kategorycznie co do KS7000 bo go nie widzialem. Ale jeśli będzie działał podobnie jak KS8000 to ja różnicy na plus nie widze poza zdecydowanie lepszym rozwiązaniem matrycy czyli wyprostowanej

Wysłane z mojego SM-N910C

Do tego należy jeszcze dodać kwestię subiektywnych wrażeń, jeden odbiorca będzie oceniał na danym TV obraz jako piękny, a inny odbiorca oceni go jako przeciętny (jak ja kiedyś oceniłem Soniaka X8509C). Podejrzewam więc, że takie są właśnie subiektywne wrażenia tego sprzedawcy KS7000 vs JS8500, bo przecież logicznym ze strony sprzedawcy byłoby pozbycie się ze stanu sklepowego zeszłorocznego modelu JS8500 i zrobienie miejsca pod nowe modele.

Reasumując, zawsze kupno TV bez uprzedniego sprawdzenia go na żywo, wiąże się z ryzykiem wystąpienia niezadowolenia z zakupu.

Edytowane przez rafcio76r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jakby kupować samochód na podstawie katalogu bez obejrzenia w salonie i dokonania jazdy próbnej :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy "próbnej" trzeba wyłączać video-demo i wtedy porównać PQ.

SAMSUNG to mistrz świata w kategorii DEMO.

A w domu szara rzeczywistość.

posiadacz C8000 240 Hz natywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy "próbnej" trzeba wyłączać video-demo i wtedy porównać PQ.

SAMSUNG to mistrz świata w kategorii DEMO.

A w domu szara rzeczywistość.

posiadacz C8000 240 Hz natywnie.

Podstawą przetestowania TV w sklepie jest zewnętrzny dysk twardy z własnym materiałem SD, 720p, 1080p i UHD. Materiały demo czy to samsunga czy innego producenta można sobie już na starcie darować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie w 100% rację. Sklep ma sprzedać towar a nie weryfikować jego jakość. Dlatego w sklepach bombardują nas max kontrastem jasnością i demami które może i pokazują możliwości panelu ale nijak mają sie nawet z oglądaniem filmow w domowym zaciszu. Ale też sprawdzanie w sklepie nawet na wlasnych materiałach ma sie nijak do tego co zobaczymy w domu. Jednak lepiej oczywiscie zapodać własny materiał i sprawdzić np płynność niz zaufać odpowiednio spreparowanym demom producenta. Oledy w sklepach grają bajeczną czernią i tak jest i w domu ale na żadnym demie oleda nie zobaczymy dynamicznej akcji czy sportu czy odcieni szarosci

@Rafcio

Tak masz rację w normalnych sklepach na poczatku "wietrzy sie magazyny" a potem wprowadza nowe modele ale uwierz mi ze sklepy typu Samsung brand store mają ciut inną politykę sprzedaźową. Tam liczy sie aby sprzedać jak najwięcej sztuk w cenie nowości niż sprzedać w niższej cenie model zeszłoroczny. Tak było tez w centrum Sony gdzie polecano w805 w cenie dokladnie takiej samej jak w905

Wysłane z mojego SM-N910C

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Rafcio

Tak masz rację w normalnych sklepach na poczatku "wietrzy sie magazyny" a potem wprowadza nowe modele ale uwierz mi ze sklepy typu Samsung brand store mają ciut inną politykę sprzedaźową. Tam liczy sie aby sprzedać jak najwięcej sztuk w cenie nowości niż sprzedać w niższej cenie model zeszłoroczny. Tak było tez w centrum Sony gdzie polecano w805 w cenie dokladnie takiej samej jak w905

Wysłane z mojego SM-N910C

Zdaję sobie również z tego sprawę, że starszy model w niskiej cenie szybciej zejdzie niż nowy model w wysokiej cenie startowej. Powoli oswajam się z myślą, że nie kupię nowego TV przed Euro, bo dostępność KS7000 w sklepach stacjonarnych zerowa i nie ma gdzie tego dziada nawet przetestować, a nie mam w zwyczaju kupować kota w worku i tym bardziej za niemałe pieniądze. Jest tylko do obejrzenia zakrzywiony KS7500 a zakrzywieniec zupełnie mnie nie interesuje.

Edytowane przez rafcio76r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanko

Tryb Film

Zawsze ustawiałem auto2 teraz szarpie mi obrazem. Szczegolnie to widac na przewijanych paskach na dole np na TVN 24

Jakiś szybki poradnik do czego te tryby są

Wysłane z mojego SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maXeN

Co do Tizena nie mialem okazji porównywać jego funkcjonalnosci i szybkosci na KS 8000 względem KS9000. Mogę napisać tylko tyle ze moim i nie tylko moim zdaniem Tizen jest systemem na ta chwilę wolniejszym w stosunku np do serii H. Wolniej przełącza kanały potrafi złapać zadyszkę w smarcie,ma spore problemy w wielowątkowością.

@Piteron nie chodzi i porównanie Tizena nowych serii KS8000 do KS9000, bo te są identyczne, ale właśnie nowej KS9000 do starej JS9000. Tutaj już właśnie takich problemów z powolnym działaniem nie ma. Jedyne spowolnienie zauważyłem odpalając materiał 4K wraz z podglądem na inny kanał (PIP), ale nie w działaniu samego systemu, a raczej w przetwarzaniu obrazu 4K pewne lagi. Ale tak to właśnie niespodziewanie usprawniony i to jest dość znacząca różnica wg mnie (może wg kogoś nie, ale radzę pobawić się jedną i drugą wersją i wtedy wyrobić sobie własne zdanie na ten temat)

Co do ilosci rdzeni to JS9000 tak samo jak KS9000 ma po 4 rdzenie. Dopiero JS9500 ma 8 rdzeni. Wedle specyfikacji KS 9500 tez będzie miał tyle. Ale to sie okaże jak w końcu go wypuszczą i bedzie dostepny w sklepach

Sprawdź dobrze ;)

JS9000 miał już 8 rdzeni, podobnie jak JS9500:

http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-av/tv/suhd/UE55JS9000LXXH

A nowe serie - zarówno KS9000 ma 4 rdzenie, a KS9500 także będzie miał 4 rdzenie.

Zwróciłem na to baczną uwagę i zadałem pytanie na pokazie Samsunga czy to nie wpłynie niekorzystnie na działanie systemu to otrzymałem odpowiedź, że nowy Tizen nie potrzebuje aż takich zasobów, bo został usprawniony i rzeczywiście mieli rację - nie był to tylko marketingowy bełkot, którego sam się spodziewałem.

Rozwiało moje wątpliwości dopiero pobawienie się nowymi seriami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytał ktoś może czy w samsung 60 calowym 60ks7000 będzie panel sharp a bo dotychczas samsung w rozmiarach 60 cali miał panel sharp czy może to już będzie produkcja samsunga ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do.rdzeni to Masz rację. Nie wiem czemu mi sie pomyliły serie

U mnie co prawda na js8500 lagow nie mam na 4K ale system dziala może nie wolno ale czasami irytująco. Np wywołanie podwójnego okna z pozycji smarta trwa wieki

Ale nadal proszę o wymienienie różnic technologicznych.Oprogramowane zawsze można zoptymalizować hardwaru juz niestety nie

Wysłane z mojego SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale nadal proszę o wymienienie różnic technologicznych.Oprogramowane zawsze można zoptymalizować hardwaru juz niestety nie

Teoretycznie masz rację z softem, chociaż osobiście przekonałem się, że pewne błędy softu czasami nie da się wyeliminować całkowicie, nawet licznymi poprawkami i aktualizacjami (patrz Android - zwłaszcza w Philipsie) ;)

Co do hardwaru to przede wszystkim wg mnie różnica w matrycach i ich sposobie oddziaływania na jasność, kontrast i efekt HDR, które obie serie oczywiście wspierają (pytanie w jakim stopniu), ale chyba każdy się zgodzi, że HDR to dopiero wschodzący "bajer" i nie jest taki sam w każdym TV i tak małe 2 porównania matryc i ich możliwości:

JS8500 (zakrzywiony model 8-serii, bo prostego nie było a.d. 2015):

Kontrast natywny (bez wygaszania): 2 750:1 Kontrast w filmach: średni: 4 200:1 max: 8 800:1 min: 2 400:1 Maksymalna jasność po kalibracji

480cd/m2

KS8000 (prosty model 8-serii, bo taki póki co HDTVPolska przetestowała):

Kontrast natywny (bez wygaszania): 3600:1 Kontrast w filmach: średni: 12 800:1 max: 56 000:1 min: 3 700:1 Maksymalna jasność po kalibracji 520cd/m2 (pełny ekran), 1600 cd/m2 (HDR, skrawek ekranu, tylko przez 3 sekundy)

Oczywiście rozumiem, że zaraz spadnie lawina, a kto to ten HDR wykorzysta i kiedy? Zgodzę się też, że bez Blu ray-a 4K i odpowiednich materiałów, których póki co tyle co kot napłakał - to niewykorzystany potencjał, ale lepsza max. jasność świecenia matrycy oraz lepszy kontrast to dość istotne składowe także "zwykłych" upscalowanych materiałów, z których najczęściej będziemy korzystać. Jeśli tylko Samsung poprawi dość "chaotycznie" działający HDR, co może właśnie uda się za pomocą softu/aktualizacji (a może nie) to myślę, że obecne różnice w cenie są warte rozpatrzenia.

Podobnie oczywiście z serią JU7000 i KS7000 - z resztą polecam także inne źródła aby nie być posądzonym o jakąkolwiek stronniczość:

http://www.tvtest.pl/hdr-to-nie-znaczy-zawsze-to-samo/

Edytowane przez MaXeN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kontrastu sie zgodzę na papierze wyglada to przekonująco

Co do jasności panelu mam na scianie teoretycznie panel o jasnosci 480. Okna od balkonu (lacznie 3 metry) mam po prawej strone telewizora (okna na południowy zachód ) i nie zdarzyło mi sie jeszcze ustawić podświetlenia w dzień na więcej niz 13. Może mam zaburzone percepcję widzenia ale przy wiekszej jasności po prostu oczy mi sie męczą. W nocy podświetlenie mam na 5 i tez uważam ze jest ok. Szczegóły w cieniach nie giną a biel jest dostatecznie kontrastowa. Więc naprawdę nie widzę potrzeby na dzień dzisiejszy stosowania jasniejszy matryc

Oczywiscie do HDR potrzebna jest odpowiednia jasność ale tak jak sam zauważyłeś a ja pisałem juz o tym na dzień dzisiejszy HDR to taki zwierz jak Yeti. Niby istnieje ale tak na dobrą sprawę to nikt go nie widział

Wracając jeszcze do tematu kontrastu w tescie napisano ze matryca jest prawie identyczna. Ma taka samą strukturę pikseli więc moje pytanie jakim cudem udalo sie podnieść kontrast o prawie 1000:1 . Przecież to poziom dobrych IPS i różnica na pewno bedzie widoczna gołym okiem. Oczywiscie można podnieść poziom podświetlenia ale czy wartości szczytowe az tak mocno przekładają sie na stosunek czerni do bieli?

Wysłane z mojego SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wersja 49" ma podstawę w tym samym rozmiarze? Czyli 86cm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kontrastu sie zgodzę na papierze wyglada to przekonująco

Co do jasności panelu mam na scianie teoretycznie panel o jasnosci 480. Okna od balkonu (lacznie 3 metry) mam po prawej strone telewizora (okna na południowy zachód ) i nie zdarzyło mi sie jeszcze ustawić podświetlenia w dzień na więcej niz 13. Może mam zaburzone percepcję widzenia ale przy wiekszej jasności po prostu oczy mi sie męczą. W nocy podświetlenie mam na 5 i tez uważam ze jest ok. Szczegóły w cieniach nie giną a biel jest dostatecznie kontrastowa. Więc naprawdę nie widzę potrzeby na dzień dzisiejszy stosowania jasniejszy matryc

Oczywiscie do HDR potrzebna jest odpowiednia jasność ale tak jak sam zauważyłeś a ja pisałem juz o tym na dzień dzisiejszy HDR to taki zwierz jak Yeti. Niby istnieje ale tak na dobrą sprawę to nikt go nie widział

Wracając jeszcze do tematu kontrastu w tescie napisano ze matryca jest prawie identyczna. Ma taka samą strukturę pikseli więc moje pytanie jakim cudem udalo sie podnieść kontrast o prawie 1000:1 . Przecież to poziom dobrych IPS i różnica na pewno bedzie widoczna gołym okiem. Oczywiscie można podnieść poziom podświetlenia ale czy wartości szczytowe az tak mocno przekładają sie na stosunek czerni do bieli?

Co do tej jasności, to niestety troche się nie zgodzę. Ja osobiście jestem akurat za silnym podświetleniem, z HDR czy bez.

Silne podświetlenie nie tylko świadczy o wydajnosci systemu podświetlającego, ale także roznicach/skokach w przejsciach tonalnych (odcienie sa wtenczas bardziej kontrastowe i dostrzegalne). Na przyklad.. Tekstury w grach posiaja lepszy kontrast, sa bardziej wyraziste, poprawia się konturowosc, dajac tym samym lepszy efekt końcowy. To samo tyczy się filmów.

Co do bezpieczeństwa.. 2-3 godziny dziennie przed telewizorem podczas sesji filmowej, bądz grania z wysoka jasnoscia, nie powinny nikomu zaszkodzic.

Jest to zupełnie nie porównywalne w "gapienie" sie np. w obraz białego arkusza kalkulacyjnego i wytężanie wzroku na np. cyferkach.

Dlatego do pracy i rozrywki powinno stosować się zupełnie innych trybów.

Jeśli telewizor posiada tak dziwna skale regulacji siły podświetlenia (ze nie mozna go prawie calkiem wygasic, albo trzeba uzywac jasność na 5-8-10 itp).

To wydaje mi się trochę dziwne. Ponieważ niektórzy użytkownicy rzeczywiście preferują super niska jasność.

Inna ważna kwestia, to nie tylko jak jest ułożony sam odbiornik w pomieszczeniu, w stosunku do innych żródeł światła, w tym przede wszystkim słońca..

Ale liczą się jeszcze odbicia od np. białych jasnych ścian! i innych obiektów.. To poświaty są najbardziej upierdliwe.. A w tym przypadku to zależy od całego wnętrza pomieszczenia.

To ze telewizor posiada wydajny system podświetlenia, może także sugerować trwałość sekcji zasilania LED w samym odbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Każdy ma jakieś tam preferencje. Znam ludzi dla których tryb dynamiczny to norma. Dla mnie niestety nie ja preferuje ogladanie w warunkach kinowych przy minimalnym świetle zastanym

Wysłane z mojego SM-N910C

Edytowane przez Piteron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nadmienię jeszcze tylko, że do zmiany jasności obrazu nie używamy oczywiście ani suwaka kontrast, ani jasność, tylko:

Obraz -> Ustawienia Eksperckie -> Podświetlenie "

To do czego służy opcja "jasność " ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie udało mi się dorwac niemieckiego VIDEO 6/2016 chociaz wydawca obiecał mi dosłac ale za to nie było problemu z zakupem online najnowszego wydania AUDIOVISION gdzie przetestowano 65KS9590...... Wyniki testów również w tej redakcji sa rewelacyjne i jasno wskazuja na dwóch rynkowych mistrzów Panasonica serii 900 i własnie KS9590 Telewizor otrzymał 88/100 punktów. Panowie w podsumowaniu piszą, że Samsung wrócił na pierwsze miejsce tym TV pokreślając znakomite wartości czerni oraz fenomenalne rezerwy jasności. Wynika z testu (ale nie mam 100% pewności), że telewizor posiada też tryb HDR+ umożliwiający konwersję materiału SDR na HDR podobny (taka ciekawostka). Poniewaz w Nimczech cena 65KS9590 jest atrakcyjna 4500EUR (to oficjalna cena startowa oferowana przez sklepy online - 500 EUR niższa niz oficjalna cena Panasa) wygląda na to, że Panas ma prawdziwą i realna konkurencję. W świetle powyższego testu KS8000/9000 chyba warto głębiej sięgnąć do kieszeni.

Kilka liczb:

Max jasność 10%/100% 1429/596

Czerń 0,003

Kontrast ANSI 1719:1

Kontrast zmierzony dla jasnego pomieszczenia 581:1

Równomierność podświetlenia 86%

DeltaE 2000 dla koloru 1,4

DeltaE 2000 dla szarości 1,5

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie poczytałbym o 60KS7000. Mam nadzieję, że będzie niewiele gorszy od flagowca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie poczytałbym o 60KS7000. Mam nadzieję, że będzie niewiele gorszy od flagowca :)

W u ubiegłym roku samsung oferował tv z nano kryształami o rozmiarze 60 cali i był to 60ju6800 w którym panel 60 cali jest produkcji sharp a także dla samsunga nie ma problemu żeby model z najnowszymi ich technologiami szeroką paleta barw miał panel od innego producenta a nie tylko produkcji samsung. Potwierdzenie poniżej

http://forums.hdtvtest.co.uk/index.php?action=thankyoupostlist;topic=9325.0;msg=44450

Nie ma co mieć nadzieję że 60 calowy Ks7000 ma panel innego producenta niż sharp skoro rok temu model z szerszą paleta barw 60ju6800 miał panel sharp i inne samsungi 60 calowe tez miały panele sharp. Oczywiście jest tak z 1 proc szansa ze tym razem będzie inaczej i nie będzie to panel od sharp w 60 celach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w 60KS7000 siedzi panel Sharpa, to już wolę kupić mniejszy 55KS7000 z lepszą matrycą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To czy bedzie lepsza to sie okaże. Ale gaktem jest.ze np w serii h7000 roznica miedzy 55 a 60 cali byla widoczna na niekorzyść wersji 60 calowej. A to wlasnie byl produkt Sharpa

Wysłane z mojego SM-N910C

Edytowane przez Piteron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba dozbierać do 65“. Może to i lepiej :)

Wysłane z Mi Note LTE 64GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65KS7500 kosztuje 9880 zł według ceneo a 65ks7000 którego jeszcze nikt nie widział powinien być od niego tańszy , kiedyś. W stosunku do 60ks7000 to trzeba dołożyć około 2 tyś zł do 65ks7000 lub 65ks7500. Osobiście kupił bym 55ks7000 w jakims promo bo to i tak tv na przeczekanie do tańszych oled ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie zamierzam kupić telewizor mam nadzieję że ktoś mi pomoże w wyborze: Samsung UE55KS7000S lub Samsung SUHD UE49KS8000L (mogą być też telewizory od sony,lg itp. , ale z tego co widziałem to input lag jest o wiele lepszy w samsungach to nie wiem czy coś się znajdzie)

Telewizor ma być przeznaczony do GIER , FILMÓW 4K , SPORTU (EURO 2016) , i normalnej telewizji HD , odległość od telewizora to 2m jeżeli chodzi o cale telewizora to nie jestem przekonany czy 49 cali na 2m będzie dobrym wyborem , może ktoś z was posiada telewizor przy takiej odległości

Proszę jeszcze aby ktoś podał różnice między tymi 2-modelami które mogą mieć duże znaczenie (np. kolory , płynność obrazu Itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...