Skocz do zawartości
Gmeru

Samsung KS8000 SUHD TEST Ultra HD Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie większy a KS7000 i tak spełni twoje wymagania, które wypisałeś. 49" bardzo mały. Minimum celuj w 55".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie większy a KS7000 i tak spełni twoje wymagania, które wypisałeś. 49" bardzo mały. Minimum celuj w 55".

popieram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w mm i testowałem chwilę ks8000 w rozmiarze 65 jedna rzecz która mi się nie podobała to "świecenie" górnej krawędzi ekranu przy jasnych materiałach, nieważne czy hdr czy zwykle HD, wyraźnie widać refleks na całej krawędzi, pomimo iż podświetlenie znajduje się na dolnej krawędzi.Pozdrowienia.....

-->>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w mm i testowałem chwilę ks8000 w rozmiarze 65 jedna rzecz która mi się nie podobała to "świecenie" górnej krawędzi ekranu przy jasnych materiałach, nieważne czy hdr czy zwykle HD, wyraźnie widać refleks na całej krawędzi, pomimo iż podświetlenie znajduje się na dolnej krawędzi.Pozdrowienia.....

-->>

+/- na Avsforum piszą że jak na razie to seria Ks8000 ma problemy z pełnym odwzorowaniem Rec.2020

-->>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo widzialem w brand store z tym ze w wersji 55 cali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić 65KS8000, ale po oględzinach w 4 sklepach w/w modelu z uwagi na efekt przebijania światła na górnej jak i dolnej krawędzi TV, odpuściłem sobie zakup

Samsunga serii KS. W chwili obecnej poddawał będę gruntownym oględzinom Sony 65XD9305 i LG 65UH950V

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić 65KS8000, ale po oględzinach w 4 sklepach w/w modelu z uwagi na efekt przebijania światła na górnej jak i dolnej krawędzi TV, odpuściłem sobie zakup

Samsunga serii KS.

Czy testujący tv tu na forum czyli Gmeru i Maciej mogli by się na ten temat wypowiedzieć w końcu testują obecnie ks9000 a dopiero co przetestowali ks8000. Testowane egzemplarze tego nie mają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 65KS8000 od prawie miesiąca.jak zawsze ustawienie go "pod siebie" zajęło mi prawie tydzień. Jestem trochę rozczarowany mocą "upscalowania", jakoś nie widzę powalającej róznicy. Tylko raz zdarzyła się dziwna rzecz: podczas odtwarzania materiału :-) 4K z YT, w dolnym,samym rogu, zapaliła się "latareczka", takie punktowe małe światełko. Nigdy więcej sie już to nie zdarzyło. I jeszcze co do wieszania tego TV...zostało to schrzanione moim zdaniem, bo TV nie jest zupełnie, z tyłu, płaski.Kilkanaście cennych mm to jednak zabiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

mam 65KS8000 od prawie miesiąca.jak zawsze ustawienie go "pod siebie" zajęło mi prawie tydzień. Jestem trochę rozczarowany mocą "upscalowania", jakoś nie widzę powalającej róznicy. Tylko raz zdarzyła się dziwna rzecz: podczas odtwarzania materiału :-) 4K z YT, w dolnym,samym rogu, zapaliła się "latareczka", takie punktowe małe światełko. Nigdy więcej sie już to nie zdarzyło. I jeszcze co do wieszania tego TV...zostało to schrzanione moim zdaniem, bo TV nie jest zupełnie, z tyłu, płaski.Kilkanaście cennych mm to jednak zabiera.

Niestety z pustego i Salomon nie naleje, skalowanie do 4K nie dorobi dodatkowych szczegółów w obrazie.

No chyba że się kupi super 4K marki TLC od sprzedawcy z czarnego forum

to wtedy nawet z kasety VHS dostaniesz super upscalowany obraz w 4K :D

Edytowane przez Slawko1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, myślę, że w tym tygodniu wrzucimy. Właśnie go męczymy :)

Hej i co z tym testem KS7000. Nie mogę go u was znaleźć.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Slawko

Na TCL to nawet film braci Lumiere wygląda wspaniale. I jest nawet kolorowy

Wysłane z mojego SM-N910C

Edytowane przez Piteron
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dajcie spokój. Połowa moich postów została skasowana ponieważ nie podzieliłem marketingowego bełkotu "sprzedawcy-admina", który na udowodnienie btaku DSE daje screena z błękitnym, mglistym tłem....

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uf już myślałem, że coś skasowałem ; ) ale słowo klucz "sprzedawca" > czyli to nie ja ;-)

Ale tak w ogóle to my zrobimy te TCL też. Zobaczymy jak to rzeczywiście z nimi jest. Pewnie już w czerwcu z jeden model pilotażowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zróbcie ten sam model co ON. Tylko się nie załamcie w trakcie testu. Obraz jest tragiczny. Kąty, podświetlenie, mega dse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru

Ja Cię proszę nie masz nic lepszego do roboty????

Na grila idź piwko wypij a potem zacznij telewizory testować a nie TCLeee

Wysłane z mojego SM-N910C

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co do Samsunga KS7000 to jestem ciekawy jak wygląda sprawa równomierności podświetlenia. O wyższym modelu KS8000 pojawiły się opinie, że światło z podświetlenia jest widoczne już w warunkach sklepowych (przebicia świetlne przy krawędziach), to nawet nie chcę myśleć jak to wygląda podczas oglądania filmu z czarnymi pasami wieczorem przy małej lampce.

Co do producenta matrycy w wersji 60" KS7000, to na stronce:

http://www.displayspecifications.com/en/model/613c430

pisze, że 60KS7000 ma matrycę Samsunga (a nie Sharpa). Ciekawe ile w tym prawdy.

Najlepsze jest to, że na tej stronie pisze, że wśród załączanych do TV akcesoriów są dwa piloty, a faktycznie jest tylko jeden.

Edytowane przez rafcio76r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bo to wszystko ta cholerna regionalizacja,czytaj olewanie rynków jednych na rzecz drugich.Taki js8500 w wersji niemieckiej czyli js8590 ma np kamerkę w.standarcie,podzial okna na 4 a.nie na 2 i podgląd programu w epg i ma podwójny tuner. A co najśmieszniejsze w Niemczech ten model kosztowal taniej niz u nas

Wysłane z mojego SM-N910C

Edytowane przez Piteron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bo to wszystko ta cholerna regionalizacja,czytaj olewanie rynków jednych na rzecz drugich.Taki js8500 w wersji niemieckiej czyli js8590 ma np kamerkę w.standarcie,podzial okna na 4 a.nie na 2 i podgląd programu w epg i ma podwójny tuner. A co najśmieszniejsze w Niemczech ten model kosztowal taniej niz u nas

Wysłane z mojego SM-N910C

Zgadza się. Tutaj jesteśmy traktowani jak "Indianie", którym wciska się "paciorki".

Fakt że Producenci zakładają być może, że np. Ukraińcy przyjeżdżają do nas na zakupy AGD, a im dalej na wschód tym bardziej "kosmiczne" ceny dla "Indian że wschodu"... ;)

-->>

Edytowane przez wing
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwicie mnie Panowie tymi uwagami, bo jednak zdecydowałem się na 65"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Martwicie mnie Panowie tymi uwagami, bo jednak zdecydowałem się na 65"...

To, że ludzie piszą o słabych stronach w danym modelu TV, to bardzo dobrze, bo wiadomo na co zwrócić uwagę przed zakupem. Co do KS8000, to jeśli szerzej potwierdzą się opinie o przebijającym się podświetleniu, to ten model okaże się bublem i wtopą ze strony samsunga.

Bo to wszystko ta cholerna regionalizacja,czytaj olewanie rynków jednych na rzecz drugich.Taki js8500 w wersji niemieckiej czyli js8590 ma np kamerkę w.standarcie,podzial okna na 4 a.nie na 2 i podgląd programu w epg i ma podwójny tuner. A co najśmieszniejsze w Niemczech ten model kosztowal taniej niz u nas

Wysłane z mojego SM-N910C

Niestety te łosie od szajsunga Polska nie uznają TV pochodzących np. z rynku niemieckiego. W przypadku LG czy Panasa wystarczy, że polski sprzedawca sprowadzi dany model np. z Niemiec i wystawi na niego paragon/fakturę i z gwarancją nie ma problemu. Dla mnie pod tym względem samsung się kompromituje mega amatorskim podejściem do klienta, bo na wszystkie produkty dedykowane na Europę powinna być respektowana gwarancja we wszystkich krajach europejskich. Dno i tyle.... Powinna się tym zająć Komisja Europejska.

Edytowane przez rafcio76r
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki model LG jest technicznym odpowiednikiem modeli Samsunga UE65KS8000? Chodzi mi o wielkość, wykonanie i zastosowane technologie. Może warto przyjrzeć się jakiemuś LG, chociaż Samsunga jeszcze nie skreślam. Poczekamy, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65UH850 i 950 tylko ja patrząc na 950 w sklepie nawet w jasnym pomieszczeniu i na materiale referencyjnym widze ciemniejsze rogi w zakresie podswietlenia i strasznie to wkurzające jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki model LG jest technicznym odpowiednikiem modeli Samsunga UE65KS8000? Chodzi mi o wielkość, wykonanie i zastosowane technologie. Może warto przyjrzeć się jakiemuś LG, chociaż Samsunga jeszcze nie skreślam. Poczekamy, zobaczymy.

Serio to żaden. Bo to inne matryce i technicznie to wszystko inaczej wychodzi.....

Raczej można porównać modele LG 2015 i 2016.

I tak w wielkim skrócie to tegoroczna seria UH Lepiej "świeci" = lepsza jasność, od UF 2015 oczywiście modele od cyfry 7 wzwyż, reszta poniżej dla "indian" kupujących z "marketowej gazetki"....

-->>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

65UH850 i 950 tylko ja patrząc na 950 w sklepie nawet w jasnym pomieszczeniu i na materiale referencyjnym widze ciemniejsze rogi w zakresie podswietlenia i strasznie to wkurzające jest

Wychodzi na to, że z roku na rok producenci co raz większy chłam wciskają ludziom. KS8000 przebijające się podświetlenie i jakieś zacinki po powtórkach w zwolnionym tempie przy oglądaniu sportu. LG UH950 przyciemnione rogi. Soniaki te słabsze niż w modelach z 2015 r. Jest naprawdę problem z dokonaniem wyboru.

Edytowane przez rafcio76r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja niestety wymieniając moją Toske mam cholerne wymagania. OLED w tym roku jest obrzydliwie drogi więc zostają Panas serii 9 i Samsung ks9500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...