Skocz do zawartości
Gmeru

Samsung KS8000 SUHD TEST Ultra HD Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Wrażenia sa ..........nie wiem jak to opisać żeby ostrzeżenia nie dostać. Pierwszy raz telewizor w zupelnie ciemnym pokoju na ciemnych scenach mi znikł tzn ne potrafilem okreslic gdzie konczy ekran a zaczyna ściana. Z ta płynnością to jest tak źe ekran nie przycinana się tylko jest własne za mocno uplynniany cos ala teatr w lcd. Nie mozna tego.w.rzaden sposob wyregulować tzn mi sie nie udalo i wlascicielowi do tej pory również. Wygląda to mniej więcej tak że przez pewien okres obraz jest ok ale w pewnych momentach tak jakby dostawał poślizgu . Najlepiej i najczesciej to widać np na programach gdzie jest pasek przewijany na dole ekranu. Dopuki jest np studio jest ok ale jak wejdzie pasek i jakas dynamiczna akcja na ekranie to robi sie tak jak opisalem. Nie wiem czy to wina softu czy technologii czy moze naszego sygnału ale wydaje mi sie że to ostatnie można wyeliminowac poniewaz u mnie byl podpiety pod UPC a u znajomego pod cyfrowy Polsat.Jeszcze jedna uwaga, u mnie telewizor stal na podstawie wiec tego nie zauważyliśmy ale znajomy powiesił go ma ścianie na wieszaku z pełną regulacją i niestety musial wieszak wymienić na staly. Po prostu ekran mu sie w rekach wyginal jak próbował go odsuwać od ściany Mimo ze jest niby wzmocniony to srwierdzil ze nie warto ryzykować pęknięcia matrycy

Wysłane z mojego SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ocenisz plynnosc i ostrosc w porownaniu z 240hz matryca w H7000? Pytam, bo go miales ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem pewną manipulację autorów testu KS8000 oraz niektórych komentujących, która polega na wymaganiu od KS8000 HDRu na poziomie Panasonica DX900. KS8000 kosztuje 12000 zł a DX900 22000 zł. Czy może mi ktoś podać model Panasonica za 12000 z lepszym HDRem niż ten Samsung?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ks9590/9500 kosztuje 700EUR więcej a wg testujących w niemieckich czasopismach fachowych HDR ma znakomity. Cena tu w przypadku akurat modelu 8000/9000 nie gra roli ponieważ to są modele premium producenta. Oczywiście tylne podświetlenie gra tutaj rolę no ale akurat HDR w tych modelach jest szeroko reklamowany przez producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10000 zł w porównaniu do DX900 nie robi różnicy? Nawet 700 Euro to duża różnica. Zwróć uwagę jak ocenia np. "What Hi-Fi?". Zawsze relatywnie do ceny i odpowiadających konkurentów. Można wspomnieć o różnicach między KS8000 i DX900, ale nie powinno mieć to wpływu na ocenę bo to różne półki. DX900 odpowiada KS9500 z tego co się orientuję.

A zatem pytanie: Jaka jest referencja HDRu dla półki odpowiadającej KS8000?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam się , że póki nie sprawdzimy LG serii 900 to nie możemy wydac werdyktu ale generalnie Dolby Vision daje rade lepiej niż HDR10 wiec w ciemno mówię, ze LG pobije Samsunga większymi możliwościami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mafia nie ma co porównywać. Może to nie przepaść ale widać golym okiem różnice ma korzyść 240Hz

Panowie o jakim HDR piszecie. Dla mnie osobiście hdr na krawedziaku to pomyłka. Moim zdaniem (choć wiem że to zdanie odrębne od naszych testerów ) to HDR na krawedziakach to jedynie maksymalne podbicie kontrastu i jadnosci. Co innego np na takim js9500 tam swieczki w smerfach waliły po oczach ale reszta obrazu byla normalna. Reasumując HDR nawet z certyfikatami na telewizorze bez bezpośredniego podświetlenia to LIPA bez wzgledu na cenę

Dla.mnie oprymalnym rozwiazaniem to OLED z HDR to bedzie miało sens bo np w takiej 910 po wykreceniu kontrastu i jadnosci na maxa to co ma "oślepiac"oślepia a to co jest czarne jest czarne bez efektu halo ktory np w js9500 przeszkadza. Osobiscie porównywalismy "life of PI"na moim js8500 z HDR i na 910 bez HDR i efekt był taki ze oled zjadł bez popijania mojego JS pod każdym mozliwym względem. Jeszcze jedno co mi sie nasuwa. Zawsze sie trabi że telewizor ma oddawać wiernie kolory tak jak w kinie lub tak jak reżyser założył to teraz mam pytanie. Skoro dążymy do jak najwierniejszego przekazania rzeczywistości na ekranie TV to dlaczego nam sie wciska ciemnotę ze jak patrzymy na słońce to mamy też widzieć szczegóły w cieniach. Przecież to oczywista manipulacja. Dodatkowo w tej pogoni za wiernym obrazem zapomniano o jednym. Każdy człowiek widzi stereoskopowo wiec dlaczego przekonuje sie nas teraz ze na slonce czy swieczki mozemy patrzeć bezkarnie ale postrzeganie rzeczywistości nam sie splaszcza

Nie wróżę tej technologi dużego zainteresowania a na pewno mniejsze niz 3D

Wysłane z mojego SM-N910C

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Piteron. Jak juz pisalem w watku o dx900 - oled cytujac kolege zjada wg. mnie tego Panasonica bez popijania. Ok nie ustawialem zbytnio Panasonica bo zawisl wczoraj w nocy, ok 65 cali to sporo wiecej niz 55 (lg) ale na ten moment tak to wyglada, wiec ni sadze by hdr zrobil jakas "rewolucje"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale faktem jest że bardzo poważnie zaczalem rozważac model LG 55B6....od wczoraj. Martwi mnie tylko te 55 cali. Cena jest identyczna jak samsunga 65KS9500......strasznie namieszane jest w tym roku. Wolalbym nie kupowac la epo prostu muszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz

Kontrast on off owszem, jest 4000:1 ale juz ANSI to tylko 3140:1

Warto o tym wspomnieć bo nie każdy oglada czarno białe plansze testowe

Wysłane z mojego SM-N910C

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kontrast to tv Samsunga sprzed 2 lat miały lepszy,

Fakt bez xK i chyba...DR....

-->>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz

Kontrast on off owszem, jest 4000:1 ale juz ANSI to tylko 3140:1

Warto o tym wspomnieć bo nie każdy oglada czarno białe plansze testowe

Wysłane z mojego SM-N910C

I tak postęp w tej kwestii jest duży w stosunku do serii JS bo 65js9000 ten sam testujący zmierzył kontrast ansi na 1554:1 czyli o połowę mniej a poniżej link do testu

https://www.avforums.com/review/samsung-ue65js9000-js9000-s-uhd-curved-4k-tv-review.11257

To wszystko i tak jest nic nie znaczące przy oled lg np oled55b6 oled55b6.

Edytowane przez lahcim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt JS w kwestii kontrastu jest......... bardzo taki sobie

I moim zdaniem nie warto nawet wymieniać nazwy oled jak sie pisze o technologii LCD i sprawach kontrastu bo to jakieś nieporozumienie jest

Wysłane z mojego SM-N910C

Edytowane przez Piteron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie w teście nie zauważyłem żadnych wniosków a przecież ta powłoka antyodblaskowa "moth eye" była uznawana kiedyś za rewelacyjną.

jak jest z nią w tym tv?

da się zauważyć jej działanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiadam model K7000 55 i jest problem w tym że tak jak pisał Piteron o dziwnym poślizgu to też tak mam i używam karty CI z UPC mam nadzieje że to wina oprogramowania pozostaje tylko czekać . A jeśli chodzi o resztę to jetem mega zadowolony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie

Ale własne dzisiaj oglądałem final RG w tenisie i znow mnie zaskoczył moj JS

MOTION mam ustawiony na 10-5 tak jak zwykle i zauważyłem źe podczas niektorych ujec obraz robi sie taki "filmowy" wszystkie ulepszacze na off tryb film na off

W 910 bylo inaczej a w sumie to odwrotnie 910 czasami za bardzo uplynniala obraz robiac teatr a moj js z przekazu live robi czasami tak jakby obraz byl kręcony kamera2 filmową

Wysłane z mojego SM-N910C

Edytowane przez Piteron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale @Piteron pisał o poślizgu w eg910v...

-->>

A to musiałem źle zinterpretować ale jeśli chodzi o poślizg w k7000 to jest ale tylko na tej karcie bo jak gram i oglądam filmy z dysku to jest ok więc nie wiem czy to wina upc czy tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie teraz TV mamy->>telewizor wie "Lepiej " czyli "mądrzejszy od użytkownika" ;)

-->>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i ważne jak ustawić Auto Montion żeby nie cieło mam na 10/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawić ma wyraźny

Wysłane z mojego SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawić ma wyraźny

Wysłane z mojego SM-N910C

Mam tylko opcje auto i użytkownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zaawansowanych ustawieniach też. Jesli tak to widac ze w Tizenie 2016 zdjeli inne ustawienia uplynniacza

Wysłane z mojego SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W użytkownika mam suwaki na

redukcja rozmycia 0/10

redukcja drgań 0/10

Miałem ustawione 10/5 ale jak oglądam mecze to strasznie ścina :( i nie wiem jak to ustawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...