Skocz do zawartości
Gmeru

Samsung KS8000 SUHD TEST Ultra HD Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem to nie do konca chlam tylko producenci nie maja juz co wymyślać w kulawej technologii LCD . Dlatego na rynku rtv panuje teraz uwstecznianie. Bylo3D teraz wycofany a za 2 lata wrocimy z wielką pompą. Tak jak w komórkach w s6 zabrali karty sd zeby w s7 ogłosić wielką nowość

Wysłane z mojego SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić 65KS8000, ale po oględzinach w 4 sklepach w/w modelu z uwagi na efekt przebijania światła na górnej jak i dolnej krawędzi TV, odpuściłem sobie zakup

Samsunga serii KS. W chwili obecnej poddawał będę gruntownym oględzinom Sony 65XD9305 i LG 65UH950V

jak idą ogledziny?

naprawde juz sam nie wiem jaka 65` mam kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

naprawde juz sam nie wiem jaka 65` mam kupic

Nie jesteś jedyny...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie macie takiego musu jak ja wstrzymać się w tym roku definitywnie

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najrozsądniejszy wydaje mi się 65XD93 z uwagi na system wygaszania ,mówimy oczywiście o TV do 14 tyś .

65UH950V LG nie widziałem jeszcze bo nigdzie nie ma na wystawie


Co do LG znalazłem takie info.

Only the UH950V is a native 10 bit. The UH8500 is 8 bit + dithering. Note that in our review, we say 10 bit because we look at how smooth the end result is, and if sending a 10 bit signal improves the gradient, we consider it 10 bit, no matter how it gets there. The UH8500 doesn't display a perfect gradient, there is a little bit of banding.


Dla tych co się nie śpieszą ...to może warto poczekać na Philipsa 65PUS7601 - Cena będzie 11900

Direct Led i 128 stref wygaszania. Wejdzie na rynek w połowie wakacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee, panowie, nie tędy droga... Tak to można wybierać do śmierci. Na to poczekać 2 miesiące, tamto po wakacjach a coś innego na święta. Z tego co jest trzeba wybrać to z mniejszym złem. Bo jak coś wyjdzie dajmy na to w wakacje to też nie ma pewności, że nie będzie miało jakiegoś babola. A raczej jest pewność, że będzie miało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś jedyny...

Dziwie sie ze Gmeru z Maciejem nie zrobiłi jeszcze testu modelu LG950 55-65 cali

Kazdy z nas chce wydac 10-14tys ale juz Panasonica za 20tys nie kupimy

Gmeru pogadaj z Wiesławem niech daje tego LG

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tez tak mysle. Ja wozilem sie z wyborem prawie rok. Na poczatku upałem sie na h7000 to mi wykupili. Potem miało byc ju7000 to czekalem na testy opinie. Teraz mam js8500 i oglądam. Bo czy jestem zadowolony to juz inna kwestia

Wysłane z mojego SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak macie koledzy rację, ale wydać 14 tyś i być średnio zadowolonym to też żadna radocha .

Czyli wniosek płynie z tego taki że poczekać ze 2 lata :) aż stanieją OLEDY ,no ale nie wiadomo czy stanieją i można czekać do usranej śmierci hehee

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tez tak mysle. Ja wozilem sie z wyborem prawie rok. Na poczatku upałem sie na h7000 to mi wykupili. Potem miało byc ju7000 to czekalem na testy opinie. Teraz mam js8500 i oglądam. Bo czy jestem zadowolony to juz inna kwestia

Wysłane z mojego SM-N910C

a jesteś zadowolony? miałem go też kupić i wiem ze fajnie świecił tylko ,że przeszło mi z zakrzywieniem i chce teraz prosty ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna TV Ciekawostka

TV 4K SHARP / HISENSE Model 65N9000 Curved - Direct LED , 192 strefy , Cena USA 3000$

Ciekawe czy będzie na Europę w tej cenie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jestem zadowolony. Startujac od js8500 tak jestem. Ale majac w.glowie h7000 i h6400 średnio. Niby wypas ma wszystko jest gotowy na jutro ale czegos brakuje

Zakrzywienie mi nie przeszkadza kolory sa fajne dźwięk bardzo dobry

Ale jest to mój pierwszy i ostatni telewizor z podswietleniem krawędziowym i strefami wygaszania. To rozwiazanie to takie oszukiwanie samego siebie, to tak jakby zamontować 18 calowe koła w maluchu. Niby fun jest ale jazdy brak.Tak.samo tu niby kontrast punktowo poprawia ale ogólnie więcej psuje

Wysłane z mojego SM-N910C

Edytowane przez Piteron
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jestem zadowolony. Startujac od js8500 tak jestem. Ale majac w.glowie h7000 i h6400 średnio. Niby wypas ma wszystko jest gotowy na jutro ale czegos brakuje

Zakrzywienie mi nie przeszkadza kolory sa fajne dźwięk bardzo dobry

Ale jest to mój pierwszy i ostatni telewizor z podswietleniem krawędziowym i strefami wygaszania. To rozwiazanie to takie oszukiwanie samego siebie, to tak jakby zamontować 18 calowe koła w maluchu. Niby fun jest ale jazdy brak.Tak.samo tu niby kontrast punktowo poprawia ale ogólnie więcej psuje

Wysłane z mojego SM-N910C

Czyli następny OLED czy Direct Full Led ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale gdybym 2 lata temu nie poczekał na nowy ampli Yamahy i nie kupił serii z ub roku to miałbym dzisiaj dobrze grający sprzęt ale z HDMI 1.4 i żeby miec UHD HDR i takie tam wszystkie kabelki musiały by iść do TV bezpośrednio

Eeee, panowie, nie tędy droga... Tak to można wybierać do śmierci. Na to poczekać 2 miesiące, tamto po wakacjach a coś innego na święta. Z tego co jest trzeba wybrać to z mniejszym złem. Bo jak coś wyjdzie dajmy na to w wakacje to też nie ma pewności, że nie będzie miało jakiegoś babola. A raczej jest pewność, że będzie miało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale gdybym 2 lata temu nie poczekał na nowy ampli Yamahy i nie kupił serii z ub roku (...)

Tiaaaaaa, a pomyśl jaki miałbyś za*ebisty sprzęt gdybyś się tak się śpieszył i poczekał do dzisiaj...

Przecież tak można w nieskończoność :)

Czekam na miarodajny test UE65KS8000/KS9000 i kupuję. Oczywiście trzeba będzie iść na kompromis, bo NIGDY ŻADEN producent nie wyprodukuje czegoś, co będzie miało wszystko idealne i będzie kosztować 12000 zł.

Przy okazji pytanie o soundbar HW-J8500 - można go podwiesić pod model KS8000? Ewentualnie zawiesić na ścianie pod tym modelem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale za 12k 8000/9000 ma zbyt wiele niedostatków. W dodatku niemieckie forum huczy od niedostatków w wykonaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piteron, czy dobrze pamiętam, że wiele lat byłeś w obozie SONY ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale gdybym 2 lata temu nie poczekał na nowy ampli Yamahy i nie kupił serii z ub roku to miałbym dzisiaj dobrze grający sprzęt ale z HDMI 1.4 i żeby miec UHD HDR i takie tam wszystkie kabelki musiały by iść do TV bezpośrednio

Mogłeś zaczekać jeszcze rok na HDMI 2.1 ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kklos

Nie nie kupie wiecej leda choć by mial i 500 stref wygaszania. Dla mnie ta technologia dobila do brzegu i nic wiecej poza marketingowym belkotem sie juz nie wydarzy. Wiem co pisze bo bawilem sie o js9500 i dx900. A to wszystko dlatego ze miałem tez przez 3 dni 910 LG

I napisze tyle że nie ma co pisać bo nie ma co porównywać. Jedyną przewaga na tą chwilę lcd to płynność . Reszta to przepaść

@2015

Jeśli chodzi o TV to nigdy na własność nie posiadałem tej marki poza 2 tygodniowa przygodą z 905. Ale firmę cenię jednak w innych segmentach rynku RTV

Jeśli chodzi o sprzęt audio a w tym wypadku amplitunery to wiem jedno,nowe zabawki sa naladowane technologia od podstawek az po kratki wentylacyjne ale mają jeden mankament brzmią bardzo tak sobie. Dlatego moj rxv2700 ma u mnie miejsce w szafce dopuki producenci nie będą sie skupiać na pierdolach a zaczną sie skupiać na dźwięku

Wysłane z mojego SM-N910C

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wszystko rozumiem al eCi ci kupili sprzęt z hdmi 1,4 są w czarnej d..... mnie 2.1 pozbawi najwyżej dynamicznego hdr

Mogłeś zaczekać jeszcze rok na HDMI 2.1 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kklos

Nie nie kupie wiecej leda choć by mial i 500 stref wygaszania. Dla mnie ta technologia dobila do brzegu i nic wiecej poza marketingowym belkotem sie juz nie wydarzy. Wiem co pisze bo bawilem sie o js9500 i dx900. A to wszystko dlatego ze miałem tez przez 3 dni 910 LG

I napisze tyle że nie ma co pisać bo nie ma co porównywać. Jedyną przewaga na tą chwilę lcd to płynność . Reszta to przepaść

@2015

Jeśli chodzi o TV to nigdy na własność nie posiadałem tej marki poza 2 tygodniowa przygodą z 905. Ale firmę cenię jednak w innych segmentach rynku RTV

Jeśli chodzi o sprzęt audio a w tym wypadku amplitunery to wiem jedno,nowe zabawki sa naladowane technologia od podstawek az po kratki wentylacyjne ale mają jeden mankament brzmią bardzo tak sobie. Dlatego moj rxv2700 ma u mnie miejsce w szafce dopuki producenci nie będą sie skupiać na pierdolach a zaczną sie skupiać na dźwięku

Wysłane z mojego SM-N910C

RX V 2700 zacny sprzęcik.....

Ja podobnie uważam, swojego pieca A-S 2100 nie zamienię na nic innego ....więc poleruję dmucham i przytulam go czule by grał kolejne dekady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Niemców zaczęła się już pełną gębą sprzedaż 65KS9590 i jak to u Niemców od razu wystartowało z zacnymi akcjami. Tzw. Listenpreiss jest 4599EUR na ten tydzień Mediamarkt daje od siebie 500EUR w bonach (więc można dorzucić sobie playerek UHD) i od Samsunga cashback 250EUR dodatkowo. Jeżeli ktoś nie chce playerka w MM jeden ze sklepów ruszył od razu z przeceną na 4199 + cashback od Samsunga. Cena mocno konkurencyjna do Panasa a pierwsze recenzje świetne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle. Najbiedniejszych naród UE ma zawsze preferencyjne ceny

A u nas jest lepiej. Jak Polacy wejda do1/2 finalu to zakupy w MM są za darmo

Chyba sobie zakupie Oleda. Jak wejdą to fajnie jak nie to mam 30 dni na zwrot

Wysłane z mojego SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to ja jestem blisko decyzji co do tego TV więc kupowanie w PL KS9000 za 12900 nie ma dla mnie sensu skoro za 17000 jest model bijący go na głowę pod każdym względem i przede wszystkim nie mający problemu z HDR.

No ok. muszę doliczyć 500PLN na paliwo :)

Chociaż mam nadzieję, ze nas Samsung jednak w PL nie wyd.....a bo w niemczech oficjalnie jest tylko 700EUR różnicy pomiedzy 9090 a 9590

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle. Najbiedniejszych naród UE ma zawsze preferencyjne ceny

A u nas jest lepiej. Jak Polacy wejda do1/2 finalu to zakupy w MM są za darmo

Chyba sobie zakupie Oleda. Jak wejdą to fajnie jak nie to mam 30 dni na zwrot

Wysłane z mojego SM-N910C

Dobry pomysł z tym zwrotem w przypadku braku awansu do półfinału hehe Jednak patrząc realnie to szanse na wejście do półfinału są praktycznie zerowe. Gdyby było promo typu zwrot 50% kwoty zakupu TV w przypadku wyjścia z grupy to co innego :)

Testowałeś OLED-a LG 55EG910V w domu i jakie wrażenia??? Napisałeś, że wielkim problem jest płynność. Jak to wygląda w trakcie meczy czy podczas filmów akcji, przycina się obraz???

Edytowane przez rafcio76r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...