Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic TX-65DX900 ( DX900 ) TEST - Ultra HD Premium LCD LED

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

No i caly misterny plan w piz..;-)

Ehhh Panie Pmcomp.

Ps.

A jak bys nie zauwazyl to troche zartuje sobie z tym Ciechocinkiem.

Choc akurat funkcjonalnosc ciekawa.

Parafrazujac Twoje w duzej czesci sluszne wypowiedzi i idac tym tokiem rozumowania to po co wogole kupowac tv. Mozna obejrzec u sasiada, jeszcze taniej.

Edytowane przez Colibri75
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Inaczej, ja twierdzę że należy kupować taką funkcjonalność jaka jest Ci potrzebna i z jakiej będziesz korzystać.

Dlatego dla mnie najważniejszą funkcjonalnością jest w telewizorze ... jakość obrazu. Na drugim miejscu wbudowane tunery DVB-T, DVB-S i DVB-C. Na trzecim pilot i sposób obsługi telewizora. I ten Panasonic spełnia moje oczekiwania w tej materii. Nawet z nawiązką bo ma zdaje się dw asloty na moduły CAM. A reszta czyli dźwięk, Smart TV, Android czy inny OS czy nawet wbudowany odtwarzacz sieciowy są dla mnie zbędne.

Telewizor ma byc monitorem o jak najlepszej jakości obrazu, do którego mogę podłączyć różne, zewnętrzne nośniki obrazu.

A producenci z uporem maniaka upiększają telewizory w mnóstwo mniej lub bardziej istotnych lub przydatnych fjuczerów, podnoszących niby wartość użytkową urządzenia w oczach nabywców. Za co każą sobie odpowiednio płacić.

Całe szczęście nikt nie wpadł jeszcze na wyposażanie projektorów w te zbędne funkcjonalności.

Od lat producenci telewizorów chcą aby TV stał się centrum domowej rozrywki. Ma zastapić domowy komputer. Niestety nie ma takiej szansy. Po pierwsze komputery też ewoluowały do wersji przenośnych notebooków czy tabletów i przez ich mobilność zabijają telewizor funkcjonalnością. Po drugie tablety czy notebooki obsługujemy intuicyjnie jak komputery. Telewizor bije je wielkością obrazu i ... przywiązaniem do ściany :). Ostatnia moda producentów to funkcjonalne scalanie mobilnych tabletów i smartfonów z telewizorem. I to jest właśnie taki przykład.

A czy jest komuś potrzebny? Na to pytanie każdy musi sam udzielić sobie odpowiedzi :).

Znacie taki fjuczer "chłodzony schowek" w samochodach? Korzystaliście? Ja nie korzystam bo jak chcę się napić czegoś zimnego to zajeżdżam po prostu na stację benzynową. Producenci samochodów są miszczami w tworzeniu takich niepotrzebnych bajerów :).

Pozdro


Parafrazujac Twoje w duzej czesci sluszne wypowiedzi i idac tym tokiem rozumowania to po co wogole kupowac tv. Mozna obejrzec u sasiada, jeszcze taniej.

To są akurat Twoje słowa nie moje ;). To juz wolałbym u jakiejś fajnej sąsiadki. Tylko wtedy telewizor niepotrzebny :P:D .

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp to że nie używasz jakiś funkcjonalności nie oznacza że inni z nich nie korzystają. Ja używam schowka chłodzącego latem od kilku lat. To samo jest z funkcjonalnością "smart" nie używam jej (nie interesuje mnie ona absolutnie) ale znajomi już tak.

Aby zakończyć offtopic mam pytanie do Ciebie Gmeru albo użytkowników tego TV, czy w czasie grania na PS4/XboxOne/PC występuję (niestety częsty na matrycach VA) efekt smearingu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pmcomp to że nie używasz jakiś funkcjonalności nie oznacza że inni z nich nie korzystają. Ja używam schowka chłodzącego latem od kilku lat. To samo jest z funkcjonalnością "smart" nie używam jej (nie interesuje mnie ona absolutnie) ale znajomi już tak.

Zgadzam się z Tobą w 100u-%ach :). Dlatego napisałem, cytuję: Dlatego dla mnie najważniejszą funkcjonalnością jest w telewizorze ...

A nie lepsza byłaby dla nas klientów opcja dokupienia np. funkcjonalności SMART jak ją potrzebujesz? Tak jak w moim amplitunerze Marantza dokupiłem właśnie funkcjonalność AURO-3D. Czyli płacisz za to co chcesz. To tylko inna wersja firmwareu, nie potrzeba żadnych przeróbek hardwareowych.

Tylko po co producent ma sobie robić taką komplikację? Nie lepiej wyciągnąć od razu od klienta więcej kasy?

A ja odpowiem po co ... wtedy cały kwota z takiego upgrade'u szła by do kieszeni producenta z pominięciem całej dystrybucji. Aż dziwne, że nikt na to jeszcze nie wpadł. Oprócz Denona/Marantza ;).

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie kosztował tak zawrotnej kwoty to z chęcią bym go widział u siebie w salonie :) Miałem okazje widzieć go w sklepie i faktycznie robi wrażenie :) Chociaż bogiem a prawdą mało jest jeszcze treści w 4k do oglądania, ale w sumie jest to przyszłość a tak sprzęt się prędko technologicznie nie zestarzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizji satelitarnej N która już dzisiaj praktycznie nie istnieje zawdzięczamy ,że mamy telewizje wysokiej rozdzielczości. Gdyby nie ta firma to pewnie do dzisiaj byśmy to traktowali jako nowość techniczną. Tak naprawdę to dzięki telewizji satelitarnej N w Polsce dokonała się niebywała rewolucja technologiczna w tym zakresie. Szkoda bardzo poczciwej dobrej N-ki. Chwała jej za to.

Dziękujemy za znakomity, merytoryczny wpis w wątku dotyczącym testu telewizora Panasonic TX-65DX900 :)

Wracając do wątku, świetny test i świetny telewizor.

Za wczesnie jednak na jego zakup (i w takiej cenie) w obecnych realiach rynku. Na półkach w sklepach mamy materiały na DVD i BD, bogata oferta na BD UHD to dopiero kwestia przyszłości.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten model jest super. Naprawdę wygląda jak telewizor z wyższej półki. Miałam go okazję nie dawno oglądać w saturnie i nie powiem patrzyłam jak urzeczona. Jestem pod wrażeniem skoku technologicznego jaki się dokonał w ciągu ostatnich paru lat. Jestem laikiem ale obraz naprawdę wyglądał jak żywy. szkoda że cena jest dla mnie zbyt zaporowa, ale może za czas jakiś potanieje i będę mogła go mieć w domu :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klaus71, w 29 Kwi 2016 - 20:14, powiedział:

no wg

http://www.hdtvtest.co.uk/news/tx58dx902b-201604174282.htm

na grawitacji będziesz miał raczej taki obraz

martian.jpg

kwestia czy to widać.

ja świecenie podświetelania lcd widze z kilometra i mnie to wkurza (fakt że tutaj można to wziąć za mgławice)

i dla mnie kontrast 5000:1 na takim obrazie to porażka.

zwłaszcza przy jego cenie - za 5-7kzł może mógłbym to jeszcze przełknąć (o ile 3d naprawią)

Nie, nie ma "niebieskiego" nieba tylko CZARNE, zapewniam.

mt89, w 02 Maj 2016 - 14:12, powiedział:

Jak dla mnie ten model jest super. Naprawdę wygląda jak telewizor z wyższej półki. Miałam go okazję nie dawno oglądać w saturnie i nie powiem patrzyłam jak urzeczona. Jestem pod wrażeniem skoku technologicznego jaki się dokonał w ciągu ostatnich paru lat. Jestem laikiem ale obraz naprawdę wyglądał jak żywy. szkoda że cena jest dla mnie zbyt zaporowa, ale może za czas jakiś potanieje i będę mogła go mieć w domu :)

Weź sobie na 50 nieoprocetowanych rat i po problemie, he,he. :-) Warto.

<p>Zgadzam się z "pmcomp", najważniejsza w telewizorze jest jakość obrazu, reszta to dodatki. Dobrze że są, ale dla mnie nie są wyznacznikiem decydującym o zakupie. Ale dla jednego brunetki, dla drugiego blondynki......</p>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ni mogie tego hderu oglondac wcale bo po 10 minutacu paczenia w tak jasny obraz zaczynam plakac a poteem swedzi mnie cala morda i klata (jesli akurat zdarzy mi sie goloklatowac w trakcie seansu). Wlasciwie to zawsze jao mam lcdeka przed ryjem co ma wysoka jasnosc ustawionom to tak mam :(.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moral z tego plynie taki, zeby nie zdejmowac spodni, czy gaci przed telewizorem.

  • Lubię 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wszystko z testu jest dla mnie jasne, min. te tematy o hdmi czy wybieraniu Rec 2020

Probka poniezej:

"I gdy wybierzemy Rec. 2020 w poprzednim menu to również w tym gama kolorów przełącza się na to ustawienie. Super! Zatem obsługę szerokiego gamutu mamy zapewnioną jak należy - TV automatycznie przestawi się na szeroki gamut po podaniu odpowiedniego sygnału i wróci z powrotem do poprzedniego ustawienia gdy go wyłączymy".

Generalnie liczylem, ze ten tv bedzie taki smart, ze sam pewne rzeczy ogarnie i dostosuje ustawienia np. do podanej tresci.

A tu czytam, ze urzytkownik sam musi wymuszac pewne ustawienia by bylo ok. Tak jest?

Juz sie boje ;-).

Edytowane przez Colibri75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A nie lepsza byłaby dla nas klientów opcja dokupienia np. funkcjonalności SMART jak ją potrzebujesz? Tak jak w moim amplitunerze Marantza dokupiłem właśnie funkcjonalność AURO-3D. Czyli płacisz za to co chcesz. To tylko inna wersja firmwareu, nie potrzeba żadnych przeróbek hardwareowych.

Tylko po co producent ma sobie robić taką komplikację? Nie lepiej wyciągnąć od razu od klienta więcej kasy?

A ja odpowiem po co ... wtedy cały kwota z takiego upgrade'u szła by do kieszeni producenta z pominięciem całej dystrybucji.

dla mnie jest to metoda jak bardziej wydoić klienta każąc mu płacić dodatkowo za coś co powinien był dostać odrazu.

metoda znana na rynku gier gdzie często z głównej części gry robi się wycinkę fabuły i oferuje jako płatne DLC

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Colibri75, w 02 Maj 2016 - 21:45, powiedział:

Nie wszystko z testu jest dla mnie jasne, min. te tematy o hdmi czy wybieraniu Rec 2020

Probka poniezej:

"I gdy wybierzemy Rec. 2020 w poprzednim menu to również w tym gama kolorów przełącza się na to ustawienie. Super! Zatem obsługę szerokiego gamutu mamy zapewnioną jak należy - TV automatycznie przestawi się na szeroki gamut po podaniu odpowiedniego sygnału i wróci z powrotem do poprzedniego ustawienia gdy go wyłączymy".

Generalnie liczylem, ze ten tv bedzie taki smart, ze sam pewne rzeczy ogarnie i dostosuje ustawienia np. do podanej tresci.

A tu czytam, ze urzytkownik sam musi wymuszac pewne ustawienia by bylo ok. Tak jest?

Juz sie boje ;-).

Spokojnie, trzeba tylko "ustawienia HDMI HDR" ustawić na "włączony" (domyślnie jest na wyłączony) i już. Wszystkie treści HDR rozpoznaje automatycznie ( także z pendrive) i przełącza się na ustawienia obrazu pod ten sygnał. Pozdrawiam.
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp to że nie używasz jakiś funkcjonalności nie oznacza że inni z nich nie korzystają. Ja używam schowka chłodzącego latem od kilku lat. To samo jest z funkcjonalnością "smart" nie używam jej (nie interesuje mnie ona absolutnie) ale znajomi już tak.

Aby zakończyć offtopic mam pytanie do Ciebie Gmeru albo użytkowników tego TV, czy w czasie grania na PS4/XboxOne/PC występuję (niestety częsty na matrycach VA) efekt smearingu?

Najważniejsze, że to jest darmowe (TV Anywhere) a jak coś dają za darmo i działa tak fajnie i ma takie możliwości to o czym tu w ogóle dyskutować no nie? :D Co do grania i twojego pytania to nie wiem czy coś się ciągnie bo nie zwróciłem na nic takiego uwagi... musiałbyś sam zagrać i zobaczyć czy coś takiego czujesz...

Gdyby nie kosztował tak zawrotnej kwoty to z chęcią bym go widział u siebie w salonie :) Miałem okazje widzieć go w sklepie i faktycznie robi wrażenie :) Chociaż bogiem a prawdą mało jest jeszcze treści w 4k do oglądania, ale w sumie jest to przyszłość a tak sprzęt się prędko technologicznie nie zestarzeje

Jak dla mnie ten model jest super. Naprawdę wygląda jak telewizor z wyższej półki. Miałam go okazję nie dawno oglądać w saturnie i nie powiem patrzyłam jak urzeczona. Jestem pod wrażeniem skoku technologicznego jaki się dokonał w ciągu ostatnich paru lat. Jestem laikiem ale obraz naprawdę wyglądał jak żywy. szkoda że cena jest dla mnie zbyt zaporowa, ale może za czas jakiś potanieje i będę mogła go mieć w domu :)

Sklep to pikuś ;-). Tam wszystkie TV mają zazwyczaj piękny materiał ;) . Na tym TV trzeba zobaczyć film albo z USB w UHD albo z Bluraya UHD. Wtedy to jest masakra gałek ocznych ;-). HDR rozwala system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moral z tego plynie taki, zeby nie zdejmowac spodni, czy gaci przed telewizorem.

A na twarz zalozyc maske spawalnicza :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy drodzy, jest to wątek o Panasonicu DX900 i skupmy się na tym temacie (...) i proszę nie zaśmiecajcie tematu od DX900 swoimi wynurzeniami.

Dobrze gada,w górę dziada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Przeniosłem posty nie na temat w osobne miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Eee tam, jakas andrenalina.

Mi Gmeru obiecal rabat na mojego dx900 - 5 paczek u kierowcy i drugie 5 jak pokaze mu najkrotsza droge z Pruszkowa do Arkadii...

Zobaczymy czy nie farmazon :-)

Wracajac do tv.

Czy ktos wie czy usb sa aktywne nawet jak tv jest wylaczony? Sprzet mam schowany, kupuje przedluzacze ir...niektore sa zasilane wlasnie z usb.

Sprawa druga. Tv mam schowany w zabudowe. Ekran sie z nia licuje. Zabudowa ma 29 cm glebokosci. Tv z wieszakiem jakies 13-14 cm.

Pytanie czy to moze miec jakis wplyw na jego dzialanie? Nie ma tam za duzo miejsca i "powietrza"

Z gory dzieki

Edytowane przez Colibri75
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie coś takiego to jest robienie ludziom wody z mózgu : / Bardzo nie dobrze, że takie rzeczy są nagrywane i wrzucane do sieci. Ludzie myślą, że to co widać to to co widać w realu. Kiki style. HDR nagrany kamerką XDDDDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście tez tak uważam bo kamera sporo przekłamuje i nie jest to test na podstawie którego można by podejmować decyzję o zakupie 1 czy 2 TV, ale generalnie chodziło mi o to by pokazać że specjalnie nie ma różnicy w ciemnych scenach przy zgaszonym świetle między tymi 2-ma TV

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No ok ale do celow porownawczych miedzy tymi dwoma tv? Nie jest to choc troche material do ich porownania? Bo jak patrze to raz jeden podoba mi sie bardziej, raz drugi. Mi sie srednio bialy na oledzie podobal, za to mial zywsze kolory ( moze mniej naturalne :-) ).

Edytowane przez Colibri75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A czym z punktu widzenia Kowalskiego różni się taki film od pisanego testu na HDTVPolska?

Ja wiem, Ty wiesz, moze jeszcze kilkanascie osób. No dobra, może kolkadziesiąt.

Obraz trafia do mózgu bardziej niz pisany test ze zdjęciami, ktorego zapewne 80% ludzi nie rozumie. Do tego napisano, żeby zdjęć nie traktować jako wyrocznię?

???

Obiektywny test? NIE MA TAKIEGO.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymyślono nic bardziej obiektywnego niż test takiego typu jak robimy tutaj podobnie jak np. na hdtvtest, który ostatnio wziął z nas przykład np. przy badaniu ruchu (avforums też nie ogarnia do końca mimo, że wygląda to dobrze ale kto umie czytać ze zrozumieniem to wyłapie to o czym mówię - dodatkowo znamy tych gości osobiście i wiemy, że nie są najwyższych lotów). Więcej się już nie da zrobić by móc na odległość w miarę możliwie przekazać jaki dany TV jest. Natomiast takie filmy czy testy subiektywne to jest dla mnie trzaskanie aby tylko narobić odsłon i żeby ludzi pisali. No cóż. My też do tego dążymy (żeby była dyskusja ;-))) ) ale przynajmniej testy są na odpowiednim poziomie by nikt nie mógł zarzucić, że coś sobie wymyślamy.

Ale i tak wiem, że znajdzie się tu kilku takich ludzi co wszystko podważą tylko niestety oprócz gadania (pisania) nie mają nic do pokazania. Samo życie...


No ok ale do celow porownawczych miedzy tymi dwoma tv? Nie jest to choc troche material do ich porownania? Bo jak patrze to raz jeden podoba mi sie bardziej, raz drugi. Mi sie srednio bialy na oledzie podobal, za to mial zywsze kolory ( moze mniej naturalne :-) ).

No właśnie tyle, że do końca nie wiemy jaki jest ten biały ; ) Ale jak mówię: ludzie to lubią i jakbyśmy takie filmy nagrywali to ale byśmy mieli odsłon ; ) Ale wolę te odsłony zdobywać w uczciwy sposób. A, że jest ich mniej? No cóż... tak się buduje renomę.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...