Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic TX-65DX900 ( DX900 ) TEST - Ultra HD Premium LCD LED

Rekomendowane odpowiedzi

ale w MM masz 30 dni na zwrot - zakładam że pudełko możesz otworzyc i wyjąc sprzęt bez zrywania jakiś folii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, klaus71 napisał:

ale w MM masz 30 dni na zwrot - zakładam że pudełko możesz otworzyc i wyjąc sprzęt bez zrywania jakiś folii

Właśnie  o to mi chodzi. Kupić i zrobić zwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie w niedzielę uderzam do sklepu i jeśli faktycznie nie ma problemu ze zwrotem, to biorę, aby ostatecznie rozwiać wszelkie wątpliwości.

Tymczasem wysłałem swoją dokumentację do Panasonica, mają odezwać się w poniedziałek/wtorek co dalej. Oj, jak bardzo chciałbym im napisać, że to jednak kwestia XBOX'a... Na razie wygląda to u mnie mniej więcej tak, czerń Blu-ray, kontra UHD: 

 

 

1. Blu-ray.jpg

1. 4K UHD.jpg

2. Blu-ray.jpg

2. 4K UHD.jpg

3. Blu-ray.jpg

3. 4K UHD.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Xisiek napisał:

Właśnie  o to mi chodzi. Kupić i zrobić zwrot.

Zamień na OLED i tyle, tam nie ma i nie będzie żadnego problemu ze strefami czy podświetlaniem za matrycą, w LCD obraz jest rysowany osobno a podświetlanie też jest zrealizowane osobno za matrycą, a w OLED każdy pixel zarówno rysuje obraz jak i jest zarazem strefą emisji światła jak i wygaszania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED nie da mu tak spektakularnego HDR-a :)
Mimo że kontrast do nieskończonej czerni podgania temat.

Myślicie że Xbox i jego aktualizacja może mieć z tym coś wspólnego? Pytanie jakiego X-a masz? X?
Pytam bo jeśli tak, na forach już by o tym trąbili, nowa konsola jest rozpracowywana na części 1-wsze.

Wielu użytkowników wspominało że posiadają DX-a, 1 nawet oglądał większość filmów uhd, kwestia jaki X :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mmpeg-4 napisał:

Zamień na OLED i tyle, tam nie ma i nie będzie żadnego problemu ze strefami czy podświetlaniem za matrycą, w LCD obraz jest rysowany osobno a podświetlanie też jest zrealizowane osobno za matrycą, a w OLED każdy pixel zarówno rysuje obraz jak i jest zarazem strefą emisji światła jak i wygaszania.

Przyznam, że trochę nie rozumiem do czego to. Mówimy o sprawdzeniu tv, który na jednym źródle działa poprawnie, na innym już nie, gdyż nie zapina się aktywne podświetlenie. Czy przypadkiem nie za szybko  wrzuciłeś komentarz ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dragen napisał:

OLED nie da mu tak spektakularnego HDR-a

Ale punktowa dokładność (jest ważniejsza niż sama maksymalna moc światła) odwzorowania choćby tysięcy różnorodnych punktów, o ogromnej różnorodności różnorodnej jasności na całym obrazie jest w OLED jednak znacznie dokładniejsza, bo można to zrealizować z dokładnością co do jednego pixela, oczywiście 500 stref w dx900 to już jest na tyle dużo że już można mówić o dość przyzwoitej dokładności ( oczywiście w technologii LCD to jest absolutny top) podświetlania, ale ta dokładność to dalej nie jest to, to samo co odwzorowanie punkt w punkt z rzeczywistym obrazem, bo matryca OLED widzi dokładnie tyle indywidualnych punktów jasności i ściemniania ile widziała matryca kamery rejestrującej, czyli ponad 8 milionów samodzielnych punktów/stref. Właśnie taka jest różnica 500 stref vs 8 milionów, ale tutaj jeszcze dochodzi kwestia wielkości strefy, w OLED ta strefa jest dokładnie taka sama jak pixel w matrycy kamery rejestrującej .

10 minut temu, Xisiek napisał:

Czy przypadkiem nie za szybko  wrzuciłeś komentarz ?

Sam wcześniej pisałeś o zwrocie, no to ja zaproponowałem przejście na OLED z powodu znacznie większej dokładności odwzorowania indywidualnych punktów jasności, oczywiście poza tą znaną granicą między najciemniejszą szarością a czernią gdzie OLED nieco zbyt szybko przechodzi w pełną czerń. 

Edytowane przez mmpeg-4
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma siłę badać szczegóły na każdym możliwym kroku to tak, przy większości top ekranów LCD te różnice są niewielkie, OLED się wyróżnia czernią i kontrastem, ale dla mnie HDR ma razić po oczach i tyle :)

Sprawdziłem na swoim X-e X Planet Earth 2 i nic nie zauważyłem żeby było nie tak z czernią, hdr daje po gałkach ładnie. Mam KS9500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne oled ma konkretne atuty jeśli chodzi o emisję samodzielna na poziomie pixa, niemniej mózg/oko aż tak precyzyjne jak pixel  "nie ogarnia", szczególnie jeżeli mamy sceny dynamiczne, sceny mieszane (jasno vs ciemno). 

Kontrast jest kluczowy dla HDR, bo ten  high dynamic range to nic innego jak kontrast właśnie. Mega często się o tym zapomina lub wręcz świadomie pomija, dlaczego - teraz najważniejsze:

kontrast/HDR określa się/wylicza wychodząc z dwóch wielkości peak'u bieli i peak'u czerni - innymi słowy podchodząc do tematu najbardziej fachowo należy rozważyć obie te wielkości. W czerni wygrywa OLED, w bieli wygrywa LCD.

Teraz biorąc pod uwagę uwarunkowania zewnętrzne w których najczesciej oglądamy, konstrukcje oka/mózgu i możliwości percepcji światła, zdecydowana przewagę w typowych warunkach (nie czarnej piwnicy) dla zabawy w HDR uzyska panel, który daje te 1300 - 1900 nit nad tym który daje ich 600-800. 

Pozatym obiektywnie trzeba przyznac, że poziom rzędu 700 nit jest jasny, jednak nie na tyle by "porazić" oko, poziom grubo ponad 1000nit, w porywach do niemal 2000nit (tylko xe93) potrafi już wywołać efekt wow i dać mózgowi impuls widzenia czegoś nowego/nietypowego.

Dlatego ciągle dlugaaaa droga przed producentami paneli/tv by dość do tego co choćby dziś mają studia filmowe (4000 nit).

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy LCD raczej wyłoży się na punktowej dokładności np w takich naturalnych obrazach jak malutkie punktowe błyski i odbłyski na pofalowanych w każdym kierunku falach wody, albo jak w nocy po wodzie płynie udekorowany różnorodnym światłem statek a jeszcze nad wodą jest rozświetlony most a po bokach rzeki stoją latarnie i to się wszystko dodatkowo odbija w wodzie, takie coś daje tysiące różnorodnych poziomów światła nawet w malutkich punktach,  tak samo panorama rozświetlonego miasta nocą w tym płynąca rzeka czy też sceny zimowe z poskręcanymi soplami które jeszcze odbijają się w wodzie, albo odbicia od kryształów czy też rozstrzepione pomiędzy drzewami czy gałęziami promienie słońca które padają pod każdym możliwym kątem na mokre pofałdowane pokryte kroplami liście itp, zresztą nie ma co na siłę wymyślać różnych przykładów ale w naturze jest wiele obrazów gdzie punktowa dynamika światła jest wręcz przeogromna.

EDIT:

Czyli co z tego jak dany tv ma możliwość rażenia bardzo wysokim poziomem jasności w dużych strefach/punktach jak wykłada się na precyzji odwzorowania poziomów jasności w małych i bardzo malutkich punktach. 

Edytowane przez mmpeg-4
  • Lubię 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XE93 według pomiarów w rzeczywistych scenach HDR nie osiąga "niemal 2000 nit", tylko w porywach max. do 1200 cd/m2 (według testów hdtvpolska) co wynika chociażby z faktu, że podświetlanie krawędziowe nie jest w stanie utworzyć odpowiedniej jasności pewnego bardzo małego obaszru (np. rozbłysku) i jednocześnie odwzorować odpowiednią jasność dużo ciemniejszych obszarów w tej samej pseudostrefie. Po drugie - wszystkich stref lokalnego wygaszania w FALDach (w DX900 512 stref), czy też 64 pseudostref w XE93, jest tak mało, że oko ludzkie jest w stanie często wychwycić różnicę w kontraście między OLEDem, a nawet dobrym FALDem i nie trzeba wcale siedzieć w "czarnej piwnicy", aby to zauważyć - takie przypadki opisał chociażby mmpeg-4 powyżej.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie uwaga ogólna: Ja wyznawców religii OLED i pracowników LG nie przekonuje, uważam to za daremne. 

Starałem  się obiektywnie napisać co oznacza dana ilość światła. Wsio.

Wszystkim niedowiarkom  polecam wizytę w sklepie i ocenę na własne oczy jak wygląda  rozbłysk w Horizon Zero Down na xe93 i dowolnym oledzie. Jak ktoś ma sprawne oko, nie potrzebuje niczego czytać na żadnym forum. XE93 nie uważam za doskonały tv, ale uważam za doskonały przykład tego co oznaczają wysokie poziomy jasności i dlaczego to takie smakowite :D

 

PS. HDRowe sceny testowe Macieja dają cenna podpowiedź - pełna zgoda, ale absolutnie nie są zbiorem zamknietym, który pokrywa WSZYSTKIE scenariusze scen/ujęć, które  można zobaczyć w filmie, czy grze ! Dlatego plansza testowa też jest istotna bo zdradza szczytowy potencjał panelu (to tak jak moc maksymalna w aucie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.11.2017 o 11:05, Mr.Hankey napisał:

Niestety dopadł mnie nie mały problem... Przestało mi działać wygaszenie w TV! Co ciekawe nie działa jedynie w trybie HDR, podczas odtwarzania filmu UHD z płyty. Demówki UHD z HDR-em podpięte przez USB działają prawidłowo, widać działanie wygaszenia. Filmy UHD odtwarzam przez XOneS i w pierwszej chwili pomyślałem, że może to tutaj tkwi problem, ale okazało się, że podczas grania w trybie HDR system wygaszenia działa prawidłowo, również jak wsadziłem do konsoli zwykłego Blu-ray'a to wszystko było ok. Problem dotyczy tylko filmów UHD, podczas których system wygaszenia nie ma żadnego wpływu na obraz, a jeszcze wczoraj wszystko działało jak należy... Niby można przestawiać stopień wygaszenia na minimalny czy pośredni, ale nie przynosi to żadnego efektu... Zmieniałem kable, porty HDMI, sprawdziłem wszystkie ustawienia itp., niestety nie udało mi się znaleźć źródła problemu. Macie jakieś sugestie? Czego to może prędzej być wina, TV czy konsoli/odtwarzacza? 

Mam XO S ,tylko inny model tv Panasonica - DX780  

Wygaszanie działa na filmach UHD z płyt więc to chyba nie jest wina nowego oprogramowania konsoli

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Xisiek napisał:

polecam wizytę w sklepie i ocenę na własne oczy jak wygląda  rozbłysk w Horizon Zero Down na xe93 i dowolnym oledzie.

Na jak dużej powierzchni obrazu występuje ten rozbłysk ? jeżeli na całości ekranu to tak jak mówiłem, każdy może wybierać między pixelową precyzją poziomów jasności w bardzo dużej ilości punktów na całym obrazie (tak jak to widziały wszystkie pixele matrycy kamery rejestrującej) a mniejszą (lub mega niską w krawędziakach) precyzją ale za to o bardzo wysokiej mocy  światła w średnich i dużych punktach. Tak czy inaczej przy precyzji 500 stref można rozważać czy wybrać OLED czy LCD na rzecz wyższej mocy światła w krótkich momentach,  bo poniżej 500 stref to jak dla kogoś jest istotne odwzorowanie naturalnej dynamiki światła w całym obrazie we wszystkich jego punktach, to raczej wtedy nie ma żadnej alternatywy dla OLED w tym względzie.

Poniżej filmik gdzie można zobaczyć i porównać podświetlanie ponad 200 stref vs krawędziak i podświetlanie gdzie każdy pixel jest osobną strefą, jak widać w ostatnim (a na filmie pierwszym) przykładzie podświetlanie jest zarazem emisją obrazu w związku z czym został wyświetlony pełny obraz, czyli można w zasadzie powiedzieć że porównanie rozdzielczości światła między 200 stref a pełnym obrazem utworzonym z rozwiązania gdzie każdy pixel jest osobną strefą, to jak porównanie pełnego obrazu HD do rozdzielczości ZX spectrum a co dopiero powiedzieć o krawędziaku.

 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Xisiek napisał:

Na wstępie uwaga ogólna: Ja wyznawców religii OLED i pracowników LG nie przekonuje, uważam to za daremne. 

Starałem  się obiektywnie napisać co oznacza dana ilość światła. Wsio.

Nikt tu Cię nie nazywa wyznawcą religii LCD, ani pracownikiem Sony, więc prośba abyś tu nie insynuował. Twoja wypowiedź była według mnie bardzo subiektywna, a nie obiektywna. Obiektywne mogą być pomiary, a cenne mogą być opinie Maćka czy też Vincenta, jak chociażby ta: https://youtu.be/WUhnuspJ4U0. Wizyty w sklepie są oczywiście niezwykle cenne, ale ja wszystkim zalecam też sprawdzić jak się LCD i OLED sprawdzają w podobnych ciemnych scenach albo filmach.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Subman napisał:

Nikt tu Cię nie nazywa wyznawcą religii LCD, ani pracownikiem Sony, więc prośba abyś tu nie insynuował. 

Nie kierowałem tego do Ciebie, napisałem ogólnie, więc nie rozumiem czemu się obruszyłeś :)

@mmpeg-4 pisałem o jakość świetlnej efektu i tego jaki efekt daje siła światła, Ty piszesz o rodzajach podświetlenia - a nie o tym jest mowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Subman napisał:

Nikt tu Cię nie nazywa wyznawcą religii LCD, ani pracownikiem Sony, więc prośba abyś tu nie insynuował. Twoja wypowiedź była według mnie bardzo subiektywna, a nie obiektywna. Obiektywne mogą być pomiary, a cenne mogą być opinie Maćka czy też Vincenta, jak chociażby ta: https://youtu.be/WUhnuspJ4U0. Wizyty w sklepie są oczywiście niezwykle cenne, ale ja wszystkim zalecam też sprawdzić jak się LCD i OLED sprawdzają w podobnych ciemnych scenach albo filmach.

Nie bez przyczyny ks9500 wygrał z OLEDem w treści hdr, a o tej tutaj mowa.

Oled w sdr wymiata. Obraz rewelacyjny, ale xe93 jeśli chodzi o hdr i jakość do ceny, daje radę.

No i brak wypaleń. Dla osób, które mają dzieci to cenny argument. Nie każdy jest wstanie wytłumaczyć dziecku, by nie zarzynał tv statycznymi elementami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ary
Pewnie masz na myśli zeszłoroczny shootout. W tegorocznym shootoucie w kategorii HDR wygrał już OLED LG B7: http://www.hdtvtest.co.uk/news/shootout-results-201708224491.htm

Odnośnie HDRa, to ja bym powiedział że obecnie walka między LCD a OLED jest wyrównana i na pewno nie powiedziałbym, że "znaczącą przewagę ma panel dający jasność 1300-1900 cd/m2". Przy dużych jasnościach LCD będzie miał oczywistą przewagę, ale jest to okupione czernią i obszarach bliskich czerni. W tym obszarze z kolei króluje OLED i to trzeba mieć na uwadze wystawiając końcową notę w kategorii HDR. 

Odnośnie dzieci,babci,dziadka,żony i wypaleń OLEDów itd - oczywiście to jest argument i ja go rozumiem, bo też się z tym czasami borykam,  ale to są już inne, pozatechniczne zagadnienia :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Ary napisał:

Nie bez przyczyny ks9500 wygrał z OLEDem w treści hdr, a o tej tutaj mowa.

Ten Samsung ma coś 150 stref, ja rozumiem że moc światła może wygenerować większą, ale OLED ma przecież ponad 8 milionów stref i każdy pixel jest zarazem źródłem emisji światła, a także każdy taki pixel jest nieporównywalnie mniejszy niż najmniejszy możliwy punkt który może utworzyć nawet najprecyzyjniejsza strefa np z modelu LCD gdzie jest 500 stref, a Maciej na powyższym filmiku twierdzi że punkt światła jest lepiej zdefiniowany na LCD ze 150 strefami i że ten sam punkt światła jest bardziej rozlany na OLED (a przecież OLED nie może bardziej rozszerzyć punktu od strefy LCD bo jest przecież precyzyjniejszy bo o wielkości pixela),  tylko ja się pytam czy jest możliwe żeby dany punkt był lepiej zdefiniowany czyli precyzyjniej odwzorowany względem oryginalnego zapisu na mniej precyzyjnym strefowym rozwiązaniu ze 150 strefowego LCD niż z Oleda z ponad 8 milionów stref i mającego nieporównywalnie mniejsze strefy bo wielkości pojedynczego pixela ?.

Fotki tego momentu z filmu Macieja.

LCD

64043196c5029.jpg

OLED

e565e7b4b88cf.jpg

ec9d9d7226445.jpg

4cedeabdb7811.jpg

Jeszcze raz te same fotki w tej samej kolejności ale z pełnego ekranu.

Ja tutaj nie widzę lepszej definicji i precyzji tego punktu światła w LCD raczej odwrotnie.

Edytowane przez mmpeg-4
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic UB700 kupiony i... wszystko działa jak należy! Microsoft dokonał niemożliwego  - spieprzył coś, co działało całkiem sprawnie. Nie wiem jak te głąby to zrobiły, ale najpotężniejsza konsola w historii, to jednocześnie największy bubel! Prawdopodobnie naprawią to w nowym sofcie (oby!) ale wpadka ogromna... Przypomnę, że problem występował zarówno na starej wersji S, jak i najnowszej X, obie z zainstalowanym najnowszym oprogramowaniem, na poprzednim sofcie wersja S działała oczywiście jak należy. Załamka. Ciekaw jestem, czy występuje to we wszystkich konsolach z nowym softem, czy po prostu miałem pecha? Czy możliwe, że konsola gryzie się np. tylko z DX900? No bo jest dla mnie wręcz nieprawdopodobne, że poza mną i jeszcze jednym kolegą nikt inny nie zgłasza problemu... Prośba do właścicieli zarówno DX900 jak i XBOX'a aby dali znać czy filmy UHD działają prawidłowo. 

Ogólnie jestem mega zadowolony z faktu, że TV jest ok, bo to dopiero byłby niemały problem, ale niesmak względem konsoli jest ogromny... Na marginesie, UB700 to kawał mega sprzętu, bardzo poważnie rozważam jego pozostawienie, zwłaszcza że lada moment święta, to rodzinka miałaby problem z głowy;). Opcja regulacji jasności napisów, to w trybie UHD fantastyczna sprawa, napisy nareszcie nie walą po gałach. 

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy brali udział w dyskusji i udzielali się w mojej sprawie - bez Was nie sprawdziłbym na dedykowanym odtwarzaczu i po prostu oddał TV do serwisu. Wielkie dzięki dla Was wszystkich, jeśli nadarzy się kiedyś okazja (może na jakimś zlocie HDTVPolska itp.), to wszyscy macie ode mnie po wielkim piwie.;)

A panów od kolejnej wojenki Oled - LCD prosiłbym o niezaśmiecanie wątku, chcecie na siłę udowadniać wyższość oleda? Są chyba od tego lepsze tematy...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panasonic UB700 kupiony i... wszystko działa jak należy! Microsoft dokonał niemożliwego  - spieprzył coś, co działało całkiem sprawnie. Nie wiem jak te głąby to zrobiły, ale najpotężniejsza konsola w historii, to jednocześnie największy bubel! Prawdopodobnie naprawią to w nowym sofcie (oby!) ale wpadka ogromna... Przypomnę, że problem występował zarówno na starej wersji S, jak i najnowszej X, obie z zainstalowanym najnowszym oprogramowaniem, na poprzednim sofcie wersja S działała oczywiście jak należy. Załamka. Ciekaw jestem, czy występuje to we wszystkich konsolach z nowym softem, czy po prostu miałem pecha? Czy możliwe, że konsola gryzie się np. tylko z DX900? No bo jest dla mnie wręcz nieprawdopodobne, że poza mną i jeszcze jednym kolegą nikt inny nie zgłasza problemu... Prośba do właścicieli zarówno DX900 jak i XBOX'a aby dali znać czy filmy UHD działają prawidłowo. 
Ogólnie jestem mega zadowolony z faktu, że TV jest ok, bo to dopiero byłby niemały problem, ale niesmak względem konsoli jest ogromny... Na marginesie, UB700 to kawał mega sprzętu, bardzo poważnie rozważam jego pozostawienie, zwłaszcza że lada moment święta, to rodzinka miałaby problem z głowy. Opcja regulacji jasności napisów, to w trybie UHD fantastyczna sprawa, napisy nareszcie nie walą po gałach. 
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy brali udział w dyskusji i udzielali się w mojej sprawie - bez Was nie sprawdziłbym na dedykowanym odtwarzaczu i po prostu oddał TV do serwisu. Wielkie dzięki dla Was wszystkich, jeśli nadarzy się kiedyś okazja (może na jakimś zlocie HDTVPolska itp.), to wszyscy macie ode mnie po wielkim piwie.
A panów od kolejnej wojenki Oled - LCD prosiłbym o niezaśmiecanie wątku, chcecie na siłę udowadniać wyższość oleda? Są chyba od tego lepsze tematy...
Super że się wyjaśniło :-) soft do Xbox już w drodze. Pozdr

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to dobrze ze twój tv jest dobry a ta mała skrzyneczka do grania trochę nerwów ci nadszarpnęła Pozdrawiam

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, ostatnią dobrą alternatywą do odtwarzania filmów na konsoli było PS3.

A ile było ludzi co dla samych filmów DVD, Bluray nabywało PS3.

Xbox'y S, X wiadomo mają możliwość odtworzenia filmów UHD / HDR ale, jest to taki dodatek żeby poniektórych oderwać od PS4? i przykuć klienta do X klocka.

Ale jak to jest z tym, są jakieś typowe ''łatki'' przeznaczone tylko do Xboxów pod względem odtwarzania filmów na nośnikach..?

 

Było też już kilkukrotnie wałkowane że, film puszczany na nośniku na konsoli, różni się względem obrazu niż z dedykowanego odtwarzacza.

@Mr.Hankey   

12 godzin temu, Mr.Hankey napisał:

Na marginesie, UB700 to kawał mega sprzętu, bardzo poważnie rozważam jego pozostawienie, zwłaszcza że lada moment święta, to rodzinka miałaby problem z głowy;). Opcja regulacji jasności napisów, to w trybie UHD fantastyczna sprawa, napisy nareszcie nie walą po gałach. 

Tak zrób, najlepsze rozwiązanie.

Może jeszcze zobacz UBP-X800 niczym nie ustępujący nawet najwyższemu modelowi Panasonic, a sporo tańszy i dużo lepiej wykonany... :)

Nom dobrze że to sprawdziłeś, bo tak to TV bujał by się po serwisie i pieron wie cóż by im przyszło do głowy. Jeszcze by Ci dobrą matryce wymielili. :unsure:

Bo oni tak własnie działają, ''aaa ja tu niczego nie widzę, ale dobra wymienimy''.

Wiesz jak jest teraz(...) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2017 o 00:51, vandel1 napisał:

soft do Xbox już w drodze

Wiadomo kiedy będzie? Ciekawe czy uda im się to poprawić już w pierwszej łatce, jak widać choćby po naszym forum, problem jest w zasadzie niezauważalny... No chyba, że konsola gryzie się jedynie z DX900, wtedy cisza na forach byłaby w jakimś tam stopniu zrozumiała.

23 godziny temu, franus122 napisał:

mała skrzyneczka do grania trochę nerwów ci nadszarpnęła

Nie ukrywam, że trochę ostatnich włosów przez to całe zamieszanie straciłem. Żona się nawet śmiała, że zachowywałem się jakbym miał któreś z dzieci oddać.;)

21 godzin temu, Robert_1988_KrK napisał:

Ale jak to jest z tym, są jakieś typowe ''łatki'' przeznaczone tylko do Xboxów pod względem odtwarzania filmów na nośnikach..?

Są osobne aktualizacje apki do odtwarzania filmów. Jakiś czas temu był na przykład problem z odtwarzaniem części filmów UHD na części konsol, co zostało już wyeliminowane.

21 godzin temu, Robert_1988_KrK napisał:

Było też już kilkukrotnie wałkowane że, film puszczany na nośniku na konsoli, różni się względem obrazu niż z dedykowanego odtwarzacza.

Jak wykazał test Maćka, a także moje wcześniejsze obserwacje, o których zresztą pisałem, ta różnica jest marginalna. Nie sądzę, aby ktokolwiek to wychwycił inaczej, niż podczas bezpośredniego porównania, mając przed sobą dwa telewizory z podpiętą konsolą i dedykowanym odtwarzaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wykazał test Maćka, a także moje wcześniejsze obserwacje, o których zresztą pisałem, ta różnica jest marginalna. Nie sądzę, aby ktokolwiek to wychwycił inaczej, niż podczas bezpośredniego porównania, mając przed sobą dwa telewizory z podpiętą konsolą i dedykowanym odtwarzaczem.
Są już Beata testy na Xbox one i x, więc myślę że wkrótce. Na forum znalazłem jeszcze 1 wpis o problemach x z lg OLED.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...