Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic TX-65DX900 ( DX900 ) TEST - Ultra HD Premium LCD LED

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Ja mam 58 dx900 od grudnia 2016 i jest po kalibracji przez p Macieja Ten tv cały czas gra od dnia zakupu Filmy z pendrive odtwarza ale w gry nie gram Oleda kupię też Panasa ale jak będą testy Jak chcesz więcej wiedzieć daj sygnala to pogadamy Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Tomek398 napisał:

Mam możliwość zakupu nowego 58dx900. Zastanawiam się na ile to jest dobry pomysł w 2019 roku. Oczywiście przeczytałem recenzję oraz obejrzałem egzemplarz w sklepie. Sam obraz zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. O systemie wiem niewiele. Wydaje mi się dość prosty i zamknięty. 

Jestem dość wrażliwy na częstotliwość podświetlania matrycy, nie mogę jednak znaleźć żadnego info czy ten TV wykorzystuje PWM i jaka jest jego częstotliwość. Będę wdzieczny za komentarze ponieważ muszę podjąć decyzję już jutro ?

Kluczem jest: jaka cena ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Temat niestety już jest nieaktualny. Telewizor jest w dalszym ciągu do nabycia, ale miał być z 5 letnią gwarancją a okazało się że jest tylko 1 rok. Biorąc pod uwagę że cena nie była super rewelacyjna zrezygnowałem z zakupu.  Wybór padł na Sony x900f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanko. Ostatnio w swoim DX900 zauważyłem na białym tle dwa, pionowe pasy idące przez całą wysokość matrycy, tzn takie lekkie odbarwienia od białego koloru, widoczne tylko w mocno jasnych scenach i gdy się mocno przypatrzę. Rodzinie nie przeszkadza bo nawet tego nie zauważają, ale ja o tym wiem i już mnie smera po potylicy. Pytanie, czy te pasy mogą powstać od zbyt mocnego dokręcenia śrub mocujących uchwyt naścienny ? Dziwnym zbiegiem okoliczności oba pokrywają się prawie idealnie z miejscem montażowym uchwytu vesa 400x400. Czy raczej to coś związanego czysto z matrycą ? Banding ? Nazwa by się zgadzała ale termin jest mi poniekąd obcy. Co myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że ostatnio nabyłem oleda, to chętnie sprzedam DX900 za uczciwe pieniądze. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to zapraszam na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Mr.Hankey napisał:

Jako, że ostatnio nabyłem oleda, to chętnie sprzedam DX900 za uczciwe pieniądze. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to zapraszam na PW.

Z ciekawości jaki model wybrałeś? I jakie wrażenia w stosunku do DX900?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy warto zmieniać tego dx900 65 cali na większy Sony xd9505 czy aby Sony będzie miał lepsza jakość obrazu z tego co wyczytałem to mają te same matryce ale jasność szczytowa potrzebna do uzyskania efektu HDR w dobrym jest na poziome 550 nitów a w Panasonic 1000 ogólnie piszą że nie warto Sony będzie miał gorszy obraz tyle że będzie większy jakie jest wasze zdanie ewentualnie jakie propozycje oledy odpadają za cukierkowe kolory moim zdaniem mają jak dla mnie

Wysłane z mojego vivo 1805 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zostaw sobie tego dx900 bo on jeszcze ci pogra długo Bo teraz te nowe tv to jedna wielka loteria a oled to już tragedia

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślę szkoda że nie zrobili tego dx900 w rozmiarze 85 cali

Wysłane z mojego vivo 1805 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje trochę kotleta. Mam problem z odtwarzaniem filmów 4k plik mkv. Niektóre pliki działają ok bez problemu a z innymi mam problem bo obraz się zacina a dźwięk leci normalnie. Sprawdzałem dysk i pliki na innych tv i było ok u mnie się kleszczy. Czym to może być spowodowane???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wszyscy pisali ,że Panasonic jest drogi , ale warto .Ja cały czas kupuje Panasonica za około 10.000zł.Kiedy miałem 55DX800 i nieraz było przekontrastowanie to serwis przyjechał i wymienił płytę główną ale problem pozostał, a okazało się ,że to przez dekoder cp evobox pvr.Jak dali nowe oprogramowanie cp to problem się skończył. Wiem ,że była interwencja serwisu Panasonica do  CP, tak poinformował mnie serwis. Teraz mam Cyfre + 4k i jest bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja tez mam Panasonica 58 dx900 po kalibracji przez p Macieja Tv idzie 4 rok i obraz jest bajeczny a to tylko lcd i problemów z tv nie mam

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego wątku. Mam pytanie do posiadaczy DX/EX i nowszych. Działa u Was aplikacja Player? U mnie wyświetli się logo podczas uruchamiania apki i tak stoi. (Mam EX780). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś następca tego TV w wersji 75”?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Na to forum zawsze można liczyć 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadałeś pytanie dość poważne w temacie o DX900 i liczysz na odpowiedź? Najpierw musisz zacząć od siebie a potem liczyć na forum. Temat, dobrze opisany itd. i liczyć, że ktoś ma ten tv a jak wiadomo nie są to super popularne modele. Player nigdy nie działał super na tych modelach jak pamiętam i może nie być nowej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Forest89, zrobiłeś aktualizację oprogramowania? Ostatnio była spora dla tv Panasonica, może DX/EX też się załapał?

U mnie po wykryciu nowego oprogramowania, przestały działać aplikacje internetowe do momentu zainstalowania nowego softu (FZ800)

 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.07.2020 o 16:25, Forest89 napisał:

Nie chcę zakładać nowego wątku. Mam pytanie do posiadaczy DX/EX i nowszych. Działa u Was aplikacja Player? U mnie wyświetli się logo podczas uruchamiania apki i tak stoi. (Mam EX780). 

mam to samo (EX780) - napis Player i nic dalej się nie dzieje

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.07.2020 o 22:14, Gmeru napisał:

Zadałeś pytanie dość poważne w temacie o DX900 i liczysz na odpowiedź? Najpierw musisz zacząć od siebie a potem liczyć na forum. Temat, dobrze opisany itd. i liczyć, że ktoś ma ten tv a jak wiadomo nie są to super popularne modele. Player nigdy nie działał super na tych modelach jak pamiętam i może nie być nowej wersji.

Ależ jakie to poważne pytanie? To pytanie jest proste. Czy działa Wam aplikacja Player na telewizorach DX/EX i nowszych, ale i też starszych bo to praktycznie ten sam ekosystem od lat. Sprawdziłem dziś na rodziców AS740 i też nie działa także to problem wszystkich Panasoniców. Do sprawdzenia w 30 sekund... Nie chciałem zakładać specjalnie nowego wątku do tak błahej rzeczy. Jednocześnie nikt nie ma pretensji do kolegi, który pyta o dostępność najnowszego następcy w największym rozmiarze co samemu można sprawdzić w minutę poprzez np. Google. Dziękuję koledze @klaus71 za sprawdzenie. Faktycznie jest problem z apką. Oby coś z tym zrobili. Ale cóż, jako przyszły subskrybent, nie będę się prosił. Ich strata ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś się zastanawiał na używką DX900, to zdecydowanie odradzam. Matrycę w moim egzemplarzu, po 2 latach i 8 miesiącach trafił szlag.. 

IMG-20200906-WA0015.jpg

IMG-20200906-WA0016.jpg

IMG-20200906-WA0017.jpg

IMG-20200906-WA0018.jpg

IMG-20200906-WA0019.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...