Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic TX-65DX900 ( DX900 ) TEST - Ultra HD Premium LCD LED

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby ktoś szukał wersji 65 cali w cenie dużo niższej jak sklepowa to wisi u mnie ten telewizor na ścianie i w sumie się tylko kurzy.

Obejrzane kilka filmów + parę godzin gry w Forza Horizon 3. TV skalibrowany przez Maćka z forum. Jakby co to PW.

Edytowane przez szynaboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam ten wątek i jestem obecnie na 5 stronie,

Pmcomp - człowieku co Cie gryzie? Skąd w Tobie tyle jadu? Sam się gubisz w bzdurach, które piszesz. Dostaje się nawet PiSowi i programowi 500+ na forum o telewizorach!!! Zabrali CI ubecką emeryture czy co?

Poza tym raz piszesz, że technologia bez sensu po większość osób tego nie użyje i nie obchodzi Cię to że niektórzy chcą mieć taki sprzęt. Potem chwalisz się swoim sprzętem audio za 35 tysi i jak kolega porównuje, że można coś salonu złożyć za 10-15 i 95% osób nie odczuje różnicy. To mówisz, że Ciebie to nie interesuje bo Ty usłyszysz. To weź się człowieku zdecyduj o co Ci chodzi. Bo to jest zupełny brak logiki. Raz narzekasz, że sprzęt do niewielkiego grona osób, a raz chwalisz się sprzętem dla niewielkiego grona osób. Zachowujesz się jak baba (logika, marudzenie) i do tego z okresem.

A telewizor super, sam mam dużo niższy model Panasa (55cx700) i jestem zachwycony. Jak już przyjdzie czas na zmianę i będę miał dostęp do dobrego materiału HDR to kupię sobie panasa z porządnym HDRem, choćby tego :) 

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Kubackjeee napisał:

Tak sobie czytam ten wątek i jestem obecnie na 5 stronie,

Pmcomp - człowieku co Cie gryzie? Skąd w Tobie tyle jadu? Sam się gubisz w bzdurach, które piszesz. Dostaje się nawet PiSowi i programowi 500+ na forum o telewizorach!!! Zabrali CI ubecką emeryture czy co?

Poza tym raz piszesz, że technologia bez sensu po większość osób tego nie użyje i nie obchodzi Cię to że niektórzy chcą mieć taki sprzęt. Potem chwalisz się swoim sprzętem audio za 35 tysi i jak kolega porównuje, że można coś salonu złożyć za 10-15 i 95% osób nie odczuje różnicy. To mówisz, że Ciebie to nie interesuje bo Ty usłyszysz. To weź się człowieku zdecyduj o co Ci chodzi. Bo to jest zupełny brak logiki. Raz narzekasz, że sprzęt do niewielkiego grona osób, a raz chwalisz się sprzętem dla niewielkiego grona osób. Zachowujesz się jak baba (logika, marudzenie) i do tego z okresem.

A telewizor super, sam mam dużo niższy model Panasa (55cx700) i jestem zachwycony. Jak już przyjdzie czas na zmianę i będę miał dostęp do dobrego materiału HDR to kupię sobie panasa z porządnym HDRem, choćby tego :) 

 

A konkretnie to O CO CI CHODZI ???

Chcesz podyskutować merytorycznie to zapraszam. Zacytuj mój post, który Cię nurtuje, wysnuj tezę, podyskutujemy.

Bo na razie tym wpisem jedynie dołaczasz do klubu moich fanbojów :) . Jeden się już odezwał, to się nazywa wsparcie. Może pomogą następni? Zapraszam.

 

A LCD? To wymierająca technologia. Nie wiedziałeś? To już wiesz. Cieszę się, że masz już u nas 17 postów :) . Pisz dalej,  będę Cię śledził ... merytorycznie i dopingował.

 

PS. jeśli chodzi o wartości materialne to raczej mnie niestety nie doceniasz. Ale nic to. To moja kasa i wydaję ją na co chcę. Czego Tobie też życzę :) .

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja troszkę z innej beczki...:)
Jako, że 65dx900 użytkuje już od jakiegoś czasu (ok 3. miesiące) a wczoraj Brat Pana Maćka przeprowadził u mnie kalibrację chciałbym się podzielić moimi luźnymi odczuciami co do tego TV, kalibracji i w ogóle.
Gdzieś już pisałem krótką, życiową notkę o tym telewizorze więc pewno coś się powtórzy ale do rzeczy.
Wady: kąty. Faktycznie, jak większość tu piszących, ten TV, wg mnie, nie nadaje się do otwartego salonu gdzie zazwyczaj zerkamy także na ekran z różnych jego miejsc. Bardzo szybko tracą się szczegóły, czerń robi się szara.
Aplikacja YouTube zachowuje się bardzo dziwnie. Nie zawsze odpala 4K przy materiałach w 4K (nie ma znaczenia czy wifi czy kabel; internet mam światło 300/40). Nie zawsze da się wybrać tryb obrazu inny niż normalny/dynamiczny. Dziwne.. Dla mnie to kompletnie nieistotne - SMART w TV mógłby nie istnieć ale dla innych wygoda szybkiego odpalenia aplikacji z pilota, bez załączania innych urządzeń może być ważna. 
Więcej wad dla mnie nie ma.:):) No może oprócz tego, że jest... troszkę za mały. Jaka szkoda, że Panasonic nie pokusił się o rozmiar 75 cali jak Sony przy ZD9...:-(
Netflix działa bardzo dobrze.
Tyle z aplikacji, które sprawdziłem.
U mnie stoi on w pokoju, szumnie przeze mnie nazwanym, "kinowym" (całe 16m2 po podłodze, bo pokój na poddaszu:)) i oglądam go siedząc centralnie przed nim w odległości, teraz, nie większej niż 2,5m Więc ten problem mnie nie dotyczy (między innymi dlatego wybrałem dx900 zamiast B6J jak już gdzieś pisałem; bardziej podobał mi się obraz właśnie na nim - ale do salonu nie wziąłbym go NIGDY! - wtedy brałbym OLEDa).
TV używane do filmów (bluray, obrazy bluray, UHD z HDR na razie w formie ripów z HDFury - jestem przed zakupem playera; czekam na opinie o SONY XB800 lub dozbieram do OPPO ze względu na możliwość dołożenia napisów "z zewnątrz") odtwarzane z NAS'a poprzez Nvidia Shield ver.2015 (SPMC) oraz PS4 PRO. Telewizja raczej w formie przerywnika lub testów. Wszystko podłączone do Denona a potem poprzez HDMI ARC w TV.
Zacznę od końca - jakość wyświetlanego obrazu na kanałach filmowych 1080p bardzo dobra. Po kalibracji lekki szok (jak u innych w innym wątku) dotyczący kolorów i ogólnie zmiany w obrazie. Ja jednak szybko przywyknąłem do obrazu "jak go reżyser widział" i już nie wrócę do poprzednich ustawień (leciutko zmieniony THX Cinema MODE).  Wg mnie, po kalibracji, obraz  stał się  bardziej szczegółowy, więcej widać w cieniach nie tracąc przy tym z jakości ogólnej. Profil REC709 do oglądania wieczorem i w nocy (u mnie tylko wtedy ten TV jest używany).
Z ciekawości odpaliłem testowe przekazy z Astry i Hotbirda w 4K. (TravelXP 4K, Clubbing 4K, UHD test streams, HLG test stream, Fashion 4K). Tuner Octagon SF4008. Średni bitrate to ok.25-30Mbit/s. Niektóre nadają z HLG ale niestety nadal brak update'u od Panasonica dodającego ten standard. Profil REC2020 tryb noc. Skalibrowany. Wygląda to naprawdę REWELACYJNIE. Widać różnicę w ostrości, ilości szczegółów, nasyceniu kolorów. Może ja mam coś z oczami (oglądam w okularach:))ale przy tej odległości od TV naprawdę widzę różnicę pomiędzy materiałami 1080p a 4K (i to bez HDRa!). Super przyjemnie się na to patrzy - wiem, że to materiały stricte przygotowane pod promocję 4K, z dobranymi scenami, ale programy przyrodnicze czy też dokumentalne są stworzone pod 4K (btw ciekawe jak będzie wyglądał Planet Earth 2 w UDH :) bo w 1080p"robił robotę bardzo dobrze" :))
Filmy 1080p, po kalibracji - tak jak wyżej, więcej szczegółów, troszkę ostrzejszy obraz, w moim odczuciu. Oczywiście paleta bardzo zmieniona do trybów wbudowanych choć już takiej różnicy jak przy oglądaniu telewizji nie widać między trybem THX Cinema a skalibrowanym. Ciekawe... Zapewne ma to związek z dużo lepszym masterowaniem filmów pod Bluray niż przygotowywaniem audycji telewizyjnych, ale niestety na tym to się nie znam.
Filmy 4K z HDR (HDFury Rip dostępne w sieci). Napiszę tylko jak ja to widzę mając ten plik, nie mam pojęcia jak to się ma jakościowo do oryginalnej produkcji puszczonej z playera UHD.. Więc... w porównaniu do 1080p wygląda to DUŻO LEPIEJ! Po kalibracji jeszcze lepiej niż lepiej. HDR nie wiem czy udawany czy nie (TV przełącza się sam w tryb HDR) ale pokazuje swoje oblicze - ogień wypala ekran, promienie świetlne oślepiają. Nie znalazłem nigdzie informacji na ile ten HDFury potrafi skopiować metadane HDR a na ile jest to oszukaństwo ale działa. Różnicę (jeśli będą dostrzegalne dopisze jak będę miał płyty UHD i odtwarzacz.). Testowane filmy - Warcraft, Lucy, John Wick, Oblivion, Arrival.
PS4 Pro - tutaj także nie widać aż tak wielkiej różnicy w kolorystyce pomiędzy THX Cinema a ISF Rec2020 (w REC 709 jest bardzo duża, dla mnie in plus). Jako testowy obiekt Uncharted 4 - jeden z końcowych etapów który rozgrywa się w ciemnych jaskiniach a źródłem światła jest pochodnia - parzy to mało powiedziane, HDR pokazuje pazurki w tej scenie! I tak jak poprzednio po kalibracji widoczna większa ilość szczegółów w cieniach, obraz stał się mniej przekoloryzowany, bardziej realistyczny bym powiedział. Sama gra to majstersztyk graficzny na konsolach i każde zbliżenie na twarze czy też szczegółowośc otoczenia robi jeszcze większe wrażenie po kalibracji (przeszedłem większość gry na nieskalibrowanym profilu i już zaraz po uruchomieniu gry, w menu widać korzystny wpływ kalibracji; pojawiły się rzeczy w cieniu, nie tracąc przy tym na smolistości koloru czarnego).
Strasznie dużo tekstu, pewnie nie zawsze merytorycznego ale może Ktoś skorzysta z informacji laika po przeczytaniu.
 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pmcomp napisał:

 

Jeśli odnosisz się do jakiegoś materiału dostępnego w sieci, obojętnie czy fullHD, czy 4K z HDR to  ie mamy o czym tu dyskutować. Sorry. Dlaczego? Ponieważ nikt nie wie co to jest za materiał, jak jest zrobiony i kto w nim grzebał.

 Życzę jak najszybszego zakupu odtwarzacza BD UHD, o ile czujesz taką potrzebę bo ja osobiście np. jeszcze nie.

Dziś możemy podyskutować nt. odtwarzania oficjalnych demo w 4K z HDR, a jest ich chyba dostępnych ok. 12-u. Ew. nt. produkcji z Netflixa.

 

Pozdro

Jak najbardziej ma Pan rację. Jeśli chodzi o Bluray to mam kilka obrazów dysków w kopii 1:1 więc tu można oceniać.A jeśli chodzi właśnie o dostępne "ripy" czy jak to tam nazwać 4K to ja to traktuję jako ciekawostkę. Ale kurcze wygląda to, w moim odczuciu, lepiej niż full bluray. Ale do rzeczywistej jakości nośnika pewno i tak startu nie ma. 
Co do dem 4K - wypróbowane i wygladaja bajecznie. Dema Samsunga, LG Chess czy Lights. Demówka Lego czy Mad Maxa. No i oczywiście produkty Netflixa (choć tu może troszkę martwić bitrate - czy słusznie?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 minut temu, wasket napisał:

Jak najbardziej ma Pan rację. Jeśli chodzi o Bluray to mam kilka obrazów dysków w kopii 1:1 więc tu można oceniać.A jeśli chodzi właśnie o dostępne "ripy" czy jak to tam nazwać 4K to ja to traktuję jako ciekawostkę. Ale kurcze wygląda to, w moim odczuciu, lepiej niż full bluray. Ale do rzeczywistej jakości nośnika pewno i tak startu nie ma. 
Co do dem 4K - wypróbowane i wygladaja bajecznie. Dema Samsunga, LG Chess czy Lights. Demówka Lego czy Mad Maxa. No i oczywiście produkty Netflixa (choć tu może troszkę martwić bitrate - czy słusznie?)

 

Do niedawna myślałem, że Pany były za sanacji. Ale ostatnio PAN Prezes stwierdził, że ... one są Pany. Ja nie jestem. Prosze na TY ;) . Dziękuję.

Prawdą jest, że dema 4K w HDR wyglądają obłędnie. Aż chce się tam być. Niestety rzeczywistość filmowa jest troszkę inna, nawet z BD UHD. To tak jak z wstawkami w IMAX w Batmanie. Są ale ich się nie zauważa. I bardzo dobrze. Tak ma być. Oko i móżg mają odbierać całokształt przekazu filmowego jako lepszy, a nie tylko smaczki i szczególiki. Tak jest np. z dźwiękiem w Atmos czy DTS-X. Najpierw jest zauroczenie, a po kolejnych filmach i projekcjach podnosi się ... średnia. Widz czy słuchacz "jest w akcji", uczestniczy, a  ie jest tylko biernym widzem. Z HDR jest tak samo. Zgodnie z przysłowiem, że do dobrych rzeczy człowiek się szybko przyzwyczaja.

 

Życzę przyjemności z oglądania :) .

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.03.2017 o 15:01, pmcomp napisał:

 

To tak jak z wstawkami w IMAX w Batmanie. Są ale ich się nie zauważa.

Oględnie mówiąc, nie zgadzam się z większością rzeczy jakie wypisujesz, jednak nie komentuję, bo raz, że mi się nie chcę, a dwa nie sądzę żeby to w ogóle miało jakiś sens. Jednak powyższe zdanie to już głupota w najczystszej postaci. Tylko ślepy tego nie zauważy...

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Mr.Hankey napisał:

Oględnie mówiąc, nie zgadzam się z większością rzeczy jakie wypisujesz, jednak nie komentuję, bo raz, że mi się nie chcę, a dwa nie sądzę żeby to w ogóle miało jakiś sens. Jednak powyższe zdanie to już głupota w najczystszej postaci. Tylko ślepy tego nie zauważy...

Bez kitu...

OMG IMAX w Batmanie najlepsza rzecz jaka przydarzyła się temu filmowi. Bez tego nie byłoby połowy klimatu. To się zauważa od razu (przecież to jakby nagle telewizor czy ekran projektora zyskiwał dużo więcej cali) i jest mega moc dzięki temu. To najlepszy elementy tych filmów ;p Otwarty kadr powala jakością i w ogóle wczuciem.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba coś przespałem 

o co chodzi z tym  "OMG IMAX w Batmanie" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że sceny IMAX w Batmanie są zajebiste ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mr.Hankey napisał:

Oględnie mówiąc, nie zgadzam się z większością rzeczy jakie wypisujesz, jednak nie komentuję, bo raz, że mi się nie chcę, a dwa nie sądzę żeby to w ogóle miało jakiś sens. Jednak powyższe zdanie to już głupota w najczystszej postaci. Tylko ślepy tego nie zauważy...

Nie zrozumiałeś mojego wpisu. Te sceny IMAX są ale widz się na nich nie koncentruje jako na najważniejszej rzeczy pod słońcem tylko chlonie cały przekaz jednym techem. Sa one naturalną częścią produkcji. Calością, a nie przypadkowym poskładaniem klatek filmowych.

I z dźwiękiem w Armosie czy DTS-X oraz z obrazem w szerokiej palecie i z HDR musi byc tak samo. Jeśli na np. Marsjaninie czu na Mad Maxie zacznę się koncentrować na smaczkach typu przebłyski słońca to uleci mi cały klimat przekazu.

Film fabularny to nie jest dwuminutowe demo z wyj-eban-ynmi na maxa efektami tylko artystyczna całość. Przekaz pomysłu i wizji twórców i aktorów. I technologia może w tym pomagać, a nie ma przeszkadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, idę do piwnicy - pora odkurzyć magnetowid :D

A tak serio, może jest późno, może ja za mało inteligentny, ale z powyższego to ni huhu nie wiem o co Ci chodzi :)

 

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gmeru napisał:

Że sceny IMAX w Batmanie są za[beeep]iste ;p

a w którym Batmanie i jakieś konkretne sceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystkie serie Nolanow mają część scen nakręconych w IMaxie, łatwo poznać znikają pasy anamorficzne gdy leci materiał w tym systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza część niestety nie ma sekwencji IMAX. Te ujęcia, to jedne z najlepszych rzeczy jakie kiedykolwiek wyszły na BD. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Xisiek napisał:

O kurcze, idę do piwnicy - pora odkurzyć magnetowid :D

A tak serio, może jest późno, może ja za mało inteligentny, ale z powyższego to ni huhu nie wiem o co Ci chodzi :)

 

Ja będę z tym żyć ;) , Ty ... zależy odzwonię Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę osobom (i nie jest to szydera z mojej strony :) ), które nie zauważają różnicy między scenami IMAX w trakcie seansu i nie tyle chodzi mi o skok jakościowy co zmiany AR z 2.40:1 a 1.78:1, a tych w co niektórych filmach bywa i po kilkanaście razy w ciągu kilku minut (np TDKR, Interstellar). Jeśli się to zauważa to ciężko znaleźć większego "przeszkadzacza" w odbiorze filmu.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wspominając o przyśpieszeniach, które też potrafią irytować. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem fanem systemu, co pewnie tajemnica nie jest :)

Z materialu zarejstrowanego przy pomocy kamer IMAX (70mm) można wyciągnąć w obrobce DI ponoc ponad 10K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2016 o 13:45, asael66 napisał:

Witam, od tygodnia mam 65DX900, wcześniej miałem UE65JS9500 po roku rozleciał się, przez tydzień miałem 65KS9500 miał wadę matrycy, teraz jak wspomniałem 65DX900 i cieszę się, że podjąłem decyzję o jego zakupie. Nie wiem jak Sony, ale moim zdaniem DX900 to najlepszy wybór. Pozdrawiam

Witaj ..Pozwól że zacytuję Twój post ..Otóż właśnie mój brat ma 65js9500 i niedawno wyskoczyly mu plamy na matrycy.Wygląda na to że trzy strefy nie działają a czwarta mrugała ale dziala obecnie.Co było nie tak z twoim modelem js9500? I jak ma się dx900 do js9500? bo bracki już powoli szuka alternatywy gdyż samsunga będzie reklamował a wątpi żeby to naprawili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2016 o 14:45, asael66 napisał:

Witam, od tygodnia mam 65DX900, wcześniej miałem UE65JS9500 po roku rozleciał się, przez tydzień miałem 65KS9500 miał wadę matrycy, teraz jak wspomniałem 65DX900 i cieszę się, że podjąłem decyzję o jego zakupie. Nie wiem jak Sony, ale moim zdaniem DX900 to najlepszy wybór. Pozdrawiam

Jakże się rozleciał?

Klej mu puścił czy co? -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku nie będzie takiego killera jak Samsung KS9500. Najwyższy model Q9 ma "normalne" podświetlenie a nie full led. Ale powinien mieć wyższą jasność HDR oraz nieco lepsze kąty oraz bardzo rozbudowany system Tizen. Bardzo ;)My jutro odbieram do testów Q8 więc zobaczymy jak to będzie z tym HDRem oraz pokryciem barw. 

Jednak jak szukasz killera to nadal bym wybierał między Panasonic DX900, Sony ZD9 oraz Samsung KS9500 jak również OLEDy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy jeszcze tylko, że jeśli człowiek chce być w pełni uzbrojony na przyszłość, to zostaje tylko ZD9, bo kupując Panasonica można obudzić się w czarnej doopie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...