Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic TX-65DX900 ( DX900 ) TEST - Ultra HD Premium LCD LED

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, msx33 napisał:

Dzieki za odpowiedz jeszcze jakby ktos o sonym cos dal znac juz bym byl madrzejszy

W panasonicu martwi mnie jeszcze te Firefox duzo ogolnie nie grzebie ale czasem cos tam zerkne i szkoda ze juz nic nie bedzie updatowane 

Bylem dzis w sklepie i pobawilem sie troche sonym i samsungiem powiem ze sony na plus nie wiem jaki android tam jest ale ladnie to lata nawet, samsung za dlugo mysli w niektorych sytuacjach szkoda ze tego panasa modelu nie bylo

W ZD9 jest Android 6.0.1. Jest to jeden i jedyny rywal DX900. Pod niektórymi względami lepszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Maciej Koper napisał:

W ZD9 jest Android 6.0.1. Jest to jeden i jedyny rywal DX900. Pod niektórymi względami lepszy :)

No tak ale cena masakryczna mi chodzi o  Sony 9305

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Maciej Koper napisał:

W ZD9 jest Android 6.0.1. Jest to jeden i jedyny rywal DX900. Pod niektórymi względami lepszy :)

Macku, pewnie wszystko sie wyjasni w (bardzo wyczekiwanym) tescie ZD9... Ale tak naprawde oba te telewizory konkuruja z OLEDami LG - i tu mam najwiekszy problem bo po prostu nie wiem co wybrac (a za chwilke musze podjac te dycyzje)... Czy moglibyscie w Wasz test ZD9 wplesc tez ten watek? - w jakich sytuacjach OLED bylby lepszy, w jakich gorszy, etc?  A jesli moglbym tutaj dopytac:  (i) jak sadzicie, czy OLED bedzie mial podobne problemy z wypalaniem logotyopow, etc co plazma? (ii) i czy ja dobrze widze (ogladajac Wasze materialy a takze na zywo w sklepach), ze OLED ma fantastyczna czern (co oczywiste), ale jezeli mowimy po prostu o ciemnych (nie 100% czarnych) fragmentach obrazu, to bardzo malo tam (w tej fantastycznej czerni:)) widac szczegolow?  Dajcie znac prosze, bardzo pomozecie w wyborze!  Pozdrawiam  

DP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLEDy są na rynku już kilka ładnych lat, mają je tysiące osób i na forum znajdziesz b. wiele opinii odnośnie wypalania. Generalnie daleko im do plazm pod tym względem (problem jest nieporównywalnie mniejszy). Jeśli chodzi o detale w czerniach, to chyba w każdym teście o tym piszę - kwestia tylko i wyłącznie kalibracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Maciej Koper napisał:

OLEDy są na rynku już kilka ładnych lat, mają je tysiące osób i na forum znajdziesz b. wiele opinii odnośnie wypalania. Generalnie daleko im do plazm pod tym względem (problem jest nieporównywalnie mniejszy). Jeśli chodzi o detale w czerniach, to chyba w każdym teście o tym piszę - kwestia tylko i wyłącznie kalibracji.

Bardzo dziekuje za odpowiedz!  DP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie od roku wszystko sobie tu czytam o tych tv i jurz sam nie wiem na co się zdecydować Tv bedzie tylko do oglądania filmów z płyt oraz nc Co kupić Panasonicka dx 900 albo oleda b6j Teraz na plazmie 42 to wszystko oglądam ale większy by się przydał Panowie tak szczerze który wybrać Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne czytałeś testy obu, a w sklepie byłeś obejrzeć na żywo obraz jaki wyświetlają? To nie jest tak, że istnieje jeden dobry i słuszny wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic mi odpowiedział :

 

Szanowny Panie,

dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Panasonic Polska. Uprzejmie informujemy, że informacje o zaprzestaniu wsparcia dla Firefox w telewizorach nie są potwierdzone. Prosimy o sprawdzanie informacji na naszej stronie internetowej. W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości, zapraszamy do ponownego kontaktu.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he, odpowiedź klasa, do tego jak szybko.:D

Panowie, będzie to uaktualnienie testu DX900 czy nie? Bo już jakiś czas temu, zdaje się, że Gmeru pisał w innym temacie, że macie telewizor na stanie, a w tutaj cały czas cisza. A coś mi się wydaje, że jednak sporo osób czeka na te informacje, zwłaszcza po opublikowaniu testu ZD9...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kusi teraz kupować w GB - ceny bardzo atrakcyjne w stosunku do naszych.

Zapał trochę studzi obsługa reklamacyjna, a konkretnie koszty przesyłki i ew. spory (korespondencja, rzeczoznawcy itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez ceny w UK grudniu i styczniu spadaja ;)

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś Pani z Panasonic mi napisała że : Ceny zakupu dystrybutorów w całej Europie są takie same , i Panasonic Polska nie może brać odpowiedzialności co do marży jaką narzuca dany sklep na produkt - to w odniesieniu do cen w UK i Polsce. Pani napisała też że jak chcemy kupować w UK to misi być Gwarancja Europejska podbita przez sklep i będzie wtedy uznawana w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję kupić 65dx900 za 14k ,ale jest jeden problem. Sprzedawca powiedział mi ,że nie można ustawić menu w języku polskim chociaż w opcji jest nasz język

Na kartonie jest napisane po rosyjsku ale symbol jest 65dx900 Pytanie czy jest taka możliwość i jak to zrobić??

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poszła mega aktualizacja testu. Poziom HDR, lagi itd. No i co sądzicie względem ZD9? :D Cena Panasonica 4tys mniej w 65\". Zrobiło się mega ciekawie w tym segmencie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2016 o 17:07, pmcomp napisał:

Super.

Nie doczytałem się jedynie ile ma stref podświetlenia.

Telewizor super ale osobiście w dobie OLEDa cena 22.000 zł wydaje się byc przesadzona. Moim zdaniem oczywiście.

No i super, że nie jest zakrzywiony.

Forumowicze donosili, że w UK w granicach 18.000 zł ale ostatnio złotówka znowu dostała w skórę.

Przyczepie sie jedynie równomierności.

100.jpg

Niby w parametrach liczbowych nieźle ale na zdjęciu już tak dobrze nie wygląda. Ewidentne zaciemnienie po bokach. I w tych zaciemnieniach wychodzą zafarby.

Input lag ... tylko pogratulować.

Pozdro

 

HDR gut.

Ale ... zdania nie zmieniam. Na ekranie babol jak widac powyżej.

 

Jak by mi dawali za darmo to by, wybrał SONY Z9. Gdybym musiał zapłacić to ... kupiłbym projektor.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za aktualizację testu. HDR bardzo dobrze, imput lag wyższy niż ZD9, ale na akceptowalnym poziomie. Szkoda tylko, że cena coś nie chce spaść;)

Ps. Dodajcie wartości imput laga DX900 do zbiorczej tabeli w bazie danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem z wyborem TV.

OLED B6 czy DX900, a może Dx750?

Obecnie TV w 47 calach i jakoś zmalał, więc myślę o czymś w 55, 58.

Tv do oglądania głównie z nc+, dziecko mini mini, baby tv, i pół dnia TVN 24 leci w tle.

Czy w codziennym użytkowaniu z nc+ dostrzeżmy różnice pomiędzy tymi modelami oprócz oczywiście filmów z UHD?

A może czekać kolejny rok? i te same problemy pytania.

Kolega PETERKA 1000 chyba przerobił PLAMY, OLED i DX 900, możesz coś doradzić?

 

Sony u mnie odpada z uwagi na Android, nie chce mi się wierzyć że za 3 lata się nie zamuli.

Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa z tym Panasem... Niby mniej stref wygaszenia niż w ZD9 a mimo to lepszy kontrast w filmach, niby mniejsza szczytowa jasność a w filmach UHD wypada w zasadzie identycznie jak ZD9. A do tego jeszcze blisko 5 tysięcy różnicy w cenie. Jak dla mnie faworyt jest jeden...

Edytowane przez Mr.Hankey
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć gdzie można kupić dx900 w najlepszej cenie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65DX900 + BluRay 4K Panasonix Seria 700 + Uchwyt ścienny + 2 pary okularów 3D + 7 lat gwatancji -   Cena 2590 Funtów za komplet .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, kklos napisał:

65DX900 + BluRay 4K Panasonix Seria 700 + Uchwyt ścienny + 2 pary okularów 3D + 7 lat gwatancji -   Cena 2590 Funtów za komplet .

I to jest cena! To prawie tak jakby w Polsce był za 3 tysiaki, eh ci Angole - audio tanie, video tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...