Jump to content
Gmeru

Pierwszy odtwarzacz UHD Blu-ray DMP-UB900 od Panasonica trafi do Europy w połowie kwietnia

Recommended Posts

No proszę. Widzę, że na forum pojawia się więcej Gdynian :) Witam sąsiadów!

Co do ceny Panasonica to może i nie jest wygórowana, ale dałoby się ją spokojnie zbić do niższego poziomu, gdyby był to tylko transport Blu-ray UHD z wyjściem HDMI bez tych wszystkich analogowych wyjść pseudo hi-fi, których audiofil i tak nie dotknie, a zwykły użytkownik nie wykorzysta. Moim zdaniem trochę sztuczne pompowanie ceny. Chyba, że ktoś z Panasonica zapatrzył się na Oppo i zapragnął stworzenia czegoś na ich wzór ;)

No proszę. Widzę, że na forum pojawia się więcej Gdynian :) Witam sąsiadów!

Co do ceny Panasonica to może i nie jest wygórowana, ale dałoby się ją spokojnie zbić do niższego poziomu, gdyby był to tylko transport Blu-ray UHD z wyjściem HDMI bez tych wszystkich analogowych wyjść pseudo hi-fi, których audiofil i tak nie dotknie, a zwykły użytkownik nie wykorzysta. Moim zdaniem trochę sztuczne pompowanie ceny. Chyba, że ktoś z Panasonica zapatrzył się na Oppo i zapragnął stworzenia czegoś na ich wzór ;)

Masz rację. Wyjście 7.1 jest na plaster. Nie znam nikogo kto używałby wejście mulichannell w amplitunerze.

Uwaga ogólna: w dobie premiery nowego formatu i praktyczne braku szerokiej konkurencji cena sprzedaży może być "dowolna". Ciekawe natomiast są spostrzeżenia nt. zainteresowania płytami BD-UHD. Chciałbym poznać twarde wyniki sprzedaży tego nośnika np. przez Amazona. Tam trafia bardziej wyedukowany klient.

Jak prognozowałem kolejka się raczej nie będzie ustawiać. przynajmniej w 2016 roku.

Early adopters i freeks kupią bo i tak by kupili i mieli kupić. I tyle się wydarzy. Klient masowy nie zauważy tematu.

Pozdro

kurcze chyba zle cos wkleilem, moze takk store.hmv.com a potem jak sie otworzy to kliknac na zakladke: film&tv a potem na prawo i tam- new&trending.. i jest : 4k ultra HD blu ray

http://store.hmv.com/search-results?searchtext=uhd&searchmode=allwords

Co najciekawsze nie ma wydzielonej zakłądki BD UHD czy UHD. Wszystko jest w blu-ray.

Nie pomyliłem się :). Tytułów jest 19 czyli palców wystarczy.

Ceny w Amazonie.de od 26 do 30 EUR: http://www.amazon.de/s/ref=sr_nr_n_6?fst=as%3Aoff&rh=n%3A284266%2Ck%3Auhd&keywords=uhd&ie=UTF8&qid=1462440137&rnid=1703609031

Na amerykańskim Amazonie chociaz wydzielili zakłądkę 4K Ultra HD: http://www.amazon.com/s/ref=sr_nr_n_8?fst=as%3Aoff&rh=n%3A2625373011%2Cp_n_format_browse-bin%3A9397930011%2Ck%3Auhd&keywords=uhd&ie=UTF8&qid=1462440366&rnid=2941120011

Edited by pmcomp

hej, nie no na stronach HMV jest tez tylko zakladka dot. filmow 4K ultra HD blu ray.. a ty wszedles na ogolny blu ray, gdzie tez to tam jest.. sprawdz inaczej otwierajac glowna strone \hmv\..ale jeszcze nie wszystkie tytuly sie pokazaly.. a tez otrzymalem odp z panasonic Polska, ze.. jesli kupujesz w Pl ten odtwarzacz 4K UB900 to..nie ma promocji i nie otrzymasz filmow, ta "promocja dotyczy tylko europy zachodniej".. wiec tyle w temacie..wychodzi na to ze my jako narod jestesmy na tle europy..gorszego sortu..

Ciekawe natomiast są spostrzeżenia nt. zainteresowania płytami BD-UHD. Chciałbym poznać twarde wyniki sprzedaży tego nośnika np. przez Amazona. Tam trafia bardziej wyedukowany klient.

Jak prognozowałem kolejka się raczej nie będzie ustawiać. przynajmniej w 2016 roku.

Early adopters i freeks kupią bo i tak by kupili i mieli kupić. I tyle się wydarzy. Klient masowy nie zauważy tematu.

Łap -> http://degonline.org/wp-content/uploads/2016/04/DEG-1Q16-Cover-Note.pdf

Najciekawsze:

4K Ultra HD players launched in the U.S. market and were quickly purchased.** With 26 4K

Ultra HD Blu-ray releases available in the first quarter, 4K Ultra HD discs experienced

impressive sales with consumers buying more than 80,000 discs in their first weeks of

launch. This number is two times that of Blu-ray Discs sales in its first weeks of launch.

Edited by misfit

Propagandę sukcesu to ja już przeżyłem ;).

Gmeru, mam prosbe..mozesz napisac, ktore z filmow sa natywne w 4K i jak je rozczytac aby sie nie wkopac przy zakupie? chce kupic kilka tytulow wiec milo by bylo byc pewnym..ja z angielskim nie mam zadnych problemow wiec mi to nie przeszkadza ze nie ma w nich polskiej wersji ani napisow.. bede wdzieczny..

Dariusz.

Chodzi ci o to; cytuję: Pmcomp,tak się podniecasz i wnikasz,ale jak nie będzie można na nim/nich odpalać "kopii zapasowych",to i tak no co Ci to ?

Moim zdaniem to nie jest pytanie tylko Twoja teza., Ja się nie podniecam, ja na razie nie kupuję playera BD UHD ani płyt w tym formacie ponieważ nie mam odpowiedniego wyświetlacza, a wybór płyt mozna policzyć na palcach. Jak kurz opadnie i powstaną odpowiednie standardy z HDR, zapewne powstanie nowa wersja HDMI, powstanie wybór natywnych projektorów 4K UHD to wtedy taki player zakupię.

Ja juz sie trzy razy podniecałem. Jak wchodziło DVD chyba w 1998 roku, potem jak wchodziło HD-DVD i Blu-Ray bodajże w 2006 roku. Dzisiaj mam ponad tysiąc płyt DVD, Blu-Ray i HD-DVD i nie widzę, żadnej potrzeby budowania kolekcji od nowa. Na wszystkie moje telewizory które miałem, amplitunery do kina domowego, głośniki, playery, płyty wydałem grubo ponad 100 tysięcy złotych, odzyskując może ze 30%. A część kasy jest już nigdy do odzyskania. I po raz kolejny zachowywać się jak early adopter nie zamierzam.

A 4K i UHD na 65" za odległości 4m na telewizorze za 20 tys złotych nie mam zamiaru oglądać. Bo nie chcę samego siebie oszukiwac jak jest wspaniale, a nie jest. Bo obraz jest za mały.

Powtórzę, jak wyprodukują odpowiedni projektor wtedy zakupię. Jak wyprodukują odpowiedni player BD UHD to wtedy zakupię. I jak będzie odpowiednia ilość tytułów na rynku.

Na razie zakupiłem amplituner i rozbudowałem system audio do kina do wielkości 11.2. A to w najbliższej przyszłości nie ulegnie już zmianie. Dekodery Dolby Atmos, DTS X i Auro-3D będą obowiązywać przez najbliższe lata. I tym się rajcuję. A nie obrazem wielkości znaczka pocztowego oglądanego ze zbyt dużej odległości. Czego wszystkim życzę, dobrego dźwieku bo o tym wszyscy zapominają padając na kolana przed kolejnymi niedopracowanymi (z małymi wyjątkami) produktami UHD. Tobie też.

pcomp to tak jak ja ;-) mam podobnie az tak duzych pieniedzy nie utopilem

maks okolo 40 tysiecy w kino i stereo

ale juz przeszedlem ten okres co ty :-)

nic mnie nie dziwi juz hie hie teraz przezywam na nowo okres powrotu do tzw retro ;-)

skupuej hd dvd z calego swiata blurayi mam sporo to mnie juz przestaly interesowac hahaha

w 4k puki co nie wejde , glownymi moimi wyswietlaczami i faworytami jest VT30 oraz KURO

nastepca to moze byc tylko porzadny OLED od Panasa

ale w rozsadnyc cenach maks do 10 tys takze jeszcze sobie poczekam

Edited by deling

Ciekawe dane Na rynek trafiło 26 tytułów filmów w 4K BD – sprzedano ich łącznie 80 000 egzemplarzy tylko w ciągu pierwszego tygodnia od premiery. Oznacza to aż dwukrotnie więcej niż przez pierwszy tydzień istnienia zwykłego Blu-Ray.

W pierwszym kwartale br. sprzedano półtora miliona odtwarzaczy 4K Ultra HD BD, co oznacza wzrost o 210%. Łącznie nabywców w USA znalazło dotychczas 7 milionów takich urządzeń źródło DEG online

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Za kilka godzin odbieram W KOŃCU UB900. Trochę czekania było... dam znać co i jak.

No to gratulacje :).

Pokażesz jakies rozbierane zdjęcia? Bo w necie nic nie ma.

Cholerka, tyle kasy a z zewnątrz bardzo biednie to wygląda:

ea1e51225216d59495a4608cb56f981b_9942.jp

4998d79b1558130fa1a1e0053143f2e5_9942.jp

Tanim plastikiem jedzie.

A pamiętam ... pierwszy BD Panasonic to było wydarzenie. I jak był zbudowany i jak wyglądał :).

Gdzies tu na portalu powinien byc chyba mega test i zdjęcia.

Pozdro

Edited by pmcomp

Pmcopm,przyyebyjesz się do prawie każdej nowej notki,jakbyś był niepatomnym gówniarzem i byś nie rozumiał.

A jakbyś Ty ty był Adminem ? ;)

• Like 1

Masz rację. To zarąbisty player. Takisuper i w tak niskiej i przyjaznej cenie, że w Saturnie na Dworcu Centralnym w Warszawie kolejka sięga już Pałacu Kultury i Nauki. I znowu jak za dawnych lat ludzie się tratują, jest straż pożarna i policja. Na pewno wieczorem bedą newsy na TVN24. Nie dla idiotów.

Ciekawe czy Ciebie tez pokażą? Może wreszcie szerzej zaistniejesz bo na tym portalu ewidentnie się marnujesz?

Edited by pmcomp

Ale chcesz nam pokazać,że jesteś cwany i się nie nabierzesz ? ;)

Edited by Bingooo
  • Like 1

Nie, chcę pokazać jaki TY jesteś cieniass w tematach audio/video, co po raz kolejny udowadniasz.

Nawet nie ma cię jak zacytować bo przez rok bytności tutaj bo nie popelnileś żadnego merytorycznego wpisu. Wszystkie inne na poziomie giercowego fanboja z piaskownicy.

Żegnam.

Edited by pmcomp

Ale bez kitu jesteś nudny :lol:

Twoją obroną,jest non stop pisanie,że dokonałeś zayebistych pomiarów,których przedmówca nie dokonał :D

Nie, nie dokonałem. Twojego poziomu nie da się niestety zmierzyć, jest na poziomie ... szumów i zakłóceń. Całkowite tło. Pomijalne.

I tak będziemy mieli z Ciebie bekę :D

Pisz tam jeszcze co zauważyłeś aby nie zrobić się w konia :lol:

• Like 2

Witam

Małe odejście od tematu.

Jestem na tym forum od 2006, czyli praktycznie od początku. W miarę możliwości i czasu staram się czytać wiadomości na innych portalach i forach.

Widziałem jak to forum się rozwija przeżywało lepsze i gorsze czasy, natomiast muszę powiedzieć, że zawsze było skarbnicą merytorycznej wiedzy w wersji polskojęzycznej i forum dla ludzi uwielbiających auido-video ze "skrzywieniem" na szeroko pojęte video.

Znam posty (wypowiedzi) wielu użytkowników, którzy systematycznie włączali się w życie tego forum. Pamiętam zażarte dyskusje, wymianę poglądów, testowanie sprzętu jaki kto dostał do domu pierwszy, a nie było tak łatwo jak dziś.

Sam tez przeszedłem długą drogę do stanu dzisiejszego jako "swiadomy (czasami nie) użytkownik" AV z którego czerpie przyjemność.

Nie mogę się czasami zgodzić z falą hejtu zwłaszcza na doświadczonych użytkowników, którzy naprawdę mają ogromną wiedzę przez nowych użytkowników (specjalnie nie piszę młodych). Można w wielu rzeczach się nie zgadzać, czasami popełnić błąd, ale zawsze na każdym poziomie powinniśmy się szanować.

Nowinki, nowy sprzęt, nowe technologie szerzej pojęte to jest to co świat napędza. Nie wszystko jednak ładne co się świeci. Dlatego mój apel o rozwagę, cierpliwość, merytorykę w dyskusjach. Wzajemne osobiste wycieczki niczemu nie służą i "podwyższają ciśnienie" prowadząc do agresji i pustych niezwiązanych z tematem postów.

Proponuję zwłaszcza nowym użytkownikom chwilę refleksji, zastanowienia, nieoceniania drugiej osoby, która ma inne poglądy. Przepraszam wszystkim to proponuję.

Jest wiele innych pięknych rzeczy...

Ja lubię podróże, poznawanie innych kultur, religii, ale również dobrą kuchnię, dobre alkohole, dobre samopoczucie a nade wszystko technikę audio/video.

Czego Wam i sobie życzę.

wloDek

• Like 4

Burz.. daj popracowac Piotrkowi., jak ma sprzet to czasu nie marnuje, uwierz..czasem warto poczekac aby otrzymac wszelkie mozliwe informacje.

sam mam ten IB900 juz od kwietnia w domu, ale tez czekam bo moze cos bede mogl sobie zmienic w ustawieniach itp..cierpliwosci..

darek.

Jak na tani plastik to jest cholernie ciężki :) chyba że do taniego plastiku dodali chassis w postaci stalowej blach na spodzie :) W MM 3999 czyli śmiech na sali..... bo mozna mieć XBOXa i jeszcze 2100 PLN na całkiem porzadny drugi player :)

No to gratulacje :).

Pokażesz jakies rozbierane zdjęcia? Bo w necie nic nie ma.

Cholerka, tyle kasy a z zewnątrz bardzo biednie to wygląda:

ea1e51225216d59495a4608cb56f981b_9942.jp

4998d79b1558130fa1a1e0053143f2e5_9942.jp

Tanim plastikiem jedzie.

A pamiętam ... pierwszy BD Panasonic to było wydarzenie. I jak był zbudowany i jak wyglądał :).

Gdzies tu na portalu powinien byc chyba mega test i zdjęcia.

Pozdro

widocznie zdrozal, bo ja zapalacilem w polowie kwietnia 3499zl..

tyle ze zakupilem w panasonic polska

Sprzedali Ci w połowie kwietnia 2016, czyli przed wejściem do sprzedaży w Europie ?
SENSACJA !!!
Jedzie kitem.
Wiem, że chłopaki z korporacji, oddział PANASONIC POLSKA nie dostali pocztą DHL sampli UHD BD z centrali JAPAN.

Proponuję więc powielenie zabiegu z 3D, które skutecznie uśmierciło 3D:
Zakup wyłącznych praw do AVATAR 3D dla PANASONIC.
Było tak, że BD AVATAR 3D był dodawany za darmo do telewizorów plazmowych PANASONIC PDP.
Na allegro chodził za 350 pon. Z napisem [not for sale].

To dobry moment by uśmiercić UHD BD przez zakup wyłączności na 50 pierwszych tytułów.

XBOX ONE S jest znacznie tańszym BD UHD playerem niż pisze to mjasnik.
Idze kupić za 1400 zł.
@mjasnik: nie strasz ludzi ceną 2 100 bo jest za 1 400. To aż 50% mniej.

Edited by 2015

UB 900 byl, ok ale w kartonie nie bylo zadnego filmu , niestety.. a jak sie dowiedzialem od panasonic polska to napisali mi ze to tylko promocja jest w krajach zachodnich..a nie w pl.. mowi sie trudno. a zamowilem chyba 17 kwietnia ze strony panasonic polska i do domu dotarl 21 kwietnia.