Skocz do zawartości
Gmeru

Pierwszy odtwarzacz UHD Blu-ray DMP-UB900 od Panasonica trafi do Europy w połowie kwietnia

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Gmeru,

Ja mam w domu tv 78JS9500 traz dolaczylem do tego UB900..a my sie spotkalismy na audio/viedo show na Narodowym..chyba poczatek listopada..jak kojarze..potem Maciek byl u mnie w gdyni, skalibrowac ten tv i jeszcze jeden maly..jesli masz czas i ochote.to zapraszam do pieknej i nowoczesnej Gdyni..zawsze drzwi dla Was otwarte..

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahh no tak :) Oby więcej takich ludzi jak ty! :D Ponowne gratki kolejnego sprzętu i rozwijania zestawu :) To teraz czas na zakup filmów chociaż trzeba ściągać ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej..

a wiesz, tak juz szukam i chyba kupie kilka na poczatek w londynie, gdzie obecnie jestem bo u nas to moze jeszcze potrwac..a sprzet powoli rozwijam.. cos trzeba w zyciu robic..hi hi..a jak bedziecie w gdyni, to zasady Maciek zna, gdzie co i jak..wiec bedzie spoko..pozdro..

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Gmeru,

Ja mam w domu tv 78JS9500 traz dolaczylem do tego UB900..a my sie spotkalismy na audio/viedo show na Narodowym..chyba poczatek listopada..jak kojarze..potem Maciek byl u mnie w gdyni, skalibrowac ten tv i jeszcze jeden maly..jesli masz czas i ochote.to zapraszam do pieknej i nowoczesnej Gdyni..zawsze drzwi dla Was otwarte..

O tak. Gdynia to piękne miasto. Przeprowadziłem się tu po 10 latach mieszkania w Sopocie.

Ps. Maciej robił u mnie kalibrację bodaj 5 lat temu. To były początki. W międzyczasie zamieniłem 77" na 131 i rozmiar jednak robię grę. Szkoda że początki UHD są dość "trudne" ;)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie ma osoby w Gdyni, ktora by nie kochala Gdyni..ale do rzeczy..szkda wlasnie ze te poczatki sa takie trudne, ze wreszcie mamy sprzet a nosnikow brak..licze ze uda mi sie gdzies zakupic natywne filmy 4K..

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UK są już pierwsze filmy w sklepach (powinny być!). Więc warto poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, masz zdjęcie jak ten player wygląda w środku? W necie nigdzie nie znalazłem.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment sama płyta. Jak przyjdzie to zajrzę do środka (o ile się da).

29.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To zdjęcie znam.

Najbardziej podoba mi się okreslenie Audio Grade Electrolitic Capacitor. WOW ;) Takie kondensatory na allegro w detalu sa po 1 zł sztuka. Np. ELNA Silimic II. W głębokim hurcie dla producenta po pewnie 30 groszy. Mica capacitor też nieźle. Normalne kondensatory stosowane w audio.

Rezystory węglowe są stosowane w audio od lat. I wcale nie są najlepsze.

Złoecnie gniazd to już temat oklepany i nie mający znaczenia. Gdyby to były np. gniazda z czystej miedzi to byłoby sie czym chwalić.

Zobaczymy co znajdziemy tam dalej. Zapewne komputerowy napęd wielolaserowy do odczytu CD/DVD/BD. No i zasilacz, o którym zamilczę.

Wyjście analogowe stereo lub 7.1 BTW dlaczego tylko 7.1? A nie 11.2? Zapewne brak dekodowania Dolby Atmos i DTS X na pokładzie. Jedynie stare ściezki DD, DDTHD, DTS i DTS HD.

Dość duzym szokiem było dla mnie przedwczoraj gdy chiński transport CD zagrał lepiej niz mój topowy plikowiec. A niby po wyjściu coaxialnym SPDIF do zewnętrznego przetwornika wychodził ten sam materiał cyfrowy. Ale ten transport kosztuje swoje i jest wzorowany na najlepszych na rynku.

Fajny to jest ten Panasonic, ktoś już go chyba pokazywał na portalu:

78960d1444228871t-panasonic-ubz1-597x312

78959d1444228871t-front-rueckseite-ansch

08195874-photo-panasonic-dmr-ubz1-561791

id466433_1.jpg

center_frame-597x383.jpg

4layer-597x383.jpg

analog_audio.jpg

http://www.winboard.org/artikel-news/5889-ultra-hd-blu-ray-panasonic-bringt-am-13-november-weltweit-ersten-player-auf-den-markt.html

pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp,tak się podniecasz i wnikasz,ale jak nie będzie można na nim/nich odpalać "kopii zapasowych",to i tak no co Ci to ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp,tak się podniecasz i wnikasz,ale jak nie będzie można na nim/nich odpalać "kopii zapasowych",to i tak no co Ci to ? ;)

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ktoś tu piraci? A podobno rozmawiamy ciągle o najlepszej jakości. A taka (z tego co wiem) to tylko z fizycznej płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wykonanie kopii zapasowej zakupionej płyty CD/DVD/BD z utworami multimedialnymi w zakresie dozwolonego użytku nie jest piractwem.

Odsyłam do odpowiednich ustaw.

Krótkie podsumowanie: http://www.pcworld.pl/artykuly/308630/Czy.kazde.kopiowanie.to.piractwo.html

Zapytaj bingooo, to jego ten temat uwiera. podobnie jak temat budowy playerów i tego jak grają. EOT z mojej strony.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wali,bo i tak pobieram i się tego nie zapieram....ale Ty ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie kopii zapasowej zakupionej płyty CD/DVD/BD z utworami multimedialnymi w zakresie dozwolonego użytku nie jest piractwem.

Odsyłam do odpowiednich ustaw.

Krótkie podsumowanie: http://www.pcworld.pl/artykuly/308630/Czy.kazde.kopiowanie.to.piractwo.html

Zapytaj bingooo, to jego ten temat uwiera. podobnie jak temat budowy playerów i tego jak grają. EOT z mojej strony.

To pokaż 50 ostatnich pudełek filmów którymi chwalisz się w swoim temacie na forum. Sporo z nich nie miało nawet premiery na świecie. Rozumiem, że masz dostęp do studia w Hollywood?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp te pudełka,pokazuje aby było bardziej profesjonalnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wy wiecie co ja pokazuję. No bo chyba przecież na mój obrzydliwy blog nie zaglądacie?

Ciągnie wilka do lasu? He, he, he, he ...

Gmeru, proponuję obu Panom zablokować dostęp do mojego bloga, będą zdrowsi, pompki im z wrażenia nie siądą i będą mieli w nocy lepsze sny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp,ja po części poważnie pytałem z tym BD UHD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chodzi ci o to; cytuję: Pmcomp,tak się podniecasz i wnikasz,ale jak nie będzie można na nim/nich odpalać "kopii zapasowych",to i tak no co Ci to ?

Moim zdaniem to nie jest pytanie tylko Twoja teza., Ja się nie podniecam, ja na razie nie kupuję playera BD UHD ani płyt w tym formacie ponieważ nie mam odpowiedniego wyświetlacza, a wybór płyt mozna policzyć na palcach. Jak kurz opadnie i powstaną odpowiednie standardy z HDR, zapewne powstanie nowa wersja HDMI, powstanie wybór natywnych projektorów 4K UHD to wtedy taki player zakupię.

Ja juz sie trzy razy podniecałem. Jak wchodziło DVD chyba w 1998 roku, potem jak wchodziło HD-DVD i Blu-Ray bodajże w 2006 roku. Dzisiaj mam ponad tysiąc płyt DVD, Blu-Ray i HD-DVD i nie widzę, żadnej potrzeby budowania kolekcji od nowa. Na wszystkie moje telewizory które miałem, amplitunery do kina domowego, głośniki, playery, płyty wydałem grubo ponad 100 tysięcy złotych, odzyskując może ze 30%. A część kasy jest już nigdy do odzyskania. I po raz kolejny zachowywać się jak early adopter nie zamierzam.

A 4K i UHD na 65" za odległości 4m na telewizorze za 20 tys złotych nie mam zamiaru oglądać. Bo nie chcę samego siebie oszukiwac jak jest wspaniale, a nie jest. Bo obraz jest za mały.

Powtórzę, jak wyprodukują odpowiedni projektor wtedy zakupię. Jak wyprodukują odpowiedni player BD UHD to wtedy zakupię. I jak będzie odpowiednia ilość tytułów na rynku.

Na razie zakupiłem amplituner i rozbudowałem system audio do kina do wielkości 11.2. A to w najbliższej przyszłości nie ulegnie już zmianie. Dekodery Dolby Atmos, DTS X i Auro-3D będą obowiązywać przez najbliższe lata. I tym się rajcuję. A nie obrazem wielkości znaczka pocztowego oglądanego ze zbyt dużej odległości. Czego wszystkim życzę, dobrego dźwieku bo o tym wszyscy zapominają padając na kolana przed kolejnymi niedopracowanymi (z małymi wyjątkami) produktami UHD. Tobie też.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mam ponad tysiąc płyt DVD, Blu-Ray i HD-DVD i nie widzę, żadnej potrzeby budowania kolekcji od nowa.

Więc właśnie do tego zmierzam.

Wątpię abyś miał zajawkę kupowania płyt UHD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Więc właśnie do tego zmierzam.

Wątpię abyś miał zajawkę kupowania płyt UHD ;)

Dodam ... ponad tysiąc ... ORYGINALNYCH ... płyt DVD, Blu-Ray i HD-DVD.

Za każdą płaciłem powiedzmy od 70-u do powiedzmy 150 zł. Powiedzmy średnio 100 zł/szt.

Co daje jak łatwo policzyć ponad 100 tys złotych na płyty i zero szansy na odzyskanie choć części tej kasy. Wiele wydań to rodzynki ściągane z USA czy z Australii bądź przywożone przeze mnie z całego świata. Ciagle mam gdzieś swoja pierwszą zakupioną w Niemczech płytę DVD z koncertem Tiny Turner z Amsterdamu. Kosztowała chyba 49 DM. Wydana w opakowaniu CD ze ściezką w Dolby ProLogic a nie Dolby DIgital. To były czasy :). Pierwszy player to Panasonic DVD A350

panasonicdvd.jpg

Kosztował chyba 1.700 DM. Do tego przeróbka na Multiregion, po którą jechałem aż pod Aachen, jakies kolejne 500 DM.

Potem miałem dużo Panasoniców, włącznie z pierwszym blu-rayem. Na razie wystarczy, STOP. Nie mam na razie ochoty ładowania kolejnych 100 tysięcy w BD UHD.

Dlatego smieszy mnie podniecanie się czy player kosztuje 1000 zł czy 3500 zł. Przy cenie kolekcji płyt to nie ma najmniejszego znaczenia.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to brałem po uwagę (nawet z komisją sprawdzającą oryginalność) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie,

wlasnie dzis sobie pochodzilem po centrum i faktycznie, tak jak Gmeru pisal, juz sa filmy 4K na polkach w sklepie w londynie..ceny to 24.99 i 19.99 za szt..poki co to tylko ok 12 tytulow ale powiem szczerze ze nie ma zadnego tym zainteresowania, a cena nie jest taka tragiczna jak za nowosc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tam dokładnie było z filmów? Ceny mogą być. Przypomnę listę natywnych filmów chociaż nie za bardzo jest co sugerować bo HDR i tak robi ogromną różnicę właściwie na każdym tytule: http://forum.blu-ray.com/showthread.php?t=270798

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przedstwaia sie to nastepujaco: kingsman-19.99, life of pi-19.99, exodus- 19.99, fant4tic-19.99, x-men-19.99, pan-24.99, hitman agent 47- 19.99. san andreas-24.99,

the maze runner- 19.99, the lego movie-24.99, mad max-24.99, scorch trials-19.99, ..tak to sie przedstawia,a z ciekawosci pomyslmy, po ile poszczegolne tytuly beda u nas w kraju.


wszystko mozesz spr sam na stronie tego sklepu: http://store.hmv.com/film-tv/4k-ultra-hd-blu-ray..


kurcze chyba zle cos wkleilem, moze takk store.hmv.com a potem jak sie otworzy to kliknac na zakladke: film&tv a potem na prawo i tam- new&trending.. i jest : 4k ultra HD blu ray


A czy nadal jestes zainteresowany co jest w srodku ub900? to przyjedz do Gdyni i sam sprawdzisz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...