Skocz do zawartości
Gmeru

Pierwszy odtwarzacz UHD Blu-ray DMP-UB900 od Panasonica trafi do Europy w połowie kwietnia

Rekomendowane odpowiedzi

Czy drogo to zobaczymy jak bedzie "grał" i jak bedzie zbudowany w srodku.

Nie spodziewałbym się technicznych fajerwerkow.

Kiedys firmy na poczatek budowaly bardzo drogie i znakomite modele flagowe. Teraz odzwonię poczatku ma być ... TANIO. I moj zdaniem jak za taką nowość jest bardzo tanio.

Ale wszyscy by chcieli mieć za pińcet.

Bylem wczoraj w sklepie Euro RTV AGD. Na polce blu-raye za 1000 zl ktorych nawet do reki bym nie wziął. Masakra i dziadostwo.

Pozdro

Tak jak piszesz.Pamiętasz pierwszy model Blu Ray sony??Ahhh to były czasy.BDP S1 legenda, oszałamiający styl jak to zwykle sony.Aha i jeszcze model DVP 9000ES ( z tym centralnie świecącym kryształem) do dziś nie widziałem lepszej stylistyki.Cena 10 000tys jak pamiętam.Do kompletu należało by dodać model DVP S7700.To najlepsze lata dla sony.Chyba już nie wrócą.Nie wspomnę o ich sprzęcie z boczkami drewnianymi.To jeszcze inna epoka początek lat 90..hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz.Pamiętasz pierwszy model Blu Ray sony??Ahhh to były czasy.BDP S1 legenda, oszałamiający styl jak to zwykle sony.Aha i jeszcze model DVP 9000ES ( z tym centralnie świecącym kryształem) do dziś nie widziałem lepszej stylistyki.Cena 10 000tys jak pamiętam.Do kompletu należało by dodać model DVP S7700.To najlepsze lata dla sony.Chyba już nie wrócą.Nie wspomnę o ich sprzęcie z boczkami drewnianymi.To jeszcze inna epoka początek lat 90..hmm

najlepsza epoka sony to lata koncowka 80 tych do polowy 90tych

seria z tzw boczkami jak ty to nazywasz kultowa seria ES 7 i 5

miedzy innymi 770 505 707 870 559 779 itd itp

do dzisisj trudno spotkac sprzęt o takiej budowie i brzmieniu

mam caly zestaw stereo zbudowany z tej serii

pozniej bylo juz tylko gorzej choc i tak lepiej jak konkurencja

a potem po 2000 roku to juz DNO nad DNEM to juz nie Sony tylko nazwa została

a dzisiaj jzu tylko zostala ta nazwa na telefonach komórkowych ha ha ha ha :-) parodia nad parodią

Edytowane przez deling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się kiedyś witało nowy format.A dziś?Plastikiem przywitał nas Samsung i Panasonic.Samsunga rozumiem bo ta firma nic nie znaczy .Zobaczymy co wypuszczą giganci.Pioneer,Denon itp

4771580.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tych gigantów jak to nazywasz cos wyjdzie najwczesniej pod koniec roku.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jakby Oppo tak zrobiło coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewńie zrobia. Jak sie format przyjmie. Czyli zapewne za jakies dwa lata.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się kiedyś witało nowy format.A dziś?Plastikiem przywitał nas Samsung i Panasonic.Samsunga rozumiem bo ta firma nic nie znaczy .Zobaczymy co wypuszczą giganci.Pioneer,Denon itp

Jak giganci wypuszczą odtwarzacz UHD BD to będą się różnić od odtwarzaczy BD tylko tym że będą odtwarzacz UHD BD i tyle. Rewelacji nie ma się co spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to za tydzień będziemy mieli: Marsjanina, Exodus, Chappie, Smerfy 2 i Niezniszczalni 3. Czyli jak pisał misfit trzy ostatnie 100% w 4K od początku do końca.

@Gmeru - nie macie moze gdzieś pod ręką napędu Blu-Ray komputerowego z obsługą BDXL np. Pioneer żeby obadać czy napęd odczyta zawartość nośnika :) ?

Edit:

Dobra nie ma pytania :)

http://hdtvpolska.com/topic/36981-komputerowe-napedy-blu-ray-a-plyty-ultra-hd-blu-ray/#entry378224

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrozumcie wkoncu ze te giganty upakuja troche elektroniki ktora niczym nie rozni sie od tej za 200 zl w potezna obudowe , dadza wielki toroid

i beda rządac sobie 2 tys euro na start ! konkluzja nie wszystko złoto co sie swieci o ile porzadna budowa wzmacniacza i cd w torze analogowym ma sens o tyle w cyfrowce gdzie praktycznie caly ten gigant player pracuje jako transport to nieporozumienie , po interfejsie cyfrowym niema roznic ,

roznice moga byc ewentualnie w zastosowanym chipsecie obrabiajacym video i tak jak to mam wlasnei dylemat miedzy realtekiem a sigmą w playerze hdd

reszta to tylko rzeźbienie klienta z kieszeni , giganty mialy i maja sens w torze analogowym

jak ktos mysli o HDMI to szkoda pieniedzy , a jak chcesz dobry analog to musisz miec i porzadny wzmacniacz lub przedwzmacniacz z mocnymi koncowkami mocy

Edytowane przez deling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi czy taki odtwarzacz to tez sie w jakis sposob kalibruje czy nie?

Tak z ciekawosci pytam...moze ktos cos wie to niech da znac..pozdro dla wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak kalibruje się , jest pokrętło w srodku na płycie głownej a dokladnie przy procesorze graficznym i mozna zdeczko poprawic obraz lub pogorszyc , często

tez daje sie np podkrecic rozdzielczosc z 1080P na 3080P i zwykly bluray dziala wtedy jako ultra hd bluray 4K

w kazdym blurayu masz takie pokrętło , ale lepiej jak to robi fachowiec , :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka, a czy "szefowie" tego portalu wiedza jak i czy warto robic taka kalibracje takiego UHD playera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo i na temat:

HDR to ogromny skok do przodu dla reprodukcji VIDEO !

Dla odbioru nex-gen VIDEO HDR trzeba:

- zrozumienia i akceptacji koncepcji HDR dla "Kowalskich",

- rejestracji / nagrywanie w HDR ( i nie chodzi tu o jasność optyki, tylko o selekcję pixeli z ponad normatywną jasnością do przekazania takiej instrukcji na wyświetlacz = TV,

- TV pod HDR -

Forum pisze coś o HDR na projektorach ...

To taki żart.

Tylko ekran emitujący światło może być HDR.

Projektory są poza systemem tak jak gazety czy plakaty.

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projektory są poza systemem tak jak gazety czy plakaty.

... i czasopisma

Wracając do tematu:

Jestem ciekaw realnej ceny tego odtwarzacza na półce w sklepie w PL (np. w MM). Pewnie będzie wysoka.

Jeśli rzeczywiście dojdzie do upgrade PS4 jeszcze w tym roku, to kupowanie tych plastikowych odtwarzaczy za 2-2,5k nie ma zadnego sensu.

Z PS4 będzie taniej i w dodatku oprócz oglądania filmów, można będzie jeszcze pograć:)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo i na temat:

HDR to ogromny skok do przodu dla reprodukcji VIDEO !

Dla odbioru nex-gen VIDEO HDR trzeba:

- zrozumienia i akceptacji koncepcji HDR dla "Kowalskich",

- rejestracji / nagrywanie w HDR ( i nie chodzi tu o jasność optyki, tylko o selekcję pixeli z ponad normatywną jasnością do przekazania takiej instrukcji na wyświetlacz = TV,

- TV pod HDR -

Forum pisze coś o HDR na projektorach ...

To taki żart.

Tylko ekran emitujący światło może być HDR.

Projektory są poza systemem tak jak gazety czy plakaty.

Pierwszy warunek, dotyczacy zrozumienia, jest praktycznie niemozliwy do spelnieina, Wystarczy natomiast, zeby obraz przykuwal oko i bardziej sie podobal.

Drugi, dla odmiany, jest od dawna spelniony.

Prawdziwym problemem jest efektywna translacja przestrzeni barwnej dla SDR i oczywisicie technologia wyswietlaczy zdolnych do reprodukcji HDR.

Ponoc Koreanczycy mocno sie silna, aby zdazyc z nowinkami na zimowa olimpiade w 2018. Poniewaz zaadoptowali ATSC 3.0 jest szansa, ze swiat zobaczy przelom, jeszcze przed igrzyskami w Tokyo w 2020.

Moze za niecale 2 tygodnie, poznamy jakies komentarze na ten temat.

http://www.businesswire.com/news/home/20160407006355/en/ATSC-3.0-Demonstrations-Highlight-Futures-Park-Exhibits

Edytowane przez binary
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz wszedł już do sprzedaży. Cena w Polsce to 3499zł. Nie ma go jeszcze wszędzie ale np. u kolegów z Katowic Hi Fi Studio na allegro widzę już jest. W testach powinien być w redakcji pod koniec miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

a mnie nachodza watpliwosci, czy oferta panasonica , ze dolaczaja dwa filmy ..jest wciaz aktualna.. a pisze dlatego, iz tydzien temu, dokladnie jak Gmeru napisales ze jest w sprzedazy ten odtwarzacz u kolegow w katowicach to ja wszedlem na strone panasonic polska i tam zlozylem zamowienie, w tej samej cenie i co??? tak, odtwarzacz przyszedl we wtorek ale,...bez plyt.. i tak mnie nachodza pytania, czy to juz ta promocja z filmami sie skonczyla i sie nie zalapalem czy moze ktos sobie ."podebral" i do mnie dotarlo bez filmow.. A co wiecej, wyslalem zapytanie do panasonic z zapytaniem o te filmy..i niestety, po dzis dzien nie doczekalem sie zadnej odpowiedzi..

Moze ktos tez zlozyl zamowienie na stronach panasonic polska i otrzymal z filmami? niech sie ktos podzieli wiadomosciami co i jak..bo rece opadaja..

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko to produkty z trochę innej półki...

Witajcie,

a mnie nachodza watpliwosci, czy oferta panasonica , ze dolaczaja dwa filmy ..jest wciaz aktualna.. a pisze dlatego, iz tydzien temu, dokladnie jak Gmeru napisales ze jest w sprzedazy ten odtwarzacz u kolegow w katowicach to ja wszedlem na strone panasonic polska i tam zlozylem zamowienie, w tej samej cenie i co??? tak, odtwarzacz przyszedl we wtorek ale,...bez plyt.. i tak mnie nachodza pytania, czy to juz ta promocja z filmami sie skonczyla i sie nie zalapalem czy moze ktos sobie ."podebral" i do mnie dotarlo bez filmow.. A co wiecej, wyslalem zapytanie do panasonic z zapytaniem o te filmy..i niestety, po dzis dzien nie doczekalem sie zadnej odpowiedzi..

Moze ktos tez zlozyl zamowienie na stronach panasonic polska i otrzymal z filmami? niech sie ktos podzieli wiadomosciami co i jak..bo rece opadaja..

pozdro.

Wygląda na to, że nie ma tych filmów bo nie ma polskiej wersji językowej : / Czyli masz już playera w domu ? : ) Przypomnisz jaki masz tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru musze zapytac bo pewnie kupie do kompletu. Piszesz ze samsung to inna polka? Czemu, czym one az tak sie roznia? Jakosc wykonania? Bo generowany obraz nie bedzie chyba inny?

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj na tym portalu usłyszysz, że obraz będzie identyczny.

Bo to jak playery sa zbudowane czyli ew. różnice, nie ma znaczenia, bo zasilanie nie ma znaczenie, bo software nie ma znaczenia. Bo wszystko co wychodzi po HDMI musi być takie same i nie ma znaczenia. Bo jak różnicy nie widać, a przynajmniej na pierwszy rzut oka to ... nie ma znaczenia :) :) :).

BTW Panasonic zawsze robił jedne z lepszych playerów video.

Pozdro

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru musze zapytac bo pewnie kupie do kompletu. Piszesz ze samsung to inna polka? Czemu, czym one az tak sie roznia? Jakosc wykonania? Bo generowany obraz nie bedzie chyba inny?

Dzieki

Tak, obraz będzie taki sam ale jak napisałeś: wykonanie oraz drobne sprawy w kwestii obsługi dźwięku (np. DSD) i innych drobnych dodatków dostępnych na pokładzie. Panasonic ma chociażby 7.1 analog. wifi 11ac/wifi direct, slot na karty SD, kabel HDMI w zestawie. Kolejna sprawa to więcej panowania nad obrazem, który wychodzi bo z Samsunga tak naprawdę nic nie wiemy i nic nie możemy zrobić dlatego czasem są problemy z kompatybilnością TV < > player. Ale to kwestia softów i pewnie za pół roku już nie będzie żadnych problemów. W Panasonic wiemy co wychodzi i możemy też zapanować na HDR. Ogólnie uzbiera się sporo korzyści ;-). Ale do DX900 to taka oczywista oczywistość by go do dokupić ;-). Warto!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[Tak, obraz będzie taki sam...]

Ale do DX900 to taka oczywista oczywistość by go do dokupić ;-). Warto!!!

A tu o obraz w 99,9% chodzi a nie fjuczery typu slot na kartę (każdy zdjęcia czy filmy odtwarza z USB, NAS lub po wifi bezpośrednio na TV).

A "kabel HDMI"? Hehe to ma robić wyższą półkę i 100% wyższą cenę?

Pojechali na maxa!

Ja bardzo doceniam sprzęt Panasa - sam kupiłem w 1998 roku pierwszy ich TV kineskopowy 16:9 36 cali za chore pieniądze, mam też plazmę Panasa ale wcześniej był droższy od konkurencji ok. 30-40 procent a nie prawie 100%.

Zgoda. Ale realnie za 12 - 13k a nie prawie 20k :)

Gdyba Panas wypuścił go w 75 calach za 25k to bym go kupił...

Edytowane przez BlackJack1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,5k na start to normalna cena jak za nowość i takie wykonanie + te różnice. To Samsung jest trochę za drogi. Realna cena powinna być taka jak na start czyli max 1399zł a jak dla mnie to koło 1000zł. Natomiast cena Panasonica bierze się najzwyczajniej w świecie z dobrego wykonania (chodzi o wnętrze...) + firma + nowość. Kiedyś kosztowałby na dzień dobry pewnie 5-6K.

To nic nowego co się dzieje. Przecież od lat obserwujemy ten sam trend. Tak było z DVD, z BD a teraz z BD UHD.... nic się nie zmienia. Jest taniej niż kiedyś na start nowego formatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...