Skocz do zawartości
Gmeru

Pierwszy odtwarzacz UHD Blu-ray DMP-UB900 od Panasonica trafi do Europy w połowie kwietnia

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy (wczoraj) porównałem CX700 (2015) z DX701 (2016) to zobaczyłem PRZEPAŚĆ.

CX 700 to bardzo słaby TV.

Jest teraz tani.

Zalecenie:

Nie kupujemy PANASONIC TV ...

W Polsce mają zostać podatki VAT CIT itp.

Gwarantuje to LG POLAND w Gorzowie Wielkopolskim.

Tamże OLED FLAT na europę.

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UB900 jest super..jak na pierwsze ogladanie.. ale bardzo jestem ciekaw co tez Piotrek znajdzie aby moc wycisnac z niego ile sie da jesli chodzi o jakosc obrazu i HDR..powiem szczerze, ze na razie mam przerwe w ogladaniu filmow bo jestem poza domem..ale za ok mieiac bede juz na mijescu to tez jak ktos chetny to zapraszam do mnie..juz udalo mi sie zebrac chyba z 18 tytulow 4K, w tym czesc z napisami pl..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Helicox - masz odwagę. Jak wrócisz z wakacji to korporacja cię wypluje.

Okazuje się, że piszesz teksty z instrukcji.

Dziwę się,że dali ci urlop.

Póki co sprzedawcy w sieci MEDIA MARKT / SATURN muszą podłączać OLED 4K LG pod NC+ dekoder SAT z nastawem output 576 linii aby zdegradować obraz na TV OLED LG. I jest nikczemny za sprawą niemiaszków MM/SATURN.

Efekt jest tragiczny dla OLED LG.

Obok SAMSUNG

demo : kolorowa żywność by SAMSUNG ! REWELACJA.

Kierownik MM (manager) TV powiedział, że nie ma pilota by puścić demo HDR na OLED LG.

Nie miał czasu na znalezienie pilota LG. Na hali MM nikogo nie było w tym czasie.

Powstają pytania:

[1] jaka kasa idzie w MM za degradowanie pokazu OLED LG ?

Ile ma za pilnowanie jakości SAMSUNG TV sprzedawca w MM ?

Chyba nic, bo kasa płynie do MM z centrali SAMSUNG.

Jaki można tego nie widzieć na wizycie w MM/SATURN ?

Dlaczego nikt o tym nie pisze na forum ?

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy czatuja na OLEDy LG.

One stanowią zagrożenie dla całej masy elcedekow.

Nie wiem czy mogę o tym pisać, ale jest plan aby w dużych sieciach do oledow LG kierownicy podpinali magnetowidy VHS ...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to by podchodzilo pod sabotaz jakis..mnie tez sie te OLED podoba, szczegolnie seria top - signature 65 G6V..choc jak dla mnie to wolalbym cos 75 cali.. zobaczymy co bedzie na IFA 2016 w Berlinie..Chlopaki juz sie szykuja na wyjazd...


hej 2015..

nie bardzo Cie rozumiem o jakiej korporacji tu wypisujesz? ja jestem tylko amatorem-fanem tv wysokiej rozdzielczosci i jakosci obrazu, jakich tu jest wielu..moja praca zawodowa nijak sie wiaze z telewizorami czy wogole technika AV..wszedlem tu do grona uzytkownikow forum chyba z rok temu jak zaczalem sie powaznie rozgladac za kupnem nowego tv do swojego mieskzania..i tyle.. a ty wyjezdzasz z jakimis korporacjami..dziwne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu ludziska nie sa cierpliwi? Piotrek ma full roboty.. cierpliwosci.. ja tez czekam na jakiekolwiek wiesci nt tego playera, zobaczymy..

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto wie ten wie co się dzieje aktualnie ;p. Na pewno nie jest to czas na zabawę z UB900 ;-). Jak tylko obowiązki będą spełnione, to już niedługo zajrzę mu pod maskę itd. Po IFA :-). Zaplanowałem go sobie na wrzesień. Ale jakiś dogłębny test to wjedzie w październiku. Ale na pewno go otworzę, dam znać co i jak w połowie września gdzieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Piotr,

Tak trzymaj, niektrorzy to sa jak egoisci, mysla tylko o sobie itp, a nie doceniaja calosci poswiecenia, czasu, wysilkow aby caly portal wygladal porzadnie i nowoczenie jak przystalo na XXI wiek. Mnie osobisie sie podoba zmiana, jestem za! tak trzymaj i nie patrz na maruderow, rob swoje razem z Mackiem i bedzie wszystko super.

darek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest poswiecenie tylko ... praca. Mylisz pojęcia.

Gmeru sam pisał o tym.

Helocox, nie przypominam sobie zyebyś TY się kiedys tutaj poświęcił :wacko:.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja poswiecam sie w swojej pracy codziennie bo cale zycie robie to, co lubie i to co sprawia mi satysfakcje. A portal tutaj traktuje jak zrodlo rzeczowej wiedzy i informacji w temacie video..Widzisz jak to jest.. jesli pracujesz bo musisz to dla ciebie jest to praca i nic wiecej a jesli ktos pracuje w tym co lubi, to zupelnie inna sprawa. 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać nic ując helicox. Też tak mam od pewnego czasu ;p Oby już tak zostało. Każdemu tego życzę.

Cytat

ja poswiecam sie w swojej pracy codziennie bo cale zycie robie to, co lubie i to co sprawia mi satysfakcje.

pmcomp nie znasz tego Pana bo widzisz głównie siebie :) Ten Pan zawsze chce nam pomóc i jest totalnie bezinteresowny. Miał UB900 zanim ty wiedziałeś o jego istnieniu ;p i zawsze się chciał nim podzielić. Filmami UHD, telewizorem itd. Bo to jest właśnie pasja. Ale szkoda mi nawet czasu na ciągnięcie tego offtopu na temat praca przyjemność. Kogo to interesuje tutaj? Chyba tylko pmcompa. To wręcz nie wypada publicznie wypisywać takich rzeczy. Słabe to na maxa. Poleciał minus a takie offtopy będę wycinał. Tak jak pisałem: teraz zajmujemy się portalem i poprawą setek rzeczy. Siedzę codziennie od rana do wieczora by to wszystko co robiliśmy w tym i zeszłym roku zaczęło wyglądać a robota jest ... mało przyjemna ;p. I chyba ktoś zapomniał, że za dwa dni jedziemy na IFE. Ale to wie tylko ten kto się na tym zna i wie o co w tym chodzi. Zatem nie w głowie mi teraz UB900, który jak każdy wie i tak jest najlepszy na rynku. Rozumiem, żeby była jakaś konkurencja. Ale jej nie ma. I na pewno nie będę się pocił nad słuchaniem na nim muzyki po analogach itp. Nie róbmy sobie żartów. Zaglądanie do środka też mnie mało grzeje bo dobrze wiemy czego się spodziewać.Jako player UHD jest mega dobry bo wszystko pokazuje i jest wręcz musowy dla naszej redakcji i testów. Mamy pełną kontrolę nad filmem i tym co wypuszcza ten odtwarzacz. Dlatego jest pro i the best w tym momencie. A czy warty tej kasy? To nowość. Dobrze zrobiona. Nie przypominam sobie by tej klasy nowości były kiedyś tańsze. Były zawsze droższe ;p Wrócę do tematu playera po IFA.

  • Lubię 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam. Czytam tylko i komentuje co napisał. A sądzi, że Wasza praca tutaj to ... poświęcenie. Nie sądzę. To nie jest wolontariat. A że jest dużo roboty? To chyba normalne, profity są wprost proporcjonalne do włożonego wkładu pracy i zaangażowania. A ja żadnego wkładu helicoxa nie widzę.

A co do tych działań helicoxa na forum ... owszem, nie znam. Wychodzę, z założenia że tutaj za danym userem przemawiają czyny czyli to co dokonał. Nie przypominam sobie, żeby helicox opisał jakiś ciekawy klocek, przetestował, podzielił się swoja wiedzą. Dosyć młodym userem jest, od lutego 2015.

 

Jesli chodzi o Panasa to nie wiem czy jest najlepszy na rynku. Są dwa i doszła konsola. Dziwi mnie tylko jak pokazuję, że na portalu stricte o tematyce audio userzy dzielą się swoja wiedzą na jego, a portal HDTVPolska określający się jako numer jeden w Polsce ma urządzenie i milczy. Jak zapewne pamiętasz ze starych czasów zajrzeć do takiego klocka i opisać co potrafi tylko nt. jego budowy to nie jest zabójczo ciężka robota. Ale zapewne słuchawki Panasonica były ważniejsze ;). Cóż, życie.

Minusy? Stawiaj ile chcesz jeśli ci to sprawia przyjemność :).

 

Widzę głównie siebie ... mówisz? Helocox twierdzi, że jestem egoistą? To popatrzcie Panowie dokładnie na blog ile tam pojawia się unikalnej WIEDZY. A ilu i skąd ta wiedza przyciąga userów to dobrze wiesz bo widzisz statystyki. Panu helicoxowi życzę gorąco dzielenia się taką wiedzą na portalu ... BEZINTERESOWNIE :). Helicox, zapraszam serdecznie do zrobienia testu Twojego Panasonica DMP-UB900. Podziel się swoją wiedzą jeśli potrafisz. Bo kupić nowy klocek to każdy potrafi ... tylko kwestia pieniędzy. Mam na myśli siebie, na audio wydałem ostatnio fortunę. A na video wydam kolejną ... jak coś zasłuży na moje uznanie. Czekam na projektor z natywna matrycą 4K i odpowiednią jasnością oraz przyszłościowym portem HDMI ... od JVC.  A nabytą wiedzą się dzielę.

 

A DMP-UB900 to gorący temat i bardziej ciekawy w porównaniu do niejednego telewizora. Nowa na dziś technologia bo przyznasz, że temat OLEDa pojawia się od dobrych kilku lat. A LCD to wyświechtana technologia. Wszystkie telewizory są podobne. Żadnego przełomu nie ma. Świecą lepiej bądź gorzej. Jedynym gorącym tematem jest HDR ale aby mieć HDR należy mieć źródło. A tu potrzeba BD UHD lub Netflixa. I po to własnie potrzebny jest dokładny test tego Panasonica. O chorobach wieku dziecięcego HDR i braku 100%-owej kompatybilnosci wiele już napisano.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UB900 zaplanowałem sobie na połowę września, że przyjrzę mu się dokładniej a test w październiku - napisałem już:rolleyes:. Zawsze można iść i kupić do sklepu i jak sam napisałeś: zrobić test. Swoją opinię już napisałem o UB900 na ten moment. Z obecnych 3 playerów jest bezapelacyjnie najlepszy. Samsung jest prosty i podstawowy - basic dla początkującego, xbox nie czyta nawet części filmów i w ogóle jest ciekawym dodatkiem jak chcemy wydać mało i mieć player. UB900 to profi sprzęt jak każdy Panasonic tej klasy. A o chorobach wieku dziecięcego wypowiedz się wtedy jak sam go przetestujesz w domu na odpowiednim ekranie. Bo ja nie widzę takich chorób ani z oledem uhd ani z lcd uhd ani z filmami BD UHD (natomiast widać je w projektorach gdzie implementacja UHD jest wyjątkowo jak widać skomplikowana). Sporo już ich obejrzałem, sam mam teraz w domu na ścianie 78" KS9000 razem z UB900 i chodzi i działa bardzo fajnie. Tak, mógłbym pisać o tym 78" też dużo. Nagram o nim film :) To są za fajne rzeczy by pomacoszemu je traktować. Życia by mi nie starczyło :lol:

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się jedyńie, że ten Panas wśrodku nie zachwyci. Mam na myśli budowę.

Pamietasz pierwsze playery BD wchodzące na rynek? Topowy SONY czy Pioneer? Były zbudowane jak czolg. A teraz króluje plasrik fantastik i zasilanie za dolara. Zaawansowane uklady cyfrowe to nie wszystko.

Chętnie bym go kupił ale na razie nie mam dla niego zastosowania. Obraz 4K na 65" mnie nie jara. Projektor !!!

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOBRA ZROBIŁEM TO. :wub: proszę.

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gmeru za zdjęcia :). To pierwsza rozbierana sesja tego playera w necie. Pamiętasz jak rozbieraliśmy BD-1000 Samsunga? Było o tym głosno na AVS Forum ;).

Znowu wyjdę na nadwornego krytyka ale cóż. To nie ja mam się bronić tylko to urządzenie.

To, że potrafi to co potrafi to super. Zaawansowana płyta cyfrowa, która musi przetworzyć strumień o wysokiej przepływności. Ale ... odtwarzacze BD za 150 zł też poprawnie odtwarzają materiał HD. A są odtwarzacze sieciowe, które odtworzą i 4K i też wyglądają w środku tak samo do doopy.

A ten Panasonic w środku nie zachwyca. Obudowa to zwykłe najtańsze chasis z wyprasowanej blachy. przód jak widzielismy plastik fantastik. Jakiś komputerowy napęd, który umie dużo. Nie może być inaczej. Ciekawi mnie jak jest głośny. Zasilacz jak wspominałem, pamietając z flagowej BD 700-ki to też taniocha. Wiatraczek za 50 groszy, który po wsadzeniu playera w szafę bez wentylacji za 6 miesięcy się rozleci albo będzie hałasować jak traktor. Na temat wyjść analogowych się nie wypowiem ponieważ cisną mi się na usta złe słowa. Pozłocone gniazda, uppps, chyba leżały koło złotej farby, to tani chwyt marketingowy stary jak świat. Chyba nikt nań się dzis już nie nabiera. Nie będę pisać ile kosztuje porządne, miedziane gniazdo RCA. Szkoda, że na zdjęciach nie widać jakie zastosowano transmitery. Chyba, że wyjścia obsługuje bezpośrednio procesor. A ta część cyfrowa to szybki komputer. procesor i trochę pamięci dookoła. Zgaduję bo nie ma oznaczeń.

Jak minie pierwszy szał BD UHD klocek tak wyposażony i zbudowany będzie kosztować wspomniane 150 zł. A dzisiaj za nowość każą sobie płącić 4000 zł. Prosze porównać go w środku do BD playerów OPPO za te pieniądze.

Marzy mi się odtwarzacz z porządnym zasilaniem liniowym, mnóstwem stabilizatorów, w porządnej obudowie i ... sterowany zegarem zewnętrznym. Tak, profesjonalne urządzenia video tez to potrafią. Do tego wyjścia SDI, DisplayPort i HDMI oczywiście. Jak powinno być zbudowane nowoczesne cyfrowe urządzenie audio pokazywałem na blogu. Mam na mysli Jay's Audio CDT-3.

:)

Jeszcze raz dzięki za popracowanie śrubokrętem i aparatem.

Sorry, że nie mogłem napisać nic lepszego. Powtórzę, na szczęście zapewne stabilnie odtwarza to co ma odtwarzać. Ale ja orgazmu nie dostałem.

 

PS. Jadę odebrac kolejny, studyjny magnetofon szpulowy Studer A807. Ma zapewne ze 30 lat. I jestem pewien, że przetrwa kolejne 50 i będzie słuzył mi i kolejnym ewentualnym właścicielom. Natomiast prochy z tego Pansaonica wiatr rozwieje na jakimś złomowisku za najwięcej dziesięć. Albo skończy w młynie na odzysku tej złotej farby z gniazd audio ;) .

Taki lajf. Takie czasy.

Idę obejrzeć kolejny, dobry film. I tego wszystkim życze. I nie musi być w 4K i w HDR.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega marzyciel.
Ja bym wolal, zeby zamiast cud bebechow, moj przyszly odtwarzacz UHD, bitstreamowal WSZYSTKIE formaty dzwieku prawidlowo (patrz blamaz MS z brakiem Atmosa w Xpudelku), nie mial klopotow z HDCP handshake'iem, czytanirm plyt okreslonych producentow, czy Chromabuga 2020.
Ale ja zawsze bylem malo wymagajacy.
A moze po prostu praktyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas jak zwykle super ceny

najtańszy 2800

Na niemieckim amazonie mozna było dzisiaj wyrwać tego   DMP-UB900 za 328 euro !!!!!!

tylko oczywiście nie było wysyłki do naszego wspaniałego kraju :(

Jeszcze 30min temu był też za 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest wysyłka do naszego kraju.

 

Tylko, sprzedawca nic jeszcze nie sprzedał. A opis wygląda tak:

Panasonic DMP-BD65 UB900EGK Ultra HD Blu-Ray Player (4 K UHD, DLNA, 2x HDMI, USB, Optical/Coaxial Out, 7.1 Analogue Black.

 

To kupuje się DMP-BD65 czy UB900EGK bo to dwa rózne playery.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wachi40 napisał:

https://www.amazon.de/Panasonic-DMP-UB900EGK-Optischer-Koaxialer-Analog-Ausgang/dp/B01CKE33DO/ref=aag_m_pw_dp?ie=UTF8&m=A4FEVRA5G079V

 

 jest napisane że to dmp ub900

 

masz rację wysyłaja do Polski

cena z dostawą 1581.52

 

 

Jak wrzucisz do koszyka to pojawia sie napis ktory zacytowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...