Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Samsung J6300 / J6200 55" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

W 48J6200 jest matryca Samsunga-48A1AF0V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe po co? 5GHz n jest to starczy.

Taptaptap Mlais M52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ N łatwo zapchać. Somo pasmo to nie wszystko liczy sie też przepustowość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z logo smart tv podczas uruchamiania tv jestem po wymianie matrycy 2bfb4c83123d3a33df642b8eebcd585e.jpg

Macie może jakieś pomysły jak to naprawić z góry dziękuję za pomoc

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez xplod1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie który telewizor wybrać h6400 czy j6200 55".

Za h6400 przemawia niższa cena niby niewiele 150 zł, dodatkowy pilot - na pewno byłby wykorzystywany przeze mnie np do przeglądania stron www.

Za j6200 przemawia być może brak problemów z kurzącą się matrycą być może poprawili obudowę i nie przedostaje się kurz.

Na jakim systemie działa h6400 ? Byłem przekonany że jest na tizenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smart hub - wpisz w yt recenzje tego modelu a wszystkiego się dowiesz.

Wysłane z mojego D5503

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś potwierdzić czy w j6200 będzie działać smart pilot na zasadzie zyroskopu jak w h6400?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś ktoś napisał że się da sparować smart pilota z j6200 ale nie jest to potwierdzone info. również prosze o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba odblokować funkcję sterowania smart pilotem w menu serwisowym.Funkcja wł/wył działa zawsze bo jest zrobiona na podczerwieni a nie na BT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbowałem sparować z tym pilotem

http://obywatelhd.pl/wp-content/uploads/2014/01/Samsung-Smart-Control-1.jpg

niestety działa tylko przycisk włącz/wyłącz. Przy wciskaniu innych na tv pojawia się info "niedostępne".

Może inne modele pilota będą działać?

Jesteś w stanie załączyć to w menu serwisowym? Chociaż jak czytam w instrukcji

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201506/20150630121445635/POL_HMFDVBEUJ-1.308.pdf

na stronie 39 normalnie w menu jest możliwość włączenia obsługi Menu>System>Ustawienia Smart Control...

Nie mam tego tv i nie sprawdzę.

Edytowane przez adk11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj do BOK samsung, konsultant zapierał się, że nie ma opcji obsługi pilota żyroskopowego. Jednak jeżeli Knopek masz możliwość sprawdź jak radzi miruna. Ja tymczasowo zakupiłem H6400, mam możliwość zwrócenia go nie ponosząc kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilota niestety już oddałem, nie mam możliwości pożyczenia jeszcze raz nie wcześniej niż pod koniec przyszłego tygodnia.

Ale u mnie chyba to działać nie będzie.

W instrukcji, którą zamieścił adk11 jest mowa o J6300, a ja mam J6200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Na ile wyniki tego testu są adekwatne dla 40J6300?.Czy odb.ten ma podobnego typu

matryce? No i czy zakrzywione matryce też są dotknięte problemem kurzowym będącym zdajsie

piętą achillesową czołowego producenta matryc.Na ile problem kurzowy dotyczy innych matryc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilota niestety już oddałem, nie mam możliwości pożyczenia jeszcze raz nie wcześniej niż pod koniec przyszłego tygodnia.

Ale u mnie chyba to działać nie będzie.

W instrukcji, którą zamieścił adk11 jest mowa o J6300, a ja mam J6200.

Jeżeli masz tylko taką możliwość to spróbuj proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

to mój pierwszy post na forum.

Dwa dni temu kupiłem model 55j6300 i chciałbym poruszyć dwie sprawy.

1. Mam dostęp do pilota którego fotkę wrzucił Knopek, taki pilot mają teściowie, którym kupiłem na jesieni 48h6400.

Jutro podjadę do nich a potem wypróbuję na moim j6300.

2. Zależało mi na obsłudze plików z telefonu i pierwszego wieczora bawiłem się z udostępnianiem na tv przez Miracast i działało bez przycinki. Niestety ale poza Miracast jest problem, nie daje się puszczać przez Dlna. Przetestowałem wszystkie sensowne apki z Google Play i nic. Albo zrywa udostępnianie po kilku sekundach albo dostaję komunikat o problemach z siecią. Być może jest to spowodowane jakimiś ograniczeniami na telefonie bo mam roota i trochę rzeczy na nim poograniczałem.

Nieważne, ważne jest to, że pierwszego wieczora zrobiłem update firmware z wersji 1442 do 1443 i chyba z tego powodu skiepściło mi się połączenie przez Miracast, bo teraz jak przesyłam film (nawet nie FHD) to jest mnóstwo artefaktów na filmie.

Jest jakaś możliwość powrotu do firmware 1442?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, zanim załapie komunikacje trzeba próbować kilka razy ale potem wszystko działa. Ciekawe czy na J6200 też działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi działać w końcu to to taki sam szrot jak J6300 tylko że bardziej prosty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic poczekajmy, aż tutaj ktoś z naszych potwierdzi działanie pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, chciałbym przetestować tego pilota ale się wystraszyłem.

Wczoraj wszedłem w menu serwisowe, z ciekawości i żeby tylko poszukać opcji włączenia pilota smart. Pochodziłem po menu, nic nie zmieniałem a po wyjściu miałem s[beeep]e kolory. Po sprawdzeniu w menu telewizora znalazłem, że przestawił mi się tryb "film" na "standard", tak sam z siebie. Trochę się wystraszyłem :wacko: i teraz naszły mnie wątpliwości co do próbowania zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wejściu w tryb serwisowy telewizor zawsze powraca do ustawień standardowych nie ma w tym nic dziwnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jest to najzupelniej normalne zachowanie tv,więc bez stresu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra, rozwiewam wątpliwości. Pilot BN59-01182B który wziąłem od ue48h6400 teściowej działa na moim ue55j6300.


Najpierw w menu serwisowym (dla nie znających, na pilocie, przy wyłączonym tv wciskamy po kolei info>menu>mute>power) włączyłem opcję smart control. Tu trzeba uprzedzić, bo wszyscy tak robią, że gmeranie w menu serwisowym może uszkodzić tv i jest ryzyko utraty gwarancji.

Teraz w menu telewizora pojawiła się nowa pozycja system>ustawienia smart control a w niej są dwie pozycje - czułość wykrywania ruchu oraz aktualizacja oprogramowania sprzętowego.

W "aktualizacji" jest pusto, do momentu sparowania pilota z telewizorem.


Parowanie zrobiłem wg tego filmu


Najpierw się zestresowałem, bo pilot nie reagował na próbę parowania. Chwilę pomyślałem, przełożyłem baterie z innego pilota i to była wina baterii. Pilot kupiony w grudniu, kilka minut używany dla testu i schowany do szuflady samoczynnie widać rozładował baterie w kilka m-cy.

Parowanie poszło szybko, telewizor dociągnął sobie z netu oprogramowanie (widać w menu) i wszystko działa.

Na początku chodził trochę chaotycznie, zmieniłem w menu "czułość" na najwyższą i się poprawiło. Mimo wszystko zdarzyło się kilka kilkunastosekundowych zwiech pilota. Wymieniłem baterie na całkiem nowe i na razie problem nie wrócił, więc to chyba problem baterii był.


Wszystko co robiłem pilotem działało, wszystkie funkcje aktywne i dostępne. Zamiast ładnej niebieskiej kropki, jak w h6400, jest białe kółko z punktem w środku, jak celownik w grach.

Mam wrażenie, że w h6400 płynniej to działało ale to może wrażenie z pamięci, dziś się spieszyłem i nie sprawdzałem pilota na telewizorze teściowej.

Na szybko sprawdziłem działanie w playerze od filmów i wszystko działa. Wreszcie mogę wskazać dowolny punkt na pasku postępu filmu.

Sprawdziłem też kilka aplikacji i wszędzie działa, choć w Netfliksie nie działa wskaźnik, choć pilot działa.


Tyle na szybko, macie pytania to postaram się odpowiedzieć.
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...