Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Samsung J6300 / J6200 55" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mateo i jak seans ? Poważnie się zastanawiam nad tym J6200. Na rtings też go testowali i wyszło że ma bardzo niski motion blur(7.8ms), przez co świetnie nadaje się do sportu i filmów akcji oraz dobrą czerń. Co ciekawe ten model ma jeszcze niższy mb od serii S oraz od wszystkich soniaczy :) test mb - http://www.rtings.com/tv/reviews/by-test-results/motion-blur-and-response-time , a input lag też ma ok http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/j6200

Wersja na rynek europejski j6200 jest inna jak w teście na ritngs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja na rynek europejski j6200 jest inna jak w teście na ritngs.

Być może, ale myślę że podstawowe właściwości jak matryca 120 hz, b niski motion blur i input lag są te same.

Edytowane przez Uzytkownik2121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie jest to pewne.

Dziwne jest to że pierwsze testy wersji amerykańskiej pokazywały raczej dość kiepskie parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wersja na rynek europejski j6200 jest inna jak w teście na ritngs.

Odpowiednik europejskiej wersji j6200 to w wersji amerykańskiej j6300.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Posiadam od miesiąca TV Samsunga J6200. Chciałem go podłączyć z kinem domowym Philips Hts 3520 przez kable cinch (kable biały i czerwony do audio), ale za cholere kino nie odbiera sygnału od telewizora. W menu tv przełączam jeszcze na wyjście audio/optyczne, muzyka z tv przestaje grać, ale nie przesyła go na KD. Dzięki za wszystkie pomysły/ sugestie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do którego gniazda podłączyłeś kable w TV ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Przymierzam się do zakupu 55J6200 i w związku z tym interesuje mnie czy w tym tv jest możliwość demontażu tej chromowanej ozdobnej listewki na dolnej części obudowy bo niezbyt mi się to podoba

oraz jaki kolor ma led od czuwania i w którym miejscu się znajduje, na żadnym zdjęciu nie mogę się tego dopatrzeć. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa.... dzięki ;) czyli rozumiem, żeby puścić sygnał na KD musze wziąć go z wejścia słuchawkowego i przejściówką podłączyć z kablami audio? w KD nie mam wejścia optycznego a to było by najprostsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Przymierzam się do zakupu 55J6200 i w związku z tym interesuje mnie czy w tym tv jest możliwość demontażu tej chromowanej ozdobnej listewki na dolnej części obudowy bo niezbyt mi się to podoba

oraz jaki kolor ma led od czuwania i w którym miejscu się znajduje, na żadnym zdjęciu nie mogę się tego dopatrzeć. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Czy mogę liczyć na odpowiedź, chciałem dzisiaj jeszcze zamówić ten tv lub inny model dlatego zależy mi na szybkiej odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej011 dioda czuwania ma kolor czerwony i jest po prawej stronie u dołu. Co do ramki to nie mam pojęcia czy się demontuje. Zapytaj może w samsungu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michelx dziękuję za odpowiedź. Byłem dzisiaj w sklepie i wydaje mi się jednak że niestety ten chrom jest na stałe.No i led w tv z 2015 roku mógł by być np. biały taki szczegół ale wyglądało by to nowocześniej.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę ja się zastanawiam przy budżecie max 4500zł nad wyborem:

- Samsung 60" J6200

- Sony 55" 809C lub 55" 755C

5" więcej w Samsungu korci jednak wykonanie po stronie Sony.

Philipsy mimo uwielbienia dla Ambilight odrzuciłem z powodu błędów softu i słabo regulowanego upłynnienia.

Panasonic CX700 odrzuciłem z powodu słabego upłynnienia i 500 linii rozdzilczości dynamicznej- Sony i Samsung mają 1080...

Kryterium wyboru: do piłki nożnej, do ps4 i do filmów.

Wbudowany "Smart" może nie istnieć- docelowo podłączę Nvidia Shield z Android TV.

Samsung 60" czy Sony 55"...

Samsunga niestety nie potrafię znaleźć w żadnym ze stacjonarnych sklepów...pewnie w 60" jest inna matryca niż 50-55".

Miał ktoś z nim styczność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, mam z nim styczność od ponad dwu miesięcy (60" Samsung) ;-)

Generalnie piłki nie oglądam (ale jest tu specjalny tryb sport aktywowany dedykowanym przyciskiem na pilocie, genialny upłynniacz w tym telewizorze dodatkowo podkręca sytuację ;-) a dwa pozostałe zastosowania które wymieniłeś testuję sam na co dzień;-) Mniej więcej 60% PS4, 40% filmy w full HD.

Taki Wiedźmin 3 czy Fallout 4 w 60" to jest bajeczka, co więcej, przy Wiedźminie nie mam w końcu odruchu przysuwania się bliżej, co poprzednio na plaźmie 50" było notoryczne (odległość od ściany 3,4 m).

Polecam ten telewizor, myślę że genialny upłynniacz i te 5" więcej przemawiają na jego korzyść w starciu z tym Soniaczem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, że w końcu znalazł się właściciel tego Samsunga (i o podobnych preferencjach)

To od razu kilka pytań przy okazji:

- jak czerń, kontrast i kolory? Czy wiesz może czy w tym TV jest podświetlenie Direct LED?(w serii H6400 chyba było). Występuje duży, zauważalny clouding?

- fullHD i 60" to już wielkość na której może się rzucać niedobór rozdzielczości, czy z 3m będzie to widoczne?(zauważalne piksele)

Jakbyś mógł się podzielić jeszcze jakimiś spostrzeżeniami- byłoby super!

PS. czy miałeś jakieś alternatywy przed zakupem? Dlaczego właśnie ów Samsung?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem 50J6200. Jak na razie jestem zadowolony. Chciałem kupić rodzicom coś podobnego (im nie jest potrzebna sieć i WiFi).

Czy 48J5100 będzie dobrym rozwiązaniem? Czy ten model niczym więcej nie różni się od 48J6200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różni się:

J5100 - odświeżanie matrycy 60Hz

J6200 - odświeżanie matrycy 120Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J5100 to pewnie IPS więc będzie miał lepsze kąty co w pewnych sytuacjach może być na plus ale to trzeba sprawdzić bo nie wiem na 100%.

Edytowane przez miruna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV ledwie co podłączony (55" J6200), podłączona konsola, jeszcze brak neta oraz kablówki więc nie wypowiem się do końca.

Jak wszystko będzie podłączone a tv zawieszony na ścianie to będę mógł udzielić szerszej wypowiedzi - ale jak na razie tv prezentuje się całkiem nieźle.

Tutaj jeszcze jednak mam pytanie - w recenzji napisano:

"Po uruchomieniu trybu "Gra" (menu -> opcje -> ogólne -> tryb gra) telewizor dobrze nadaje się jako wyświetlacz pod konsolę, ponieważ jego input lag wynosi 48ms. To niezły wynik, który nie będzie odbijał się negatywnie na rozgrywce. Podobnie jest w modelu J6200. Jego lag to 44ms."

Czy J6200 nie ma trybu "Gra"??, gdyż nie mogę się doszukać nigdzie w opcjach - tylko standard, film, dynamiczny itd.

Edytowane przez Knopek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, znalazłem.

Faktycznie przegapiłem to miejsce.

Swoją drogą chyba ten tryb powinien być razem z innymi trybami obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć twoja wypowiedź bo jestem ciekaw co to dokładnie oznacza.

Wysłane z mojego D5503

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...