Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Samsung J6300 / J6200 55" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Wpisz w YT DSE test to raczej cecha niż wada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Występuje zawsze, kwestią jest jedynie nasilenie tego zjawiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie otrzymałem kurierem mój egzemplarz J6200! Powiedzcie mi proszę, jak długo muszę odczekać, żeby go włączyć? Obudowa tylna w środkowej części jest lekko wypukła, czy Wy też tak macie w swoich modelach? Może to reakcja na zmianę temperatury...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że 2 h reklimatyzacji w warunkach otoczenia powinno wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teście proponujecie, żeby tryb obrazu zmienić na film. Jaka tonacja kolorów w tym trybie jest najlepsza? To mój pierwszy tv, więc chciałbym go chociaż jakoś wstępnie skonfigurować. Jakieś rady? Czysty obraz cyfrowy i Red. zakłóceń MPEG już wyłączyłem zgodnie z Waszymi zaleceniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie tryb film to tryb film ; ) On już ma predefiniowane ustawienia kolorów. Wszystko trzyma się ciepła.... jak oglądasz filmy to zacznij właśnie od niego. A co do tych opcji co podałeś to też sobie zobacz i wypróbuj przy oglądaniu zwykłej telewizji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od dziś jestem posiadaczem 55J6200. Pierwsze wrażenia - rewelacyjny tv jak za tą cenę (3360 zł). Smart troszeczkę wolniejszy niż w moim starym samsungu 46f6320, który mam ponad dwa lata, ale ogólnie nie ma tragedii. Co do jakości obrazu jestem bardzo zadowolony. To moja wstępna ocena, także jak go trochę bardziej przetestuje to coś więcej o nim napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy J6200 50 cali też ma matrycę Samsunga?

Witam,

Ponowię pytanie kolegi lwp, jaką matrycę ma model 50J6200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria H miała 50" matrycę od CMO obstawiam że w J jest podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc drodzy forumowicze. Jak wiemy na tv nie da się nagrywać programów z nc+ z dekodera podłączonego hdmi do tv. W związku z tym mam pytanie czy jest na rynku jakiś odtwarzacz blu-ray z możliwością nagrywania na zewnętrzny dysk? (tak by można było nagrywać z nc+) a jeśli tak proszę o wskazanie konkretnych modeli.
Z góry dziękuję. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ponowię pytanie kolegi lwp, jaką matrycę ma model 50J6200?

Też jestem zainteresowany tym tematem... ktoś ma 100% informacje? Mogę to jakoś sprawdzić na swoim modelu (bez wchodzenia w menu serwisowe)? Duża jest różnica w jakości między matrycą Samsunga a CMO?!

Edytowane przez Maxwell87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc drodzy forumowicze. Jak wiemy na tv nie da się nagrywać programów z nc+ z dekodera podłączonego hdmi do tv. W związku z tym mam pytanie czy jest na rynku jakiś odtwarzacz blu-ray z możliwością nagrywania na zewnętrzny dysk? (tak by można było nagrywać z nc+) a jeśli tak proszę o wskazanie konkretnych modeli.

Z góry dziękuję. Pozdrawiam :)

Na żadnym oficjalnie dostępnym na rynku urządzeniu nie nagrasz sygnału z HDMI. Jedyne co pozostaje to próba znalezienia tunera SAT z CI+ do którego włożysz kartę i podłączysz dysk. Tyle, że chyba wszystkie nowe tunery kodują nagrania (czyli nie przeniesiesz ich na inne urządzenie). Pozostaje kupić używkę. Ja mam Fergusona Ariva 210Combo. Gdy miałem kartę TNK (SD) to tak robiłem, nagrywały się wszystkie dostępne programy. Poszukaj na forum Satkuriera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żadnym oficjalnie dostępnym na rynku urządzeniu nie nagrasz sygnału z HDMI. Jedyne co pozostaje to próba znalezienia tunera SAT z CI+ do którego włożysz kartę i podłączysz dysk. Tyle, że chyba wszystkie nowe tunery kodują nagrania (czyli nie przeniesiesz ich na inne urządzenie). Pozostaje kupić używkę. Ja mam Fergusona Ariva 210Combo. Gdy miałem kartę TNK (SD) to tak robiłem, nagrywały się wszystkie dostępne programy. Poszukaj na forum Satkuriera.

Kolego to nie jest wcale takie trudne i skomplikowane jak piszesz.

Wystarczy dowolny tuner sat działający pod kontrolą Linuxa (Enigmy) na przykład coś ze stajni Dreambox albo VU i już można cieszyć się możliwością dowolnego nagrywania i montowania, kopiowania nagranego materiału (żeby była jasność niczego nie nagrywamy przez HDMI, tuner nagrywa na dysk materiał rozkodowany).

Trzeba mieć tylko trochę wiedzy i gotówki.

I dla jasności Dreamboxów używam od dobrych 10 lat więc wiem z czym się to je.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie napisałem ze to "trudne i skomplikowane " ? :)

Opisałem rozwiazanie standardowe- i przez to proste, zabawa z urządzeniami pod kontrola Linuxa jest po pierwsze droższa po drugie wymaga niezerowej wiedzy informatycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sharan,dzięki za cynk,już zamówiony :) , szkoda tylko że nie ma info jaka matryca i co z pilotem multimedialnym pod ten TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Saturnie 50J6200 za 2400 zł,więc cena super :)

Byłem ,obejrzałem,podotykałem i.... ,nie kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem ,obejrzałem,podotykałem i.... ,nie kupiłem.

Można wiedzieć dlaczego nie kupiłeś?

Cena jest bardzo interesująca. Od rana siedzę i czytam recenzję. Waham się pomiędzy j6200 a h6400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć dlaczego nie kupiłeś?

Cena jest bardzo interesująca. Od rana siedzę i czytam recenzję. Waham się pomiędzy j6200 a h6400.

Jak zobaczyłem krzywą ramke wokól tv,która w niektórych miejscach odstawała na 3 mm od ekranu,to odechciało mi się go kupować. Ramka wygląda jak guma naciągnieta na panel LCd. Obraz z tunera nc+ w SD ,to tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.
Cóż pozostaje mi pojechać i na żywo obejrzeć jeszcze raz h6400, pewnie też j6200 a może coś jeszcze innego wpadnie mi w oko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak zobaczyłem krzywą ramke wokól tv,która w niektórych miejscach odstawała na 3 mm od ekranu,to odechciało mi się go kupować. Ramka wygląda jak guma naciągnieta na panel LCd. Obraz z tunera nc+ w SD ,to tragedia.

Trudno mi się wypowiedzieć nt. ramki i tego co widziałeś, natomiast to że obraz z NC+ SD jest kiepski nie jest winą TV.

Pisałem już w innym wątku, że mam możliwość porównania jakości obrazu tych samych kanałów, na tym samy TV z SAT, NTC i IPTV Orange. I generalnie kanały SD z SAT wypadają najsłabiej niektóre wręcz kiepsko.

Edytowane przez pawelll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi się wypowiedzieć nt. ramki i tego co widziałeś, natomiast to że obraz z NC+ SD jest kiepski nie jest winą TV.

Pisałem już w innym wątku, że mam możliwość porównania jakości obrazu tych samych kanałów, na tym samy TV z SAT, NTC i IPTV Orange. I generalnie kanały SD z SAT wypadają najsłabiej niektóre wręcz kiepsko.

Ale na Sony 50W807C ten sam program z NC+ w SD był o Niebo lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie ma pewności, że źródło było to samo. A przede wszystkim to kwestia ustawień TV- polepszaczy, nasyceń, filtrów itp.

A może po prostu akurat w tym sklepie mieli "dzień Sonego"? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałem swoją ramkę i faktycznie praktycznie cała górna cześć nie przylega do obudowy (szczeliny mają rozmiar od 1-3 mm). Nie wiem, czy stało się to podczas transportu, czy tak po prostu wygląda ten model. Nawet nie przyszło mi do głowy, żeby coś takiego oglądać przy odbiorze, tym bardziej ze ramka była cała oklejona folią...

Edytowane przez Maxwell87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...