Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Samsung J6300 / J6200 55" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie obraz przy piłce nożnej świetny. Rozkłada na łopatki pus6561. Smużenia brak. Wady to podświetlenie edge co pod kątem widać. Clouding mały ale jest. Spasowanie i materiały też mogłyby być lepsze. Obraz i płynność świetna. Kontrast, jasność i kolory na wysokim poziomie. Ładnie wygląda wąska ramka. Za tą cenę bardzo dobry tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to czemu J6300 w wersji 40 calowej posiada 120 Hz, a J6200/6240 w wersji 40 calowej posiada 60 Hz? I to samo dotyczy się dwóch suwaków: Redukcja rozmycia, Redukcja drgań, J6300 posiada te dwie opcje, J6240 posiada tylko jedną.

Edytowane przez wsd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak się z nami bawią, to mam nadzieje ze przyjdzie w końcu jakiś nowy producent Chińczyk czy ktokolwiek inny i zrobi z tym porządek. Ale nie oszukujmy się to jest zmowa, bo niby czemu nagle od 2015 albo nawet wcześniej zaczęła się zabawa z odcinaniem matryc 100hz i dawanie ich stopniowo do coraz droższych modeli ? A każdy kto jest w temacie to wie że panel LCD ma taką ułomność technologiczną w przetwarzaniu obrazu w ruchu że potrzebuję sztuczek z upłynniaczem żeby ją zniwelować.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie 60J6240 kupiony i wstępnie ustawiony (tv mojej siostry). Zapomniałem jednak sprawdzić w menu serwisowym oznaczeń panelu czy to 60 czy 120hz.

W Motion Plus jeden suwak, też wolałbym dwa ale mogę was uspokoić -  płynność i ostrość jest ze sobą powiązana w tym jednym suwaku, nie ma opcji aby było inaczej.

Obraz jest płynny i ostry w ruchu, daję prawie max. notę, wg mojego oka najlepsze ustawienie to 4/10 (obraz ostry, płynny tak w 95%) ewentualnie 5/10 (tu już obraz płynny w 100%, zaczyna być widoczny w minimalnym stopniu teatr). Idealnie byłoby 4.5/10 jakby się dało ale i tak jest lepiej niż dobrze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tego TV. Stoję obecnie przed dylematem 50/55Ku6000 vs 50J6240. Czy ktoś używa go do grania na konsoli z włączonym upłynniaczem? Czy jest odczuwalne opóźnienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy u Was też zza wejścia digital audio out (optical) świeci cały czas czerwone światło?

Czy one nie powinno działać tylko wtedy kiedy jest podłączony przewód?

(Model 40j6240)

40j6240problem.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.05.2017 o 01:23, don111 napisał:

Panowie 60J6240 kupiony i wstępnie ustawiony (tv mojej siostry). Zapomniałem jednak sprawdzić w menu serwisowym oznaczeń panelu czy to 60 czy 120hz.

W Motion Plus jeden suwak, też wolałbym dwa ale mogę was uspokoić -  płynność i ostrość jest ze sobą powiązana w tym jednym suwaku, nie ma opcji aby było inaczej.

Obraz jest płynny i ostry w ruchu, daję prawie max. notę, wg mojego oka najlepsze ustawienie to 4/10 (obraz ostry, płynny tak w 95%) ewentualnie 5/10 (tu już obraz płynny w 100%, zaczyna być widoczny w minimalnym stopniu teatr). Idealnie byłoby 4.5/10 jakby się dało ale i tak jest lepiej niż dobrze.

 

Czy po kilku miesiącach użytkowania masz jakieś krytyczne uwagi? Ja się zastanawiam, czy dopłacać 1200 zł do np. Panasa EX703E. Podobna matryca, podobna płynność, jedynie 4K i lepszy design. Czy ten J6240 w czymś Cię zawiódł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem 55j6200 padła matryca na gwarancji decyzja wymiana telewizora (mam wybrać w sklepie nowy)na co wymienić ?

Fajnie gdyby matryca była 100Hz bo liczą się sport i filmy

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jako ze Samsungi J6200 nie sa juz dostepne do kupienia co polecilibyscie kupic zamiast niego? Interesuje mnie podobny TV Full HD za podobne pieniadze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktos moglby mi powiedziec czy dziala na tym TV aplikacja Amazon Prime Video ? Jesli tak to na jakiej wersji oprogramowania ? Sprawdzalem u siebie ale nie znajduje mi aplikacji . Jest tylko Netflix i Showmax . Chcialbym przetestowac Prime Video ale nie chce niepotrzebnie aktualizowac TV. 

 

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...