Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Samsung J6300 / J6200 55" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Drodzy forumowicze jak to jest z tym nagrywaniem z tv na USB? Ta funkcja działa tylko z naziemnej? u mojej mamy na tv, który jest z funkcją nagrywania nie da się nagrywać programów z nc+ dekoder podpięty kablem hdmi...tak ma być czy to wada tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Drodzy forumowicze jak to jest z tym nagrywaniem z tv na USB? Ta funkcja działa tylko z naziemnej? u mojej mamy na tv, który jest z funkcją nagrywania nie da się nagrywać programów z nc+ dekoder podpięty kablem hdmi...tak ma być czy to wada tv?

Nagrywać można tylko ze źródeł, w których sygnał jest skompresowany (np. MPEG4). Tak jest we wszystkich telewizorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie, teraz nie dawno kupiłem telewizor UE40J6200 , wahałem się pomiędzy UE40H6400 , ale wybrałem J6200 ze względu ze ten telewior jest z 2015, i ma 600hz ( matryca 120hz) , tylko teraz troche dłuzej poczytałem i duzo osób pisze ze H6400 jest lepszy od J6200, teraz mam juz pomieszane w głowie, dla mnie to nie problem , mogę zwrócić telewizor na podstawie zwrotu 14 dniowego, ale czy woóle warto będzie oddawac tego J6200 i zamieniac specialnie na H6400? wyczytałem także ze h6400 malepszy kontrast od j6200 czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ok 1 tyg temu rodzicom 55j6200 ...długo sie wahałem jeszcze nad 55h6400. Po tyg mogę powiedzieć ze to bardzo dobry zakup, jestem bardzo zadowolony, kontrast super, zero szarych plam na matrycy podczas wyświetlania ciemnych scen, i o dziwo dobry dźwięk jak na TV. jeśli ktoś szuka koniecznie tv z 3d niech szuka h6400 z nieliczych i przebranych egzemplarzy. Zastanawiałem się nad tv 4K ale moim zdaniem jest to jeszcze za wcześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ok 1 tyg temu rodzicom 55j6200 ...długo sie wahałem jeszcze nad 55h6400. Po tyg mogę powiedzieć ze to bardzo dobry zakup, jestem bardzo zadowolony, kontrast super, zero szarych plam na matrycy podczas wyświetlania ciemnych scen, i o dziwo dobry dźwięk jak na TV. jeśli ktoś szuka koniecznie tv z 3d niech szuka h6400 z nieliczych i przebranych egzemplarzy. Zastanawiałem się nad tv 4K ale moim zdaniem jest to jeszcze za wcześnie.

Tak piszą ludzie z ceno.pl podeślij tył monitora z nr seryjnym a najlepiej jeszcze gazeta aktualna z boku !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przepraszam, że trochę z innej beczki pytanie, ale mam duży dylemat który tv zakupić. 6200 czy 6300? Jakie macie doświadczenia z ewentualnymi zwrotami tv? Np jak dzwoniłem do media markt to mi Pani powiedziała, że jak się kupi w sklepie stacjonarnym to można zwrócić. W euro rtv nie ma takiej opcji. Zwracał już ktoś tv? Czy najbezpieczniej przez neta kupić? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia ale w MM i Saturn można. Ale może lepiej mieć 100% pewności i zamówić przez sieć? Rozumiem ,że nie jesteś pewny czy zakrzywiony będzie "fajny"? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Gmeru

Nie mam doświadczenia ale w MM i Saturn można. Ale może lepiej mieć 100% pewności i zamówić przez sieć? Rozumiem ,że nie jesteś pewny czy zakrzywiony będzie "fajny"? :-)

Zgadza się. Mam wątpliwości co do tego zakrzywionego bo w sklepie wygląda super, ale dopiero w warunkach domowych można obiektywnie ocenić tv. (jeszcze dzisiaj dziewczyna zaczęła mi marudzić, że lepiej wziąć 50H6400, że wielkość optymalna a jeszcze w dodatku 3D ma....oj nie łatwa sprawa z wyborem tv...heh odległość z foteli mam ok 200 cm-oczywiście fotel można zawsze trochę przestawić, natomiast z kanapy ok 290 cm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak piszą ludzie z ceno.pl podeślij tył monitora z nr seryjnym a najlepiej jeszcze gazeta aktualna z boku !

Haha... kolego jesteś śmieszny , tyle w temacie.

Kupiłem, widziałem, napisałem moja opinię... Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podczepie się pod temat w czym lepszy jest J6200 od H6400 ?

Pierwotnie byłem zdecydowany na JU7000 ale im więcej się dowiaduję tym bardziej dochodzę do wniosku, że tv 4K to jeszcze nie ten czas, a producenci tv (pewnie o dobre kilka lat) wyprzedzają możliwości dostawców usług.

A może się mylę ? W takim razie czy ktoś mógłby porównać te trzy tv ze sobą i na zakup którego by się zdecydował ?

W moim przypadku w grę wchodzi przekątna 65", głównie korzystam z NC+, oglądam tv z 4,5-5,5m, a zależy mi na jakości i płynności obrazu

Pomożecie ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Gmeru

Zgadza się. Mam wątpliwości co do tego zakrzywionego bo w sklepie wygląda super, ale dopiero w warunkach domowych można obiektywnie ocenić tv. (jeszcze dzisiaj dziewczyna zaczęła mi marudzić, że lepiej wziąć 50H6400, że wielkość optymalna a jeszcze w dodatku 3D ma....oj nie łatwa sprawa z wyborem tv...heh odległość z foteli mam ok 200 cm-oczywiście fotel można zawsze trochę przestawić, natomiast z kanapy ok 290 cm)

Zakrzywiony fajna sprawa, tzn fajnie to wygląda ale powiem szczerze że nie wiem po co to. kupiłem rodzicom 55j6200 i jest bardzo fajnie. jedyny minus który zauważyłem to to że ma średnie kąty widzenia. jesli siedzimy na wprost Super, jesli ok 1,5 z boku tak jakby kontrast spadał.

W jakim ze sklepów była fajna cena na 50 cali h6400... przetestowany model na wszystkie strony i podobno dobry a jak za tak cenę naprawdę fajny TV tak piszą ludzie.

Kupiłem 55j6200 bo dla rodziców dla nich 3d to zbędny dodatek i miałem od reki w sklepie. Tym bardziej fajnie że w teście wypadł dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 55j6300 i powiem tylko ze warto kupić :)) Napewno jest to mój ostatni full HD tv. Tez miałem dylemat czy brać 4k ale moim zdaniem to jeszcze nie ten czas

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

101% racji z tym, że 4K to nie teraz.

Za 3-4 lata - jak najbardziej ;-)

Odnośnie wyboru polecam J6200 - używam od z górą miesiąca, i polecam.

Miałem co prawda na początku trochę kwasu, bo telewizor przyjechał zepsuty - ale od momentu wymiany matrycy same plusy :-)

Kolory super, czerń super, upłynniacz działa bardzo ładnie i elastycznie można dopasować 'pod siebie' - skala jest 10cio stopniowa, więc bez problemu wyłapiesz moment, w którym dla Ciebie zaczyna się efekt opery mydlanej.

Ramka fajna cienka, telewizor wprawdzie grubszy niż moja poprzednia plazma ultra slim, ale na ścianie - nie przeszkadza to w niczym.

Nie ocenię systemu smart, bo nie używam - ale inni chwalą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podczepie się pod temat w czym lepszy jest J6200 od H6400 ?

Pierwotnie byłem zdecydowany na JU7000 ale im więcej się dowiaduję tym bardziej dochodzę do wniosku, że tv 4K to jeszcze nie ten czas, a producenci tv (pewnie o dobre kilka lat) wyprzedzają możliwości dostawców usług.

A może się mylę ? W takim razie czy ktoś mógłby porównać te trzy tv ze sobą i na zakup którego by się zdecydował ?

W moim przypadku w grę wchodzi przekątna 65", głównie korzystam z NC+, oglądam tv z 4,5-5,5m, a zależy mi na jakości i płynności obrazu

Pomożecie ? :)

Podobno obrazy w h6400 i j6200 są takie same. masz testy jednego i drugiego. jeśli będziesz korzystał z 3d bierz h6400. ja osobiście mam tv 3d z przed 3 lat i powiem szczerze ze 3d oglądałem dosłownie kilka razy.

Brałem pod uwagę tv 4k ale dla mnie to znacznie za wcześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników tego TV. Czytam forum od paru miesięcy i mam dylemat który TV wybrać.

Jednym z wymogów jest działająca aplikacja HBO GO.

Pytanie zatem czy na J6200 HBO go jest dostępne? Proszę o sprawdzenie

Na stronie samsunga w spisie aplikacji dla tego modelu nie ma mowy o HBO GO

ale co dziwne jest promocja i HBO GO jest dostępne dla modeli JS8500 i JU6800 na 3 miesiące

więc niby na Tizen powinno być wydane.

Inne modele jakie rozważam (w wersji 55 cali) to:

H6400 oraz JU7000 ale czekam z decyzją do styczniowych spadków cen :-)

Edytowane przez adriand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Inne modele jakie rozważam (w wersji 55 cali) to:

H6400 oraz JU7000 ale czekam z decyzją do styczniowych spadków cen :-)

Witam.

W dniu dzisiejszym, byłem w sklepie MM. Samsung UE55JU7000 jest w przecenie i kosztuje teraz 5499 zł.

Przy okazji mają tam fajną gazetkę z oryginalnymi formatami TV w wielkościach: 43", 50", 55" i 65". Wycinamy wybraną wielkość TV i możemy zobaczyć jak to będzie u nas wyglądać. Oczywiście nie oddaje to w 100% prawdziwego, działającego TV, ale może być pomocne.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze opinie, które tylko potwierdzają moje spostrzeżenia co do tv 4K.

Jest tylko jeden kłopot J6200 nie występuje w rozmiarze 65" (max to 60", przynajmniej tak wyczytałem na oficjalnej stronie samsunga) :(

Rozmiar 65" to H6400 czyli jego poprzednik.

W takim razie czego brakuje H6400 w stosunku do J6200 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie brakuje H6400 jest lepiej wyposażony (3D, 2 pary okularów, pilot smart, nadajnik IR do sterowania innych urządzeń) niż seria J, jedyna różnica to nowy system Tizen który w założeniu ma być szybszy i lepszy niż w serii H. Przewagą 65H6400 jest najlepsza pod słońcem matryca której w serii J próżno szukać. Dodam jeszcze że seria H obsługuje Flash oraz chyba wszystkie głośniki i słuchawki bluetooth (nie udało mi się znaleźć urządzenia którego nie udało się sparować).

Edytowane przez miruna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam swoje pytanie czy ktoś parował Smart pilota z J6200? Jest to możliwe? Bardzo proszę o odpowiedź, bo zależy mi na obsłudze tego TV ruchowym pilotem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cos dostalem info od depesz ze HBO go dziala na ue60j6200

Wiec zapewne na modelu 55' rowniez. Coraz blizej jestem decyzji

A wiadomo juz cos jak sprawuje sie matryca 60 Cali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Od dwóch miesiecy jestem posiadaczem 55J6300 i ogólnie mogę stwierdzić - fajny telewizorek.

Znalazłem jednak mały mankament - delikatne pionowe smugi widoczne na jasnych dynamicznych obrazach, np podczas oglądania meczów piłkarskich, skoków narciarskich itp.

Czy to jest ten sławny kurz o którym sie naczytałem w sieci ?

Czy moglibyście podać mi jakieś linki do testów (np. yuotube) gdzie mozna wadę dokładnie wychwycić ?

Czy taka wada podlega gwarancji ?

Zaznacze, że jestem calkowitym laikiem, jeśli chodzi o telewizory, ustawienia i takie tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...