Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Samsung J6300 / J6200 55" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dobra wiadomość dla posiadaczy J6300 / J6200 i piłki kopanej.

Ostatnia aktualizacja oprogramowania poprawia synchronizacje diod podświetlających matryce z obrazem.

Juto nagram ponownie ten sam test z wykopem piłki przez bramkarza, tak dla porównania.

A aktualizacja jest dostępna dla wszystkich rejonów? Bo mój ue48j6200 twierdzi, że nie ma nic nowego. Obecna wersja to niby 1450, ale nie wiem jak sprawdzić dokładnie jej numer. Widzę na stronie Samsunga, że najnowsza to:

1162.7 MB, exe, MULTI LANGUAGE

Wersja : 1450.6

2016.05.02

Kupiłem po majówce i może zdążył zaktualizować się automatycznie (później wyłączyłem tę funkcję)?

Edytowane przez Jagiel88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można gdzieś dostać 'release notes' dla tej aktualizacji? Wolę mieć pewność co się zmienia oraz czy będzie możliwość powrotu do wcześniejszej wersji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz na przykład 3D i dobry szeroki kąt widzenia to taki LG LF652V na matrycy IPS może być lepszy.

Taki H6400 też może lepiej komuś pasować.

Ja z tego towarzystwa wybrałem 55J6200.

Dla mnie lepszy jest dopiero Sony 755C , ale nie na tyle aby dopłacać 600 zł do niego.

Dzięki Sławko za wiadomość.

Myślę, że też się zdecyduję na J6200, wydaje mi się że system Tizen jest stabilniejszy od Androida i bedzię bardziej wspierany.

Chciałbym się jeszcze zapytać czy możesz/możecie polecić jakiś uchwyt na ściane aby odległość między tv a ścianą była jak najmniejsza? Póki co znalazłem coś takiego: http://www.uchwyt.pl/produkty/uchwyty-do-tv-lcd-plazma/lc-u3s-63c.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A aktualizacja jest dostępna dla wszystkich rejonów? Bo mój ue48j6200 twierdzi, że nie ma nic nowego. Obecna wersja to niby 1450, ale nie wiem jak sprawdzić dokładnie jej numer. Widzę na stronie Samsunga, że najnowsza to:

1162.7 MB, exe, MULTI LANGUAGE

Wersja : 1450.6

2016.05.02

Kupiłem po majówce i może zdążył zaktualizować się automatycznie (później wyłączyłem tę funkcję)?

Tak to 1450, ja mam wyłączoną automatyczną aktualizacje.

Dzięki Sławko za wiadomość.

Myślę, że też się zdecyduję na J6200, wydaje mi się że system Tizen jest stabilniejszy od Androida i bedzię bardziej wspierany.

Chciałbym się jeszcze zapytać czy możesz/możecie polecić jakiś uchwyt na ściane aby odległość między tv a ścianą była jak najmniejsza? Póki co znalazłem coś takiego: http://www.uchwyt.pl/produkty/uchwyty-do-tv-lcd-plazma/lc-u3s-63c.htm

Tizen jest na pewno stabilniejszy od Androida (zero problemów u mnie), ale z tym wsparciem to rożnie może być

chyba jednak aplikacje na androida będą dłużej działać.

Edytowane przez Slawko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Chyba kupie 55j6200 Samsunga. Bo nie rozni sie niczym procz zakrzywienia od 6300?

I cenowo widze w granicach ~ 3200zl mozna go nabyc. Chyba ze macie lepsza mete i ceny jak na ceneo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zdecydowałem na 55j6200 dzisiaj zamawiam w sklepie afg computers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja się zdecydowałem na 55j6200 dzisiaj zamawiam w sklepie afg computers

Może się mylę ale w tym sklepie chyba maja TV z zagranicznej dystrybucji a nie z Polskiej.

Jak będzie awaria to będziesz musiał odsyłać do nich TV.

Jak z Polskiej dystrybucji to przyjeżdża serwis i naprawia.

Jak teraz patrze to mało sklepów sprzedaje 55j6200

znacznie łatwiej jest dostępny H6400.

Edytowane przez Slawko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H6400 jest tańszy i ma więcej bajerów niż J6200, swoją drogą to ciekawe skąd sprzedawcy mają jeszcze tyle tego złomu na stanie, czyżby cały czas handlowali zwrotami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze h6400 mozna lyknac za ~ 2800/2900. Czy parametrami to jest to samo co J6200? Tak samo dobre odswiezanie matrycy, kolory, plynnosc zwlaszcza jesli chodzi o mecze w full hd?

I ostatnie pytanie: czy jak biore fakture vat Samsung skraca gwarancje z 2 lat do 1 roku? Bo w 1 sklepie mi tak odpisali. Wiem ze prawo na to zezwala ale chociazby LG daje 2 lata nawet jak sie fakture bierze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płynność i odświeżanie w H6400 jest takie samo jak w J6200 z tym że H6400 można w menu serwisowym podrasować do wersji H66xx co do kolorów to myślę że jest podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę ale w tym sklepie chyba maja TV z zagranicznej dystrybucji a nie z Polskiej.

Jak będzie awaria to będziesz musiał odsyłać do nich TV.

Jak z Polskiej dystrybucji to przyjeżdża serwis i naprawia.

Jak teraz patrze to mało sklepów sprzedaje 55j6200

znacznie łatwiej jest dostępny H6400.

Rozmawiałem ze sklepem i w razie reklamacji kontaktujesz się z Samsungiem i po zgłoszeniu awarii oni wysyłają kuriera.

Widze ze h6400 mozna lyknac za ~ 2800/2900. Czy parametrami to jest to samo co J6200? Tak samo dobre odswiezanie matrycy, kolory, plynnosc zwlaszcza jesli chodzi o mecze w full hd?

I ostatnie pytanie: czy jak biore fakture vat Samsung skraca gwarancje z 2 lat do 1 roku? Bo w 1 sklepie mi tak odpisali. Wiem ze prawo na to zezwala ale chociazby LG daje 2 lata nawet jak sie fakture bierze...

W afg computers powiedziano mi że okres gwarancyjny jest skracany do 1 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem afg tak samo mi odpisało - ale napisałem na czacie Samsunga i odpisali ze są 24 miesiace gwarancji niezaleznie czy faktura czy paragon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze zapytm na agito z dostawa jest 2.939 zł . Model:

Telewizor Samsung 55" LED UE55H6400AK


Powiedziecie czy to polska dystrybucja? Bo nie wiem jak czytac te koncowe oznaczenia modelu. Których sie wystrzegac???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze zapytm na agito z dostawa jest 2.939 zł . Model:
Telewizor Samsung 55" LED UE55H6400AK
Powiedziecie czy to polska dystrybucja? Bo nie wiem jak czytac te koncowe oznaczenia modelu. Których sie wystrzegac???

Agito to na 100% PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Przegladam oferty i patrze ze jest mase tv o modelu:

UE55H6400AKXXH - KTORY JEST NA RYNEK LITEWSKI,


NAPISAŁEM DO SAMSUNGA ZE W OK NAPRAWIAJA I JEST 2 LATA GWARANCJI ALE JESLI NIE MOGA DOKONAC NAPRAWY TO NIE WYMIENIA NA NOWY (TAK BY BYŁO JESLI BYLABY WERSJA DYSTRYBUCJI POLSKA: UE55H6400AWXXH


Co o tym myslicie? Ryzykowac na wersje na rynek wschodni? czy jednak lepiej ciut drozej i na Polske szukac? Bo tak w sumie ciezko polska dystrybucje znalezc.

Edytowane przez darejos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Przegladam oferty i patrze ze jest mase tv o modelu:
UE55H6400AKXXH - KTORY JEST NA RYNEK LITEWSKI,
NAPISAŁEM DO SAMSUNGA ZE W OK NAPRAWIAJA I JEST 2 LATA GWARANCJI ALE JESLI NIE MOGA DOKONAC NAPRAWY TO NIE WYMIENIA NA NOWY (TAK BY BYŁO JESLI BYLABY WERSJA DYSTRYBUCJI POLSKA: UE55H6400AWXXH
Co o tym myslicie? Ryzykowac na wersje na rynek wschodni? czy jednak lepiej ciut drozej i na Polske szukac? Bo tak w sumie ciezko polska dystrybucje znalezc.

Jak możesz to zaczekaj, do ME w kopanej jeszcze trochę czasu zostało, może będzie nowa dostawa.

Albo pozostaje obskoczyć markety.

Edytowane przez Slawko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slawko1 - agito tez ma rynek wschodni (nie polski). Wiec troche tez lipton lipa. No chyba ze wasze awarie w tym tv to jakies pierdolki i mozna kombinowac na nie polska dystrybucje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dzisiaj przyszedl do mnie tv zamawialem 55j6200 a przyszedl 55j6250, o co w tym chodzi? czy to ten sam tv? te same bebechy tj matryca 120hz, o ktorym mowa w tym tescie hdtvpolska??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sprawdź czy w smarcie masz możliwość wyboru polski

Wysłane z mojego SM-N910C

Edytowane przez Piteron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung j6250 ma dodatkowo wbudowany tuner sat i chyba dvb t2 a nie tylko dvb t bo to wersja na Niemcy wiec lepiej wyposażona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy w smarcie masz możliwość wyboru polski

Wysłane z mojego SM-N910C

Problem jest w tym ze nie mam mozliwosci podlaczenia go teraz:(

Samsung zaleca odeslanie do sklepu. Wg Samsunga może być problem z wyborem języka no i są inne, gorsze warunki gwarancji takiego tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung j6250 ma dodatkowo wbudowany tuner sat i chyba dvb t2 a nie tylko dvb t bo to wersja na Niemcy wiec lepiej wyposażona.

Co ciekawe 55J6250 nawet sprzedaje morele.net

Problem jest w tym ze nie mam mozliwosci podlaczenia go teraz:(

Samsung zaleca odeslanie do sklepu. Wg Samsunga może być problem z wyborem języka no i są inne, gorsze warunki gwarancji takiego tv

Masz czas na odesłanie, sprawdzaj jak świeci matryca i czy są Polskie aplikacje typu ipla,player.

Jak będzie wszystko OK można zostawić.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dzisiaj przyszedl do mnie tv zamawialem 55j6200 a przyszedl 55j6250, o co w tym chodzi? czy to ten sam tv? te same bebechy tj matryca 120hz, o ktorym mowa w tym tescie hdtvpolska??

Mam ten model j6250 tylko że 32 cale mieszkam w Niemczech w TV mam polskie menu ale w smart tv nie ma możliwości zainstalowania polskich aplikacji tylko niemieckie ale telewizor rewelacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...