Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: OLED LG EG910V 55" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, wiesio napisał:

Jeżeli w EG910 są idealne kąty to w takim razie radze udać się do okulisty albo kupić TV i zobaczyć twarz na wprost i przechodząc w bok, zresztą na tym forum testerzy już przyznali że kąty idealne nie są, ale są lepsze od budżetowych LCD

Nie ma ŻADNEGO LCD, który zbliżyłby się do kątów jakie masz w OLED.

2 godziny temu, wiesio napisał:

Znalazł bym i bym dopłacił a nie w przypadku EG910 przepłacił, brał bym być może Panasonic DX900 lub z QLED

QLED - dobre kolory, bardzo słabe lokalne przyciemnianie, bardzo słaba jednorodność obrazu i bardzo słabe kąty... DX900 - ok, ale za za 4 800 zł to sobie nie kupi go.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, raus napisał:

To jak chcesz dopłacać to równie dobrze możesz dołożyć do LG B6, który jest tańszy od obydwu tych LCD, a nie ma przynajmniej części wad 910-tki.

Bardzo słuszna uwaga i zarazem warta rozważenia propozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co tu więcej mówić, jest jak jest! weszły na rynek, znamy wady ale i zalety niech każdy kupuje co uważa, użytkuje go już 15 miesiąc napisałem wady jakie zauważyłem a o zaletach napisali inni i OKY dylematem nie jest teraz kupno EG910 czy DX900 lub QLED tylko czy tegoroczne OLEDY z ceną 15 czy20tys czy te o których wspomniałem

Edytowane przez wiesio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonałeś się na własnej skórze że bardzo łatwo przepłacić za nowości. Nie ma problemu gdy ktoś jest tego świadomy i żeby później nie mieć pretensji do całego świata. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego powodu rozglądam się za TV 55' najlepiej do 4 000 zł, szukając tylko w modelach, które wyszły na rynek w 2016 roku lub kilka miesięcy wcześniej w 2015. Z tego roku a nawet tygodnia, to dobrze żeby było jajko albo mleko, telewizor NAPRAWDĘ nie musi być nowością, która ledwo wczoraj pojawiła się na półce. Chociaż marketingowcy marzą, żeby liniom zrobić taką sieczkę w głowach, żeby tak myśleli - mówię to sam jako marketingowiec :)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o nowościach miałem na myśli głównie nowe produkty z nowymi technologiami (jak OLED) w fazie szybkiego rozwoju. Oczywiście jest też zawsze jakieś ryzyko w kupowaniu np. nowego modelu LCD, bo producent zawsze (przez błąd lub świadomie) może coś pogorszyć ale kupując w tej chwili LCD (świadomie używam tej nazwy nie dając się nabierać na marketingowe  chwyty typu LED, QLED itp) ryzyko, że dostanie się produkt gorszy od oczekiwań jest niewielkie.

Ale tak jak napisałem wcześniej- (prawie) wszystko jest kwestią ceny. Cena ok. 5000 za 910 jest wydaje się adekwatna do wartości, jeśli chodzi o mnie to dyskwalifikuje zakup tylko krzywizna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem jak można dotrzeć do ludzi! TEST Z PIERWSZEJ STRONY WĄTKU, a radze poszukać  sprostowania tester€w którzy przyznali że jednak kąty boczne nie są tak idealne jak przedstawiano właśnie w pierwszych wątkach testu, sorry! ale ja mówie o kątach na ekranie a nie kąty proste na rogach :- )) nawiasem dodam skoro sam naczelny przyznał że jednak nie, ale dużo lepiej jak w LCD to chyba można mu wierzyć! a o wadach matrycy mowy nie ma, inna sprawa dla kogo są idealne a dla kogo nie, radze poszukać test najnowszego OLEDA i co tam jest na temat kątów bocznych OLED E7

Edytowane przez wiesio
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@wiesio zaczynasz być męczący. Wszyscy przyznają, że pod względem kątów patrzenia w OLED nie jest IDEALNIE. W pierwszych generacjach było tak sobie (ale i tak lepiej od WSZYSTKICH LCD) w 910 jest lepiej ale nadal nie idealnie. Pewnie w 7 jest jeszcze lepiej. Pierwsze testy były robione w czasach absolutnej dominacji LCD (i oczywiście ich kiepskich katów). W stosunku do LCD każdy OLED jest o klasę lepszy pod tym względem.

W czasach wchodzenia plazm nikt nie analizował tematu kątów, problem pojawił się gdy weszły LCD. Pewnie w pierwszych plazmach też było nieidealnie (pytanie czy w ostatnich było).

Pogódź się z tym że zapłaciłeś ok. 4000 PLN podatku od nowości i odpuść. Wrzodów się nabawisz. :)

Edytowane przez pawelll
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisząc o nowościach miałem na myśli głównie nowe produkty z nowymi technologiami (jak OLED) w fazie szybkiego rozwoju. Oczywiście jest też zawsze jakieś ryzyko w kupowaniu np. nowego modelu LCD, bo producent zawsze (przez błąd lub świadomie) może coś pogorszyć ale kupując w tej chwili LCD (świadomie używam tej nazwy nie dając się nabierać na marketingowe  chwyty typu LED, QLED itp) ryzyko, że dostanie się produkt gorszy od oczekiwań jest niewielkie.
Ale tak jak napisałem wcześniej- (prawie) wszystko jest kwestią ceny. Cena ok. 5000 za 910 jest wydaje się adekwatna do wartości, jeśli chodzi o mnie to dyskwalifikuje zakup tylko krzywizna.


Odnośnie ceny to za 900 euro wyprzedawali ten model w Niemczech. U nas wciska się staroć za duże pieniądze....

-->>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze półtora roku temu kosztował ok. 9000 PLN :)

Oczywiście inną (wielokrotnie już omawianą) sprawą jest relacja cen w Polsce i Europie Zachodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po roku użytkowania tego telewizora i kalibracji powiem krótko jest bardzo dobrze jestem mega zadowolony z zakupu i tak myślę że jesteśmy takim narodem że zawsze na wszystko narzekamy. Dobre ustawienia i tv świeci super nawet po przesiadce z plazmy Panasonica.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekasz na TV ale narzekasz na własny naród. To taka nowa postępowa moda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@coca
A możesz podzielić się z nami informacjami czy oglądałeś jakiekolwiek programy informacyjne z paskami i czy nie zaobserwowałeś jakiś wypaleń ? Sprawdź najlepiej na jednolitych planszach - najlepiej na czerwonej. Testowe plansze masz pod https://drive.google.com/file/d/0B9FgjTtNzSy0dTZwZ3p1eGVnTG8/

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.07.2017 o 14:08, pacyk121 napisał:

W LCD na pewno nie ma i nie będzie czerni.

Jak czytam takie głupoty to dosłownie ręce mi opadają i po prostu nie mogę tego nie skomentować... Skąd się bierzecie ludzie piszący takie brednie?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No jak widać dyskusja na poziomie, ciekawe argumenty itp., serdecznie gratuluję. Coś ostatnio nowi użytkownicy stoją na bakier z kulturą, znak czasów podobno. Ale szkoda, że z wiedzą też niestety na bakier. Z powszechnie dostępnego testu DX900:

"Jak widzicie, wyniki, które uzyskuje DX900 w kwestii czerni są wręcz… SPEKTAKULARNE! W dwóch senach nie dało się wykryć jakiejkolwiek emisji światła z czarnego obszaru na ekranie. Było tam po prostu… całkowicie czarno. Zupełenie jak na OLEDzie, z tą różnicą, że bardzo blisko obiektów była mimo wszystko niewielka łuna światła (taki subtelny efekt halo). W pozostałych przypadkach, DX900 co najmniej przeganiał najlepsze plazmy jakie kiedykolwiek powstały, a więc był bardzo, bardzo blisko efektowi jaki są w stanie pokazać telewizory OLED. Generalnie czerń była po prostu zachwycająca." 
Źródło: https://hdtvpolska.com/panasonic-tx-65dx900-dx900-test-ultra-hd/

A Ty wyskakujesz z tekstem, że w LCD nie ma czerni, czym kompletnie się kompromitujesz i tracisz jakąkolwiek wiarygodność. Z faktami się nie dyskutuje. W połowie sekwencji testowych pomiary nie wykazały absolutnie żadnej emisji światła, a Ty piszesz o braku czerni... Czyli albo się nie znasz, przespałeś ostatnie kilka lat, jesteś ignorantem, albo co gorsza manipulantem. Wyczekuję merytorycznej odpowiedzi z Twojej strony. Masz szansę się wykazać. 

Edytowane przez Mr.Hankey
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DX900 widziałem na własne oczy i chodź czasem zakończył to w konfrontacji z Oledem przegrywa. Zresztą właściciel tego tv chce go zmienić zaledwie po roku używania na Oleda więc nie ma co dyskutować czy Oled jest lepszy.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem właścicielem i E6 i Dx900 i szczerze nie wymieniłbym DX900 na OLED..., "stwierdzenie" tego tak prosto ma raczej znamiona "chęci" posiadania Oleda niż racjonalności decyzji chyba, że zaznaczam problemem są kąty tu potwierdzam DX900 jak każde VA spektakularnie leży i kwiczy przy OLED..., cała reszta w codziennym i "Kinowym" użytkowaniu nie jest już taka jasna prosta i oczywista...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, Mr.Hankey napisał:

No jak widać dyskusja na poziomie, ciekawe argumenty itp., serdecznie gratuluję. Coś ostatnio nowi użytkownicy stoją na bakier z kulturą, znak czasów podobno. Ale szkoda, że z wiedzą też niestety na bakier. Z powszechnie dostępnego testu DX900:

"Jak widzicie, wyniki, które uzyskuje DX900 w kwestii czerni są wręcz… SPEKTAKULARNE! W dwóch senach nie dało się wykryć jakiejkolwiek emisji światła z czarnego obszaru na ekranie. Było tam po prostu… całkowicie czarno. Zupełenie jak na OLEDzie, z tą różnicą, że bardzo blisko obiektów była mimo wszystko niewielka łuna światła (taki subtelny efekt halo). W pozostałych przypadkach, DX900 co najmniej przeganiał najlepsze plazmy jakie kiedykolwiek powstały, a więc był bardzo, bardzo blisko efektowi jaki są w stanie pokazać telewizory OLED. Generalnie czerń była po prostu zachwycająca." 
Źródło: https://hdtvpolska.com/panasonic-tx-65dx900-dx900-test-ultra-hd/

A Ty wyskakujesz z tekstem, że w LCD nie ma czerni, czym kompletnie się kompromitujesz i tracisz jakąkolwiek wiarygodność. Z faktami się nie dyskutuje. W połowie sekwencji testowych pomiary nie wykazały absolutnie żadnej emisji światła, a Ty piszesz o braku czerni... Czyli albo się nie znasz, przespałeś ostatnie kilka lat, jesteś ignorantem, albo co gorsza manipulantem. Wyczekuję merytorycznej odpowiedzi z Twojej strony. Masz szansę się wykazać. 

Stare przysłowie mówi: jedna jaskółka wiosny nie czyni. No może w tym wypadku ze trzy. Natomiast pozostałe LCDki to wiemy jak świecą :) .

 

Widać wyraźnie, że świat idzie w kierunku OLEDów. Czy się to nam podoba czy nie. Nie liczyłbym już na spektakularne telewizory LCD.

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, pmcomp napisał:

Stare przysłowie mówi: jedna jaskółka wiosny nie czyni. No może w tym wypadku ze trzy. Natomiast pozostałe LCDki to wiemy jak świecą :) .

 

Widać wyraźnie, że świat idzie w kierunku OLEDów. Czy się to nam podoba czy nie. Nie liczyłbym już na spektakularne telewizory LCD.

Hodor. Hodor.

Hodor. Hodor.

 

 

A na powaznie. 

Czyj swiat? Ludzi bogatych? 

Telewizory Oled stanowia mniej niz 5 proc rocznej ogolnoswiatowej sprzedazy telewizorow i lokowane sa jako produkt premium i wg mnie nie zapowiada sie na szybka zmiane w tej kwestii. Przejscie na UHD wywolalo pewien ruch na rynkach krajow wysokorozwinietych ale generalnie rozwoj rynku dokonuje sie w krajach biednieszych i tam tez sie go upatruje. Cena i produkt musza wiec byc przystosowane do mozliwosci finansowych mniej zamoznego klienta. Nie bez powodu dotychczasowi potentaci wycofali sie z rynku. Zostaly ewentualnie po nich tylko odsprzedane marki.  

EG910, przy obecnej cenie,  bedzie  z pewnoscia atrakcyjnym zakupem dla wielu. Nie nalezy jednak zapominac o tym, ze to model 3 generacje wstecz,wobec aktualnego i   w swiadomosci wielu  konsumentow,  "produkt z poprzedniej  epoki", co dla spolecznosci, ktore zyja pod presja posiadania najnowszego, tegorocznego modelu, choc nie rozni sie on niczym od dwoch poprzednich, oznacza "Big No-No". Na zachodzie, pomimo niskich cen,  ten model jakos  nie moze sie  wysprzedac. W Europie srodkowo-wschodniej, kreuje sie go na HIT, co tylko utwierdza, to co dotychczas napisalem.

Poniewaz klucz, czyli patent  do jedynego "niezawodnego" panelu OLED WRGB, jaki da sie wykorzystac w telewizorach, posiada jedna firma, pozostale, a zwlaszcza te ktore chca zachowac status quo oraz te  liczace na ekspansje i ulokowanie swojej marki na  podium producentow telewizorow,  musza zaoferowac swiatu alternatywe.

Ze wzgledu na ograniczenie OLEDa w postaci maksymalnej jasnosci, przy ktorej ekran ma szanse zachowac dostatecznie dlugo swe wlasciwosci uzytkowe,  konkurencja bedzie starala sie produkowac  ekrany, mogace poszczycic sie wieksza jasnoscia i saturacja kolorow.  Od pewnego czasu mowi sie o zastapieniu filtrow barwnych przez quantum dots, czy ekranach hybrydowaych z warstwami OLED i Quantum Dots, dajace  kilkukrotny wzrost jasnosci i kontrastu. Nawet IPS, tak tutaj rugany za niski  kontrast, w konstrukcjach dzialajacych na zasadzie podwojnej modulacji, osiaga kontrast rzedu milionow do jednego - b  wartosci kontrastu poszczegolnych warstw sa czynnikami iloczynu, co zapewnia  wzrost kontrastu o trzy rzedy wielkosci.  Panasonic ponad rok temu zapowiedzial takie wyswietlacze dla prosumentow.

Pomimo coraz szybszego postepu, przepowiednie o rychlym koncu LCD, czy braku lepszych konstrukcji w tej technologii,  niz obecne, nalezy wlozyc miedzy bajki.

 

Edytowane przez binary
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@binarySkąd wziąłeś ten tekst? Brzmi jak manifest antyOLEDowy. A już wstawki o quantum dots i IPS o kontraście "rzędu milionów..." wyglądają na desperackie próby obrony technologii tak czy inaczej odchodzącej w przeszłość. Już pomijam użycie słowa "prosument" w znaczeniu chyba nie do końca właściwym :)

Czy przyszłością jest technologia OLED? Wydaje się, że tak aczkolwiek jeszcze chyba trochę musi dojrzeć no i potanieć aby trafiła pod strzechy. Przypomnę, że plazmy przez kilka pierwszych lat na rynku też były segmentem premium i miały kilka istotnych braków eliminowanych powoli w kolejnych latach. Paradoksem jest (a może takie po prostu mamy chore czasy), że plazmy zostały "zabite" w momencie osiągnięcia pełnej dojrzałości i pozbycia się praktycznie wszystkich wad.

Edytowane przez pawelll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny OLEDów to może się to wkrótce mocno zmienić, a to ze względu na bardzo zaawansowane prace nad metodą "drukowania" materiału organicznego. Różne źródła podają, że OLEDy wyprodukowane tę nową technologią mogą się pojawić między 2018 a 2020 rokiem. W 2017 roku LG miało rozpocząć próbny rozruch linii produkującej OLEDy tą metodą. Samsung ponoć też ma mocno zawansowane prace "drukowania" materiału organicznego. Ciężko powiedzieć o ile wtedy stanieją OLEDy, ale może to być kolejny krok, który napędzi sprzedaż OLEDów, być może już nie tylko w segmencie premium. Wydaje się, że dużo można też poprawić w kwestiach żywotności OLEDów czy też jasności. Czas pokaże - na razie LCD trzymają się mocno i faktycznie nie zanosi się aby miała nastąpić wkrótce jakaś rewolucja. Czas pokaże :)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=1173]binary[/mention]Skąd wziąłeś ten tekst? Brzmi jak manifest antyOLEDowy. A już wstawki o quantum dots i IPS o kontraście "rzędu milionów..." wyglądają na desperackie próby obrony technologii tak czy inaczej odchodzącej w przeszłość. Już pomijam użycie słowa "prosument" w znaczeniu chyba nie do końca właściwym

Czy przyszłością jest technologia OLED? Wydaje się, że tak aczkolwiek jeszcze chyba trochę musi dojrzeć no i potanieć aby trafiła pod strzechy. Przypomnę, że plazmy przez kilka pierwszych lat na rynku też były segmentem premium i miały kilka istotnych braków eliminowanych powoli w kolejnych latach. Paradoksem jest (a może takie po prostu mamy chore czasy), że plazmy zostały "zabite" w momencie osiągnięcia pełnej dojrzałości i pozbycia się praktycznie wszystkich wad.

Nie bardzo rozumiem co masz na mysli.

Jezeli uwazasz, ze to co napisalem nie moze byc prywatna opinia bacznego obserwatora, to bardzo Ci wspolczuje zawrezonych horyzontow i srodowiska w ktorym funkcjonujesz.

Nie wiem po co przywolujesz plazmy. Pisanie o nich nie ma sensu, tak jak nie ma sensu uzywanie ich jako analogii. Ani plazmy, ani substraty nie podlegaly monopolowi, tak jak jest w przypadku OLEDa WRGB. Plazmy byly skazane na smierc, ze wzgledu na koszt produkcji, utylizacji, utrzymanie ( ktore wzroslyby jeszcze bardziej przy zwiekszeniu rozdzielczosci), problemy logistyczne ( ciezar, problematyczny transport i instalacja duzych paneli) i nieprzychylne prawdodawstwo. Wreszcie wielkosc i cechy uzytkowe. Nie rozumiem sensu porownania.

Nie wiem tez, dlaczego podwazasz sens uzycia przeze mnie okreslenia prosumer. Przeciez tych wyswietlaczy Panasonica (czy innej firmy) nie kupia Kowalscy. Poza przemyslem tylko power userzy, majacy zawodowa potrzebe i budzet, a takze sprzet zopatrzony w odpowiednie interface'y (to nie bedzie raczej telewizor i moze wogole nie miec HDMI) znajduja zastosowanie dla takich wyswietlaczy i w takim sensie nalezy odbierac to co napisalem. Jezeli zrozumiales to inaczej, to nic na to nie poradze. Zdajesz sobie zapewne sprawe z tego, ze pisze nq smartphonie,w biegu, w trafficu, w przerwie miedzy praca, a domem, co niestety odbija sie na pelnym skrotow stylu.

Podsumowujac nie bardzo wiem o co Ci chodzi i ktore tez moich tez chcesz podwazyc?

Ze OLED nie jest jest produktem mainstreamowym? Ze nie stanie sie to w najblizszym czasie? Byc moze nie zgadzasz sie z okresleniem premium, ze wzgledu na ceny wyprzedawanych oraz nowych modeli?

A moze nie dostrzegasz poprawy jakosci LCD, czy mozliwosci wejscia ich w sfere profesjonalnych zastosowan, zdominowanych dotychczas przez OLED?

Naprawde nie wiem co chociales napisac, ale chyba dla wszystkich jest oczywistym, ze kazda technologia przemija i jest wypierana przez nowsza. Moim zdaniem nie stanie sie to przez najblizsze lata, bez wzgledu na polityke LG, majaca sluzyc popularyzacji ich technologii w telewizoroach OLED, bo ani LGE nie zaprzestanie natychmiast produkowac LCD, ani tez nie wyprodukuje dostateczniejbilosci OLED-ow aby wypelnic luke po LCD.

Na wypadek gdybys nadal mial watpliwosci co do moich intencji, przyjmij prosze do wiadomosci, ze telewizor OLED jest od dluzszego czasu na mojej zakupowej shortlist-cie.

To ze dotychczas nie jest to done deal, wynika z tego ze jestem swiadomym swoich potrzeb uzytkownikiem, a piaty telewizor w domu w ktorym nikt nie oglada telewizji chwilowo mi potrzebny nie jest. Najpierw musi sie zwolnic miejsce.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do prosumenta - użytkownicy tych paneli nie są chyba jednocześnie ich twórcami/producentami? A takie jest znaczenie słowa prosument. Prosument to nie to samo co konsument (użytkownik) profesjonalny.

Plazma jest doskonałym przykładem mechanizmów działających na tym rynku. Zarówno w zakresie technicznym (choćby większość aktualnych problemów OLEDów występowała w plazmach), jak i finansowym czy marketingowym.

Żeby nie zaśmiecać wątku filozofowaniem- zgadzam się z Tobą co do tego, że droga OLEDów "pod strzechy" jest jeszcze długa. I bynajmniej nie jest to proces skazany na sukces. Nie zgadzam się natomiast co do LCD. Moim zdaniem technologia LCD doszła już do kresu możliwości a ostatnie kombinacje (jak choćby QLED - cokolwiek to znaczy) są tylko desperackimi próbami ratowania technologii co prawda w szczytowym okresie rozwoju ale już z perspektywą przepaści za tym szczytem (jest to zresztą normalna historia techniki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszłość to HDR, tam finał jest nakreślony na 10 000nit. LCD robią cirka 1 500nit,  OLEDy (od dwóch generacji) cirka 700 nit. Czy aby na pewno przyszłość to oled ? Raczej niekoniecznie. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu ludzie nie rozumieją że najważniejszy w tv jest kontrast statyczny. Nie ważne czy Oled czy LCD czy plazma czy Crt. Technologia z najlepszym kontrastem statycznym będzie miała najlepsza jakość obrazu całościowo. To w tej chwili osiąga tylko Oled i nigdy LCD nie uda się osiągnąć takich rezultatów bo największą wadą tej technologii jest to ze trzeba podswietlic matrycę co zawsze doprowadzi do bardzo niskiego kontrastu w porównaniu z technologią emitujaca światło na poziomie pixela. Co wam po tych maksymalnych nitach? 700 nitow to już bardzo duża jasność, nie wyobrażam sobie oglądania tv który osiąga szczyty do 1500nitow w normalnych warunkach oświetlenia a co dopiero wieczorem. W dużym świetle czy słońcu ok, ale powodzenia życzę każdemu kto w takich warunkach ogląda co kolwiek.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...