Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: OLED LG EG910V 55" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Ta plama pośrodku przypomina mi zakurzoną matrycę jak moim byłym H6400.

5 minut temu, jsommer napisał:

Nie próbowałem ręcznego czyszczenia matrycy ponieważ nie mam takiej opcji w TV ,przynajmniej do tej pory jej nie znalazłem. Jeżeli mogę prosić o podpowiedź chętnie z niej skorzystam. Podejrzewam że są to paski z kanałów informacyjnych. Czyli wychodzi na to że to wypalenie matrycy !!! Dla mnie to trochę szok ,po takim czasie użytkowania a co będzie dalej???

 

Od razu bym to reklamował. Ciekawy jestem reakcji serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, piter20020 napisał:

Ta plama pośrodku przypomina mi zakurzoną matrycę jak moim byłym H6400.

Od razu bym to reklamował. Ciekawy jestem reakcji serwisu.

Ta plama po środku to jakiś dziwny efekt z aparatu ,głównie chodzi o te paski u dołu .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konfigorowalność z dekoderem UPC na pewno jest tylko trzeba podać producenta tego dekodera a nie szukać UPC

W końcu się udało. Dekoder cisco pilot nr 9,10 lub 17 - tak dla potomnych.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jsommer napisał:

Nie próbowałem ręcznego czyszczenia matrycy ponieważ nie mam takiej opcji w TV ,przynajmniej do tej pory jej nie znalazłem. Jeżeli mogę prosić o podpowiedź chętnie z niej skorzystam.

Z tego co widzę opcję czyszczenia matrycy LG  wprowadziło dopiero w modelach OLED z 2016 roku :( Jak masz gwarancję to zgłoś to serwisowi.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj któregoś z sposobów z "czyszczenia powidoków z plasm" włącz "cichy szary szum na kilka/h" zobacz czy wyrówna matrycę, nic ci to nie szkodzi na na plasmach działało...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten model ma aktualizacje do WebOS 3.0?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten model ma aktualizacje do WebOS 3.0?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Subman napisał:

@jsommer
Widzę faktycznie dwa poziome pasy u dołu. Co wyświetlałeś, że się to wypaliło ? Próbowałeś czyścić ręcznie kilka razy matrycę ?
PS. Nie ma czegoś takiego jak "powidoki stałe". Są albo powidoki (które znikają po jakimś czasie) albo wypalenie matrycy.

Dawno już pisałem o takich paskach i jak je zwał tak zwał ale są, można się rozwodzić czy to wypalenie czy powidok a w sumie to to samo, tutaj samo już nie zniknie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ten model ma aktualizacje do WebOS 3.0?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka



Nie , aktualnie ma wgrane 2.2.0

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, wiesio napisał:

Dawno już pisałem o takich paskach i jak je zwał tak zwał ale są, można się rozwodzić czy to wypalenie czy powidok a w sumie to to samo, tutaj samo już nie zniknie!

Na moim C7 też występują powidoki (bardzo krótkie i słabe) ale nie mam żadnego wypalenia ekranu. Posługujmy się poprawną terminologią, bo powidok to NIE to samo co wypalenie i jak się rozpoczyna rozmowa to nikt nie wie, czy rozmawiamy o PRZEMIJAJĄCYM powidoku, czy też o TRWAŁYM wypaleniu.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Subman napisał:

Na moim C7 też występują powidoki (bardzo krótkie i słabe) ale nie mam żadnego wypalenia ekranu. Posługujmy się poprawną terminologią, bo powidok to NIE to samo co wypalenie i jak się rozpoczyna rozmowa to nikt nie wie, czy rozmawiamy o PRZEMIJAJĄCYM powidoku, czy też o TRWAŁYM wypaleniu.

Jak się pojawiają to są i nazywamy je powidokami które nie ustępują, czyli powidoki SĄ a czy wypalenia? znaczy co? ogień ma się pojawiać wcześniej? proszę pokazać konkret jaka różnica pomiędzy tym co jest i nie ustąpi ( bo te powidoki  nie ustąpią) a tym co jest wypalone, dla mnie sprawa jest prosta bo powidok to ślad wypalonego pixela, bez urazy ale ja to tak odbieram tym bardziej ze już mam doświadczenie na wcześniejszych modelach plazm.

Edytowane przez wiesio
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Wypalenie to trwałe uszkodzenie matrycy a powidok to szczątkowy obraz który znika po czasie. Dodać trzeba że trwałe wypalenie jest równoznaczne z uszkodzeniem mechanicznym matrycy więc nie obejmuje tego gwarancja producenta.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie te które widzimy na czerwonym tle pokazane przez jsommer na poprzedniej stronie a widzimy je u siebie to są powidoki czy wypalenia bo z góry uprzedzam że one nie ustępują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To w takim razie te które widzimy na czerwonym tle pokazane przez jsommer na poprzedniej stronie a widzimy je u siebie to są powidoki czy wypalenia bo z góry uprzedzam że one nie ustępują.

Aż tak bardzo się nie znam ale ja stawiam na wypalenia. U mnie nie mają ochoty zniknąć. Na szczęście podczas oglądania TV nie widać ich tak bardzo. Tylko pytanie co będzie za parę lat???

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, jsommer napisał:


Aż tak bardzo się nie znam ale ja stawiam na wypalenia. U mnie nie mają ochoty zniknąć. Na szczęście podczas oglądania TV nie widać ich tak bardzo. Tylko pytanie co będzie za parę lat???

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Ja po 15 miesiącach użytkowania mam na 100% to samo i też można zadać pytanie co będzie dalej, ja nauką z plazm zmniejszyłem na kinowym kontrast do 60 z podświetlaniem 70 i to zapewne jest sposób. Teraz już po dwóch latach od wejścia na rynek w końcu pojawiają się opinie użytkowników  i możemy ocenic te technologie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie kontrast mam na 82 a jasność OLED'a na 60. Żadnych problemów z powidokami. Dużo gram na PC i dużo filmów 21:9. Tv kupiony w grudniu 2016.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wiesio
Ależ ja też miałem przez wiele lat plazmę, miałem też różne monitory i dobrze wiem co to jest powidok i co to jest wypalenie. W wielu miejscach faktycznie wypalenie i powidoki są błędnie uważane za tożsame. Z technicznego punktu widzenia, tak jednak nie jest.

Cytat

Image retention (also called burn-in when it is permanent) happens when an image gets imprinted on screen after being displayed for an extended period.

http://www.rtings.com/tv/tests/picture-quality/image-retention-burn-in

Cytat

Technically, burn-in is a permanent form of image retention. Or, if you want to look at it the other way, image retention is a temporary version of burn-in. These distinctions are lost in current vernacular, but know that when most people talk about burn-in, they're really talking about image persistence/image retention. This is because when it comes to current-gen plasma TVs, actual burn-in is highly unlikely and extremely difficult.

https://www.cnet.com/news/is-plasma-hdtv-burn-in-a-problem/
image retention = powidok
burn-in = wypalenie

PS. Jeśli ten "powidok" nie zniknie do powiedzmy 7 dni max, to znaczy że masz niestety wypaloną matrycę. Podstawowym zabezpieczeniem przed wypaleniem jest faktycznie zmniejszenie kontrastu i/lub jasności przy materiałach w których występują stałe elementy (loga, paski stacji, hud w grach, itp.) Nowsze matryce OLED mają zdecydowanie wyższą żwyotność (100 tys godzin) oraz mają dodatkowo specjalny mechanizm czyszczący matrycę po 4 godzinach użytkowania obrazu. Niestety model EG910V jeszcze tego zabezpieczenia nie miał. Możesz spróbować zgłosić to na gwarancji, ale tak jak zauważyli koledzy serwis może to odrzucić.

Edytowane przez Subman
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eg910v ma też system czyszczenia matrycy który uruchamia się automatycznie co dwie godziny podczas wyłączenie tv z pilota. 910 nie ma natomiast możliwości uruchomienia tego systemu "ręcznie". To pojawiło się dopiero w modelach 2016 razem z web os 3.0

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Subman napisał:

@wiesio
Ależ ja też miałem przez wiele lat plazmę, miałem też różne monitory i dobrze wiem co to jest powidok i co to jest wypalenie. W wielu miejscach faktycznie wypalenie i powidoki są błędnie uważane za tożsame. Z technicznego punktu widzenia, tak jednak nie jest.

http://www.rtings.com/tv/tests/picture-quality/image-retention-burn-in

https://www.cnet.com/news/is-plasma-hdtv-burn-in-a-problem/
image retention = powidok
burn-in = wypalenie

PS. Jeśli ten "powidok" nie zniknie do powiedzmy 7 dni max, to znaczy że masz niestety wypaloną matrycę. Podstawowym zabezpieczeniem przed wypaleniem jest faktycznie zmniejszenie kontrastu i/lub jasności przy materiałach w których występują stałe elementy (loga, paski stacji, hud w grach, itp.) Nowsze matryce OLED mają zdecydowanie wyższą żwyotność (100 tys godzin) oraz mają dodatkowo specjalny mechanizm czyszczący matrycę po 4 godzinach użytkowania obrazu. Niestety model EG910V jeszcze tego zabezpieczenia nie miał. Możesz spróbować zgłosić to na gwarancji, ale tak jak zauważyli koledzy serwis może to odrzucić.

Plazmy żywotność też miały 100tys/godz a powidoki to był chleb powszedni, żywotność do powidoków ma się ni jak, ale w sumie na pocieszenie mogę dodać że u mnie TV brzęczy od rana do póżnego wieczora a raczej nocy i to głównie na kanałach informacyjnych TVP INFO i PolsatNevs z przerwami na jakiś inny program! to po ponad roku z powidokami i tak nie jest tragicznie ale sprawa jest!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Pionnera Kuro - tam czas życia wynosił ponoć ok 60 000 godzin, choć producent dokładnie nie podawał tego parametru. Żywotność panelu nie ma wpływu na powidoki, ale ma wpływ na to kiedy pojawi się potencjalne wypalenie, a mogą się one pojawić gdy będziesz codziennie "katował" telewizor tym samym kanałem z logeim/paskami umieszczonymi w tym samym miejscu. Te wypalenia objawiają się najczęściej dopiero właśnie po roku, dwóch latach użytkowania telewizora.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym mój TV pojechał do serwisu. Ciekaw jestem odpowiedzi???

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jsommer napisał:

W dniu dzisiejszym mój TV pojechał do serwisu. Ciekaw jestem odpowiedzi???

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Czy aby z powodu wypaleń? i czy aż musiał jechać a nie można było naprawić na miejscu? sam jestem zainteresowany jaka będzie decyzja, osobiście gdybym miał możliwość wymiany to bym brał LCD LG z pełnym podświetlaniem tego roczne albo Samsunga Qled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy aby z powodu wypaleń? i czy aż musiał jechać a nie można było naprawić na miejscu? sam jestem zainteresowany jaka będzie decyzja, osobiście gdybym miał możliwość wymiany to bym brał LCD LG z pełnym podświetlaniem tego roczne albo Samsunga Qled

Czy nie szło tego naprawić na miejscu, nie wiem. Tak dokładnie z powodu wypaleń.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! :) Powiedz, jak doświadczenia po kilku miesiącach użytkowania... Jakiego uchwytu użyłeś, standardowy podobno nie pasuje i trzeba sięgać po specjalny od LG?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Tv w dniu wczorajszym wrócił z naprawy gwarancyjnej. Minęło zaledwie 5 dni także przeżyłem lekki szok jak zadzwonili że jest gotowy. Na moje szczęście wymienili mi matrycę także przynajmniej na 1,5 roku mam spokój, bo po takim czasie pojawiły się u mnie wypalenia. Pozostaje mieć nadzieję że tym razem pochodzi dłużej.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...