Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: OLED LG EG910V 55" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź tv kupiłem jako nowy zdjęcia kartonu porobiłem sklep mówi że dostał go na magazyn 21 listopada więc wygląda na to że hurtownia ich oszukała. Zamówiłem serwis LG który ma przyjechać i zrobić płatną ekspertyzę czy tv był używany i ile było autoryzowanych wejść do menu servicowego do tego  na tv znalazłem martwego piksela więc już wogole masakra. Zobaczymy będę chciał wymianę na inny egzemplarz albo zwrot kasy kupiłem przez net więc o tyle dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz ten TV mniej niż 14 dni to oddaj go do sklepu po prostu, jak to zakup internetowy. Sprawdz część sklepów ma 30 dniowy okres zwrotów....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie, ale skąd mogę pobrać te plansze testowe matrycy? 5%, 10% itp? Sam z ciekawości chciałbym przetestować matrycę, chociaż nie wiem czy sobie nerwy psuć skoro narazie nic nie widzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kuki86 napisał:

Głupie pytanie, ale skąd mogę pobrać te plansze testowe matrycy? 5%, 10% itp? Sam z ciekawości chciałbym przetestować matrycę, chociaż nie wiem czy sobie nerwy psuć skoro narazie nic nie widzę :)

https://drive.google.com/file/d/0B9FgjTtNzSy0dTZwZ3p1eGVnTG8/

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
zwracam się z prośbą o podpowiedzenie, jaki odtwarzacz można podłączyć do tego tv, aby płyta ultrahd bluray przekazała obraz w 10 bitach, ale w FHD i bez HDR?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem 910V od około roku. W dniu dzisiejszym z ciekawości puściłem sobie plansze testowe ,nie stwierdziłem żadnych bad pixeli ale po włączeniu planszy 5% grey z yt pojawił się w górnym rogu znaczek canal + widać go również na planszy 20 % grey. Troche mnie to zaniepokoiło czy macie jakieś pomysły jak można wyczyścić ten znaczek czy ma to trwały charakter. W normalnym użytkowaniu nie jest on widoczny ale troche mnie niepokoi że coś takiego się pojawiło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety u Ciebie tryb serwisowy pozostaje i włączenie funkcji wymuszonego czyszczenia matrycy. Ale uważam że to nic nie da..., TV na gwarancji? Jesli tak droga reklamacji pozostaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem posiadaczem 910V od około roku. W dniu dzisiejszym z ciekawości puściłem sobie plansze testowe ,nie stwierdziłem żadnych bad pixeli ale po włączeniu planszy 5% grey z yt pojawił się w górnym rogu znaczek canal + widać go również na planszy 20 % grey. Troche mnie to zaniepokoiło czy macie jakieś pomysły jak można wyczyścić ten znaczek czy ma to trwały charakter. W normalnym użytkowaniu nie jest on widoczny ale troche mnie niepokoi że coś takiego się pojawiło. 
Przestań na jakiś czas oglądac canal +albo zrób zoom żeby logo było niewidoczne, pamietaj o wylaczaniu tv z pilota a nie z listwy. Poogladaj tak z tydzień albo dwa i zobacz czy zniknie ten powidok.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak telewizor wciaz jest na gwarancji. Do momentu wlaczenia tego tla na 5% wogole nie wiedziałem ze cos takiego mam bo jest ono całkowicie niewidoczne przy normalnym użytkowaniu.  Zawsze wyłączam tv z pilota. Jutro zrobie zdjęcie tego powidoku (wypalenia) nie wiem czy w takiej sytuacji mogę to reklamować. Sproboje zmiejszyc ogladanie canal+ choc dziwi mnie ze akurat ten znaczek jest wypalony bo nie wydawało mi się ze jakoś szczególnie często go ogladam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mmielu napisał:

Do momentu wlaczenia tego tla na 5% wogole nie wiedziałem ze cos takiego mam bo jest ono całkowicie niewidoczne przy normalnym użytkowaniu.

I to jest dowód na to, że oglądanie takich plansz jest równie szkodliwe jak oglądanie TVN24. Przynajmniej dla psychiki.

Oczywiście to żart, z drugiej strony to ciekawe zjawisko, że powidoki są a tak jakoby ich nie było. Ciekawe czy to kwestia percepcji oka czy może z jakiegoś powodu rzeczywiście przy dynamicznych obrazach się nie ujawniają.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szarości 5% faktycznie dość szybko widać powidoki, czasem takie dziwne poziome linie nakladające się z paskami z tv Informacyjnych.. Ale zerknij na tło czerwone jesli tam są to zgłaszaj tych z 5% nie zobaczysz na real obrazie...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym włączyłem czerwone tło a następnie 5 % szare i nie ma śladu po napisie canal +. Obraz jest jednolity generalnie wszystko wydaje się być w porządku. Widocznie był to jakiś powidok ale prawdopodobnie matryca sama go wyczyściła. 

P.S zdarza mi się oglądać tvn24 może nie są to wielogodzinne nasiadówki a raczej normalne oglądanie od czasu do czasu i żadnych pasów informacyjnych z tytułu wypaleń czy powidoków  nie odnotowałem. Ta informacja może będzie pomocna dla tych którzy bardzo boją się wypaleń z tego tytułu.

Edytowane przez mmielu
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A canal +ogladales w tym czasie?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej świadczy to dobrze o systemach czyszczenia matrycy w Oledach. I myślę że też pokazuje że nie ma co sie bać jeśli normalnie używamy tv.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądanie TVN24 niby też jest "normalne", a jednak OLEDy czasami się wypalają niestety :( 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy że oglądanie tvn24 nie jest do końca "normalne"

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas strach czy nie wypali się obraz podczas grania na konsoli. Ktoś ma jakieś doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoshek miał OLEDa z 2016 roku i niestety po ok. 2500 godzin mu się wypalił jakoś dziwnie OLED (albo jakaś wada się pojawiła). Ale możesz też zobaczyś zadowolonych graczy w wątku http://www.avsforum.com/forum/40-oled-technology-flat-panels-general/2926080-anyone-here-still-using-their-oled-games.html - niektórzy przegrali np. 3000 godzin bez śradów wypaleń, czy też ktoś inny napisał że ma EG9600 z 2015 roku i wciąż żadnych śaldów wypaleń mimo że używa też OLEDa do gier.

Edytowane przez Subman
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Yoshek wypalił sobie motyw w menu PlayStation, które jest lekko animowane, miało intensywnie czerwony kolor i przez to nie włączał się wygaszacz ekranu. Być może zostawiał tak Konsole regularnie na dłużej i stało się... Ja gram na B7 od kilku dni w HDR po 3-4 godziny w tę samą grę i nie zostawiłem nawet powidoku. Zobaczymy jak będzie z innymi grami. W każdym razie przestałem się tematem w ogóle przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B7 to inna bajka. Ja mam na myśli A7 choć kusi mnie 910 ze względu na 3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ary napisał:

B7 to inna bajka. Ja mam na myśli A7 choć kusi mnie 910 ze względu na 3d

Przeczytaj sobie ten artykuł:

http://hdtelevizija.com/en/2017/09/04/lg-oled-tv-analysis-after-5000-hours-of-use-still-great-picture/

Test Oleda Full HD po 5 tyś godzin (2,5 roku). Gry, filmy, telewizja, odtwarzanie muzyki z wbudowanego Playera. Po tym czasie matryca jest nadal w idealnym stanie. Autor pisze też by przez pierwsze 100 godzin uważać ze statycznymi obrazami bo ma to ponoć wpływ na dalszą kondycję matrycy.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...