Skocz do zawartości
PeterMac

Sony Android TV KDL-43/50/55/ W805C / KDL-65/75 W855C

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy ktoś z was używa kablówki i modułu Cam w tym TV? Możecie sprawdzić jakość i poziom sygnału na discovery science, discovery turbo xtra hd i Polsat film hd, chodzi mi czy jakość i poziom sygnału jest wartością stałą czy się zmienia w czasie. Można to sprawdzić w pomocy i diagnostyka sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem poklikać w sklepie i już tam się telewizor zawiesił XDDDDD współczuję tym co kupili już tego bubla. Sony może mieć mega problem jak nie zrobi czegoś z tym oprogramowaniem. Zamiast się skupić na oglądaniu czyli do tego do czego służy telewizor to mamy zonka związanego z jakimś systemem operacyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też chwilę się bawiłem i wszystko było w porządku. Dlatego poważnie zastanawiam się nad zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tv dają juz adaptery zeby powiesic na scianie vesa400 x 300 wiec nie trzeba kombinowac jak z W829 i tych ich patentem na wieszanie tv na podstawie

do W829B również dawali adaptery/dystanse do zawieszenia na ścianę także o co chodzi ?

Podsumowanie i ocena

Sony W805C to bardzo udany telewizor, lepszy pod każdym względem od swojego poprzednika - W805/W829B. Zdecydowanie zasługuje on na rekomendację,

Trochę muszę sie nie zgodzić ze stwierdzeniem "lepszy pod każdym względem" :), a wyższy inputlag ? tu jest niestety lekki krok wstecz.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nooooo ok;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No myślę ze tak będzie w pełni sprawiedliwie dla starszego modelu który jakby nie patrzeć był pod tym względem liderem :) a teraz co Samsung w tym roku przejął pałeczkę.

Dodatkowo cały czas zastanawia mnie jeszcze test modelu 55W800C na serwisie rtings.com, skąd te pewne różnice, bo tak wg. Waszego testu 55W805C uzyskał wyższy natywny kontrast 5000:1 względem modelu ubiegłorocznego 55W829B - 4150:1.

Z kolei na rtings.com jest lekko odwrotna sytuacja

http://www.rtings.com/tv/reviews/by-brand/sony/w800c

Black: 0.024 cd/m2
White: 101.6 cd/m2
Contrast: 4233 : 1

http://www.rtings.com/tv/reviews/by-brand/sony/w800b

Black: 0.020 cd/m2
White: 105.2 cd/m2
Contrast: 5260 : 1
I teraz pytanie z czego to może głownie wynikać :), czy to w dużej mierze kwestia egzemplarza czyli np. różnice w podświetleniu w danych partiach ekranu miejscach pomiaru, jak uważacie ?
Podobna sprawa odnośnie maksymalnej jasności wg. serwisu rtings.com model nowszy wypada tu również słabiej, szkoda ze w przypadku Waszej recenzji W805B/W829B nie podaliście wtedy pomiarów z maksymalnej jasności.
Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, użytkuję telewizor 3 dzień i póki nie mam problemów ze stabilnością. Jedynie pierwsza aktualizacja systemu trwała bardzo długo, chyba ze 20 minut. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dla mnie nie ulega wątpliwości , że miałeś . :)

Dla mnie testy to materiał pomocniczy , chyba że tester ma choć ze dwa tygodnie :) na dokładny ogląd jak

testowany telewizor działa . W ciągu 1-3 dni jest to najzwyczajniej niemożliwe . Natomiast użytkownik ,

jeżeli przez kilka tygodni "obcuje" na co dzień z danym telewizorem , może już sobie wyrobić swoje

zdanie na temat funkcjonowania i stabilności telewizora . Dla mnie uwagi takiego użytkownika

są użyteczne , bez dwóch zdań . No , ale wyrażam tylko moje , skromne zdanie w tej materii .

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, jednak miałem rację ? :)

W czym niby ? chyba nie w tym ze wypisałeś ze nowy model ma "dużo lepszą czerń" :laugh:, wszystko zależy od sztuki egzemplarza branego do pomiarów, do tego różne modele rewizje matryc np. inna z początku produkcji jak i na jej końcu w tym samym modelu, takze zupełnie inaczej może świecić model z początku produkcji do tego z jej końca i dawać inne wyniki pomiarów.

A tak przy okazji jakis czas temu pytałem gości z rtings.com jak oni oceniają nowy model W800C/W805C względem starszego W800B/W829B bo w ich testach nowszy wypadł trochę gorzej, taką oto dostałem odpowiedz:

The difference between these two both in term of black level and clouding is not noticeable. It really depends on the panel that you get at that point.

Personally, I would just buy whichever one is the cheapest, the W800B or the W800C. They are really the same thing.

Cedric Demers

Rtings.com

hallyday - testowanie i użytkowanie przez użytkownika amatora, a zrobienie pomiarów przez fachowego recenzenta z odpowiednim sprzętem wiedzą to dwie różne sprawy.

Użytkownik moze mieć dwa telewizory przez lata a i tak nie powie bo nie będzie w stanie na oko stwierdzić który ekran ma lepsze gorsze parametry odnośnie np. oddania kolorów, czerni itp. tym bardziej jeśli jeden ekran ma w innym pomieszczeniu a drugi w innym.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja się nie opieram na tym, co gdzieś tam przeczytałem i traktuję jako wyrocznię, ale na własnych obserwacjach. Jeśli ktoś ma dobrze skalibrowany monitor to zauważy doskonale różnicę w czerni między ubiegłorocznym panelem a tegorocznym, przypomnę moją fotę:

www.negatyw.org/test/tvsony/kontrast.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

PeterMac ---zapomniałeś o jednym , testujący to też ludzie , więc może przydarzyć im się nieraz też błąd .

Ja nie patrzę "ślepo" w "cyferki" , tylko oceniam według własnego postrzegania danego tematu ,

posiłkując się przede wszystkim własnymi preferencjami , testy i opinie użytkowników to środki

pomocnicze , dopóki sam nie dokonam własnego oglądu danego telewizora .

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do W829B również dawali adaptery/dystanse do zawieszenia na ścianę także o co chodzi ?

O to, że adaptery dodawali dopiero od momentu wejścia na rynek 55 calowych ekranów czyli coś pod koniec czerwca 2014. W 50 calowych, które weszły do sprzedaży szybciej ,takowych nie uświadczyłeś :)

Wiem, bo miałem obydwa modele :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mój wzrok obraca się powolutku z 50w755c na 50w805c. 200zł różnicy, tylko czekać na PS4 CUH-1200 (wrzesień) i będzie git.

Jak co roku wygląda sprawa z cenami telewizorów? Kiedy można spodziewać się kolejnych zniżek, wrzesień, czy bliżej Świąt (koniec listopada)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja się nie opieram na tym, co gdzieś tam przeczytałem i traktuję jako wyrocznię, ale na własnych obserwacjach. Jeśli ktoś ma dobrze skalibrowany monitor to zauważy doskonale różnicę w czerni między ubiegłorocznym panelem a tegorocznym, przypomnę moją fotę:

www.negatyw.org/test/tvsony/kontrast.jpg

Dalej wklejasz bezsensowną fotkę która nic nie mówi, na której nic nie widać, zresztą który aparat odda minimalne różnice jeśli takowe miałyby występować, tak jakby twoja sztuka W829B była wyznacznikiem tego modelu i każda inna musiała świecić tak samo.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jesteś bez sensu. Zdjęcia zrobione w tym samym oświetleniu na tych samych parametrach naświetlania - różnice muszą być widoczne. A jak nic nie widać, to sobie skalibruj monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powalasz, to zdjęcie z szachownicą biało czarną przeanalizowałem, i co i zarówno na jednym jak i na drugim wartości koloru czarnego mają 0,0,0 na całej powierzchni czerni!, także o co chodzi :blink: ? który aparat zarejestrowałby akurat tak idealną jednolitą czerń na całym kwadracie na prawdziwym zdjęciu :lol: tym bardziej jeśli miało to przecież wyłapać różnice świecenia tej że czerni.

Druga sprawa najważniejsze dolne zdjęcia ukazujące niby różnice czerni na obu modelach nie mają już w ogóle sensu ponieważ czerń wtedy jest i tak przygaszana przez podświetlenie telewizora :) także Twój "test" niestety nie wypalił zupełnie.

To ja Ci tez pokaże zdjęcie i co z tego wynika ? mówie to jest tylko i wyłącznie kwestia sztuki na jaką sie trafi.

9c4750424015603.jpg

O to, że adaptery dodawali dopiero od momentu wejścia na rynek 55 calowych ekranów czyli coś pod koniec czerwca 2014. W 50 calowych, które weszły do sprzedaży szybciej ,takowych nie uświadczyłeś :)

Wiem, bo miałem obydwa modele :)

A to przepraszam nie wiedziałem, myślałem ze to było normą od początku :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opaliłem sobie 8 raportów z Sony W805/828/829B i średnia kontrastu wynosi ok. 4700 : 1. Najwyższy wynik 5100:1, najniższy 4100:1.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z Motionflow w tegorocznych modelach?

Wszystko poniżej 50" ma upłynniacz tylko w nazwie tak jak to było w ubiegłorocznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się przejść do marketu i sprawdzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z Motionflow w tegorocznych modelach?

Wszystko poniżej 50" ma upłynniacz tylko w nazwie tak jak to było w ubiegłorocznych?

KDL-43W755C ma już pełnosprawny Motionflow.

Edytowane przez Slawko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powalasz, to zdjęcie z szachownicą biało czarną przeanalizowałem, i co i zarówno na jednym jak i na drugim wartości koloru czarnego mają 0,0,0 na całej powierzchni czerni!, także o co chodzi :blink: ? który aparat zarejestrowałby akurat tak idealną jednolitą czerń na całym kwadracie na prawdziwym zdjęciu :lol: tym bardziej jeśli miało to przecież wyłapać różnice świecenia tej że czerni.

Druga sprawa najważniejsze dolne zdjęcia ukazujące niby różnice czerni na obu modelach nie mają już w ogóle sensu ponieważ czerń wtedy jest i tak przygaszana przez podświetlenie telewizora :) także Twój "test" niestety nie wypalił zupełnie.

Albo masz mnie za idiotę, albo celowo sam takiego udajesz, żeby sobie ponabijać posty.

Odsyłam do mojego porównania czerni i proponuję przeczytać ze zrozumieniem, co tam zostało zrobione i co jest na poszczególnych zdjęciach:

http://hdtvpolska.com/topic/35141-sony-android-tv-kdl-435055-w805c-kdl-6575-w855c/page-3#entry357758

Dla tych, co chcą się czegokolwiek dowiedzieć - różnica w czerniach na tych zdjęciach owszem jest:

http://www.negatyw.org/test/tvsony/czern.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki sens ma porównywanie czerni przy maksymalnych wartościach podświetlenia matrycy ? przecież tego typu porównywanie jak juz robi sie przy skalibrowanych ekranach na wartość 120cd/m2 i przede wszystkim nie za pomocą aparatu fotograficznego.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak jest gorzej, niż myślałem. Masz po prostu problemy ze zrozumieniem tekstu pisanego, tego nie podejrzewałem. Chyba sam fotografowałeś czarną planszę...

Edytowane przez aerofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...