Skocz do zawartości
PeterMac

Sony Android TV KDL-43/50/55/ W805C / KDL-65/75 W855C

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 28.06.2017 o 12:38, jmahorow napisał:

Witam,

czy po zmianie oprogramowania na Android 6.0 (mam TV KDL-55W807C) trzeba robić ponowną kalibarację ekranu lub zmienić niektóre wartości z ustawień? 

Mam swoje ulubione ustawienia i zastanawiam się czy można coś poprawić na poziomie nowego firmwareu.

 

Dziękuję i pozdrawiam

Nie, ustawienia się nie zmienią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da radę obniżyć wersje androida z 6 do starego 5.1
Niestety w 6 nie można za nic w świecie usuwać rzeczy z dysków podpiętych pod TV.
Mam na stałe podlaczony dysk pod TV dotychczas wrzucałem na niego przez ftpa filmy itp oraz kasowałem nie potrzebne już treści. Po aktualizacji już tego zrobić nie można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 2 dni temu 55W805C, ostatnie sztuki na morele, planowałem kupić OLEDa FullHD ale ciekawość mnie zjadła. Dzisiaj przyszedł, faktycznie nowy, 0 godzin przepracowane, data produkcji 02/2017. 

Wrażenia mieszane. Z plusów generalna jakość bardzo dobra, brak cloudingu i tym podobnych, świetna płynność ruchu, po kilkugodzinnej zabawie z ustawieniami piękny obraz i kolory, sporo ustawień i opcji i łatwość w dostosowaniu obrazu pod siebie. Z Androidem się za bardzo nie bawiłem bo wszystko szło z PC. Jakość wykonania dobra, wygląd też. Czerń w dzień dobra, ale niestety tylko w dzień.

Z minusów podstawa, bardzo niestabilna. Telewizor nic nie widzi na USB, ani zdjęć, ani filmów, nic. Kąty widzenia dramat, ale to normalne przy VA i mi nie robi w TV, siedzę na wprost i ze sporej odległości. Ale na prawdę jest słabo, właściwie nie można nawet wstać bez negatywnych zmian w obrazie. No i niestety najprawdopodobniej gwóźdź do trumny czyli czerń w nocy. Jest o niebo lepiej niż na IPSie rodziców do którego mam porównanie, ale to nadal nie jest zadowalający poziom dla telewizora. Szkoda bo telewizor bardzo fajny. Niby będę montował Lightpacka, ale no średnio to na razie wygląda. Poza tym bajka za tą cenę, dzisiaj w tej cenie jest 4K 60Hz bez systemu operacyjnego i bez upłynniacza, także ogólnie wszystko fajnie, poza tą czernią.

Mam sporo czasu na zwrot więc się pobawię jeszcze z tydzień i zobaczymy.

Edytowane przez Nazwa użytkownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przetestowaniu XE90 i porównaniu obok siebie z W805C muszę sprostować to co napisałem o czerni na W805C. Ma on lepszą czerń od XE90, wyraźnie lepszą, nawet biorąc pod uwagę wygaszanie na nowszym TV. System wygaszania działa tam słabo, strefy są duże i działają w grupach, a czarne pasy przy filmach nie są wygaszane zostają podświetlone. To wygaszanie jest pod HDR, po to żeby podświetlić ileś tam stref niezależnie co jest niezbędne do HDR, a nie pod czerń. Teraz mając już porównanie do czegoś znacznie droższego muszę powiedzieć że W805C radzi sobie świetnie. Całkiem często są sceny gdzie górny pas na filmie potrafi być na prawdę czarny. Z dołem już jest wyraźnie gorzej, no i telewizor nie ma żadnego wygaszania więc w razie jakiegoś jasnego obiektu w ciemnej scenie cały ekran musi się rozjaśnić, ale to to nieczęsta sytuacja i to nadal lepiej niż na XE90. Kolory przy normalnym użytkowaniu czyli Netflix, filmy w HD i tego typu materiały wyglądają bardzo podobnie, poza opcją łagodnej gradacji dostępnej w nowszych modelach nie ma różnicy w jakości, tą dopiero widać przy natywnym materiale 4K, widać większą ostrość i szczegółowość obrazu. 

Także generalnie W805C bardzo dobry telewizor. Lepsza czerń to już tylko OLED i zaawansowane FALDy. Cieszę się że z nim zaryzykowałem, bo za tą cenę 3500 zł, gdzie standardem jest 60 Hz i niski kontrast, to jest telewizor z segmentu wyżej. Oczywiście nie do HDR czy 4K, ale do typowego użytkowania, czyli filmy HD, Netflix, telewizja, to jest świetny telewizor, szczególnie w stosunku do ceny. 

Przetestuję jeszcze OLEDa FullHD 55EG9A7V, ale jeżeli coś nie pyknie to będę mógł sobie zostawić W805C z czystym sumieniem i zadowoleniem, na prawdę świetny telewizor za bardzo rozsądną cenę.

 

Edytowane przez Nazwa użytkownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zmianie oprogramowania, obraz byl fatalny. Zrobiłem reset ustawień do fabrycznych po czym znow kalibracja i jest żyleta.
Powiedźcie mi czy HDR występuje w modelu 809c?
Czy to tylko domena 4k?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma HDR, są jakieś nowe modele Sony FullHD z HDR (o ile można to nazwać HDR :) ).

Po roku użytkowania modelu 808c jestem zadowolony i jedyne co mnie denerwuje to dwa jasne punkty na środku ekranu po nagrzaniu się telewizora, ale da się przyzwyczaić bo są widoczne tylko w ciemnych sceneriach, a przy włączonym czujniku jasności ledwo co widać. Gdzieś czytałem na zagranicznych forach że to przez grzejący się procesor i ktoś skutecznie zaizolował miejsce gdzie nagrzewa się matryca, ale póki jest gwarancja to nie próbuje :).  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę w aplikację Youtube, puszczam cokolwiek i dźwięk leci z TV, a nie przez kino domowe.

Jak to zmienić?

Pytanie dotyczy dokładnie modelu 65W855C.

Edytowane przez lucky_luki
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj mój 75W855c wyzionął ducha  :(. Telewizor włącza się, pojawia się na moment logo, po czym gaśnie i dioda zapala się na biało, po czym po chwili zaczyna mrógać na czerowono 6 razy. Szukałem rozwiązań w necie ale żadne nie pomogło. Podobno może to być kwestia diód podświetlających. Miął ktoś podobny problem?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...