Skocz do zawartości
PeterMac

Sony Android TV KDL-43/50/55/ W805C / KDL-65/75 W855C

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest globalny w Vectrze to samo. Tv nie daje sobie rady z nie którymi częstotliwościami w dvb-c, pomaga zwiększenie sygnału o 10db w downstream, ale wątpię by Ci to zrobili bo trzeba naprawdę sygnał ustawić powyżej normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to strasznie słabo, bo szczerze liczyłem między innymi na funkcję nagrywania. Czyli winny wszystkiemu jest w tym wypadku dekoder wbudowany w telewizor? Wszystkie egzemplarze cierpią na to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam funkcji nagrywania i jestem z niej bardzo zadowolony. Nagrywa przy włączonym i wyłączonym TV. Dodatkowo w trakcie nagrywania można oglądać materiał od początku.

Niemniej używam tylko tunera telewizji naziemnej. Na tunerze satelitarnym nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuner sat działa bardzo dobrze, korzystam z nc+, problemy są tylko z sygnałem dvb-c,  odbiornik potrzebuje bardzo wysokiego sygnału. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są lub w najbliższym czasie mają być następcy tego modelu/serii ?

Chodziło mi o 755C, lecz coś pomyliłem tematy. Nie wiem czemu ale nie mogę edytować poprzedniego postu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś jak jest input lag modelu WD755? Jestem zainteresowany tym telewizorem, lecz to dla mnie bardzo ważna informacja.

 

Tak w ogóle... czym różnią się wszystkie WD75x ? 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie montażu tv 55W805C na ścianie. Czy ktoś może podpowiedzieć jak go prawidłowo zamontować za pomocą uchwytów zgodnych ze standardem VESA? U góry sprawa jest prosta - wkręcam dystanse i przykręcam uchwyt. Mam wątpliwości co dolnego sposobu montażu. Czy przychodzą tam jakieś dystanse, czy przykładam po prostu uchwyt do plastiku i przykręcam śrubami 6mm?20161226_210239.jpg

Edytowane przez Sony KDL0805C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam w tym modelu wieszakiem jest stopa a do innych uchwytow trzeba dokupowac adapter od sony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stopka nie jest wieszakiem. Dajesz dystans na dole i na górze. Tak co najmniej zamontował mi serwisant z Sony.

DSC_0474.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zrobil serwisant to druciarstwo. Orginalnie powinien byc wg zalecen Sony zamontowany adapter VESA o numerze 448584401.
Stojak jest czescia wieszaka. Zrodlo: support Sony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2016 o 00:46, Gmeru napisał:

Generalnie niczym. Pewnie kolor ramki albo ilość tunerów. Obrazowo to to samo. Sprawdź na stronie Sony. Bazę lag masz tutaj: https://hdtvpolska.com/input-lag-co-to-za-diabel-i-jak-duze-ma-rogi/

Ten TV ma bardzo niski lag. 27ms.

 

Dzięki za info. No a jak z matrycą? To prawda, że 49" jest na IPS?

Mam straszny "mindfak" co do wyboru TV dla siebie, a w moim temacie jakoś nikt się nie odzywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomaszunio, mógłbyś mi jeszcze sprawdzić:

1. W którym miejscu została przykręcona, na dole śrubka, w tym samym, które zaznaczyłem na czerwono?

2. Czy te dodatkowe dystanse opierają się o czoło plastiku, czy wchodzą w plastikowy otwór i tam, wewnątrz dopiero opierają się o metal? Chodzi mi o to, czy średnica tego dystansu musi być mniejsza od średnicy tego otworu, który zaznaczyłem na czerwono (zdjęcie znajduje się powyżej).

Niestety nie mogę tego odczytać ze zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomaszunio,

mam pytanie - czy na gwarancji uznali Ci te jasne plamy czy nierówne podświetlenie przy górnej krawędzi, o którym wspomniałeś? Ile minęło czasu od zakupu? Ja mam również takie jasne 3 placki, mniej więcej w podobnym miejscu. Trochę mnie irytują i minęło już sporo czasu od zakupu (miałem tak już długo, ale to przeprowadzka, to coś tam, w necie czytałem, że na pewno nie będą uznawać i olałem) ale teoretycznie na zasadach rękojmi jeszcze mógłbym się do nich zgłosić, tylko jakbyś mógł mi jeszcze opisać jak u Ciebie cały proces wyglądał + informacje, o których wspomniałem powyżej :)

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV kupiłem miesiąc temu. Uznali mi jasne podświetlenia na górnej krawędzi za nie prawidłowe, te jasne plamy na czarnym tle to clauding i tego nie uznali bo każdy model takie ma da się je trochę zniwelować włączając czujnik światła, ale ogólnie nie przeszkadzają ( widziałem większe :) ).

Cała procedura zgłoszenia zaczyna się od wysłania zgłoszenia z zdjęciami  na suport sony (2 dni czekania) . Odpisali że chcą więcej zdjęć, następnie uznali ta za zgodne z specyfikacją , ale nie można darować  trzeba dalej pisać i w moim wypadku dodatkowo dwa telefony. W końcu po nie całym tygodniu zadzwonił serwisant, który także chciał zdjęcia :) i on stwierdził że tv jest do wymiany. Ogólnie od pierwszego zgłoszenia do wymiany dwa tygodnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam? Czekacie jeszcze na tą aktualizacje do androida 6.0? :D Ja już całkiem zapomniałem o tym temacie xD

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzieliłby się ktoś swoimi ustawieniami obrazu? Nie znam się na tym a ciężko jest mi uzyskać odpowiedni efekt. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako bazy używam tych ustawień, z tej strony:

http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/w800c/settings

oddają one dość dobrze paletę kolorów.

Ustawiłem wszystko zgodnie z tymi ustawieniami tam podanymi (łącznie z tymi, gdzie ustawia się 10 punktów gamma, dla każdego koloru osobno - tych 10 obrazków na końcu - Advanced Color Temperature - Color Gamma Adjustment Points od 1 do 10). Ale przyznaję, że po pół roku zmieniłem sobie ustawienia i tych 10 ostatnich punktów gamma zresetowałem do ustawień defaultowych.

Mam TV ustawiony tak jak jest na pierwszych 5 obrazkach + kilka moich modyfikacji - chciałem, żeby kolor był ciut mocniejszy i trochę bardziej nasycony, więc zrobiłem tak:

- z 1 zdjęcia zwiększyłem BRIGHTNESS z 19 na 30 a COLOR z 50 na 51 (reszta tak jak na zdjęciu)

- z 2 zdjęcia zwiększyłem to co na zdjęciu nazywa się BLACK ADJUST - zamiast OFF mam ŚREDNI (nie pamiętam jak po polsku się to nazywa, a nie mam teraz dostępu do TV)

- z 3 zdjęcia nic nie zmieniałem

- z 4 zdjęcia zmieniłem MOTIONFLOW i mam odpowiednio SMOOTHNESS na 2 a CLEARNESS na  1 - ciutkę to upłynnia obraz a nie powoduje efektu opery mydlanej

- z 5 zdjęcia zmieniłem LIVE COLOR (chyba żywe kolory po polsku) na MAŁE

 

Takie ustawienia jak są na tej stronce też są ok, choć delikatnie bardziej kinowe - czyli kolory nie tak intensywne, więc zrobiłem trochę zmian pod siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, czy działa Wam funkcja stopowania oglądanego programu przy telewizji cyfrowej? U mnie nic się nie dziej po kliknięciu pauzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników tych telewizorów. Jak wygląda odtwarzanie materiału z usb, 1080p o bardzo wysokim bitrate? chodzi mi o wartości typu 10Mbps czyli tam 7-15gb na film. Nie ma problemu z jakimś przycinaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...