Skocz do zawartości
PeterMac

Sony Android TV KDL-43/50/55/ W805C / KDL-65/75 W855C

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich mam pytanie odnośnie instalacji oprogramowania bo jak wyczytałem to ten sony ma tylko 8 gb pamięci an te aplikacje czy już po ostatnie aktualizacji jest możliwość instalowania na pena lub dysk zewnętrzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytania do posiadaczy lub znawców - dotyczą modeli 805C i 755C:

- Uruchamialiście odtwarzanie z serwera DLNA? Jest jakaś aplikacja odtwarzająca czy trzeba zainstalować coś? No i czy działa?

- Jak wygląda sprawa zapisu programu TV na dysku? Ktoś pisał że nie działa?! Jeśli działa to czy pliki są kodowane czy można je odtworzyć na innym sprzęcie?

- Czy modele 55" i 50" mają takie same matryce (VA) o zbliżonych parametrach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od paru dni jestem posiadaczem 805C, ogólnie jestem zadowolony, ale mam problem z połączeniem z Internetem. Telewizor niby jest połączony z siecią, ale dostępu do Internetu nie ma.

Wyniki połączenia

Urządzenie bezprzewodowe w TV: znaleziono

Dostęp lokalny: OK

Dostęp do Internetu: Zakończone niepowodzeniem

Nieważne czy łączę się bezprzewodowo czy przez kabel, z wyłączonym hasłem, na częstotliwości 2,4 i 5 GHz, efekt jest ten sam. Inne urządzenia łączą sie bez problemu przez wi-fi. Mam router Netgear ustawiony jako Access Point. Router widzi TV, ma przydzielone IP i pokazuje, że jest podłączony. Ktoś inny ma/miał podobny problem? Jakieś pomysły? Szukałem na zagranicznych forach, ale póki ci bez efektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po trzech dniach użytkowania pojawił się kolejny problem, czasami pojawia się z boku ekranu podwójna linia, przeważnie na ciemniejszym tle, na jasnym jest raczej niewidoczna. Rozumiem, że to martwe piksele? Zastanawiam się na zwrotem TV i wybraniem innej marki. Z tego co wyczytałem więcej osób ma problem połączenia TV od Sony z Internetem.

DSC03918.jpg DSC03928.jpgDSC03914.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wtorek ma do mnie przyjechać 50w805c. Te ostatnie posty spowodowały u mnie tak jakoś pojawienie się potu na plecach... faken. Chyba nie jest aż tak źle z tym modelem? Jest tu jakiś szczęśliwy właściciel?^^

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba większość jest zadowolona, być może mi trafił się jakiś felerny egzemplarz ;) Też mam 50" i na początku zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Dotąd nie miałem tak dużego TV, ale można się szybko przyzwyczaić, telewizor chyba nigdy nie może być za duży, o ile jest miejsce, gdzie go postawić ;) Sam obraz oczywiście na plus. Ale oprogramowanie... w tej chwili mój TV zaczął się samoczynnie restartować. Odłączenie od zasilania nie pomogło, po ponownym podłączeniu zapętla się. Nie wiem czy tylko Sony ma takie problemy z Androidem czy pozostałe marki również? Kolega mój niedawno kupił także TV od Sony, tyle, że za ok 2000 zł i nie ma takich problemów. Android na Philipsie działa podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po trzech dniach użytkowania pojawił się kolejny problem, czasami pojawia się z boku ekranu podwójna linia, przeważnie na ciemniejszym tle, na jasnym jest raczej niewidoczna. Rozumiem, że to martwe piksele? Zastanawiam się na zwrotem TV i wybraniem innej marki. Z tego co wyczytałem więcej osób ma problem połączenia TV od Sony z Internetem.

DSC03918.jpg DSC03928.jpgDSC03914.jpg

Tu się nie ma co zastanawiać tylko szybko oddawać . Jak zrezygnujesz z sony to z FHD z 2015r zostaję Panasonic bo Samsung właściwie już FHD odpuścił. Może 50CS630 albo inny egzemplarz sony.

Edytowane przez lahcim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po trzech dniach użytkowania pojawił się kolejny problem, czasami pojawia się z boku ekranu podwójna linia, przeważnie na ciemniejszym tle, na jasnym jest raczej niewidoczna. Rozumiem, że to martwe piksele? Zastanawiam się na zwrotem TV i wybraniem innej marki. Z tego co wyczytałem więcej osób ma problem połączenia TV od Sony z Internetem.

DSC03918.jpg DSC03928.jpgDSC03914.jpg

To jest powód, żeby gnać od razu do serwisu i wymieniać cały TV. Właśnie w ten sposób skończyła moja plazma Samsunga - zaczęło się od takich pojedynczych pasków (udało się wymienić jeszcze na gwarancji) - pochodziło pół roku i nowa matryca zaczęła takich pasków mieć coraz więcej - aż w końcu skończyło się 1/5 ekranu... A gwarancji już niestety nie miałem.

We wtorek ma do mnie przyjechać 50w805c. Te ostatnie posty spowodowały u mnie tak jakoś pojawienie się potu na plecach... faken. Chyba nie jest aż tak źle z tym modelem? Jest tu jakiś szczęśliwy właściciel?^^

Ja jestem bardzo zadowolony. Obraz (po kalibracji samodzielnej) jest super, kąty - szału nie ma. Dla mnie najważniejsze było, żeby nie widać było SOA (efektu opery mydlanej), bo oglądając TV w sklepach powalała mnie na łopatki ta sztuczność. Tutaj, po dobraniu ustawień - nie ma wcale a wcale tego efektu.

Android - spoko zabawka - ale ja używam TV tylko czasem do youtube, reszta to filmy z dysku USB i nc+ oraz grania na Xbox.

Edytowane przez ogooreck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po trzech dniach użytkowania pojawił się kolejny problem, czasami pojawia się z boku ekranu podwójna linia, przeważnie na ciemniejszym tle, na jasnym jest raczej niewidoczna. Rozumiem, że to martwe piksele? Zastanawiam się na zwrotem TV i wybraniem innej marki. Z tego co wyczytałem więcej osób ma problem połączenia TV od Sony z Internetem.

DSC03918.jpg DSC03928.jpgDSC03914.jpg

Mam u siebie dokładnie tego typu pasy na monitorze Dell 2408WFP, pojawiają sie kiedy monitor jest zimny, po nabraniu temp zanikają, prawdopodobnie winny jest moduł płyta T-Com (podaje prawdopodobnie złe napięcie), monitor ma już tego typu pasy ze 2 lata z czasem kilka ich kilka przybyło ale proces się zatrzymał i jak na razie jest bez zmian od dłuższego czasu.

Wymieniaj TV jak najszybciej.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nigdy nie szedł do serwisu jak bym mógł tv zwrócić bo z serwisem to nigdy nie wiadomo, niech tak powiedzą że to na skutek uszkodzenia mechanicznego czyli uderzenia lub puszczenia i odmówią naprawy ? Można oddać to jak najszybciej to zrobić i już nie mój problem bo sklepy i serwisy to niezłe draństwo które nie zna litości i uczciwości. Poza tym ten egzemplarz już pewnie ktoś wcześniej z tego powodu zwrócił, nie ma co być naiwnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się właśnie w sklepie AndroidTV (w modelu 50W755). Ogólne wrażenia pozytywne, co do mojego pytania o DLNA to wygląda na to, że trzeba zainstalować z Playa aplikację (niestety płatną- ok. 20 PLN) z klientem DLNA.

Starałem się go podwiesić różnymi sztuczkami ale przez 20 min mi się to nie udało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o odtwarzanie filmów z pendrive'a/dysku w standardowej appce Sony'ego (o nazwie Video) to w moim przypadku nawet gdy Android nie pokazywał dysku, pomagało bezpośrednie uruchomienie aplikacji Video i następnie tam wybranie opcji "Foldery", dzięki czemu pokazywała mi się zawartość pendrive'a (wybieranie opcji "Urządzenia" nie dawało rezultatów).

Aplikacja Video, gdy już "przemieli" wszystkie filmy, które są na zewnętrznym dysku USB i je zidenksuje - odtwarza wszystkie, elegancko i bez zacinania się. Ale bez dwóch zdań wolę KODI - zdecydowanie lepiej się to obsługuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar określa liczba przed literą W (np. 50W.. to 50"). A różnica między 805C a 855C to przede wszystkim matryca 805 (do 55") to LED krawędziowy, 855 to 65 i 75" i Direct LED. Ewentualne inne numerki zamiast ostatniej 5 to albo wersje sklepowe albo niuanse typu 1000Hz. :)

Swoją drogą przeoczyłem czy testu 855C nie było jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć


Kupiłem 65W855C 3 tygodnie temu w S. Nastawiony byłem na H7000 po opiniach kolegów z tego forum ale 65 cali kusiło. Mam jeszcze parę dni żeby oddać. Do kwietnia używałem plazmy Samsunga i byłem bardzo zadowolony (no może był awaryjny ale miałem 5 lat gwarancji więc S naprawiał. Niestety w kwietniu już nie chcieli naprawić więc oddali 60% i tyle zostało z plazmy. A zimą było ciepło i bardzo odpowiadał mi obraz z plazmy zwłaszcza w nocy).


Zacznę tak:


-pilot mi się nie podoba (mówiąc delikatnie) zwłaszcza po pilotach Samsunga


-menu android - może być,ale działa wolno


-menu głębiej czyli TV to już mi się bardzo nie podoba (pewnie przyzwyczajenie do poprzedniego TV)


-ułożenie listy kanałów sat to kupa śmiechu, błędy w sofcie i strasznie mozolna praca, wstyd że Sony takie coś puściło na rynek (ja chyba żyję jakością Sony z lat 90) może jest jakis soft aby taką listę ułożyć i wgrać w TV ale jeszcze nie szukałem


dla przykładu:


-usunięcie kanału z listy uniemożliwia wstawienie w to miejsce innego kanału,


-wstawiam kanał w jakieś zajęte miejsce a on wskakuje kilka pozycji niżej (zdarzyło się tak wiele razy),


-innym razem na 22 mam superstację, wstawiam w to miejsce puls2 i jest tak: jak wpisze z klaw 22 to jest puls2 jak jadę +/- z 21 do 22 to także jest puls2 ale jak jadę z 23 na 22 to jest superstacja (to się programiści i testerzy Sony popisali) aaa i jeszcze info kanału 22 było zawsze puls2. Przypisałem puls2 jeszcze raz w 22 i jest wszystko ok.


- szukałem w menu gdzie się zapisuje listę kanałów na pendrive i nie znalazłem.(może słabo szukałem ale menu jest wolne więc zniechęca do szukania)



Obraz : (tryb kinopro)


-ogólnie ładnie,


-Cloudingu nie widzę, w nocy on się lekko świeci cały (ale jednolicie)


-na kolorach testowych jest bardzo ładnie i jednolicie (poza krawędziami)


-krawędzie obrazu są ciemniejsze (bardzo to widać)


-natomiast efekt stojącego obrazu drugiego planu jest nieznosny (tak jakby za brudna szybą) (nie umiem tego inaczej opisać ale to samo widzę na starej dobrej 650 samsunga u rodziny) Czy to jest tzw. efekt teatru? Pierwszy plan jest ok a to co mniej ostre tak własnie widać. Najbardziej jest to widoczne na polskich serialach i programach z lat 80-90 gdzie nawet pierwszy plan jest taki (trudno to znieść) Być może szum plazmy to jakoś markował ale tam tego nie widziałem.


Tak samo jest w ciemnych scenach. Tak jakby ciemne tło było mocno skompresowane i miało mniejszą rozdzielczość.



Mecze, które były w ostatnich dniach oglądało się super w trybie kinopro bo w innych mi się nie podoba.



Jak ktoś ma pytania lub jakieś sugestie to proszę pisać. Chętnie się czegoś dowiem i chętnie podzielę tym co widzę.


Mogę go jeszcze zamienić na 65H8000. Co o tym sądzicie? Wolę płaskie ale może do curve się przezwyczaję.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~surfingowiec, jak to na gwarancji oddali Ci tylko 60% wartości Samsunga??? Czegoś tutaj nie rozumiem....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co efektu teatru to poczytaj na forum jak to zlikwidować.

Inna sprawa, że wiele osób tego w ogóle nie dostrzega, nawet jeśli próbuję im wytłumaczyć o co chodzi. Kolega kupił swego czasu plazmę Samsunga 65" i jak jestem u niego to nie mogę patrzeć na TV a oni nie widzą problemu.

Nie brnij w curvedy bo to zła, krzywa droga jest. Z tego powodu przestałem rozważać zakup Samsunga - bo nie ma przyzwoitego płaskiego FHD.

Moda na krzywiznę jako żywo przypomina mi modę na błyszczące ekrany monitorów (w laptopach szczególnie). Udowadniano jakie to super itp.

A od jakiegoś czasu wszystkie biznesowe laptopy znowu mają matowe matryce a generalnie w testach matowa matryca jest pokazywana jako zaleta.

Czasy curvedów miną jak i 3D- wspomnicie moje słowa za 4-5 lat.

Edytowane przez pawelll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się właśnie w sklepie AndroidTV (w modelu 50W755). Ogólne wrażenia pozytywne, co do mojego pytania o DLNA to wygląda na to, że trzeba zainstalować z Playa aplikację (niestety płatną- ok. 20 PLN) z klientem DLNA.

Starałem się go podwiesić różnymi sztuczkami ale przez 20 min mi się to nie udało :)

DLNA jest obsługiwane przez systemowe aplikacje Video, Album i Music. Trzeba uruchomić jedną z nich, wejść w menu Urządzenia i odszukać tam swój serwer DLNA. Jeśli się pojawi, to po wejściu do niego zobaczysz udostępnione na nim zasoby. Jeśli serwer jest niewidoczny (a masz pewność, że konfiguracja jest prawidłowa), trzeba próbować zrestartować TV (przytrzymać power 5 sekund) albo przywrócić do ustawień fabrycznych. Czasami trzeba też zaczekać, bo indeksowanie zawartości trochę trwa, zwłaszcza jak masz dużo zdjęć. Na próbę najlepiej udostępnić mu małą zawartość przez DLNA (kilka filmów) a dopiero potem dodawać kolejne.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

A jak oceniasz poziom "przyjazności" części telewizyjnej softu (sortowanie kanałów, dodawanie, usuwanie itp.) szczególnie jeśli chodzi o SAT. Kolega @flagowiec niezbyt pochlebnie sie wypowiadał. Ja nie miałem mozliwości potestować bo TV był podpięty do internetu ale do sygnału antenowego nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Kontynuując narzekanie na menu w edycji listy kanałów w moim 65W855C dziś zauważyłem ten sam problem z przeniesionym kolejnym kanałem, o którym pisałem wczoraj. Inny program mam jak jadę narastająco a co innego jak malejąco. W guide mam na 37 zawsze TVN Fabuła a jak przełączam malejąco to BBC HD. Ale extra! To prawie jak shuffle w odtwarzaczach ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

A jak oceniasz poziom "przyjazności" części telewizyjnej softu (sortowanie kanałów, dodawanie, usuwanie itp.) szczególnie jeśli chodzi o SAT. Kolega @flagowiec niezbyt pochlebnie sie wypowiadał. Ja nie miałem mozliwości potestować bo TV był podpięty do internetu ale do sygnału antenowego nie.

Ja miałem dekoder podłączony przez HDMI, więc uniknąłem udręki z sortowaniem kanałów. Ale ogólnie Android doprowadzał mnie do szału, więc po 30 dniach prób ogarnięcia tego systemu, ostatecznie telewizor oddałem do sklepu. No i ja miałem model KD-55X8507C, ale to raczej bez znaczenia, bo system działa w każdym tak samo źle. Aktualnie czekam na aktualizację po której usłyszę głosy zadowolonych użytkowników. Jeśli coś takiego nastąpi, kupię go jeszcze raz, bo obraz był genialny. Jeśli nie, zaczekam na ruch Philipsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest w porządku żeby na legalu używać przez miesiąc tv i go oddawać bez konsekwencji do sklepu. Wiem, że prawo stworzone dla klienta, ale mimo wszystko skierowane przeciw klientowi. Ktoś ten używany sprzęt dostanie.

KDL-50W805C zawitał do mnie we wtorek. Założyłem sobie użytkowanie: 60% PS4, po 20% na film i sport (piłka nożna). Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Póki co testowane tylko na platformie NC- (czekam na PS4 cuh-1216a i oficjalne konto PS Polska odpowiedziało mi na fb, że pod koniec przyszłego tygodnia będą dostępne w naszym pięknym, aczkolwiek chorym kraju).

Ustawienia obrazu wedle polecenia recenzenta - kino pro, powyłączane redukatory zakłóceń etc. Upłynniacz: obraz płynny.

Jestem bardzo zadowolony, ale nadal miotam się pomiędzy kilkoma ustawieniami, które są opisane bardzo lakonicznie a i nie ukazują jakichś szczególnych zmian zaraz po włączeniu. Może ktoś mi poleci co pozmieniać i jakoś to usasadni:)

Chodzi m.in. o:

- dostosowanie czerni: duże

- zaawansowane zwiększenie kontrastu: małe

- temperatura barw: neutralne

- żywy kolor: minimalne

- tryb kliszy: duży

Początkowo tryb KinoPro wyglądał smutno i szaro. Szczególnie niektóre murawy w czasie meczów. Efekt ustąpił po wyłączeniu w opcjach czujnika światła.

Porównanie mam do kilkuletniego Samsunga UE40H6000, który w porównaniu do Sony wydaje się dużo mniej stonowany jeżeli chodzi o kolory. Generalnie 805c ma w moich oczach skłonność do podkreślania cieplejszych barw, ale to też zależy od filmu. Chyba muszę nad tym popracować.

Android. Jestem z niego zadowolony, chodzi w miarę płynnie i bezproblemowo. Jedyny minus to tak jak ktoś wcześniej wspominał. Przy niektórych filmach gdzie potrzeba Adobe Flash Playera zdarzają sie cyrki. Raz jest sam dzwięk, raz nie ma nic, a już kolejnym razem wszystko gra (z reguły oprócz powiększania obrazu vide Eleven Sports). Flash Playera nie można zainstalować, sprawa tyczy się oczywiście przeglądarki Oprea. Mam nadzieję, że zostanie to w przyszłości poprawione. Youtube chodzi jak żyleta, obraz piękny.

Problem pojawił się przy usłudze ala MiraCast, tv łączył się wiecznie ze smartfonem i ani razu się nie połączył. Jak później doczytałem jest to winą mojej aplikacji na Lumii 640 (do tej pory miałem ten tel za idealny). Mam nadzieję, że taki problem zniknie wraz z pojawieniem się na jesień WP10. Przykładowo aplikacja Lumia Play To działa idealnie, wszystkie obrazy, zdjęcia i filmy wyskakują na tv.

Tv oczywiście zaktualizowany. Trwało to niestety wieki, ściągnięcie softu wraz z instalacją prawie 25min. Załatwiłem to przed włączeniem jakiegokolwiek kanału, więc dla minie to było jak godzina^^.

Sam tv jest ok. Brak widocznego cloudingu i innych przeszkadzajek w odbiorze obrazu:)

Co na minus, lakonicznie opisane opcje (instrukcja gruba, ale dlatego że jest w niej tyle języków). Wcześniej wspomniany Flash Player. Brak okularów 3d, pomimo że mi to wisi (tv 3d kupiłem tylko ze względu na gwarancję lepszego odświeżania matrycy).

Duży minus: brak tego drugiego pilota do smarta. W tej cenie powinien być (na zachodzie podobno jest dostarczany standardowo, ale my to jesteśmy kraj dziki).

Czy może mi ktoś podpowiedzieć, jak właczyć wprowadzanie tekstu prosto z pilota? (jak kiedyś smsy). Latanie za pomocą strzałek po ekranowej klawiaturze jest męczące.

Na dzień dzisiejszy zdecydownie polecam, aczkolwiek używam sprzętu krótko. Jako, że założyłem głównie zakup do PS4, to dopiszę kllka słów po zakupieniu konsoli.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest w porządku żeby na legalu używać przez miesiąc tv i go oddawać bez konsekwencji do sklepu. Wiem, że prawo stworzone dla klienta, ale mimo wszystko skierowane przeciw klientowi. Ktoś ten używany sprzęt dostanie.

To jest bardzo w porządku, że mamy prawo które chroni klienta przed nieuczciwymi sprzedawcami. W kilku Saturnach zapewniano mnie, że to najwspanialszy telewizor na rynku, że ma w komplecie okulary 3D, że nagrywa na dysku twardym, a dzięki drugiemu tunerowi można w tym czasie oglądać inny program. A ten Android to studnia bez dna, tysiące aplikacji do pobrania i w ogóle bajka. Okłamała mnie firma Sony i Saturn. A oddałem po 30 dniach bo tak długo czekałem na aktualizację, która wg wszelkich zapowiedzi miała być dokładnie 17 sierpnia. I co? Była? Dostałeś jakąś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...